Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 lis 2015, 23:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lis 2008, 16:00
Posty: 448

Ładna jest! :D Ja bym jeszcze pomalował tylne nadkola na niebiesko i pomyślał nad halogenami pod zderzak zamiast na grillu. :wink:

_________________
MM Models - Modele w skali 1/87


Post Wysłano: 08 lis 2015, 15:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 kwie 2008, 15:56
Posty: 189
GG: 11914484

Obrazek
Robi robote, szkoda ze spales :D


Post Wysłano: 09 lis 2015, 14:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

A ja patrząc na ostatnie foto dodane przez Sprintera wyłamię się i powiem, że pomimo całej sympatii dla tego rodzaju malowania grilla:
Obrazek
Mimo, że fajnie by nawiązywało właśnie do scanii 2 i 3 serii, od której masz blendę...

Pokusiłbym się jednak o takie pomalowanie grilla + boków na wysokości szyb bocznych:
Obrazek
Obrazek

Uważam, że połączeniu z białą, epicką blendą od 143 doskonale będzie wyglądał grill w czarnym połysku + słupki i linia bocznych okien. :>

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 09 lis 2015, 17:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

@wojtas92 - to je dobre, tylko na ostatnim przykładzie ta biała ramka jest niepotrzebna ;)


Post Wysłano: 10 lis 2015, 2:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
@wojtas92 - to je dobre, tylko na ostatnim przykładzie ta biała ramka jest niepotrzebna ;)
Daję stówkę, że bez tej białej ramki ta Scania będzie zwykłym kondonem. Takie drobiazgi budują styl.

Ciekawe jakby wyglądał grill u Szymona pomalowany w połowie na... niebiesko :-)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 10 lis 2015, 10:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Luka, no akurat w tamtej Scanii bez białego paska byłoby słabo, bo nawiązuje on do reszty - na przetłoczeniu kabiny i podwozia, na felgach i zderzaku - tylko, że na niej ten czarny wychodzi trochę poza ramy, o których ja myślałem.

Skania akurat jest na tyle wdzięcznym do przeróbek samochodem, że niewielkim nakładem można świetnie, całkiem nowy samochód, wystylizować na "klasyka" - dzięki odpowiedniemu malowaniu doskonale nawiązać do poprzednich modeli marki - głównie serii 2 i 3 - tutaj zawsze najlepszym przykładem będzie ciągnik z duńskiej Agroservice:
Obrazek
Z tym, że to Highline i dużo łatwiej uzyskać taki efekt.

Scania, o której dyskutowaliśmy wyżej jest dość znaczenie "przerobiona" poprzez malowanie, co też byłoby pewnie problematyczne do wykonania dla Szymona, który w gruncie rzeczy już złożył samochód... Niemniej jednak - przyznacie - efekt jest piorunujący:
Obrazek

Zapewne najciekawszym zabiegiem w 500tce Szymona byłoby takie pomalowanie przodu i boków:
Obrazek

A najprostszym - uzupełnienie spójnego, białego auta o niebieskie wstawki, na wzór tej Scanii (tutaj kremowe):
Obrazek

Opcji jest sporo, pytanie co najbardziej podchodzi właścicielowi :mrgreen: Bo jak pamiętam, swego czasu dyskutowaliśmy i wiele było pomysłów :twisted:

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 10 lis 2015, 22:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 paź 2010, 20:55
Posty: 133
GG: 1
Samochód: Scania
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Dawno mnie tutaj nie było :( Widzę ze warto było znów tutaj zawitać :D :D :D Widać pasję do marki ,oj widać. Dodatki które rzadko kto w PL wgl posiada.. Trzymaj tak dalej :D Pozostało tylko życzyć ... 8 cylindrów 8) 8) z trójnikiem rzecz jasna :mrgreen:

_________________
INTERCOOLER


Post Wysłano: 14 lis 2015, 22:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2009, 9:35
Posty: 110
Samochód: Scania R500
Lokalizacja: Szczecin

ardel95 wnętrze oddałem do zrobienia , po doświadczeniach z poprzednim autem
, uznałem że tak będzie lepiej. Zdjąłem poszycie i zaniosłem do człowieka który mi wypikował,
a auto w tym czasie jezdziło i zarabiało (jazda 2 tygodnie z rozebraną do blachy kabiną to nic
przyjemnego :/ )
A łóżko wiadomo że troche ciaśniej chodzi , tylko że cały czas jest w tej pozycji, wiec to nie problem.
Hypia02 myślę że z fotelami kiedyś na pewno coś zrobie , bo jak widać pasują jak świni siodło...Michał M. tylne nadkola będą białe ,a halogeny pod zderzak?? gdyby przód był na poduszce to może...ale z resorem mimo krótszego zderzaka raczej nie... zbyt duże ryzyko urwania (wjazdy na prom, nieciekawie miejsca w PL)
wojtas92 czarny połysk za linię okien?? też pięknie było :D , ale wtedy myśle że od razu też lusterka i blendę , a to już grubsza robota
Bajzel nie pogardził bym jakąś fotką z niebieskim grillem :D

Z tym przodem na razie to nie chciałbym się pakować w jakięś większe prace , bo auto już raz było rozebrane , przeszło mase zmian i dostało wiele nowych rzeczy....
myślełam żeby tylko dać w połysk ewentyalnie na biało.

Potem wkleje zdjęcia scanii przed zmianami
pozdrawiam


Post Wysłano: 21 lis 2015, 22:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2010, 18:14
Posty: 3
GG: 9432089
Lokalizacja: Tczew

Dwie fotki ode mnie, pozdro i dzięki za fajną rozmowę.
Scania jak dla mnie robi robotę, obejrzana dość dokładnie i widać sporo pracy, która została włożona w ciągnik. :D

Obrazek Obrazek


Post Wysłano: 23 sty 2016, 8:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 mar 2014, 0:18
Posty: 12
Samochód: Daf

Hej widziałem Cię wczoraj ok.15 na dziku przed Dreznem. Stałem po drugiej stronie może widziałeś bo robiłem jakieś fotki :) Dama robi robotę :D Pozdro dla Ciebie :)


Post Wysłano: 23 sty 2016, 22:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 gru 2009, 13:59
Posty: 4
GG: 966186
Samochód: Renault Magnum

Ja dziś (23.01) wieczorem na jakiejś pompie u Niemca widziałem :) Byłem przelotem więc nawet nie pukałem :) Kozacka jest ! :o Myślałem, że to jakiś Holender stoi :)

Obrazek


Post Wysłano: 24 sty 2016, 21:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lut 2012, 22:11
Posty: 121
GG: 47850762
Samochód: brak
Lokalizacja: skoczów

Tydzień temu mijałem Cię u Niemca bodajże jak się nie myle leciałeś od Magdeburga :).
Auto robi robotę!


Post Wysłano: 20 mar 2016, 2:36
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2136
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Post Wysłano: 20 mar 2016, 8:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 gru 2014, 19:01
Posty: 16
Samochód: MAN

Kurcze kolega zamyka transport??? :( :( :(


Post Wysłano: 20 mar 2016, 21:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Kurde, drogawo wychodzi ta "fałka"... Ale blenda z osobnej aukcji kusząca. Jeśli Szymon zagląda na forum to poproszę PW w jej sprawie :wink:


Post Wysłano: 22 sie 2016, 7:56
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2136
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Mijaliśmy się dzisiaj jak zjechałeś z ronda w stronę granicy przed Warzymicami, pięknie się prezentuję jak i ładnie gra :)

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 08 paź 2017, 19:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2009, 9:35
Posty: 110
Samochód: Scania R500
Lokalizacja: Szczecin

Witam,
dawno mnie tu nie było , więc pomyślałem że wypadałoby pokazać jak aktualnie wygląda scania.
Na tą chwilę, stan licznika to prawie 1080000 km. Auto sprawuje się naprawdę dobrze biorąc pod uwage wiek , przebieg auta ,i
kierunki jakie obsługuje czyli głównie Norwegia przez cały rok.
Zmiany zaszły przede wszystkim we wnętrzu , za sprawą duńskiego pluszu.
W tym miesiącu zmienię opony na zimowe , więc od razu felgi będą w tym samym kolorze na obu osiach , bo narazie
to takie tymczasowe rozwiązanie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Post Wysłano: 08 paź 2017, 19:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 948
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

Co fajnego jest w tej kierownicy? :roll: Środek jest zayebisty, zdecydowanie mój gust - poza kierownicą. :D
Lampy chyba też proszą o wymianę. ;)

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Post Wysłano: 08 paź 2017, 19:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Cos Ci sie chyba na lozku rozlalo albo okres ? Wnetrze mega. Moze kiedys sie na Svinesundzie zjedziemy. Ja tez w tym miesiacu zakladam zimy i kiety :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 08 paź 2017, 19:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Właśnie miałem napisać to samo co Marcinek ( :mrgreen: ), co jest takiego w tej komunistycznej kierownicy, że niektórzy dostają erekcji na jej widok? Przecież to się kupy nie trzyma, co innego gdyby cały kokpit dał od Vabisa, wtedy owszem miałoby to wygląd... Ale tu kokpit auta nowoczesnego, komfortowego, a tu kierownica z wozu drabiniastego z lat 80-tych.

Reszta - miazga, wygląda obłędnie. Już widzę swoją Renie z tym środkiem. :mrgreen:

_________________
C, CE, KW :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: