Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 1 z 1 [ Posty: 18 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 maja 2013, 18:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2013, 18:21
Posty: 44
GG: 43329856
Samochód: DAF

Siemanko wszystkim zaprezentuje wam pojazd którym porusza się mój Tato od 5 lat i ja również:D
Marka:DAF
Model:XF 95
Moc :480km
Kabina:Space Cab
Emisja spalin:Euro3
Przebieg:1 125 000km
Wyposażenie:
*ABS,EBS.ASR
*Tachograf
*hamulec górski
*tempomat
*webasto
*klimatyzacja
*wbudowana lodówka DAF
*elektryczny szyberdach
*podgrzewane i elektrycznie sterowane lusterek
*blokada tylnego mostu
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa:Chłodnia SCHMITZ 2005r.
Obsługiwane kierunki:Niemcy,Rosja, Sporadycznie Holandia i Ukraina
Ostatnie wymiany:
*Łożysko
*tuleje na resorach
*Naprawiane EBS na ciągniku
*ABS na naczepie
*luz na siodle
Ostatnio zakupione zostały następujące rzeczy
*Nowa Antena President
*Gruszka do CB
*2 Nowe Głośniki

DAF:
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Nowa Antena:
Obrazek

Chłodnia Schmitz:
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek


Post Wysłano: 01 maja 2013, 21:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Daf przyzwoity, międzyosiówki robią robotę choć przydało by się trochę zadbać o Daf-a, czekam na trochę lepsze zdjęcia bo na tych za wiele nie widać

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 02 maja 2013, 8:16

Widzę, że zestaw z "trójmiasta".
Podpinam się pod prośbę poprzednika, wrzuć lepsze zdjęcia.
Zestaw pewnie lata, jak większość firm z tamtego rejonu, na trasie wschód-zachód?
Które łożysko było wymieniane? Na sprzęgle? W piaście? Jak tuleje na kabinie, nie tłuką?


Post Wysłano: 02 maja 2013, 10:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2013, 18:21
Posty: 44
GG: 43329856
Samochód: DAF

Siemanko zestaw jest z Siedlec a ja pochodzę z Białej Podlaskiej,w jakim sensie zadbać ? w aucie wymieniane wszystkie części z serwisu DAF`a . Łożysko było wymieniane na piaście a tuleje nie tłuka.Zdjęcia są tak trochę nie wyraźne bo słońce mocno padało na DAFa i ogólnie lata od 5 miesięcy tylko na Rosję i nie był myty przez ten czas a pytałem taty czy by nie mógł umyć na wschodzie a on na to "nie ma sensu bo i tak zaraz się zabrudzi " i rzeczywiście ma racje bo na tamożni zaraz cały się zakurzy pewnie bliżej lata będzie latał już na zachód to się umyje brudaska :)


Post Wysłano: 02 maja 2013, 12:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2010, 3:34
Posty: 625
Samochód: Żubr XF 105
Lokalizacja: Częstochowa SCZ

Kolego, chodzi o to, żebyś wrzucił więcej zdjęć z całym skaldem, bo wybacz ale znaczki XF i 95 to każdy z nas widział... :)
Kanciak jak to kanciak, moja ulubiona seria Dafów. Chętnie bym się takim przejechał dla odmiany od Volvo. Umyj nawet samą kabinę pod domem, wiadereczko, szczoteczka i ogień.

_________________
Zapraszam na kanał


Post Wysłano: 02 maja 2013, 14:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2013, 18:21
Posty: 44
GG: 43329856
Samochód: DAF

Można i tak ,ale teraz Tato z Rosji zjeżdża na bazę potem jedzie do Grójca załadować jabłka a potem jak leci dalej na Rosję zjeżdża na kawę lub coś zjeść i dalej leci i tak w kółko ale oczywiście też siedzi w domu :) Więc nawet nie ma kiedy ostatnio stał 2 dni to porządki były robione w paleciarze nowe tektury skrzynki i poukładaliśmy wszystko :)


Post Wysłano: 02 maja 2013, 16:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Nie wiem czy dobrze widzę ,ale według mnie zderzak z przodu, jak by odstaje , tzn. jest krzywo, No i lakier jak by był czas można by odświeżyć, tempo szmaty i jechano i na to wosk i auto nie do poznania.

A DAf jest waszą własnością ?

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 02 maja 2013, 17:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2011, 14:07
Posty: 51
GG: 1
Lokalizacja: Zgierz

Ciekawe podejście z tym myciem, stylizujecie się na ''Rost style'' czy chcecie zrobić wywietrzniki w karoserii? Zimowy brud zaschnie i zrobi swoje. Zrób porządne zdjęcie, napisz jak się jeździ, a nie pokazujesz anteny, tabliczki i opisujesz tydzień pracy taty.


Post Wysłano: 02 maja 2013, 19:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2013, 18:21
Posty: 44
GG: 43329856
Samochód: DAF

Siema DAF nie jest naszą własnością tylko firmy w której tata pracuje ,nie wiem czy jest sens woskować jak niedługo idzie do sprzedania jak wróci tata to postaram się wrzucić więcej fotek piszcie co chcielibyście żebym wam pokazał a ja postaram się to zrobić .Co do jazdy nie ma co narzekać nie jest za głośny daje sobie rade nawet przy 20t pod górkę biegi dobrze wchodzą wszystko jest jak powinno być .Zderzak jest krzywo a zderzak jest pokryty farbą barankową i dzięki czemu zderzak nie rdzewieje.O co chodzi ci z tym myciem jak na taki czas nie był myty to i tak brudny nie jest .


Post Wysłano: 03 maja 2013, 10:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2010, 13:36
Posty: 871
Samochód: jakiś tam Tyr...
Lokalizacja: GPS signal not found...

Z myciem chodzi o to że każde auto czyste jest piękne. ;) Po za tym niektórzy są tacy że brudnym byłoby im wstyd jeździć. :) Dlatego niektórych może troszki razić Twoje podejście do tej sprawy. Ale jak wiadomo każdy podchodzi na swój sposób do różnych rzeczy.

P.S. Kanciak mi się podoba. Pasuje mu ta chłodnia. Pozdrawiam. :)

_________________
"...a niepodzielnie królującą elitę stanowią świętokrzyscy patelniarze..."


Post Wysłano: 03 maja 2013, 10:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2013, 18:21
Posty: 44
GG: 43329856
Samochód: DAF

Ja bardzo lubię jak jest autko czyste i tato też tylko wypada teraz , że ciągle na Rosję jeździ i tam syf to pobrudzi się ,ale teraz myślę że może namówię tatę i umyje się gdzieś na myjni.Zresztą nie jest aż taki brudny ale przydałoby się go umyć .Pozdrawiam Kuba


Post Wysłano: 03 maja 2013, 11:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Szczególnie po zimie mycie by się przydało, obmyć to wszystko z soli drogowej.

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 03 maja 2013, 18:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2008, 15:40
Posty: 172
GG: 13195351
Samochód: Opel Omega Ford Transit 2.4TD Jumbo
Lokalizacja: Kalisz

Podejrzewam że z tym myciem to jest też tak że firmie szkoda na częste mycie a wiadomo że gośc nie ędzie mył za swoje bo to nie 5zł na automacie :> , fajny Daf-ik przebieg konkretny, 480km też nie najgorzej, pierwszy duży mobil na którym miałem pierwszą trasę to był Daf 95.430 fajnie mi się jechało miał chyba 810tys.km i silnik ładnie ciągnął :wink:

Jak Daf pójdzie na sprzedaż to co Tata dostanie :?:


Post Wysłano: 03 maja 2013, 19:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2013, 18:21
Posty: 44
GG: 43329856
Samochód: DAF

Akurat szef lubi auta czyste ale mój tata sam narazie nie chce bo jeździ tam ciągle na wschód a tam syf, a i sorki za mój błąd DAF był myty w Marcu znalazłem dziś kartki z obiadów które się dostaje jak się umyje auto. Jak DAF zostanie sprzedany to kupią 105 dwuletnią,albo roczną , jedna już jest wzamian za starszą wersję 95XF i teraz będzie 105 za naszą w SSC , firma ma tylko 6 aut więc lubi szef jak wszystkie ładne czyste stoją i ogólnie ojciec przez 5 lat nic nie musiał za swoje kupować nawet jak po 300zl się wydaje to nic nie mówi.


Post Wysłano: 04 maja 2013, 8:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2011, 14:07
Posty: 51
GG: 1
Lokalizacja: Zgierz

No tak, w gimnazjum z chemii tez dobry nie byłem, brud na autach w zimę to sól i piasek. sól koroduje, reszte już chyba wiesz.


Post Wysłano: 13 cze 2013, 9:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2013, 18:21
Posty: 44
GG: 43329856
Samochód: DAF

Siemanko tato powrócił z Rosji i dostał telefon że jedzie na zachód ja jestem bardzo ucieszony bo przynajmniej będę mógł pojeździć w wakacje w trasy i nagrywać filmy . Auto było na myjni na zachodzie teraz aktualnie jest na Ukrainie i jutro będzie w domu :) Pozdrawiam Kuba

Stan licznika z 09.06.2013
Obrazek


Fotki DAFa

ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek

Wnętrze postanowiłem po zimie wyprać wycieraczki i tapicerkę pod wycieraczkami żeby na lato można boso jeździć

Od kierowcy Przed / Po

ObrazekObrazek

Od pasażera Przed /Po

ObrazekObrazek


Post Wysłano: 22 lip 2013, 19:49

kolego może jakieś foty na odświeżenie tematu :)


Post Wysłano: 22 wrz 2013, 7:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2013, 18:21
Posty: 44
GG: 43329856
Samochód: DAF

Tym autem zakończyliśmy jazdę w Lipcu chyba 22 :)
Stan licznika na dzień w którym go oddaliśmy to: 1 136 167km
Tato zaczął nim jeździć od stanu licznika: 500000tys km przez 5 lat zrobił nim 636167tyś km.

DAFem jeździ już inny kierowca, jak widać auto podpięte jest pod inną naczepę :)
Obrazek

ObrazekObrazek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 18 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: