Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 5 z 63 [ Posty: 1243 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 763 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 lut 2011, 16:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lut 2010, 11:32
Posty: 207
GG: 2251162
Samochód: Man Tga
Lokalizacja: Szczecin

TAK jak napisał TczewTomek. A jak wiadomo auto musi w pierwszej kolejności zarabiać anie wyglądac


Post Wysłano: 15 lut 2011, 19:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 16:26
Posty: 28
Samochód: Peugeot Boxer
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Yeltrz ma, jeździ po Polsce i nie ma z tym problemu.
Bardzo chętnie bym pojeździł, ale nie mam żadnej kategorii prawa jazdy. :mrgreen:

Co do białego dołu, nie zauważyłem u nas jakichś odprysków na lakierze, jedyne co jest to obtarcie na narożniku, ale to z innej przyczyny. Felgi na biało mogłyby ciekawie wyglądać, sam się zastanawiam nad tym jak pomalować je u siebie.

Pomyśl nad halogenami w zderzak na 18 urodziny, bo naprawdę poprawiło by to wygląd. :)

_________________
Renault Magnum AE 420ti
Mercedes-Benz NG 1625


Post Wysłano: 15 lut 2011, 21:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Cytuj:
Cytuj:
Wizualnie może i spoko taki biały dół, ale będzie to kompletnie niepraktyczne. Wyobraźcie sobie, jak on będzie wyglądał po 2mies. jeżdżenia. Na polskich drogach będzie tak obity od kamyków i innych "drobinek", że biały zostanie podziurawiony, prędzej czerwony by się sprawdził na całości.
Yeltrz ma, jeździ po Polsce i nie ma z tym problemu. Kupa fur jeździ po Polsce i są białe, a nie mają z tym problemów - czepiacie się czy to uzasadnione? :)
Uzasadnione, wiem, bo widzę po Sprinterze wujka jak wygląda maska po kilku latach jeżdżenia na trasach PL-RO. A widzę tym bardziej dobrze, że wóz nie oklejony, tylko pomalowany airbrushem, w barwy firmy, gdzie na masce mamy sporo różnych odcieni zieleni, granatowy i biały.

Oczywiście logiczne, że jak wóz jeździ i pracuje, to się zużywa, dlatego też nie dziwi mnie to ;)

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 15 lut 2011, 21:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Witam
Dół zostanie taki jaki jest, ewentualnie zostanie pomalowany ponownie na czerwono (została farba od prawej międzyosiówki). Boki nie cierpią zbytnio od kamieni i nie widziałem tam żadnych odprysków, jedyne rysy to powstawały podczas załadunków. Jak mieliśmy naszego maluszka Kogla to przy załadunku burta była przyciskana do samochodu. Natomiast przód jakby się dobrze przyjrzeć to są drobne ślady po kamieniach ale co ciekawe tylko na narożnikach, zderzak jest cały.
Cytuj:
Pomyśl nad halogenami w zderzak na 18 urodziny, bo naprawdę poprawiło by to wygląd.
Są próby negocjacji :mrgreen:
Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/halogen-jumbo-z-oslon ... 54524.html tylko nie wiem czy by pasowały i czy jest jeszcze do czego to montować.

Teraz może lekcja historii.
Pierwsza partnerka
Naczepa Fruehauf 1976 rok 13.00 m 2,40m 2,40m
2001-2004
Obrazek
Naczepa Kogel 1994 rok 13.60 2,44m 2,55m
2004-2010
Obrazek
Naczepa Schmitz 2001 rok 13.60m 2.48m 2.80m
2010-
Obrazek
Cytuj:
A jakieś tam drobne poprawki , czy zaprawki można zrobić niewielkim kosztem podczas weekendu .
Dokładnie! Bałem się, że pewnego dnia urwe się przy wysiadaniu więc trzeba było to trochę podratować.
Obrazek

Dla przypomnienia:
Obrazek

Wakacyjna fotka :mrgreen:
Obrazek

_________________
8)


Post Wysłano: 15 lut 2011, 23:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Cytuj:
Są próby negocjacji :mrgreen:
Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/halogen-jumbo-z-oslon ... 54524.html tylko nie wiem czy by pasowały i czy jest jeszcze do czego to montować.
Halogen Jumbo 2220, marki "Helga"? :lol: Stary, nie oszczędzaj na takich rzeczach - kup oryginalne Helle, przynajmniej nie wyrzucisz kasy w błoto. Polecam Jumbo 220 marki Hella. Używamy takich od kilku dobrych lat w Sprinetrze (już 8 rok) i nic im się nie dzieje. Dają jak zwariowane. Odradzam "halogeny" za 40zł, bo to strata kasy. Dziś Jumbo 220, jeśli gdzieś trafisz, to komplet 2szt. z osłonami nie wyniesie Cię więcej niż 400zł.
Pozdrawiam! ;)

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 16 lut 2011, 12:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 gru 2009, 16:01
Posty: 83
GG: 0

Fajnie że masz jeszcze zdjęcia Reni z czasów młodości :lol: zawsze jest co po wspominać.


Post Wysłano: 16 lut 2011, 18:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Cytuj:
Halogen Jumbo 2220, marki "Helga"?
Ups :oops: mój błąd. Złapałem się na napis Jumbo.
Padła propozycja od szefa, żeby zamontować światła do jazdy dziennej. Np takie: http://allegro.pl/swiatla-dzienne-dzien ... 82718.html

Były by zamontowane w miejscu przeciwmgielnych. Tylko jest takie pytanie Czy mogą być one tam zamontowane? Czy nie będą zbyt nisko? Jak je podłączyć? Pod kable od przeciwmgielnych i z klawisza je włączać czy jest jakiś inny sposób? Czy są one coś warte, czy tak jak te halogeny po 40 zł?
Cytuj:
Fajnie że masz jeszcze zdjęcia Reni z czasów młodości zawsze jest co po wspominać.
A jest co wspominać. Każda wolna chwila, wspólne 10 lat, a tata może wspominać wspólne 800 tyś km :P

_________________
8)


Post Wysłano: 16 lut 2011, 22:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sie 2009, 17:31
Posty: 23
GG: 4275198
Samochód: Scania 124L 420
Lokalizacja: Ciechocinek CAL

Cześć,słuchaj napis do użytkownika scania113m on ostatnio do swojego "Duńczyka" zakładał światła do jazdy dziennej i on ci powinien wszystko powiedzieć.Ale tak na mój rozum to tam w miejscu tych halogenów będzie za nisko :/ .Wiele km życzę....

_________________
Jak kochać to księżniczkę,jak kraść to miliony, jak jeździć to SCANIĄ !

Ciechocinek Miasto Sexu I Transportu


Post Wysłano: 17 lut 2011, 11:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lut 2009, 13:17
Posty: 215
Samochód: Audi
Lokalizacja: Inowrocław

Kacper, dzięki za polecenie ; )
Więc tak. Światła muszą być zamontowane min 25 cm od ziemi, więc powinno być dobrze. Nejlepiej, gdyby były podłączone pod zapłon(gdy przekręcisz kluczyk, zapalają się światła) i pod mijania(włączysz mijania - dzienne gasną). Jednak to wymaga bardzo dużo roboty, nie wiem jak w Magnumce, ale w naszej Scanii było to nie możliwe. My mamy pod oddzielny włącznik w kabinie i jest dobrze. Jak coś będziesz chciałwiedzieć, to pytaj.
Pozdrawiam.


Post Wysłano: 17 lut 2011, 15:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Poszukaj prądu, który pojawia się po przekręceniu stacyjki. Masą pociągnij od prądu z pozycji. Dla bezpieczeństwa ożesz wsadzić przekaźnik i bezpiecznik na prądzie ze stacyjki.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 17 lut 2011, 22:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 mar 2008, 22:05
Posty: 269
GG: 12975077
Samochód: Ford Transit '98
Lokalizacja: Biała Podlaska

Mimo wszystko ja bym kupił zamiast takich okrągłych tylko te listwy led (widziałem gdzieś Philipsa za 120zł - przynajmniej by nikt się nie czepiał o homologacje) i wsadził np pomiędzy dwa reflektory lub pod ten dolny. Jak by nie świeciły to by się za bardzo nie rzucały w oczy, a rolę swoją by spełniały - nie oszukujmy się, nikt nie wymyślił tego po to by ładnie wyglądało, a dla poprawy bezpieczeństwa i zmniejszenia kosztów eksploatacji auta :)

_________________
Powyższy post wyraża opinię autora jedynie w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny!


Post Wysłano: 20 lut 2011, 14:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Cytuj:
widziałem gdzieś Philipsa za 120zł - przynajmniej by nikt się nie czepiał o homologacje
Za 120 zł to może są Philipsa ale na 12V więc nie będą pasować. Te co prezentowałem posiadają homologację E4 i atest Rl
Cytuj:
- nie oszukujmy się, nikt nie wymyślił tego po to by ładnie wyglądało, a dla poprawy bezpieczeństwa i zmniejszenia kosztów eksploatacji auta

Myślę, że można pogodzić dobry wygląd, ładnie je montując w te blachy, a także poprawić bezpieczeństwo i zmniejszyć koszty eksploatacji Renii.

Po wymierzeniu blachy są na wysokości 45 cm od ziemi i ich środek przypada ok 40 cm od krawędzi samochodu, więc będą tam pasować.

Dzięki za porady w sprawie tych świateł.

Renia ma obecnie 1.350.000 km.
Ostatnio wymieniona została rura od Webasta i to by było na tyle. Co do naczepy to się trochę działo:
1. Spaliła się instalacja od świateł. Po kupieniu, nasz "elektryk" montował lampę przeciwmgielną i zamiast izolacji użył torebki foliowej i oto taki efekt.
2. Wiatr oderwał dach na długości ok 2m od stelażu.
3. Na hurtowni widlak uderzył w drzwi i pękła futryna.

To by było na tyle.
Zapraszam.

_________________
8)


Post Wysłano: 20 lut 2011, 15:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 gru 2009, 16:01
Posty: 83
GG: 0

O to szkoda trochę naczepy.
Cytuj:
Po kupieniu, nasz "elektryk" montował lampę przeciwmgielną i zamiast izolacji użył torebki foliowej i oto taki efekt.
No to się nazywa mieć rozum :/


Post Wysłano: 26 lut 2011, 20:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Witam!
Elektryk zepsuł robotę, więc sami wymieniliśmy tym razem obrysówki w naczepie:
Obrazek

Trzeba było je trochę opuścić, bo były pochowane pod plandeką lub oświetlały koła.
Obrazek
Obrazek

Teraz można powiedzieć, że naczepa posiada oświetlenie diodowe :D

Na koniec, pęknięta futryna:
Obrazek

Widoczek z podróży
Obrazek

Zapraszam do komentowania.

_________________
8)


Post Wysłano: 27 lut 2011, 14:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2009, 13:17
Posty: 587
Samochód: VW Passat b5
Lokalizacja: KMY

Bardzo ładna ostatnia fotka ;)

szerokości

_________________
Mówią na mnie niepoprawny,za arcyzabawny
Nie mam czasu na bycie sławnym.....


Czemu mamy nierówne szanse, kiedy mamy wspólny cel?

______________


Post Wysłano: 05 mar 2011, 17:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Witam!
Drobne przypomnienie, że Renia jeszce istnieje:

Przy załadunku mieliśmy wyścig kto pierwszy ustawi towar :mrgreen:
Obrazek
I po rozładunku
Obrazek

Zapraszam!

_________________
8)


Post Wysłano: 06 mar 2011, 11:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 gru 2009, 16:01
Posty: 83
GG: 0

Nie wiem co ona w sobie ma ale zawsze jak na nią patrze to od razu mi się humor polepsza :mrgreen:
A możesz powiedzieć co ładowaliście?


Post Wysłano: 06 mar 2011, 20:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Witam!
Cytuj:
A możesz powiedzieć co ładowaliście?
A mogę :mrgreen: , ładowaliśmy ogrzewacze wody.

Renia od pewnego czasu wydaje dziwne dzwięki jakby jakiś gwizdek był założony pod kabiną i to w chwili gdy działa wentylator, czyżby Visco się zepsuło? Można z tym jeździć czy lepiej wymienić? Jaki to ma wpływ na samochód? Jest na sprzedaż nowe ale do modelu 390 będzie pasować?

Pozdrawiam

_________________
8)


Post Wysłano: 07 mar 2011, 15:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 gru 2009, 16:01
Posty: 83
GG: 0

Ja myślę, że najlepiej by było z tym jechać na serwis bo samemu można coś spaprać, a zwłaszcza że nie wiadomo co się rozwaliło i jak kupisz nowe a okaże się, że siadło co innego.
Ale jak chcecie to można spróbować to samemu naprawić :wink:


Post Wysłano: 07 mar 2011, 17:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sie 2009, 22:24
Posty: 8
GG: 0
Samochód: Daf XF95 430 SC

Widziana wczoraj koło 23:20 na bramkach w Balicach, na żywo wygląda o wiele lepiej.

Pozdrawiam !

P.S.

Mam nadzieje że fotoradar przed bramkami nie cykną fotki twojemu ojcu. :wink:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 5 z 63 [ Posty: 1243 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 763 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: