Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 45 z 51 [ Posty: 1012 ] Przejdź na stronę Poprzednia 143 44 45 46 4751 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 lis 2014, 16:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 maja 2011, 12:13
Posty: 398
GG: 8230849
Samochód: R420 X3 + 114L + 124L
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Nie - biało niebieska

Z planów na pierwszy strzał to wywalenie tylnych lamp od ursusa , i zrobienie czegoś z " międzyosiówką " od pasażera ,a później się zobaczy :)

Obrazek

_________________
https://t.me/pump_upp


Post Wysłano: 24 lis 2014, 16:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

W porównaniu do innych wozów, które kupowałeś ta wygląda jakby przed chwilą z fabryki wyjechała. Daj zderzak w kolor i nic już jej nie będzie trzeba z wizualnych "konserwacji"... Ona tak zadbana, czy już po jakimś remoncie?

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 24 lis 2014, 17:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lut 2012, 22:11
Posty: 121
GG: 47850762
Samochód: brak
Lokalizacja: skoczów

Pięknie wygląda. Tak jak przedmówca pisze tak ja i popieram, zderzak w kolor zdecydowanie by tutaj wystarczył, ewentualnie jakaś rurka z halo na górę :)


Post Wysłano: 24 lis 2014, 19:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

Też się nią interesowałem, ma tylne lampy po 2 okrągłe na stronę w takich alu rynienkach :)
Ślicznie pomalowana, jednak mnie interesuje 500+ w opti. :)


Post Wysłano: 24 lis 2014, 19:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2014, 21:50
Posty: 18

Ta firma Scan-Trans co Scania oklejona to poprzednia ? Skąd ta firma jest ?
Gratuluje nabytku :)


Post Wysłano: 24 lis 2014, 20:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sty 2009, 11:02
Posty: 333
GG: 4473051
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: Drzycim

Scania też przykuwała moją uwagę jak stała w 'komisie'. Wygląda na zadbaną, a jak będzie to wyjdzie w praniu. Teraz widzę, że kilka sztuk eFHaczy I generacji postawili, co to firmy to chyba (DAKER popraw jeśli się mylę) jakaś plajta, bo na placu dużo naczep też ich stoi.

Szerokości i powodzenia !

_________________
A,B,C,CE,KW- jest ;)
http://www.rozycki-drzycim.pl


Post Wysłano: 25 lis 2014, 0:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 kwie 2008, 15:56
Posty: 189
GG: 11914484

Cytuj:
Scania też przykuwała moją uwagę jak stała w 'komisie'. Wygląda na zadbaną, a jak będzie to wyjdzie w praniu. Teraz widzę, że kilka sztuk eFHaczy I generacji postawili, co to firmy to chyba (DAKER popraw jeśli się mylę) jakaś plajta, bo na placu dużo naczep też ich stoi.

Szerokości i powodzenia !
Cytuj:
Co do następcy volva to nie chciałem kupować już niczego w tym roku , ale wczoraj praktycznie przez przypadek zostałem "szczęśliwym" ( to się jeszcze okaże ) posiadaczem następnej czwórki tylko tym razem V8 :) Auto kupione po firmie która padła jednak w brew pozorom jest w takim stanie że jestem w
Swietne auto Daker, w Twoich rekach na pewno nabierze uroku, pozostaje tylko czekac na efekty prac!


Post Wysłano: 25 lis 2014, 2:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 maja 2011, 12:13
Posty: 398
GG: 8230849
Samochód: R420 X3 + 114L + 124L
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Cytuj:
W porównaniu do innych wozów, które kupowałeś ta wygląda jakby przed chwilą z fabryki wyjechała. Daj zderzak w kolor i nic już jej nie będzie trzeba z wizualnych "konserwacji"... Ona tak zadbana, czy już po jakimś remoncie?
Cytuj:
W porównaniu do innych wozów, które kupowałeś ta wygląda jakby przed chwilą z fabryki wyjechała. Daj zderzak w kolor i nic już jej nie będzie trzeba z wizualnych "konserwacji"... Ona tak zadbana, czy już po jakimś remoncie?
Generalnie widać że atrapa była niedawno malowana a reszta polerowana . Auto ogólnie w szyku strasznym jeśli chodzi o sprawy techniczne i wizualne , poza ramą i felgami , które widać były malowane na sztukę ... Ale to mam zamiar w przyszły weekend poprawić :) Zderzak zaraz pójdzie w kolor i tak samo lusterka bo widać że ktoś je wymieniał :)
Cytuj:
Pięknie wygląda. Tak jak przedmówca pisze tak ja i popieram, zderzak w kolor zdecydowanie by tutaj wystarczył, ewentualnie jakaś rurka z halo na górę :)
Cytuj:

Ogólnie to w planach mam chlapacze pod zderzak ,ludziki na dach i kilka ale dosłownie kilka lampek na przód :) ( po białej mam nauczkę że wolę mieć dowód rejestr w kieszeni niż non stop latać i odbierać po urzędach :))
Cytuj:
Też się nią interesowałem, ma tylne lampy po 2 okrągłe na stronę w takich alu rynienkach :)
Ślicznie pomalowana, jednak mnie interesuje 500+ w opti. :)
Z tymi lampami to nie wiem co autor miał na myśli ale myślę że miał dobrego dealera :)
Cytuj:
Ta firma Scan-Trans co Scania oklejona to poprzednia ? Skąd ta firma jest ?
Gratuluje nabytku :)
Cytuj:
Cytuj:
Scania też przykuwała moją uwagę jak stała w 'komisie'. Wygląda na zadbaną, a jak będzie to wyjdzie w praniu. Teraz widzę, że kilka sztuk eFHaczy I generacji postawili, co to firmy to chyba (DAKER popraw jeśli się mylę) jakaś plajta, bo na placu dużo naczep też ich stoi.

Szerokości i powodzenia !
Ogólnie to od dwóch miesięcy co przejeżdżałem to na nią patrzyłem i coś mnie do niej ciągneło :) przesądziło to że kumpel kupił od nich dwie naczepy po scantransie ,jedną nawet tydzień czasu ciągałem jak w mojej wymieniał się dach i hamulce i patrząc na ich stan tech stwierdziłem że scania będzie w podobnym i to wsumie przesądziło o zakupie tego auta . Podobno firma jeździła na jakiejś papierni w łodzi jednak ktoś zrezygnował z ich usług i nagle okazało się że ten z komisu odkupił od nich 36 zestawów i chyba 4 solówki bo poprostu padli z dnia na dzień , ile w tym prawdy nie wiem ...

pozdro

_________________
https://t.me/pump_upp


Post Wysłano: 25 lis 2014, 9:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lis 2013, 11:53
Posty: 5
Samochód: Renault Premium 270
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Scania pochodzi z łódzkiego Scantransu, w którym kiedyś pracował mój ojciec. Zwolnił się jak zaczęło się żle dziać w firmie. Scantrans to był dawny Wydział Transportu Łódzkich Zakładów Papierniczych. Zakłady przejął ostrołęcki Intercell z kapitałem szwedzkim. Scantrans za tych czasów był doinwestowany. Firma zaczęła od Starów i Jelczy,a pod koniec pracy ojca w firmie były same Volva i Scanie sprowadzone z Danii + chyba 3 EuroCargo. Po kilku latach całość przejęli Finowie (Stora Enzo). Storze własny transport był niepotrzebny i zaczęła obcinać nakłady na Scantrans. Tak zaczęła się agonia firmy. Wszystkie samochody były robione po kosztach, a jak wymagały większej naprawy to były odstawiane pod płot. Wkońcu zostały 3 czynne wozy i Scantrans przeszedł w stan upadłości. Samochody przez parę miesięcy stały na placu aż kupił je ten komis.

Super jest zobaczyć, że jeden z wozów, które pamiętam w czasie jego świetności, trafił do takiego pasjonata jak ty. Jestem pewny, że doprowadzisz go do właściwego stanu i jeszcze długo nie przejdzie na emeryturę. Mam nadzieje, że spotkam kiedyś ten sprzęt na trasie po twoich zabiegach.

W tym komisie nie widziałeś przypadkiem takiego jasno zielonego FH12 Glob XL ze srebrnymi paskami? Ciekaw jestem co z nim się stało, to był flagowy samochód swego czasu. Kilka razy byłem nim w trasie i mam do niego sentyment.


Post Wysłano: 25 lis 2014, 14:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 815
GG: 0

@DAKER można prosić jakiś adres komisu? :D

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 25 lis 2014, 22:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Dzięki Kolego Daker za odpowiedz. Jednak miałem nosa że coś ciekawego upolujesz. Z tego co widzę to zadbana jest ta Scania i co ważne V8 czyli królowa :wink: . Jedno co mnie zaskoczyło to że szukałeś ciągnika 3 os (jak wcześniej pisałeś), ale jednak zdecydowałeś się na 2 oś :?: Życzę wielu bezawaryjnych kilometrów dla nowego nabytku 8) .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 28 lis 2014, 9:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Powiem Ci, że masz jakieś wybitne szczęście do zakupu tych, leciwych już, aut. Z tego co piszesz, to każda, którą kupiłeś była w stanie technicznym określanym na Allegro jako "nic nie stuka, nic nie puka" - ja w swoją, sporo młodszą 114 po zakupie wsadziłem trochę kasy (pomimo tego, że na pierwszy rzut oka nie wyglądało, że bedzie to konieczne), a jeszcze nie tknąłem jej od stroony wizualnej...


Post Wysłano: 07 gru 2014, 23:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 maja 2011, 12:13
Posty: 398
GG: 8230849
Samochód: R420 X3 + 114L + 124L
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Cytuj:
Scania pochodzi z łódzkiego Scantransu, w którym kiedyś pracował mój ojciec. Zwolnił się jak zaczęło się żle dziać w firmie. Scantrans to był dawny Wydział Transportu Łódzkich Zakładów Papierniczych. Zakłady przejął ostrołęcki Intercell z kapitałem szwedzkim. Scantrans za tych czasów był doinwestowany. Firma zaczęła od Starów i Jelczy,a pod koniec pracy ojca w firmie były same Volva i Scanie sprowadzone z Danii + chyba 3 EuroCargo. Po kilku latach całość przejęli Finowie (Stora Enzo). Storze własny transport był niepotrzebny i zaczęła obcinać nakłady na Scantrans. Tak zaczęła się agonia firmy. Wszystkie samochody były robione po kosztach, a jak wymagały większej naprawy to były odstawiane pod płot. Wkońcu zostały 3 czynne wozy i Scantrans przeszedł w stan upadłości. Samochody przez parę miesięcy stały na placu aż kupił je ten komis.

Super jest zobaczyć, że jeden z wozów, które pamiętam w czasie jego świetności, trafił do takiego pasjonata jak ty. Jestem pewny, że doprowadzisz go do właściwego stanu i jeszcze długo nie przejdzie na emeryturę. Mam nadzieje, że spotkam kiedyś ten sprzęt na trasie po twoich zabiegach.

W tym komisie nie widziałeś przypadkiem takiego jasno zielonego FH12 Glob XL ze srebrnymi paskami? Ciekaw jestem co z nim się stało, to był flagowy samochód swego czasu. Kilka razy byłem nim w trasie i mam do niego sentyment.
Siemka

Dzięki za wyjaśnienie historii tego scantransu :) Scania w moich rękach musi jeszcze długo popracować zanim wypracuję sobie emeryturę :) Jutro wsiadam w nią na tzw próbny tydzień :)
Co do Volv to stało tam napewno zielono czerwone całe w duńczyku i całe białe . Reszta wozów podobno już u arabów .
Cytuj:
@DAKER można prosić jakiś adres komisu? :D
Strony nie mogę znaleźć ale wpisz w allegro miejscowość trzeciewiec to może coś wyjdzie ,
Cytuj:
Dzięki Kolego Daker za odpowiedz. Jednak miałem nosa że coś ciekawego upolujesz. Z tego co widzę to zadbana jest ta Scania i co ważne V8 czyli królowa :wink: . Jedno co mnie zaskoczyło to że szukałeś ciągnika 3 os (jak wcześniej pisałeś), ale jednak zdecydowałeś się na 2 oś :?: Życzę wielu bezawaryjnych kilometrów dla nowego nabytku 8) .
:) Właśnie szukałem jakieś trzy ośki ale niestety nic sensownego nie mogłem namierzyć i wyszło jak wyszło że akurat tą sztukę wziąłem . Pozdro
Cytuj:
Powiem Ci, że masz jakieś wybitne szczęście do zakupu tych, leciwych już, aut. Z tego co piszesz, to każda, którą kupiłeś była w stanie technicznym określanym na Allegro jako "nic nie stuka, nic nie puka" - ja w swoją, sporo młodszą 114 po zakupie wsadziłem trochę kasy (pomimo tego, że na pierwszy rzut oka nie wyglądało, że bedzie to konieczne), a jeszcze nie tknąłem jej od stroony wizualnej...
Generalnie zawsze jak kupuję auta kieruję się tym żeby technicznie były ok a drugi plan gra u mnie wygląd auta bo z plastikami mogę się pobawić . W tym przypadku udało się znaleźć i od strony wizualnej i od strony technicznej . Co nie oznacza że nic nie trzeba było wymienić itp . i że złotówki w nią nie włożę i odrazu poleci w drogę ... Bo po prostu według mnie aut bezinwestycyjnych z tych roczników na allegro już nie ma ... W tej ze spraw technicznych wymagających naprawy była tylko pompka webasta i zawór hamulcowy ... czy to jakaś masakra to wątpie ...



A tutaj żeby nie było że się nic nie dzieję : :)

Obrazek

Zapewne zaraz dowiem się że zwieśniaczyłem kolejne auto ... :) mi się podoba i więcej lampek na przodzie już nie będzie :)

pozdro

_________________
https://t.me/pump_upp


Post Wysłano: 08 gru 2014, 8:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 maja 2012, 8:02
Posty: 193
Samochód: Volvo Fh16 700
Lokalizacja: Bydgoszcz-UE

Zapewne zaraz dowiem się że zwieśniaczyłem kolejne auto ... :) mi się podoba i więcej lampek na przodzie już nie będzie :)

pozdro[/quote]


Daker to mnie się dotyczy :) Ty mnie jednak znasz chłopaku:)


Post Wysłano: 09 gru 2014, 12:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 maja 2011, 12:13
Posty: 398
GG: 8230849
Samochód: R420 X3 + 114L + 124L
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Siema

Tak więc Scania po pierwszej trasie się zesrała :P a dokładniej skrzynia ... Wina jest w tym tylko i wyłącznie moja , mianowicie wymieniałem jej zawór odpowiedzialny za blokadę przejścia z dolnej na górną jadąc z włączonym biegiem . Jak odkręciłem stary zawór , który był luźny bo jakaś łajza przekręciła już wcześniej gwinty okazało się że nowy już ledwo się trzymał ... Chciałem przegwintować od nowa z 6 na 8 i przykręcić go tak jak powinien być , jednak nie znalazłem gwintownika i stwierdziłem że zrobie to w przyszły weekend , bo skoro stary zawór ledwie się trzymał to i ten może ... i wytrzyma ten tydzień . Jednak nie wytrzymał ... wyrwało go z reztek gwintu i efekt był taki że jadąc na dolnej trójce włączyłem górną skrzynie na którą powinien przejść dopiero jak wysprzęgle , ona jednak stwierdziła że wrzuci górną skrzynię już bo po co czekać ... :P i wrzuciła . Był jeden wielki huk po którym została tylko dolna skrzynia . Tak więc pozostało mi wracać 30km/h przez jakieś 110km . Początkowo stwierdziłem że wymieniam skrzynię na używkę bo może to przedrożyć koszty naprawy tej , jednak dziś znalazłem szpeca polecanego przez trzech znajomych i w piątek odprowadzam mu v-ke na remont skrzyni .

Pozatym auto fajne , jak jeszcze normalnie jechało ... :)

pozdro

Pozatym

_________________
https://t.me/pump_upp


Post Wysłano: 09 gru 2014, 12:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Hej Daker!
Scaniucha nabiera smaczku. W porównaniu do poprzednich Twoich sztuk, ta prezentuje klasę wyżej, fajnie ze smakiem dodane "gadżety". Więcej bym już nie modził z oświetleniem, dół w kolorze ekstra. Pozostaje życzyć bezawaryjnej eksploatacji ;)

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 09 gru 2014, 15:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2008, 20:59
Posty: 1007
Lokalizacja: Różan

Jakby nie było, Vka to poziom wyżej, ale lepiej by się tak prezentowała do tego cztery halogeny w atrapie dolnej takie jak w blendzie i nic więcej jej nie potrzeba. Teraz i tak lepiej wygląda od białej 4setki (ta mi wcale nie przypadła do gustu ;) )
Obrazek

_________________
Kupię pokrywę zaworów Scania w kształcie litery V z silnika 14 litrowego

"To są HPI'ki co się trzęsą wszystkie plastiki"

R730-------------\8/


Post Wysłano: 09 gru 2014, 21:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
według mnie aut bezinwestycyjnych z tych roczników na allegro już nie ma ...
Są, ale kosztują, a u nas się kupuje co najtańsze i "coś z tego będzię" :)

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 15 gru 2014, 23:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lip 2007, 10:45
Posty: 478
GG: 5718619
Samochód: Scania R560 6x4
Lokalizacja: KaRsIn

Mijał ja się dzisiaj z zielona Scanią, leciała tą wojewódzką z Bydgoszczy na Bożenkowo :wink:


Post Wysłano: 22 gru 2014, 23:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Daker szkoda takiego startu nowego nabytku,ale jeszcze napewno ją ''dopieścisz'' i będzie długo służyła.A tak na marginesie:żeby było więcej takich szefów,którzy są w stanie zaakceptować większe spalanie dla tak pięknej melodii dla uszu... :mrgreen:

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 45 z 51 [ Posty: 1012 ] Przejdź na stronę Poprzednia 143 44 45 46 4751 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: