Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 lut 2013, 0:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sie 2008, 20:45
Posty: 77
GG: 6687777
Lokalizacja: Rypin

No no Damianku, ładnego chinolka otrzymałeś w swoje ręce :), a co tam u Ojca, dalej auta śmigają pod puszkami ? Trzymaj się i bezawaryjnych.

_________________
Iveco Stralis II 460 ECO viewtopic.php?f=44&t=38336


Post Wysłano: 07 lut 2013, 13:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 cze 2012, 12:57
Posty: 195
Samochód: Scania R500 \8/ TOPLINE
Lokalizacja: NO

Właśnie kiedyś się spotkałem z Premiumką na parkingu która była zagazowana. :D Ile LPG wychodzi na 100 km ?


Post Wysłano: 07 lut 2013, 22:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 mar 2009, 20:05
Posty: 213

Kto ci lusterko ukradł? :/

_________________
szerokiej i suchej a w domu wąskiej i wilgotnej.


Post Wysłano: 08 lut 2013, 18:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1810
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Cytuj:
No no Damianku, ładnego chinolka otrzymałeś w swoje ręce :), a co tam u Ojca, dalej auta śmigają pod puszkami ? Trzymaj się i bezawaryjnych.
Dzięki, dzięki. ;) Ojciec już nie śmiga pod puchami, sprzedał swój zestaw i pracuje w tej samej firmie co ja. :) Jedynie brat jeszcze jeździ swoim i na puszkach.
Cytuj:
Właśnie kiedyś się spotkałem z Premiumką na parkingu która była zagazowana. :D Ile LPG wychodzi na 100 km ?
Zależy jaki gaz kolego. Na każdej stacji mają inny, jak dobry gaz to pali 7-8 litrów, a jak ciulowy to nawet dochodzi pod 12-13.
Cytuj:
Kto ci lusterko ukradł? :/
Aaa szkoda gadać. :/ Pare tygodni temu, padał lekko deszczyk, ja wyjeżdżałem z bazy załadowany (rozpędzałem sie). Nagle zza łuku wyskoczył gość DAF-em LF. Zapierdzielał po wąskiej drodze do odciny, jeszcze mało tego, zauważył kałuże po swojej stronie i odbił na mnie... Ja uciekłem lekko do rowu i spadłem z pobocza, żeby nie zahaczył mi kabiny (mało brakowało). Ale nie obyło się bez szkód, strącił mi lusterko panoramiczne i sobie, tylko że to duże. Uciekł, nie zatrzymał się. Wołałem go na CB, zero odezwu... Całe szczęście, że dopiero się bujałem i miałem jakieś 50 km/h na blacie, bo mogło się to gorzej skończyć.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 08 lut 2013, 19:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 kwie 2012, 22:41
Posty: 82
GG: 19442150
Samochód: Mercedes ML 400 CDI
Lokalizacja: Wyszków

Cytuj:
Cytuj:
No no Damianku, ładnego chinolka otrzymałeś w swoje ręce :), a co tam u Ojca, dalej auta śmigają pod puszkami ? Trzymaj się i bezawaryjnych.
Dzięki, dzięki. ;) Ojciec już nie śmiga pod puchami, sprzedał swój zestaw i pracuje w tej samej firmie co ja. :) Jedynie brat jeszcze jeździ swoim i na puszkach.
Cytuj:
Właśnie kiedyś się spotkałem z Premiumką na parkingu która była zagazowana. :D Ile LPG wychodzi na 100 km ?
Zależy jaki gaz kolego. Na każdej stacji mają inny, jak dobry gaz to pali 7-8 litrów, a jak ciulowy to nawet dochodzi pod 12-13.
Cytuj:
Kto ci lusterko ukradł? :/
Aaa szkoda gadać. :/ Pare tygodni temu, padał lekko deszczyk, ja wyjeżdżałem z bazy załadowany (rozpędzałem sie). Nagle zza łuku wyskoczył gość DAF-em LF. Zapierdzielał po wąskiej drodze do odciny, jeszcze mało tego, zauważył kałuże po swojej stronie i odbił na mnie... Ja uciekłem lekko do rowu i spadłem z pobocza, żeby nie zahaczył mi kabiny (mało brakowało). Ale nie obyło się bez szkód, strącił mi lusterko panoramiczne i sobie, tylko że to duże. Uciekł, nie zatrzymał się. Wołałem go na CB, zero odezwu... Całe szczęście, że dopiero się bujałem i miałem jakieś 50 km/h na blacie, bo mogło się to gorzej skończyć.

Ale żeby sie nie zatrzymać... No chłopak naginał na załadunek pewnie ,zaspany. Wujek miał ostatnią taką sytuację ,że kierman z Litwy strącił mu nakładkę na lusterko na zwężkach. Ale stanął ,przeprosił i dał 50 zł :). Dobrze ,że u Ciebie tylko tak się skończyło ,a rów głęboki był ?

_________________
Nie ważne czym jeździsz, nie ważne gdzie jeździsz ,ważne ,że robisz to co lubisz. :)


Post Wysłano: 08 lut 2013, 20:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1810
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Cytuj:
Ale żeby sie nie zatrzymać... No chłopak naginał na załadunek pewnie ,zaspany. Wujek miał ostatnią taką sytuację ,że kierman z Litwy strącił mu nakładkę na lusterko na zwężkach. Ale stanął ,przeprosił i dał 50 zł :). Dobrze ,że u Ciebie tylko tak się skończyło ,a rów głęboki był ?
Mało który się zatrzyma... Uniknął w ten sposób odpowiedzialności, numerów nie zapamiętałem przez sekunde to policja odpada. Wiesz rów taki sobie, ni to głęboki, ni to płytki. Ale ja na szczęście do rowu nie wpadłem, tylko spadłem z pobocza... Chociaż przy większej prędkości mogłoby mnie ściągnąć. Droga tam jest takiego typu:
http://www.dabrowatar.pl/wp-content/upl ... Maly-2.jpg

Oczywiście po bokach są większe rowy i droga jest dużo bardziej dziurawa... Jak widać, żeby sie minąć trzeba porządnie przytulić się do krawędzi, ja tak zrobiłem, ale jak tamten na mnie odbił to co zrobić...

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 08 lut 2013, 20:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 kwie 2012, 22:41
Posty: 82
GG: 19442150
Samochód: Mercedes ML 400 CDI
Lokalizacja: Wyszków

Cytuj:
Cytuj:
Ale żeby sie nie zatrzymać... No chłopak naginał na załadunek pewnie ,zaspany. Wujek miał ostatnią taką sytuację ,że kierman z Litwy strącił mu nakładkę na lusterko na zwężkach. Ale stanął ,przeprosił i dał 50 zł :). Dobrze ,że u Ciebie tylko tak się skończyło ,a rów głęboki był ?
Mało który się zatrzyma... Uniknął w ten sposób odpowiedzialności, numerów nie zapamiętałem przez sekunde to policja odpada. Wiesz rów taki sobie, ni to głęboki, ni to płytki. Ale ja na szczęście do rowu nie wpadłem, tylko spadłem z pobocza... Chociaż przy większej prędkości mogłoby mnie ściągnąć. Droga tam jest takiego typu:
http://www.dabrowatar.pl/wp-content/upl ... Maly-2.jpg

Oczywiście po bokach są większe rowy i droga jest dużo bardziej dziurawa... Jak widać, żeby sie minąć trzeba porządnie przytulić się do krawędzi, ja tak zrobiłem, ale jak tamten na mnie odbił to co zrobić...
Takiego to tylko zatrzymać ,wysadzić z tego samochodu i pokazać jak się jeździ a nie, zapier***a jak głupi ,widzi ,że słaba droga to pakuje. Ważne ,że samochód cały prawie. Ale jak bys wleciał to by było po zderzaku i schodkach. Powodzenia :)

_________________
Nie ważne czym jeździsz, nie ważne gdzie jeździsz ,ważne ,że robisz to co lubisz. :)


Post Wysłano: 08 lut 2013, 21:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

Cytuj:
Ważne ,że samochód cały prawie.
:shock:

Powiedz mi, te spalanie co podałeś to na pusto, czy jak :?:

Wiesz ile boss zapłacił za montaż LPG?


Post Wysłano: 08 lut 2013, 22:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 mar 2009, 9:26
Posty: 641
Samochód: Man TGA XXL 18.430,Peugot Boxer 2.2

Widzę kolego że też szef inwestuje w gaz co wszyscy przeklinają . Powiedz kto montował instalacje bo nie widać naklejki a powinna być aby było wiadomo do kogo się zgłosić. Druga sprawa jak ci wychodzi spalanie na ropie samej i ropie z gazem , masz jakąś oszczędność jeśli przeliczasz litraż. Oczywiście też jakie odczucia podczas prowadzenia z załączonym wtryskiem gazu , przybrało auto na mocy ?

_________________
Pilnie sprzedam zbiornik 250l aluminiowy seryjny od mana .
Zainteresowanych proszę o kontakt pw w celu dogadania się.


Post Wysłano: 08 lut 2013, 22:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sty 2009, 11:02
Posty: 333
GG: 4473051
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: Drzycim

Właśnie Damianie opowiedz o instalacji LPG, bo sam zastanawiam się nad założeniem do jednego auta. Z tego co wiem to warsztat ' U Daniela ' w Toruniu zakłada owe instalacje. Co do cen to słyszałem dwie wersje, jedni mówią, że około 9 tys. złotych, inni że około 20 tys. złotych no i że w roku ta inwestycja się zwróci.

_________________
A,B,C,CE,KW- jest ;)
http://www.rozycki-drzycim.pl


Post Wysłano: 09 lut 2013, 0:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1810
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Już odpowiadam wam panowie na wszystkie pytania. :)

Instalacje zakładali w AUTOS-ie w Inowrocławiu. Ogólnie tam montują masowo LPG do wszystkich pojazdów, a najczęściej dla Angamy, ponieważ oni już chyba wszystkie mają zagazowane. :D
Pytałem się szefa, koszt instalacji w jego przypadku to 10 tys. zł. ;)

Co do spalania, powiem szczerze... Ciężko powiedzieć. Na pusto robie max. 20-30 km., cały czas Volvo ciąga do 40 DMC.

Na samej ropie wychodziło mi średnio 35-36 litrów przy pełnym tonażu... Teraz wychodzi po 26-27 ropy + gaz, a z tym bywa różnie... Ogólnie tankuje aktualnie tylko na BP, ponieważ zauważyłem, że tu mają najlepszy gaz, najmniej pali. Czyli jak robie trase na gazie z BP, to spalanie mam 27 ropy i w najgorszym przypadku 9 litrów gazu. Tak czy inaczej wychodzi 35-36 litrów, tylko że z gazem. Jest to na pewno jakaś oszczędność i przy dużej ilości km. zwraca się to.

Co do mocy, na pewno zyskało trochę kucyków. Pod górkę tak nie siada od razu, trzyma swoje obroty. Moc ogółem poszła na +.

Podsumowując, mi gaz nie przeszkadza... Spełnia swoje zadanie, jeździ jak należy, więc co tu narzekać? Nie wiem czemu kierowcy przeklinają, tak czy inaczej nie rozumiem ich. Co do zwrócenia się instalacji po roku to nie mam pojęcia i szczerze to nie moja brocha w tym. :D Zarząd chciał gaz to jest i sie jeździ i jest dobrze, nikt nic nie narzeka. ;) U nas aktualnie chodzą już 2 auta na gazie (moje Volvo i ojca) i w niedługim czasie ma iść następny.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 09 lut 2013, 9:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sty 2009, 11:02
Posty: 333
GG: 4473051
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: Drzycim

A certyfikat na wyższą klasę emisji spalin (EURO) też dostałeś? Jest tak niby, że z EURO 3 po założeniu LPG dostajesz jakiś kwit, że emisja spalin kwalifikuje się na EURO 4. Prawda to?

_________________
A,B,C,CE,KW- jest ;)
http://www.rozycki-drzycim.pl


Post Wysłano: 09 lut 2013, 9:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 maja 2012, 17:21
Posty: 24
GG: 609252
Samochód: VW Golf II
Lokalizacja: Sochaczew [WSC]

Cytuj:
A certyfikat na wyższą klasę emisji spalin (EURO) też dostałeś? Jest tak niby, że z EURO 3 po założeniu LPG dostajesz jakiś kwit, że emisja spalin kwalifikuje się na EURO 4. Prawda to?
Miałem okazje robić Mana TGA właśnie z LPG. Rozmawiałem z kierowcą i powiedział, że moc została podwyższona, mniejsze spalanie i podwyższona norma emisji spalin z E3 na E4.


Post Wysłano: 09 lut 2013, 15:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 mar 2009, 9:26
Posty: 641
Samochód: Man TGA XXL 18.430,Peugot Boxer 2.2

Cytuj:
Cytuj:
A certyfikat na wyższą klasę emisji spalin (EURO) też dostałeś? Jest tak niby, że z EURO 3 po założeniu LPG dostajesz jakiś kwit, że emisja spalin kwalifikuje się na EURO 4. Prawda to?
Miałem okazje robić Mana TGA właśnie z LPG. Rozmawiałem z kierowcą i powiedział, że moc została podwyższona, mniejsze spalanie i podwyższona norma emisji spalin z E3 na E4.

Certyfikatu ekologi nie dostajesz , owy man z avatara również jest E3 i też jest podwyższona emisja spalin ale kwitu nie wypisują mimo że się kwalifikuje dopiero jak założy się filtr cząstek stałych i wtedy dostaniesz certyfikat to wpisują jako dodatek taką adnotację tylko .

_________________
Pilnie sprzedam zbiornik 250l aluminiowy seryjny od mana .
Zainteresowanych proszę o kontakt pw w celu dogadania się.


Post Wysłano: 10 lut 2013, 9:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sty 2009, 11:02
Posty: 333
GG: 4473051
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: Drzycim

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
A certyfikat na wyższą klasę emisji spalin (EURO) też dostałeś? Jest tak niby, że z EURO 3 po założeniu LPG dostajesz jakiś kwit, że emisja spalin kwalifikuje się na EURO 4. Prawda to?
Miałem okazje robić Mana TGA właśnie z LPG. Rozmawiałem z kierowcą i powiedział, że moc została podwyższona, mniejsze spalanie i podwyższona norma emisji spalin z E3 na E4.

Certyfikatu ekologi nie dostajesz , owy man z avatara również jest E3 i też jest podwyższona emisja spalin ale kwitu nie wypisują mimo że się kwalifikuje dopiero jak założy się filtr cząstek stałych i wtedy dostaniesz certyfikat to wpisują jako dodatek taką adnotację tylko .
W systemie viaTOLLa się kwalifikuje?

Damianie ilu litrowy masz zbiornik?

_________________
A,B,C,CE,KW- jest ;)
http://www.rozycki-drzycim.pl


Post Wysłano: 10 lut 2013, 10:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 mar 2009, 9:26
Posty: 641
Samochód: Man TGA XXL 18.430,Peugot Boxer 2.2

Raczej nie bynajmniej tak jest u mnie . Dopiero jak masz certyfikat to masz E4 na viaTollu , zbiornik obstawiam około 100-120 litrów ale i tak nie będzie tyle w nim gazu ile ma pojemności. Zatankowany do pełna czyli gdy odbije pistolet w butli jest 70 % gazu z racji tego że jest podciśnienie , no i druga sprawa to że nie wybierze ci aż tak do zera jak będzie małe ciśnienie .

I takie pytanie masz dwa wlewy , czy jeden ??

_________________
Pilnie sprzedam zbiornik 250l aluminiowy seryjny od mana .
Zainteresowanych proszę o kontakt pw w celu dogadania się.


Post Wysłano: 10 lut 2013, 16:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sty 2009, 11:02
Posty: 333
GG: 4473051
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: Drzycim

Cytuj:
Dopiero jak masz certyfikat to masz E4 na viaTollu
I tu się nie zgodzę z Tobą, moje Volvo jest E3,a na viaTOLLu mam E4. Tak jest dzięki ich wykazowi emisji spalin. Volvo jest z 2006 roku, a według systemu od 2006 roku jest już E4 i tak też my mamy bez żadnego certyfikatu.

_________________
A,B,C,CE,KW- jest ;)
http://www.rozycki-drzycim.pl


Post Wysłano: 10 lut 2013, 20:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1810
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Cytuj:
Damianie ilu litrowy masz zbiornik?
150 litrów. ;) Ale na stacjach bywa różnie, raz wejdzie 120, a drugim 130.
Cytuj:
I takie pytanie masz dwa wlewy , czy jeden ??
2 wlewy u mnie zrobili. ;)
Cytuj:
Cytuj:
Dopiero jak masz certyfikat to masz E4 na viaTollu
I tu się nie zgodzę z Tobą, moje Volvo jest E3,a na viaTOLLu mam E4. Tak jest dzięki ich wykazowi emisji spalin. Volvo jest z 2006 roku, a według systemu od 2006 roku jest już E4 i tak też my mamy bez żadnego certyfikatu.
Co do certyfikatu i normy, u mnie z tego co wiem nic nie zmieniono. Gdy odbierałem Volvo, dostałem tylko kwitek o tym, że gaz został tam założony zgodnie z ich procedurami itp., ogólnie dali to tylko po to, aby gaz wbić w dowód i nic poza tym.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 28 mar 2013, 22:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sty 2009, 11:02
Posty: 333
GG: 4473051
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: Drzycim

27 marzec 11:29 rondo Fordońskie Bydgoszcz, to Ty byłeś? Rejestracje naczepy o ile dobrze zapamiętałem to CIN8V97 albo 91 xd
i dla uwiecznienia ;)

Obrazek

_________________
A,B,C,CE,KW- jest ;)
http://www.rozycki-drzycim.pl


Post Wysłano: 11 kwie 2013, 12:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1810
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Nie, to nie ja byłem kolego. :) Naczepa bliźniacza, moja ma 9V01. ;) Tylko my we dwóch z kumplem mamy Nova Trail, reszta Volv chodzi pod Polkonem. :)

P.S. I ja nie mam lewego panoramicznego lusterka. :mrgreen:

_________________
C, CE, KW :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: