Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 gru 2013, 3:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Samochod bardzo zadbany, wiec dlatego pewno jezdzi w takiej kondycji. Wiekszosc tych Stralisow jest wrecz zdezelowana, dzis to nawet Cuby jesli sa starsze niz 4 lata to ledwo zyja, ale to jak juz bylo wczesniej powiedziane wina tych co je eksploatuja.
Jesli chodzi o Stralisa e3 to chyba jeden z najladniejszych egzemplarzy, czerwony lakier jest ciezki do utrzymania a tu taki polysk ze czasem 3 letnie auta sie chowaja bo wygladaja jak z cegly...
Wazne ze sa jakies mody wprowadzane, wedlug mnie nie trzeba fortuny wkladac w auto by sie wyroznialo wystarczy dbac i wlozyc troche checi, pozdro.


Post Wysłano: 15 gru 2013, 13:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

To spalanie mamy podobne, z tym ,ze ja co tankowanie sobie kasuje kompa - a jego wartosci pokrywaja sie 100% z rzeczywistoscia.
Bylem menu polskie wgrać w ASO i od tego czasu nie moge zdiagnozowac EDC - musze podjechac by cos tam poprawili.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 15 gru 2013, 14:14
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Mihu
Mijalismy się, chyba we wrześniu, między obwodnicą Opola, a Brzegiem, w tej wichurce co tyle garbusów stoi, miałem się drzeć, ale nie byłe tu spowrotem zalogowany, pomyślałem że nie będe z siebie wariata robił :) Bo wage podglądałem od dłuższego czasu...

davo76
Polerke robił poprzedni właściciel, ja tylko woskuje :) Lakier już pozałatwiałem na gałaziach, na wiosne przlece kabinke jakimś woskie z wypełniaczem, za rok 2 zaś lepsza polerka, czerwone lakiery w Ivecach strasznie płowieją :(

5eba
Powiedz mi ile dawałeś za wgranie Polaka do auta? bo ja mam polski, ale w drugim mamy niemca, a w ivecu polski to przydatna sprawa :)

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 15 gru 2013, 14:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Czy w Stralisie do 2006 jest inne menu niz w Cubie? bo ja zmieniam jezyk w menu glownym na rozne mozliwe, no chyba ze nie bylo wogole polskiego w liscie do wyboru to wtedy rozumiem.
Co do czerwonego lakieru to ja mam to samo i unikam myjni jak ognia bo padalce poleja ostra chemia i jest po jednym myciu mat, ja juz dwa razy polerke robilem u siebie takze wole jezdzic brudnym jak niemam mozliwosci sam umyc niz wymytym na kolor cegly...
Takze dbaj dalej o lakier bo to odrazu odmaladza auto o kilka lat..:)


Post Wysłano: 15 gru 2013, 22:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Dokładnie - do wyboru były tylko niemiecki i angielski - trzeba dograć Polski. Koszty są uzależnione od danego ASO - ja dałem chyba 200 brutto.
Iveco wprowadziło serwisom kontrole tego co robią używając "IVECOskich" komputerów i nawet jeśli serwis chciałby Ci wgrać coś czy choćby zdiagnozować auto za darmochę to do danego serwisu przyjdzie i tak faktura z centrali iveco za która oni będą musieli zapłacić - także nikt już przy okazji czegoś tam (z trakkerem kiedyś bylem na wymianie czujnika obrotów walu to sami od siebie za free wgrali mi polski język) za darmo żadnej diagnozy czy czegoś tam innego z użyciem oryginalnych programów nie zrobią.
Teraz tylko pytanie czy będą chcieli robić to po kosztach czy zgodnie z dyrektywa centrali za odpowiednie pieniądze.

Co do mycia, to sami to robimy zazwyczaj i tez stosuję piany aktywne itd, ale kabinę zawsze tylko szczotką i szamponem samochodowym, nawet chemii na owady nie używam.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 11 sty 2014, 0:31
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Trzeba się pochwalić warsztatowymi podbojami :)
Na pierwszy plan mojego zestawu poszła naczepa
Wstyd się przyznać, ale po 7 latach eksploatacji, felgi wyglądały tak :oops:Obrazek

W ruch poszły młotki, noże, przecinaki, palniki, klucze i taki wyszedł efekt
ObrazekObrazek

Jak wyjadę, pochwale się całkowitym efektem, oprócz felg i piast pomalowana będzie belka z tyłu, z mechaniki to przednia oś obkuta nowymi hamulcami, założyłem drugi halogen do cofania :)

Pochwale się jeszcze drugim naszym autkiem, wszystko to samo co u mnie, wg. VIN auta mają różnicy w produkcji 2 miesiące, przebieg 700 tkm, o dziwo według wielu opinii o Ivecu, trzyma się w całości i ma się dobrze :mrgreen:
Ostatnio pomalowaliśmy plastiki w koło kabiny, bo były spłowiałe, felgi, piasty, kołpaczki, dołożyliśmy halogeny, dostał w spadku środkową cześć blendy od mojego auta, bo tu była połamana, halogeny przeciwgłowe oklejone na żółto .Technicznie nowe hamulce na przodzie, poprawione mocowanie zbiornika hydrauliki i węży.
Gdzieś tam z tyłu za nim chowa się mój, ale był dziś wstydliwy i nie chciał się pokazać :lol:
ObrazekObrazek

Mam prośbę do userów, mógłby mi ktoś zrobić VT, moje Iveca z białymi lusterkami? któreś zdjęcie od czoła z białymi obudowami luster, byłbym wdzięczny :)

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 14 sty 2014, 16:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2012, 14:43
Posty: 78
Lokalizacja: Zduńska Wola/Łódź

Pierwszy raz widzę aby tak dobrze był zadbany Stralis na wannie.Wielki szacun za wkład prac jakie włożyłeś w auto i jak dbasz o nie.Jakie rejony obracasz ?


Post Wysłano: 14 sty 2014, 22:17
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Generalnie w koło komina, codziennie w doma jestem
Czasami wpadnie jakaś fajna robota, to się pomieszka w kabinie trochę :)

Sytuacja z ostatnich paru dni, naczepa ogarnięta, przesmarowana, można śmigać :U

Na początek kontynerki, na ich punkcie mam masakrycznego fioła :mrgreen:
Obrazek

W drugim jak i moim aucie obkleiłem halogeny na zółto, dalej się nic nie zmienia jak na razie, znajde czas odmaluje felgi i piasty w deseń naczepy i lusterka, może pare innych detali w biel :)
Obrazek

I właśnie felgi, tak wyszły, nie robiłem zdjęć naczepy, ponieważ jest uśmodruchana :mrgreen: w sumie jak zawsze, mój zestaw źle się czuje idealnie czysty :mrgreen:
Obrazek

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 14 sty 2014, 22:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2007, 15:02
Posty: 466
Lokalizacja: war-maz

Pytanie nr: 1
Jaka waga zestawu ?

Pytanie nr: 2 (opcjonane)

Widze ze masz felgi stalowe (x12), domyślasz sie moze ile bys był lżejszy na felgah aluminiowcyh (x12)?

_________________
Nie rabotajesz, to i nie kuszajesz:)


Post Wysłano: 14 sty 2014, 22:53
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

13.900/800 z pełnym kotłem 800L

Co do alu, na pełnym zestawie alufelgi to 300+/- kg mniej, kolega zakładał na cały zestaw to mam wiadomości z pierwszej ręki :)

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 15 sty 2014, 13:28

Cytuj:
13.900
Jeśli doliczymy kierowce to mamy 14.050 :mrgreen:
No wuja...moje zdanie znasz :wink:
Nie jest to co prawda Euro Star, który podczas ruszania trząsł domem w posadach, ale może być.
Jedno do czego się przyczepie to to, że w naczepie są pomalowane na czerwono tylko obwódki, a nie fragment rantu do przełamania :twisted:
Tak poza tym "obleci" :lol:


Post Wysłano: 22 sty 2014, 14:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2009, 21:15
Posty: 134
GG: 1
Samochód: FH 12 460

Mijałem się chyba z tobą dzisiaj na obwodnicy Opola na wysokości Makro gdzieś koło 7.
Lecieliście na 2 zestawy.

_________________
:)


Post Wysłano: 22 sty 2014, 16:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lis 2013, 20:05
Posty: 136
GG: 42752250
Lokalizacja: Opole

Auto bardzo ładne i widziałem już wiele razy w okolicach Opola. Wydaje mi się, że to auto :D
Szerokości i powodzonka na trasie.


Post Wysłano: 22 sty 2014, 18:59
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Siema :)

W Opolu byłem ostatni raz w listopadzie, więc to nie my dziś jechaliśmy...
Kurde byłyby jeszcze dwa takie same brzydkie auta.... :lol:

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 22 sty 2014, 19:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lis 2013, 20:05
Posty: 136
GG: 42752250
Lokalizacja: Opole

Cytuj:
Kurde byłyby jeszcze dwa takie same brzydkie auta.... :lol:
Nie gadaj bo fajnie masz zrobioną furę, tylko pozazdrościć xD


Post Wysłano: 22 sty 2014, 21:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2009, 21:15
Posty: 134
GG: 1
Samochód: FH 12 460

Cytuj:
Siema :)

W Opolu byłem ostatni raz w listopadzie, więc to nie my dziś jechaliśmy...
Kurde byłyby jeszcze dwa takie same brzydkie auta.... :lol:
No w mordę, myślałem że to twoja furmanka.
2x Stralis pod patelnią dosyć mocno oświetlone. Ciemnawo jeszcze było to mogłem się pierdyknąć.

_________________
:)


Post Wysłano: 22 sty 2014, 22:31
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Pomyłka :)
Ale do zobaczenia na trasie :)

mardzin

Staram się jak mogę :wink:

Dziś zostały zakupione halogeny, zaślepka małego lusterka....
W następnym tygodniu będą tajuningi :wink:

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 23 sty 2014, 19:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lis 2013, 20:05
Posty: 136
GG: 42752250
Lokalizacja: Opole

Cytuj:
Staram się jak mogę :wink:

Dziś zostały zakupione halogeny, zaślepka małego lusterka....
W następnym tygodniu będą tajuningi :wink:
W takim razie życzę udanego tuningu ;)


Post Wysłano: 23 sty 2014, 19:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Troszku nie rozumiem takiego malowania felg :mrgreen:
Co daje pomalowanie takiego wąskiego paska na rancie? Wygląda bardziej jak brudne niż jak pomalowane. Szerszy pasek i wtedy elegancko zrobione śrubki będą się pięknie komponować ;)

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 23 sty 2014, 20:57
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Brudne :U

Mi się widzi tak i jest tak, nikt mi jeszcze nie powiedział że mam brudne po obwodzie felgi, raczej kto chce zobaczyć to to chwali :)

Wszyscy mają szerokie paski, ja mam wąskie, ot mała moja fantazja :)
Fakt faktem, dzięki za zainteresowanie :)

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: