Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 61 z 83 [ Posty: 1654 ] Przejdź na stronę Poprzednia 159 60 61 62 6383 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 lis 2018, 23:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1348
Lokalizacja: BIA

Miałem szczęście jeździć niemal identyczną ok 10 miesięcy. Żałuję,że zgodziłem się zmienić na NG. Uważam,że w starej wersji wystarczyło przerobić lodówkę oraz dołożyć schowek na suchy prowiant, tak jak to jest w NG i lepszej kabiny do mieszkania nie trzeba. Samych bezawaryjnych życzę.

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 16 lis 2018, 23:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Fajny ten nowy nabytek,pogratulować :wink:Jeździłem 2 lata Topline z 2005r i było to już co prawda 7lat temu,ale to jedno z najmilej wspominanych przeze mnie aut.Będzie Pan zadowolony... :)

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Post Wysłano: 13 sty 2019, 13:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Szukam nowego domu dla MP3 - może ktoś byłby zainteresowany :wink:

https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes- ... b60dcdbae6


Post Wysłano: 13 sty 2019, 15:07

Planujesz jakieś zakupy?? A co do floty to jest mercedes, daf, volvo, scania? Pytam po tytuł tematu mało aktualny. Planujesz iść w jedną markę pojazdów?


Post Wysłano: 13 sty 2019, 17:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 kwie 2006, 23:44
Posty: 219
GG: 6237840
Samochód: Fiat Stilo JTD
Lokalizacja: Szczecin

Mp2 jeszcze masz?


Post Wysłano: 13 sty 2019, 19:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

MP2 już nie ma. Zostało sprzedane z uszkodzoną skrzynią biegów i zostało na szybko zastąpione przez FH Euro 5, które chciałbym też wymienić w tym roku.

Czy planuję jakieś zakupy? Tak, jeden może już jutro dojdzie do skutku. Co do marek - chciałbym żeby tabor opierał się na Scaniach i Dafach, i w tą stronę zamierzam ukierunkowywać kolejne zakupy.

W sumie to nazwę tematu by można było zmienić na: Scania R450, DAF XF Euro 6, MB MP3 1848, Volvo FH 440 E5


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Nazwę zmieniłem.
Jak świeci ta belka LED dalekosiężna?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Jak świeci ta belka LED dalekosiężna?
Robi robotę. Gdy okazało się że Michał ma ją w "magazynku" to strasznie go cisnąłem żeby to założyć na hrąhola.
Wiadomo, że jazda nocą zadupiami i lasami w Szwecji może sprzyjać bliskim spotkaniom ze zwierzyną.

Zasięg do przodu jest subiektywnie porównywalny z zasięgiem świateł drogowych. Ale za to belka wspaniale oświetla boki.
Co prawd trzeba się przyzwyczaić do zimnej, białej barwy ledów, ale za to widoczność na jakieś 20m po obu bokach i 100m do przodu jest jak w dzień.
Po pięciu minutach jazdy z włączonymi ledami gdy się je zgasi i jedzie się tylko na drogowych, to jest uczucie jak jazda z zapaloną latarką czołówką :)
W tygodniu jak nie zapomnę to może nakręcę filmik jak to wygląda po ciemku..


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Ale ona jest prosta, nie? Bo są jeszcze takie wygięte.

Będziesz miał czas, to nakręć.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Ale ona jest prosta, nie? Bo są jeszcze takie wygięte.

Będziesz miał czas, to nakręć.
Tak, jest prosta. Poza tym wszystkie ledy są takie same.
Bo są jeszcze belki gdzie boczne ledy oświetlają boki, a środkowe są od walenia na wprost (bardziej skupione światło).


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Tego i tak nie da się użyć jako światła mijania, a drogowe ma właśnie walić na 100m i dalej.
Jako, że ledy i tak w sumie sieją rozproszonym, to tak jak jest, chyba jest optymalnie.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Mam taka samą belke w swoim Dafu i zgadzam się z Diesem. Robi mega robotę na boki. Idzie wyłowić łosia odpowiednio szybciej. Minus jedynie taki że są zakłócenia w CB Radiu, szumy. Niby mam wstawiony reduktor ale jednak przy rozkręconym CB zakłócenia są bardzo duże.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

To i ja się wypowiem, bo mam takową, ale lekko zaokrągloną. Boki doświetla pięknie, generalnie w odległości 70 metrów po prostu widać wszystko jak w dzień. Mnie osobiście drażni jedynie barwa światła. Łatwo zgubić szare obiekty, w błocie wszystko wygląda można powiedzieć - jednakowo.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

A obiecany filmik to niby gdzie :wink: !?

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1724
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Wogole jakiś aktual tematu wszystkich aut by się przydał,fajnie by było :D


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Część jeździ w Spedycji Której Nazwy Nie Wolno Wymawiać, więc lepiej nic nie pisać :lol:

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1724
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Oj tam wypnie naczepy na czas aktualizacji zdjęciowej :lol:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
A obiecany filmik to niby gdzie :wink: !?
Kurde próbowałem, ale jakość wyszła do kitu. Słabo mi telefon nagrywa w nocy z ręki. Kajam się :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Wogole jakiś aktual tematu wszystkich aut by się przydał,fajnie by było :D
W sumie można coś zaktualizować :wink:

Zaczynając od Scanii. Aktualnie ma przejechane 157 500km. Autem jeżdżę na zmianę z tatą - w zależności jak komu godziny wychodzą (generalnie wychodzi tydzień na tydzień). Auto ogólnie nie stygnie. Poza wychodzącą po zimie korozją na przednich felgach nie mam zastrzeżeń. Na aktualnej robocie pod spedycją, której nazwy wymawiać nie można, pali mniej niż DAF. Jest też przy tym sporo żwawsza. Spalanie waha się między 25 a 27l ON + ok. 2l Adblue.

Obrazek

DAF Euro 6 - cały czas podtrzymuje moją dobrą opinię o tym aucie. Przebieg wynosi już niemal 600 000km, na auto wsiadł kierowca i powoli zwiększa stan licznika. Na ostatnim gwarancyjnym przeglądzie przy 517 000km wymieniono drążki reakcyjne na sierżancie oraz oba tylne nadkola, które wibrowały. Aktualnie auto czeka na wymianę intercoolera (w sumie to pierwsza naprawa jaką muszę wykonać w tym ciągniku) i jeszcze gwarancyjną naprawę kilku ognisk korozji na kabinie (przy zawiasach bocznych schowków, na spawach z tyłu kabiny oraz jeden dziwny purchel na bocznym poszyciu szoferki). Ogólnie to mam nadzieję, że to auto dalej będzie sprawowało się jak dotychczas. Uśrednione spalanie między 26 a 29l ON i niecały litr Adblue.

Obrazek

Volvo - zaskakująco dobrze sobie radzi. Przebieg przekroczył 1 160 000km, auto cały czas krąży między Skandynawią a południem i jest to naprawdę wdzięczny wóz. Co jakiś czas wychodzą drobiazgi, ale ogólnie nic poważnego - bardziej kwestie eksploatacyjne i wynikające ze zwyczajnego zużycia materiałów.
Na wiosnę czeka go odświeżenie lakieru, nowe felgi na front, montaż owiewek na policzki i kogutów na dach.
Spalanie między 27 a 31l + 2l Adblue.

Obrazek Obrazek

Actrosa MP3 już u nas nie ma. Sprzedałem go do Uzbekistanu, a jego miejsce zajął kupiony z aukcji powindykacyjnej Jelcz:

Marka: DAF
Model: XF 105 Ate SSC
Rok produkcji: 2012
Przebieg: 670 000
Wyposażenie: standard + ksenony, Sky lights, zamek Night Lock, pneumatycznie zawieszona kabina, kierownica obszyta skórą, klimatyzacja postojowa, waga osiowa
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: firana
Obsługiwane kierunki: Skandynawia + południe

Obrazek Obrazek Obrazek

Okazało się, że kupione trochę w ciemno auto, ma historię serwisową do końca 2017r. Ostatni wpis z kontraktu serwisowego był przy przebiegu 580tkm. Na dzień dobry po przyprowadzeniu ciągnik przeszedł serwis olejowy, pranie kabiny i naprawę cieknącej podstawy pompy Adblue. Podobnie jak Volvo czeka na wiosnę z kosmetyką - felgi, zderzak, stopnice, polerka kabiny. Pewnie wpadnie jakieś dodatkowe oświetlenie z racji kierunków jakie obsługuje. O spalaniu ciężko cokolwiek powiedzieć jeszcze. Póki co dobrze rokuje :wink:

PS. Panowie Zieloni, można zmienić nazwę tematu - wywalić MP3, a dopisać DAF 105.460 Ate.


Ostatnio zmieniony 16 lut 2019, 20:31 przez Mihu, łącznie zmieniany 1 raz.

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Co do czarnego to edit :) przebieg oscyluje obecnie w granicach 672 tkm
A spalanie jak to w jelczu. Jak nie ma zbyt wielu wzniesień to pali tyle co bus :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 61 z 83 [ Posty: 1654 ] Przejdź na stronę Poprzednia 159 60 61 62 6383 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: