Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 8 z 8 [ Posty: 158 ] Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 8
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sty 2011, 15:10
Posty: 878
GG: 5839699
Samochód: od wroga
Lokalizacja: Polkowice

Cytuj:
Cytuj:
Po co ten kogut ? Nie podoba mi się :]
Taki przyszedł z Austri i tak zostało.
rozumiem. A Kolego powiedz, zderzak już malowany wychodzi ruda ?

_________________
/IRC
łeb w dół i trzeba zapierd*lać!


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2010, 16:55
Posty: 113
GG: 12459874
Samochód: Scania
Lokalizacja: Laskowa

Niestety nie mam czasu na przeglądanie innych tematów o dafach, wystarczy że robi się przy nich na co dzień....ja bynajmniej żadnej afery nie narobiłem :)
Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Po co ten kogut ? Nie podoba mi się :]
Taki przyszedł z Austri i tak zostało.
rozumiem. A Kolego powiedz, zderzak już malowany wychodzi ruda ?
Zderzak był malowany jakieś dwa lata temu, tam gdzie są odpryski po kamyczkach i tym podobne to są jakieś tam kropki:)
Malujemy czy to do firmy czy na handel u każdego dafa zderzak jak przyjdzie, wiadomo nie za ładnie to wygląda.

Przy białych jeszcze gdzieś tak nie widać że są malowane elementy, najgorzej przy zielonych jest http://jablonskitruck.otomoto.pl/daf-10 ... 43172.html (czwarte zdjęcie).
Kabina po polerce lakier domieszany ale i tak z bliska i pod pewnym kątem widać że zderzak i stopień malowany.


Ostatnio zmieniony 03 kwie 2013, 21:23 przez karolscania, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Karol wyślij Edler-owi kwiaty na przeprosiny za tą bańkę z olejem bo strzeli focha z przytupem i dopiero będzie... A stopiatka jak stopiątka dupy nie urywa, ot takie moje zdanie na temat tego auta. Ale mam pytanie co do Szajcmilerki, ile palet wchodzi do kosza i czy ma multi-locka czy zwykłe kolucha do pasów?

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2010, 16:55
Posty: 113
GG: 12459874
Samochód: Scania
Lokalizacja: Laskowa

Cytuj:
Karol wyślij Edler-owi kwiaty na przeprosiny za tą bańkę z olejem bo strzeli focha z przytupem i dopiero będzie... A stopiatka jak stopiątka dupy nie urywa, ot takie moje zdanie na temat tego auta. Ale mam pytanie co do Szajcmilerki, ile palet wchodzi do kosza i czy ma multi-locka czy zwykłe kolucha do pasów?
Palet wchodzi bodajże 24 lub 25 nie pamiętam dokładnie. A jeżeli chodzi o pasy to ma takie dziury po bokach podłogi. To się nazywa fachowo multi-lock??

Przy okazji małe ot, bardzo dużo przyjeżdża rusków po Dafy i przychodzą z prośbą żeby zakleić im koguta na dachu bo by mili jakieś tam problemy. Wie ktoś może dlaczego?? Pytałem raz pewnego gościa ale zaczął wymachiwać rękami coś tam mówić po rusku i było to dla mnie niezrozumiałe :P


Post Wysłano: 04 kwie 2013, 7:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Ruskie jak ciagna beczki z ADR-em to czesto maja wlaczony kogut. Pewnie dlatego chca to zaslaniac.

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Cytuj:

Przy okazji małe ot, bardzo dużo przyjeżdża rusków po Dafy i przychodzą z prośbą żeby zakleić im koguta na dachu bo by mili jakieś tam problemy. Wie ktoś może dlaczego?? Pytałem raz pewnego gościa ale zaczął wymachiwać rękami coś tam mówić po rusku i było to dla mnie niezrozumiałe :P

Bo zaraz na wschodnich granicach i na drodze sie przypier$$$$ do tego :D to juz kazdy woli dla swietego spokoju zalozyc skarpete (najlepiej nieużywana) i jechac w spokoju i z kasa w portfelu...

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 05 kwie 2013, 23:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Kupcie graty zapraszam to wam usunę to branie oleju. Moja prywatna stopiątka 460 07rok 800 przebiegu po remoncie cholera wie kiedy, bierze ale na koło wystarcza bez dolewki.
Cytuj:
A stopiatka jak stopiątka dupy nie urywa
Kilku użytkowników forum twierdzi że sto piąty oklejony i dopasiony przez moją ładniejszą połówkę dupe urywa.

Problem z braniem oleju w paccarze jest wtedy gdy na hiszpana w jedną stronę weźmie 13L, reszta to głupoty. Stary 95 nawet jak był nowy też BRAŁ, tylko nie miał tych w/w wpadek że beczkę na lota trzeba było zabierać i temat nie jest tak rozdmuchany.

Sądziłem tak jak niektórzy na forum puki nie zrobiłem jednego, drugiego ósmego takiego MX'a, I każdy po remoncie brał tylko w skali normy. Nie trzeba wymieniać całego pakietu olejowego, ja go trochę okroiłem i tak funkcjonuje. Kolega Jester, lata aby trzeszczy nic się nie dzieje. Edlera dzisiaj uruchamiałem telefonicznie w Szwecji, tłumacząc krok po kroku mechanikowi co ma robić. Padł po prostu ze zużycia pompy, jest to tak samo prawdopodobne w każdej innej marce. Dafa trzeba umieć ugryźć, wiedzieć gdzie szukać jak coś się dzieje u nas z fachowcami jest słabo, Jak się Edler dzisiaj przekonał daf jedzie do końca, aż całkiem zamęczył pompę. Nie odcina jak mercedes :mrgreen:

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2007, 10:34
Posty: 127
GG: 6080820
Lokalizacja: Stargard [ZST]

Cytuj:
Widzę Dafa kupiliście u tego samego gościa co my, napewno nie będzie ojciec narzekał. :)
Weź przemek;/ normalnie teraz to mnie zagiełeś, same problemy z Dafem były jak go tylko kupiliście, problemy się skończyły dopiero jak go na Serwis Do Austrii Do Wiednia odstawiliście. żeby nie robić of topicuu to Daf jak daf:) aby służył i sie nie psuł.

_________________
''A mi się marzy moi mili trackera życie, wielkie auto i szosa gładka"

Kategoria B 06.12.2010
Kategoria C 29.09.2011
Kategoria C+E 18.01.2012
Świadectwo Kwalifikacji 11.05.2012


Post Wysłano: 06 kwie 2013, 21:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 paź 2009, 9:50
Posty: 103
GG: 0

Edler, to, co piszesz to głupoty, bo to nieprawda, że zdrowy silnik zużywa olej, sorki. To tylko usilne usprawiedliwianie DAFa :) Fakt, jestem "prawofotelowcem", bo na więcej mi wiek nie pozwala, przepraszam, że urodziłem się tak późno, ale z tego, co mówił mój ojciec, który nim natomiast nie jest, to Volvo z 1996 roku tego oleju NIE ZUŻYWAŁO WCALE - ile było nalane, tyle było spuszczone przy następnej wymianie i mów sobie, co chcesz... wszystko ma wady i zalety, a DAF właśnie taką wadę ma :)


Post Wysłano: 06 kwie 2013, 21:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Sam siejesz popeline. Ja dłubie w dużych autach od dobrej dekady, złożyłem silników już xxx. Branie oleju, moc i ewentualne usterki, są zależne tylko i wyłącznie od sposobu użytkowania, dotarcia motoru, zastosowanego oleju i filtrów i warunków pracy Kiedy to volvo oleju nie brało ? 17 lat temu ? Były dafy co oleju nie brały, są i dafy po remontach które biorą nieznaczną ilość....

Według mnie nie ma dwóch identycznie dotartych motorów. Podobne przebiegi, w takich samych silnikach, w jednym zwalam czasem panewki są bardziej lub mniej zużyte, w drugim są progi na tulejach. ITD, ITD

Edlera daf ma mniejszy przebieg od mojego dafa. I u niego padła pompa u mnie chodzi, on robił skrzynie ja nie, itd, itd

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 06 kwie 2013, 21:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
Edler, to, co piszesz to głupoty, bo to nieprawda, że zdrowy silnik zużywa olej, sorki. To tylko usilne usprawiedliwianie DAFa :) Fakt, jestem "prawofotelowcem", bo na więcej mi wiek nie pozwala, przepraszam, że urodziłem się tak późno, ale z tego, co mówił mój ojciec, który nim natomiast nie jest, to Volvo z 1996 roku tego oleju NIE ZUŻYWAŁO WCALE - ile było nalane, tyle było spuszczone przy następnej wymianie i mów sobie, co chcesz... wszystko ma wady i zalety, a DAF właśnie taką wadę ma :)
Nie rozpędzaj się, tak sie składa że każdy silnik spalinowy bierze olej tylko jeden "zje" 3L półsyntetyku na 50000km, a inny zeżre 16L "kujawskiego" na trasę Bydgoszcz - Włocławek, no może z tym drugim to ciut przesadziłem ale prawda jest taka.

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 06 kwie 2013, 21:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 paź 2009, 9:50
Posty: 103
GG: 0

Możliwe, że jakąś ilość mogło zużywać, bo nikt strzykawką nie odmierzał, ale na pewno nie zdarzyło się, żeby była to jakaś znacząca ilość, bo by to zauważył.


Post Wysłano: 06 kwie 2013, 22:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Dafy też nie znacznie potrafią brać.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 07 kwie 2013, 20:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Z dwiema wcześniejszymi wypowiedziami się zgodzę :
Cytuj:
Branie oleju, moc i ewentualne usterki, są zależne tylko i wyłącznie od sposobu użytkowania, dotarcia motoru, zastosowanego oleju i filtrów i warunków pracy
To prawda że nie ma dwóch tak samo złożonych i dotartych silników. Kiedyś już o tym pisałem w innym temacie do tego dodał bym zużycie paliwa.
Cytuj:
A stopiatka jak stopiątka dupy nie urywa, ot takie moje zdanie na temat tego auta.
Po drugie to większość pojazdów jakimi się poruszamy faktycznie d...y nie urywa, bo my jako kierowcy nie wybieramy samochodów tylko wybiera je szefostwo danej firmy, a im zależy na minimalnych kosztach i max zysku, a nie na kierowcy. Co do tego Dafa to egzemplarz nawet wygląda na zadbany. Pozdrawiam i życzę wielu bezawaryjnych kilometrów Wilk 09 8) .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 07 kwie 2013, 20:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2012, 14:45
Posty: 290
Samochód: FR und NL
Lokalizacja: Silesia

Cytuj:
ale z tego, co mówił mój ojciec, który nim natomiast nie jest

Poległem :lol: Wiem, że chodzi o ten prawy fotel co o nim wspominałeś ale śmiesznie to brzmi.


DAF ładny nie powiem, polerka lakieru by się przydała :)

_________________
__________________________________
Renault Magnum 440 E-TECH


Post Wysłano: 07 kwie 2013, 21:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

On jest zadbany, a nie ładny. Zwykły biały daf, w SC.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 12 maja 2013, 19:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2010, 16:55
Posty: 113
GG: 12459874
Samochód: Scania
Lokalizacja: Laskowa

Pasowało by coś odświeżyć :)
Tata zrobił już pięć kursów z dwoma na Austrie i Włochy oraj jednym na Węgry i Włochy pozostałe dwa prosto na Italie.
Tego piątego kursa pojechałem z nim do Genua (I) i zrobiliśmy 3400 bez rozładunku ponieważ rozładunek jest jutro.
Przebieg Dafa na początku czyli 02.04.2013 wynosił 524000 a teraz ma już przejechane 541000 i za te 17 000 km wzioł pięć litrów oleju i jutro trzeba będzie dolać 2,5 litra ponieważ jest już minimum. Moc jest, moim zdaniem skrzynia lepsza niż w scani ponieważ jest większy dobór przełożeń. No i ten tył na dziurach w porównaniu do scani to jest niebo a ziemia, Daf nie oddaje tych dziur co Scania.

Parę zdjęć:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Coś w nocnej scenerii

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wewnątrz

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dwa firmowe

Obrazek
Obrazek
Obrazek

I to byyyyyy było na tyle :)


Post Wysłano: 21 lip 2013, 14:04

karolscania może aktutual z fotkami jak się kształtuje spalanie na terenach górzystych w sto-piątce oraz jak się sprawuje pozd :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 8 z 8 [ Posty: 158 ] Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 8


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: