Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 lis 2020, 16:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Powitać kolegów,

Stało się, nadszedł czas na E6 :lol:
Marka: DAF
Model: 106 460
Rok produkcji: 2016
Przebieg: 334 00
Wyposażenie: - ABC (absolutny brak czekolwiek) + odległolsciówka asystent pasa ruchu i to było by chyba wszystko
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: Schmitz 2016 rok
Obslugiwane kierunki : Dania , Niemcy , Czechy , Słowacja, Polska

Jelczem przejechałem juz 20 tys km narazie wszystko śmiga , nie mam prawa do narzekań, Brakuje mi tylko prawdziwego pedalu hamulca z jelcza i dzwięku turbinki, A pozatym jeździ sie dobrze, dużo ciszej niz w euro 5tkah, reszta bez zmian :

było tak :
Obrazek

Obrazek

po dwóch w zasadzie trzech tygodniach walki było tak :
Obrazek

potem jeszcze najlepiłem pare drobiazgów , zdążyłem troche pojeździć pobrudzić jelcza, chciałem tez poczekać zeby lakier swoje odczekał zanim zostanie potraktowany szczotkami i mocną chemia wiec dopiero dziś pokusiłem sie o mycie
obecnie wyglada tak :

Obrazek

Obrazek

z góry przepraszam za rozmiar zdjeć ale wyszedłem z wprawy i pozapominalem wszystkie hasła do hostingów ze zdjęciami

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 26 lis 2020, 17:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Zdjęcia są ok. Ten skrypt na forum je zmniejsza od razu do miniatury.

Wyszło świetnie, ten kolor jest ciekawy. W Dafach często malują blendę. Może to niepraktyczne, ale z białą wyglądałby zajebiście 8)


Post Wysłano: 26 lis 2020, 19:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Piękny ten odcień niebieskiego, bardzo mi się podoba.Malutki przebieg na ten rocznik, wiesz coś na temat przeszłości, użytkowania tego egzemplarza?Kumpel ostatnio przy przebiegu 700tys wszystkie wtryski robił, ale on ma 14r,a podobno po 15r coś ulepszyli.Ja myślę, że biała blenda "zjele" ten przód zbyt jednolite wyjdzie ,a żeby był kontrast bym tu jeszcze widział blendę, ramki lamp nad nią i dookoła tych lamp w zderzaku w tym kolorze, byłoby super... 8)

Ale i tak ładnie przeobraziłeś tego "zwyklaka"... :wink:

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Post Wysłano: 26 lis 2020, 20:12

Tak trochę jak kopia Adamax-owych wygląda.


Post Wysłano: 26 lis 2020, 20:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 wrz 2009, 14:36
Posty: 415
GG: 2487564
Lokalizacja: Wilkowice k. Bielska-Białej

Cytuj:
Tak trochę jak kopia Adamax-owych wygląda.
Trochę bardzo... wystarczyło zmienić kolor, np. na wiśniowy.


Post Wysłano: 26 lis 2020, 21:07
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

A może Adamaxowy DAF, to kopia, jednego z wielu holenderskich projektów? Jakieś prawa zastrzeżone do użytych kolorów są? Chłopakowi się podobało, zrobił jak chciał, ba, może nawet nie wiedział, że któreś auto jest podobnie zrobione.

Te całe zarzuty o kopiowanie, powielanie to lekki śmiech wywołują. Zamiast pochwalić chłopaka za kawał, dobrej roboty to pierwsze co to wypomnieć kogo skopiował. Jakby tak być upierdliwym, to Adamax może powinien do Intry iść o zgodę na kolor bo praktycznie, jak nie taki sam jest.

PS. A co do samochodu, jeszcze coś by z tą blendą i podszybiem wypadało zrobić, ale z pewnością z czasem coś wykombinujesz i siądzie aż miło. Zaproponowałbym Ci jakieś halogeny w antrapę, ale to pewnie też byłaby jakaś kopia względem któregoś z wielu tysięcy aut, więc może lepiej nie. :)

PS2. Darecki, z pewnością zmiana kolorylu na wiśniowy, świetnie pasowałaby do tej naczepy.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 26 lis 2020, 21:25

Sorry, że napisałem coś co od razu się rzuciło w oczy. Następnym razem napisze tylko, że ładny tir i fajne lampki.


Post Wysłano: 26 lis 2020, 21:28
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Bardziej piłem do postu Dareckiego, niż Twojego.

Ja bym rzekł, że jak Konrad pokazał mi zdjęcia, to od razu skojarzyłem go z tym DAFem z firmy K. B. T.


Obrazek

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 26 lis 2020, 21:51

Szanuję za chęci i wykonanie :D. Jeszcze by się przydało paleciarke na niebiesko pomalować.


Post Wysłano: 26 lis 2020, 22:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Tytuł: 4 x DAF XF 105
Cytuj:
Piękny ten odcień niebieskiego, bardzo mi się podoba.Malutki przebieg na ten rocznik, wiesz coś na temat przeszłości, użytkowania tego egzemplarza?

Ale i tak ładnie przeobraziłeś tego "zwyklaka"... :wink:

Auto z niemiec, prosto z Seriwsu dafa, czy to było auto na wynajem czy zastepcze cieżko powiedzieć, Grunt ze serwisowane po niemiecku był problem z turbo to wymieniony został cały ukłaad doładowania od turbiny bo intercooler i zawór VGT, no i ogólnie dość bogata ,ale to może wadliwy egzemplarz :lol:

Cytuj:
Wyszło świetnie, ten kolor jest ciekawy. W Dafach często malują blendę. Może to niepraktyczne, ale z białą wyglądałby zajebiście 8)
Zgadza się, był plan na podszybie , blende, brakło po prostu czasu, tak naprawdę poświeciłem na to 2 tygodnie tylko i wyłącznie swojej pracy, gdzie w między czasie było wiele innych spraw oprócz zabawy w lakiernika.
W dużej kabinę Dafa blenda praktycznie nie wypływa na widoczność więc na pewno z czasem pójdzie w kolor.

No można mówić ze kopia , mnie to osobiście nie przeszkadza, Robiłem to tylko i wyłącznie dla siebie. Kolor taki a nie inny bo naczepa, chętnie poszedł bym w borodowy/wisniowy bo bardzo lubie ten kolor przy ciężarowce, ale no mając niebiską firane trzeba patrzec na całokształt. malując cały dół nawiązywałem sentymentem do starego kanciaka 95 który był pomalowany dokładnie tak samo tyle że na czerwono, Pasek zabrałem z żywca ze 105 tki które miałem na miedzyosi, no i tak wyszło :).
Gdybym poszedł tylko w biel i zrobił gładkie miedzyosie znów był by kopia Dadusia, tak wiec ciężko w tych czasach zrobić coś swojego co w niczym nie będzie przywiązywać podobieństwa do innych aut które są choć trochę popularne, nie mówiąc już o autach które są bardzo ciekawie zrobione lecz nie brylują w sieci, a jeżdżąc co tydzień na Danie to trochę można sie na to napatrzeć :roll:

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 28 lis 2020, 8:24
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1724
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Wygląda spoko
Zrób kiedyś aktualizacje z reszta aut
Jak się sprawują co się psuło albo nie :mrgreen:


Post Wysłano: 28 lis 2020, 16:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Cytuj:
...wyszedłem z wprawy i pozapominalem wszystkie...
Kolego tiry lepiej wychodzą na poziomych zdjęciach. :mrgreen:
A tak serio doceniam wkład pasji w auto, na pewno się wyróżnia na drodze i oby sprawował tak jak obecnie wygląd.

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 28 lis 2020, 17:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

No dobra, a ten PK1424L, to też Twój? 8)


Post Wysłano: 02 gru 2020, 21:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Cytuj:
Wygląda spoko
Zrób kiedyś aktualizacje z reszta aut
Jak się sprawują co się psuło albo nie :mrgreen:
W ostatniej trasie 105 tka , pękł króciec zbiorniczka wyrównawczego , miesiąc później to samo stało sie w Srebrnej 105 tce, no i kiedys w 510 też to wymieniałem wiec taki chyba standard w 105tkach.
A tak szczerze powiem nic wielkiego sie nie działo, z usterek był wymieniany jeszcze Nox włąsnie w 510 tce i niebieskiej 460, A tak standardowo wszystko co można zaliczyć do obsługi odpukać w niemalowane :D
A jak bedzie okazja to porobie jakies zdjęcia 8)
Cytuj:
No dobra, a ten PK1424L, to też Twój? 8)
1424 jest Brata, głównie to po jego auto jechaliśmy ale wyszło ze wróciliśmy z dwoma ,
przebieg minimalnie wiekszy rocznik ten sam, jedynie co to bogatszy o zabudowy miedzyosiowe No i od początku w Polsce.

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 22 mar 2021, 21:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lip 2020, 20:59
Posty: 11
Lokalizacja: Mazowieckie

Witam fajne daf-y może zrobisz aktulal tematu Ps.jakie masz przełożenie mostu w swoim E6 pozdrawiam


Post Wysłano: 25 mar 2021, 11:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Cytuj:
Witam fajne daf-y może zrobisz aktulal tematu Ps.jakie masz przełożenie mostu w swoim E6 pozdrawiam

E6 tka już ma 410 kkm nalotu , wiec już ponad 70 kkm za mną . Narzekać nie mogę , spalanie z tankowania z całego miesiąca to zazwyczaj 25-27 litrów .

Jedyne co robiłem to czyściłem rurki do czujnika różnicy ciśnienia przed i za katalizatorem bo bardzo często załączała się procedura regeneracji DPF. Bo dpf potrafił się wypalać i dwa razy w tygodniu . Po tym zabiegu dzieje się to dużo dużo rzadziej .

Przełożenie mostu , szczerze nnie pamietam . Ale przy 89 km/h trzyma 1220 obrotów .



Obrazek

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 02 kwie 2021, 18:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lip 2020, 20:59
Posty: 11
Lokalizacja: Mazowieckie

Witam dziękuję za informacje pozdrawiam


Post Wysłano: 28 lip 2021, 18:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Siema! Nie jechałeś może dziś około godz 13:40 S11 od Piły? Bo chyba żeśmy się minęli :mrgreen:
Z początku myślałem, ze kątem oka zauważyłem jakiegoś adamexa czy cuś ale po chwili olśniło mnie, że na forum furka była prezentowana. 8)

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 29 lip 2021, 20:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Siemka ,

A No zgadza się , zrzuciłem 10
Palet winka w Obornikach i leciałem
Na Żory .

Czujne oko :mrgreen:

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 30 lip 2021, 18:30
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1724
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Ogarnął Byś jakiś większy aktual moźe :mrgreen:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: