Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 paź 2011, 11:55
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
Pomaluj lusterka obudowę na kolor kabiny i będzie super. :D
Cytuj:
może warto by pomyśleć nad tymi lusterkami, ale to można odłożyć do wiosny
Też mam to w planach ale jak narazie brak czasu. Tata zjeżdża zazwyczaj w Sobotę albo późnym wieczorem w Piątek. Ponadto w domu też mamy trochę pracy. No i trzeba to z szefem obgadać. Więc na chwilę obecną się nic z tych rzeczy nie zanosi.
Cytuj:
Halogenki przykryte co BAG już was złapał? :lol:
Niestety, już 2 razy mieliśmy "przyjemność" być zatrzymani przez BAG z powodu halogenów. Jeden powiedział, że można mieć 2 halogeny a drugi powiedział, że wcale nie można posiadać. Osobiście olewamy tą sprawę, ale dla świętego spokoju, żeby nie zatrzymywali dla głupiego powodu założyliśmy 2 nakładki. W zapasie mamy jeszcze 2 jakby się ktoś uparł, że trzeba wszystkie zasłonić.
Cytuj:
To mówisz że robisz takie małe kino domowe w Dafiku :?: :D Jak byś miał czas to pokaż jak porobiłeś te głośniki.
Stwierdziłem, że po kupnie HiFi do pokoju, którą podłączyłem pod kompa dam zestaw 5.1 tacie do samochodu, bo głośniki w laptopie niezbyt mocne a 5.1 to już zawsze coś. Zdjęć narazie nie dam bo tata już pojechał ale mogę wytłumaczyć mniej więcej, gdzie je rozmieściłem. 2 tylne głośniki poszły po bokach w miejscy gdzie jest duża firanka między łóżkiem a fotelami. 2 przednie głośniki zakamuflowałem nad głową w pustych miejscach po głośnikach. Środkowy umieściłem po Mojej stronie nad głową bo było jeszcze puste miejsce po głośniku. Subwoofer włożyliśmy do szafki nad głową pasażera. Tak to mniej więcej wygląda.

Dzięki za komentarze. Pozdro.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 17 paź 2011, 15:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 mar 2011, 15:10
Posty: 26
GG: 6114929
Samochód: Renault Masscot
Lokalizacja: Częstochowa SCZ

Czy ta piękność nie jechała Dzisiaj Koło Częstochowy?
Chcąc ominąć korek jechała przez miasto Poczesna ?

_________________
Gdy widzę Skakanke to kwiczę...A oczy mi świecą gdy Mana widze...I Volvo lubię też...I Dafa i Dafa , Dafa też!!
Renault viewtopic.php?f=44&t=32027
Fotogaleria viewtopic.php?f=7&t=32213&p=437122#p437122


Post Wysłano: 20 paź 2011, 12:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2011, 16:37
Posty: 45
GG: 1204719
Samochód: VW POLO
Lokalizacja: POT

Super ładny zestaw. Pozwoliłem sobie ogarnąć pulpit na kompie jednym ze zdjęć :D Pozdro

_________________
Jeśli...........


Post Wysłano: 20 paź 2011, 17:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sty 2007, 18:53
Posty: 623
GG: 6032020
Lokalizacja: Czchów

Cytuj:
Niestety, już 2 razy mieliśmy "przyjemność" być zatrzymani przez BAG z powodu halogenów. Jeden powiedział, że można mieć 2 halogeny a drugi powiedział, że wcale nie można posiadać. Osobiście olewamy tą sprawę, ale dla świętego spokoju, żeby nie zatrzymywali dla głupiego powodu założyliśmy 2 nakładki. W zapasie mamy jeszcze 2 jakby się ktoś uparł, że trzeba wszystkie zasłonić.
Jak to tłumaczyło nam BAG podczas kontroli 9.08 chodzi o tzw. "luxy". Każdy punkt świetlny posiada taki wyznacznik, dodał, że jest od właśnie 8.08 br. jakiś przepis u nich regulujący maksymalna sumę tychże "luxów" - 100. Każdy jeden halogen w Waszym przypadku przypuszczam, że posiada ich 37,5, stąd nawet dwa to za dużo. Tak powiedziało BAG. U nas wszystkie mamy zasłonięte, jest spokój.


Post Wysłano: 25 paź 2011, 18:59
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
Czy ta piękność nie jechała Dzisiaj Koło Częstochowy?
Chcąc ominąć korek jechała przez miasto Poczesna ?
Nie. W tym czasie tata jechał na Załadunek z Łodzi do Wieruszowa a potem na Szwajcarię.
Cytuj:
Super ładny zestaw. Pozwoliłem sobie ogarnąć pulpit na kompie jednym ze zdjęć :D Pozdro
Nie ma Problemu. Miło Mi ;)
Cytuj:
Jak to tłumaczyło nam BAG podczas kontroli 9.08 chodzi o tzw. "luxy". Każdy punkt świetlny posiada taki wyznacznik, dodał, że jest od właśnie 8.08 br. jakiś przepis u nich regulujący maksymalna sumę tychże "luxów" - 100. Każdy jeden halogen w Waszym przypadku przypuszczam, że posiada ich 37,5, stąd nawet dwa to za dużo. Tak powiedziało BAG. U nas wszystkie mamy zasłonięte, jest spokój.
Owszem. +/- 1.5 roku temu, kiedy tata jeździł jeszcze 95XF również mieliśmy kontrolę z powodu halogenów. I tak jak Ty wytłumaczyłeś tak samo powiedział Nam w tym czasie funkcjonariusz BAG. Teraz kiedy mieliśmy kontrolę, jasno Nam wytłumaczył, że albo zasłonimy wszystkie halogeny albo po prostu je zdemontujemy. W mandacie jaki otrzymaliśmy, również jasno zawarta jest informacja: "Na terenie Niemiec dodatkowe oświetlenie zabronione." Spotkałem się ze stwierdzeniem od innych, że posiadają dodatkowe oświetlenie i nigdy takowego problemu nie mieli. No cóż widocznie mają szczęście, bo nie sądzę by Służby Kontrolne wymyślały Sobie jakieś paragrafy. A osoby jeżdżące po Zachodzie szczególnie wiedzą, jak tamtejsze Służby Kontrolne podchodzą do prawa i Jego przestrzegania.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 25 paź 2011, 19:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

Cytuj:
Spotkałem się ze stwierdzeniem od innych, że posiadają dodatkowe oświetlenie i nigdy takowego problemu nie mieli. No cóż widocznie mają szczęście, bo nie sądzę by Służby Kontrolne wymyślały Sobie jakieś paragrafy.
U Taty w firmie ciągle jeżdżą z pełnym oświetleniem i jak na razie (odpukać) problemów nie było.

A wiesz może co w przypadku, gdy w aucie zamontowany jest wyłącznik do dodatkowego oświetlenia? Jak wtedy sprawa się ma?

Daf ładny, czysty i schludny. Nie podoba mi się jedynie ten napis z tyłu na gumie, no ale to kwestia gustu. Nadal tylko i wyłącznie HM obrabiacie? Gdzie Was tam ganiają?


Post Wysłano: 25 paź 2011, 19:21
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
Cytuj:
Spotkałem się ze stwierdzeniem od innych, że posiadają dodatkowe oświetlenie i nigdy takowego problemu nie mieli. No cóż widocznie mają szczęście, bo nie sądzę by Służby Kontrolne wymyślały Sobie jakieś paragrafy.
U Taty w firmie ciągle jeżdżą z pełnym oświetleniem i jak na razie (odpukać) problemów nie było.

A wiesz może co w przypadku, gdy w aucie zamontowany jest wyłącznik do dodatkowego oświetlenia? Jak wtedy sprawa się ma?

Daf ładny, czysty i schludny. Nie podoba mi się jedynie ten napis z tyłu na gumie, no ale to kwestia gustu. Nadal tylko i wyłącznie HM obrabiacie? Gdzie Was tam ganiają?
Aaa... Już wiem o czym zapomniałem napisać. Była również możliwość, że można posiadać halogeny ale nie mogą być włączone. Więc idąc tą myślą posiadanie wyłącznika dodatkowego oświetlenia byłoby jak najbardziej w porządku. W końcu najważniejsze jest to by nie świeciło. Nie świeci nie ma problemu ;)

Napis w pierwszych planach miał być gdzie indziej umieszczone i miał być podświetlony ale widziałem po tacie, że raczej nie bardzo Mu się ten pomysł widział i doszliśmy do obecnego rozwiązania. Jak powiedziałeś Kwestia Gustu.

Ciągle obrabiamy HM. Praktycznie od jakiegoś czasu to Priorytet Ale ganiają Nas również po okolicznych meblarzach w okolicach Kępna. A ich tam jak psów. ;) Najczęstsze kierunki to Niemcy bądź Szwajcaria z twardymi meblami bądź tapicerką. Zdarza się czasem Austria max. 1 albo 2 miejsca tylko z tapicerką.

PS. W wakacje najprawdopodobniej widziałem jeden z zestawów od Was. Kiedyś na A2 robiliśmy długą pauzę i podjechała Magnumka z Naczepą szmatą na numerach SKL. Bardzo rzucała się w oczy ze względu na oświetlenie ciągnika jak i naczepy. Po 45 minutach poleciała dalej ;)

Pozdrawiam.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 25 paź 2011, 19:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2010, 15:48
Posty: 484
GG: 1
Samochód: Actros 440/FH XL 500
Lokalizacja: Ostrołęka

Już myślałem, że muszę w Volvie halogeny ściągać, ale jak napisałeś, że mogą być tylko nie mogą świecić... to dobrze.

_________________
prezentacja moich Daf, Volvo


Post Wysłano: 30 paź 2011, 12:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

Gdzieście naczepę na weekend zgubili? :twisted:

Powiem Ci, że ten napis na gumie, nie wygląda tak źle jak na zdjęciach :wink:

P.S. Postaram się o jakieś foto.


Post Wysłano: 30 paź 2011, 21:46
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
Gdzieście naczepę na weekend zgubili? :twisted:
Na HM stała, Szwajcarię wciągała :wink:
Cytuj:
Powiem Ci, że ten napis na gumie, nie wygląda tak źle jak na zdjęciach :wink:
no baa w realu wszystko ładniejsze 8)
Cytuj:
P.S. Postaram się o jakieś foto.
No Ja myślę :* :lol: :lol:

PS. W ten weekend koń dostał 4 nowe gumy z Bridgestone przystosowane do warunków zimowych. (M+S czy coś w tym stylu) :)

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 01 lis 2011, 15:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sty 2010, 15:25
Posty: 271
GG: 5598522
Samochód: M.A.N.
Lokalizacja: Gryfino

Cytuj:
zimowych. (M+S czy coś w tym stylu) :)
M+S to są cało roczne i nie polecam ich za bardzo na śnieg. :|


Post Wysłano: 01 lis 2011, 17:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Cytuj:
M+S to są cało roczne i nie polecam ich za bardzo na śnieg. :|
Nie tylko cało roczne.

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 01 lis 2011, 18:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2009, 9:13
Posty: 44
GG: 39524721
Samochód: Volvo FH500 EEV
Lokalizacja: Ostrołęka

Z tymi halogenami to tak jest. Kiedyś jak jeździłem takim czarnym XF pod chłodnią to tam też były 4 świetliki z rurką tylko że nie były podłączone...ot taka ozdoba. Nie powiem w Niemcowni nigdy problemów nie miałem ale jak w Polsce ITD z Policją stały i jechałem na tych przeciwmgielnych (teraz już nie jeżdżę bo wiem ile to kosztuje) to sciągnęli mnie. "Misiek" chciał sprawdzić światełka i mówi "Panie a czemu te u góry nie świecą?'' Ja mu mówię że to tak dla ozdoby a on do mnie że jak są zamontowane to mają świecić i koniec. Fakt że nie miałem tych osłonek


Post Wysłano: 03 lis 2011, 23:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

Cytuj:
P.S. Postaram się o jakieś foto.
No to tak jak obiecałem, zdjęcia z niedzielnego popołudnia.
Obrazek Obrazek Obrazek

Szkoda, że całego zestawu nie mogłem zobaczyć, no ale cóż. Ładnie zadbana naczepa :)


Post Wysłano: 11 lis 2011, 14:24
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Dzięki wielkie Szaki, za zrobione zdjęcia. Może w końcu będzie okazja by zrobić zdjęcie całego zestawu a nóż widelec może i spota ;)

Witam w Niepodległe popołudnie. Dzisiaj byłem po tatę na HM Wieruszów, który po 2 tygodniowej tułaczce po Europie, weekendzie spędzonych w Szwajcarii i napiętym końcu tygodnia zjechał w końcu do domu na zasłużony długi weekend. Posprzątaliśmy naczepę i ogarnęliśmy auto, żeby nie było syfu. Potem zrobiłem kilka zdjęć z placu.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W samochodzie, żadnych zmian. Jedynie przybyły kilometry.

Pozdrawiam i Miłego Długiego weekendu. ;)

PS. Zapraszam do komentowania.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Ostatnio zmieniony 11 lis 2011, 22:59 przez Bauer, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 11 lis 2011, 15:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2009, 21:06
Posty: 142
GG: 7602522
Samochód: Volvo.
Lokalizacja: Godynice [ESI]

Kurde ten Daf naprawdę ładnie wygląda :D Dobrze ,że służy bez problemów.
Spodobała mi się ta białka R'ka ;)

_________________
viewtopic.php?f=44&t=23223


Post Wysłano: 11 lis 2011, 15:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lis 2011, 0:36
Posty: 52
Samochód: Range T
Lokalizacja: Pilzno

Bardzo mi się podoba Twoja "Czerwona Petarda". Jak tam autko ? Nie zawodzi na razie ? :)


Post Wysłano: 11 lis 2011, 20:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lip 2011, 11:24
Posty: 167
Samochód: osobowy

Najważniejsze że jeździ bezawaryjnie.
A co do zmian u Was, to nie ma już czego oczekiwać, wóz jest ekstra ;)
I teraz ja już bym nic nie dokładał żadnego tuningu ;)
Ale to tylko moje zdanie, a Daf jest szefa który użytkuje Twój Tata i to Oni mają tutaj znaczące i jedyne zdanie ;)

Pozdrawiam ;)


Post Wysłano: 11 lis 2011, 23:10
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
Spodobała mi się ta białka R'ka ;)
Mnie również przypadła do gustu, dlatego Ją uwieczniłem razem z kolegą. ;)
Cytuj:
Bardzo mi się podoba Twoja "Czerwona Petarda". Jak tam autko ? Nie zawodzi na razie ? :)
Dziękuję. To miłe. Na samochód zarówno tata Jak i ja nie narzekamy. Spełnia Swoją rolę, do tej pory nie zawodzi. Szczególnie tata zadowolony jest z tachografu cyfrowego. Twierdzi, że teraz, gdyby miał się przenieść znowu na tarczki to byłoby ciężko ;)

Dzięki za odpowiedzi :U

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 11 lis 2011, 23:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Ładnego macie "fafika" to muszę przyznać. Cały zestaw jest odpowiednio skomponowany kolorystycznie przez co zwraca uwagę. Jeszcze tylko lusterka w kolorze nadwozia i byłoby bardzo sympatycznie.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: