Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Droga dojazdowa
Post Wysłano: 17 gru 2019, 12:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 gru 2019, 12:20
Posty: 2

Witajcie
Jestem tu nowy, jeśli założyłem wątek nie w tym miejscu forum, to proszę o przeniesienie.
Mam do utwardzenia drogę dojazdową do budowy domu jednorodzinnego. Droga całkowicie w polu, które jest podzielone na działki budowlane i drogowe. Wyglada to tak, musiałbym utwardzic prosty odcinek o długości około 23m, potem trzeba wykonać skręt pod kątem 90st i dalej odcinek około 42m. Droga będzie ślepa.
Pytania:
1. Czy szerokość 3m wystarczy
2. Jak poszerzyć zakręt 90st
3. Czy na końcu drogi (Czyli koło mojej dzialki) jakoś poszerzać, robić jaki plac manewrowy?

Co będzie wjezdzac:
Wywrotki 20-tonowe z piaskiem (czterooski?)
Bloczki na budowę (solowki z hds?)
Gruszki z betonem

Za wszelką pomoc dziękuję.


Post Wysłano: 17 gru 2019, 20:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Auta mają szerokość 2,55, więc 3m wystarczy. Ale zakręt 90* musisz sporo poszerzyć. Najlepiej jak poszerzysz wewnątrz i na zewnątrz. Nie wiem ile dokładnie mają długości gruszki, trzyośki z HDSami ok 10-11, więc gruszki pewnie podobnie. Jeśli ma żadnych przeszkód to możesz liczyć rozstaw skrajnych osi, bo zwisy będą wypuszczone poza obrys drogi. Jeśli droga będzie ogrodzona, albo będą stały jakieś słupy, to musisz liczyć długość całkowitą auta, bo zwisy muszą iść w obrysie drogi.
Plac na końcu (na przeciw wjazdu pod budynek) to dobry pomysł, bo będą wjeżdżać przodem, wycofają pod budynek i wyjazd przodem.
Obrazek Obrazek

Jeśli ma tam wjechać naczepa, to wiadomo, że trzeba będzie poszerzyć jeszcze zakręt.

Możesz się jeszcze zasugerować wymiarami placu manewrowego, zwłaszcza łuku. Tylko ja bym do tego ostrożnie podchodził, bo auta egzaminacyjne są mimo wszystko z tych mniejszych. No i 4 osiowa gruszka będzie mniej zwrotna od 3 osiowego auta z ostatnio osią skrętną.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Plac_manewrowy


Post Wysłano: 18 gru 2019, 1:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 gru 2019, 12:20
Posty: 2

Załączę schemat sytuacyjny i to, co wykombinowałem:
Obrazek

Droga zaczyna się od góry mapki. Tzn kończy się tam istniejąca szutrowa droga, i muszę ją dalej przedłużyć (dlatego będę musiał początkowo zbliżyć się do ogrodzenia, by za skrzyżowaniem się od niego oddalić).
Droga o szerokości 3m, na zakręcie wychodzi mi z obliczeń szerokość 5,6m - czy to wystarczy?
Krawędzie mojej drogi też opisałem - mm nadzieję, że czytelnie.

Potem jeszcze końcówka drogi, już przy mojej działce. Planuję tam utwardzić kawałek (5x3,5) w miejscu, gdzie będzie planowany wjazd do garażu. jednocześnie tak samo chcę przedłuży taki sam kawałek (5x3,5) na działce drogowej, jako miejsce na manewry. Ma to sens, czy jakoś inaczej byłoby lepiej?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: