Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 gru 2018, 19:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

w twoim twierdzeniu że tarczkę masz zmieniać dokładnie o 00.00 jest błąd.
nie rozumiesz przepisów - wygląda że ich nawet nie przeczytałeś od tego należało by zacząć.
skoro na tarczce nr.1 którą założyłeś w poniedziałek o 13,20 miałeś wykreślona aktywność (pauzę) od godziny 00 to musisz ją zmienić NAJPÓŹNIEJ o 00.00 z poniedziałku na wtorek.
na wtorek zakładasz tarczkę nr.2 o godzinie 00.00 (po wymianie tarczki nr.1) i jedziesz na niej do 2,30 kiedy kończysz pracę - wyciagasz tą tarczke nr.2 i rysujesz ręcznie pauze do godziny 00.00 bo przecież miałes jechać w środę o jakieś godzinie w dzień .
na środę zakładasz tarczke nr.3 na której rysujesz pauzę do czasu rozpoczęcia pracy i wkładasz ją do tachografu gdzie jest do czasu zakończenia pracy nie dłużej niż do godziny 00.00

tak trudno to zrozumieć?????????

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 21 gru 2018, 19:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 gru 2018, 6:12
Posty: 23

Cytuj:
w twoim twierdzeniu że tarczkę masz zmieniać dokładnie o 00.00 jest błąd.
nie rozumiesz przepisów - wygląda że ich nawet nie przeczytałeś od tego należało by zacząć.
skoro na tarczce nr.1 którą założyłeś w poniedziałek o 13,20 miałeś wykreślona aktywność (pauzę) od godziny 00 to musisz ją zmienić NAJPÓŹNIEJ o 00.00 z poniedziałku na wtorek.
na wtorek zakładasz tarczkę nr.2 o godzinie 00.00 (po wymianie tarczki nr.1) i jedziesz na niej do 2,30 kiedy kończysz pracę - wyciagasz tą tarczke nr.2 i rysujesz ręcznie pauze do godziny 00.00 bo przecież miałes jechać w środę o jakieś godzinie w dzień .
na środę zakładasz tarczke nr.3 na której rysujesz pauzę do czasu rozpoczęcia pracy i wkładasz ją do tachografu gdzie jest do czasu zakończenia pracy nie dłużej niż do godziny 00.00

tak trudno to zrozumieć?????????
Skoro pauza jest taka sama aktywnością jak jazda to równie dobrze mogę włożyć tarczkę o 12 prowadzić wykonując prace nastepnie wyjąc ja o 14 i włożyć nowa tak? Z twoich słów to wynika. Skoro mogę zrobic to po samej przerwie to i po jeździe. Przecież to również okres aktywności tak samo jak i przerwa. W takim wypadku jak interpretujesz wykorzystanie dwóch tarczek w czasie jednej doby?


Ostatnio zmieniony 21 gru 2018, 19:36 przez aronas947, łącznie zmieniany 2 razy.

Post Wysłano: 21 gru 2018, 19:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

przeczytałes przepisy???
wygląda że nie więc chyba dalsza dyskusja nie ma większego sensu.
przeczytaj jeszcze mój wczesniejszy wpis dotyczący zaświadczenia oraz to że mozna było sprawę tym zaświadczeniem załatwić i było by po sprawie.
doba kierowcy nie ma nic wspólnego z doba zegarową ale by to wiedzieć to trzeba poczytać przepisy

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 21 gru 2018, 19:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 gru 2018, 6:12
Posty: 23

Cytuj:
przeczytałes przepisy???
wygląda że nie więc chyba dalsza dyskusja nie ma większego sensu.
przeczytaj jeszcze mój wczesniejszy wpis dotyczący zaświadczenia oraz to że mozna było sprawę tym zaświadczeniem załatwić i było by po sprawie.
doba kierowcy nie ma nic wspólnego z doba zegarową ale by to wiedzieć to trzeba poczytać przepisy


Przeczytaj sobie co napisales wyzej, według ciebie tarczkę należy wymieniac codziennie o 24 jak tylko przekraczamy te godzinę tak? Czyli nagle o 24 każdy zjezdza z trasy i wymienia tarcze :mrgreen:
Napisales ze na środę zakładam tarczkę nr. 3 która wkładam jak zaczynam jazde, czyli napisałem ci se zaczynam o 23:30 czyli jade 20 min i wymieniam? Wcześniej napisales ze jednak jej nie wkładam tylko wkładam czysta... A teraz znowu mówisz o zaświadczeniu które od X lat nie są wymagane przez ITD kolega doucz się a dopiero wyedy doradzaj na forum. Albo chociaż nie wmawiaj komuś ze dwóch inspektorów się pomyliło a ty masz racje bo lepiej interpretujesz prawo :)


Post Wysłano: 21 gru 2018, 19:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Poddaje sie nie zrozumiesz tego jezdzi po swojemu.

Tez nie rozumiem po co pytasz skoro dzwoniłeś na inspekcje. Nie znasz przepisow wiec nawet nie jesteś w stanie zrozumiec ze wszyscy wlacznie z inspektorka mowimy to samo a ty tego nie ogarniasz.

Przyznaj sie tata dal ci zagadke na swieta i szukasz odpowiedzi bo nie znasz przepisow a jak nie odpowiesz to bedzie ruzga

,,Gosciu" gubisz to sie ty poniewaz nie potrafisz czytac ze zrozumieniem.

Rozumiesz jaka jest roznica miedzy 24h a doba kalendarzowa bo chyba nie bardzo.

Twoje zarzuty wobec moich postow nijak sie maja do ich tresci.
Napisalem ci ze tarczka jest na 24h zegarowe.

Jesli zaczynasz prace o 15 to do 15 nastepnego dnia mozesz korzystac z tej tarczki

Jesli na odwrocie zaznaczyles pauze od 00:00 do ktorejs tam a pauza jest aktywnoscia to ta tarczka jest rozpoczeta o tej 00:00. Wtedy jej waznosc konczy sie o 23:59 i wtedy trzeba wlozyc nowa lecz mozna to zrobic wczesniej np o 18 wtedy bedzie ona mogla byc maksymalnie do 18 dnia nastepnego.

Nigdzie nie jest powiedziane ze tarczka musi byc w tacho 24h. Moze byc krocej lecz MAKSYMALNIE 24H.

Wlozenie tarczki o 00 a nastepnie wyjecie jej o 18 i wlozenie nowej ktora bedzie w tacho do nastepnego dnia nie jest bezpodstawnym uzyciem dwoch wykresowek jednego dnia.

Zresztą jestes kierowczykiem zapewne z tysiacem kontroli a przepisy recytujesz proza wiec nie wiem po co z zzx sie wysilamy skoro to elementarz wiedzy


Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 21 gru 2018, 19:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 gru 2018, 6:12
Posty: 23

Cytuj:
Poddaje sie nie zrozumiesz tego jezdzi po swojemu.

Tez nie rozumiem po co pytasz skoro dzwoniłeś na inspekcje. Nie znasz przepisow wiec nawet nie jesteś w stanie zrozumiec ze wszyscy wlacznie z inspektorka mowimy to samo a ty tego nie ogarniasz.

Przyznaj sie tata dal ci zagadke na swieta i szukasz odpowiedzi bo nie znasz przepisow a jak nie odpowiesz to bedzie ruzga

,,Gosciu" gubisz to sie ty poniewaz nie potrafisz czytac ze zrozumieniem.

Rozumiesz jaka jest roznica miedzy 24h a doba kalendarzowa bo chyba nie bardzo.

Twoje zarzuty wobec moich postow nijak sie maja do ich tresci.
Napisalem ci ze tarczka jest na 24h zegarowe.

Jesli zaczynasz prace o 15 to do 15 nastepnego dnia mozesz korzystac z tej tarczki

Jesli na odwrocie zaznaczyles pauze od 00:00 do ktorejs tam a pauza jest aktywnoscia to ta tarczka jest rozpoczeta o tej 00:00. Wtedy jej waznosc konczy sie o 23:59 i wtedy trzeba wlozyc nowa lecz mozna to zrobic wczesniej np o 18 wtedy bedzie ona mogla byc maksymalnie do 18 dnia nastepnego.

Nigdzie nie jest powiedziane ze tarczka musi byc w tacho 24h. Moze byc krocej lecz MAKSYMALNIE 24H.

Wlozenie tarczki o 00 a nastepnie wyjecie jej o 18 i wlozenie nowej ktora bedzie w tacho do nastepnego dnia nie jest bezpodstawnym uzyciem dwoch wykresowek jednego dnia.

Zresztą jestes kierowczykiem zapewne z tysiacem kontroli a przepisy recytujesz proza wiec nie wiem po co z zzx sie wysilamy skoro to elementarz wiedzy
Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
W poniedziałek zadzwonie na inspekcje nagram rozmowę dyktafonem, wtedy powiesz ze inspektor się myli. Według ciebie po każdej aktywności mogę wyjąc tarcze przed 24h wiec mogę sobie wyjąc tarcze podczas jazdy w takim przypadku. Pauzuje do 12 wkładam tarcze i wyciągam o 13 po czym wkładam nowa i kade dalej. Przecież to nic takiego :) a jeśli ni le to wytłumacz mi dlaczego? Napiszesz ze po samej pauzie można tak zrobic a po jeździe nie? Dlaczego? Przecież to i to jest aktywnością.


Post Wysłano: 21 gru 2018, 19:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Zacytuj mnie z tej dyskusji gdzie napisałem ze po kazdej aktywnosci mozna zmienic tarczke na nowa bo przeszukalem caly temat i nie moge znalezc.

Napisalem za to ze inspektor ma racje mowiac ci ze tarczke rozpoczynamy aktywnością.
Napisalem rowniez ze pauza takowa aktywnoscia jest i wstawilem cytat z instrukcji tachografu.
A wiec tlumaczac ci dalej skoro tarczke zaczynamy aktywnoscia a pauza takowa jest to ty swoja tarczke poniedzialkowa rozpoczales o 00:00 rysujac na odwrocie pauze. Wiec skoro twoja tarczka zostala rozpoczeta o 00 to do 24 maksymalnie mozesz na niej pracowac. Gdybys mial zaswiadczenie do np 5 to wtedy nie malujesz nic na odwrocie i tarczke zaczynasz wraz z wlozeniem jej do tacha o 5 i do 5 nastepnego dnia mozna jej uzywac.

W innym poście natomiast napisalem ci sposob w jaki ominąć to ze tarczka konczy sie o 24 i wtedy musialbys ja wymieniac to mozna to zrobic wczesniejale wtedy miec ja do dnia nastepnego a nie co godzine bedziesz nowa wkladac

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 21 gru 2018, 21:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 gru 2018, 6:12
Posty: 23

Cytuj:
Zacytuj mnie z tej dyskusji gdzie napisałem ze po kazdej aktywnosci mozna zmienic tarczke na nowa bo przeszukalem caly temat i nie moge znalezc.

Napisalem za to ze inspektor ma racje mowiac ci ze tarczke rozpoczynamy aktywnością.
Napisalem rowniez ze pauza takowa aktywnoscia jest i wstawilem cytat z instrukcji tachografu.
A wiec tlumaczac ci dalej skoro tarczke zaczynamy aktywnoscia a pauza takowa jest to ty swoja tarczke poniedzialkowa rozpoczales o 00:00 rysujac na odwrocie pauze. Wiec skoro twoja tarczka zostala rozpoczeta o 00 to do 24 maksymalnie mozesz na niej pracowac. Gdybys mial zaswiadczenie do np 5 to wtedy nie malujesz nic na odwrocie i tarczke zaczynasz wraz z wlozeniem jej do tacha o 5 i do 5 nastepnego dnia mozna jej uzywac.

W innym poście natomiast napisalem ci sposob w jaki ominąć to ze tarczka konczy sie o 24 i wtedy musialbys ja wymieniac to mozna to zrobic wczesniejale wtedy miec ja do dnia nastepnego a nie co godzine bedziesz nowa wkladac

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
I jazda i pauza jest aktywnością wiec w takim wypadku mogę wymienić tarcze podczas jazdy w tej samej dobie wkładając nowa. Skoro mogę to zrobic podczas przerwy to i podczas jazdy bo obie są aktywnościami. To wynika z twojej gadki. Uproszcze ci: rysuje pauzę od 00 do 12 jade od 12 do 13 i wyciągam tarczkę bo akurat mam chwile, nie bede się zatrzymywał specjalnie potem o 24 żeby to zrobic, wiec wkładam o 13 nowa i jade dalej. Tak wynika z twojej gadki. Skoro mogę włożyć niwa po X godzin przerwy CZYLI AKTYWNOŚCI to to samo zrobię po jeździe CZYLI TEZ AKTYWNOŚCI.

Według inspektora pauza to dokończenie czasu aktywności POPRZEDNIEJ, a według ciebie pauza dobowa po danej trasie jest liczona do kolejnej doby... zastanów się.. Każda doba musi kończyć się odpoczynkiem dobowym który nie musi być na JEDNEJ TARCZY. Wiec człowieku mówiłem ci już ze inspektor mi mówił ze MOGĘ jechać dalej na tej samej tarczy po 2400 mimo ze miałem wyrysowana pauzę wcześniej, a kolejna pauzę mam wyrysować na nowej tarczy od 2:30... CZEGO NIE ROZUMIESZ pisze ci teraz jego słowa SŁOWO W SŁOWO.


Post Wysłano: 21 gru 2018, 21:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Nie rozumiem tego ze zmieniasz zeznania i mieszasz moje slowa ze swoimi i inspektora

Oraz tego ze na tarczce moze byc maks 24h a ty masz zaznaczonr 26.5

Jesli chcesz dalej ciagnac ten temat ktory moim zdaniem nie ma sensu to prosze cytuj moje posty do których sie odnosisz

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka



_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 21 gru 2018, 21:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Weźcie chłopcy pod uwagę, że taki inspektor na infolinii nie udziela wiążącej interpretacji prawnej z zakresu czasów jazdy.
Może poprostu relacjonuje swoje podejście do tych kwestii, które jak wiadomo są nie życiowe, np konieczność zmiany tarczy po 24h, nawet jeśli ta zmiana wychodzi na pauzie, a czynność ta automatycznie przerywa pauzę bo to inna praca, itp.

Prawo twierdzi, że tarcza jest na max 24h, ale że kierowca różnie zaczyna i kończy, raz robi 9h, a innym 15h, to inspektor poprostu nie czepia się głupot, bo nikt sobie nie będzie nastawiał budzika, żeby zmienić kółko.

A Wy robicie dym, nie wiadomo o co.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 21 gru 2018, 22:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Spoko kieras mowie tylko co jest w przepisach trafi potem taki na mlodego krokodyla i bedzie sie ciagal po sądach.

Sam osobiscie w tamtych czasach albo zmienialem krazek przed pauza albo krecilem na otwartym tacho

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 22 gru 2018, 14:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 maja 2016, 16:20
Posty: 157

Cytuj:
Na przerzutach czestochowa siewierz nie jezdzilem bo bym ci prace zabieral za to po unii owszem.
Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
Możesz w swoich wypowiedziach stosować interpunkcję i polskie znaki? Jak na tak rozgarniętego człowieka, za jakiego się uważasz, to chyba nie jest niemożliwe do zastosowania, co? Gdzieś tam przewinęły mi się twoje posty z przed kilku lat i ciągle to samo, lata lecą, a ty dalej nie wiesz co do przecinek i polski znak.

Przy okazji gratuluję sukcesów, praca na "unii" to faktycznie szczyt osiągnięć :D
Cytuj:
Wy jacys uposledzeni jestescie skoro uwazacie ze tarczka jest na jeden dzien i ma byc w tacho od 00:00do 00:00
Upośledzone to są Twoje wypowiedzi, bez interpunkcji i polskich znaków. Tak to sobie możesz prawić do chłopaczków na audiencji na Radomsku.
Cytuj:
Weźcie chłopcy pod uwagę, że taki inspektor na infolinii nie udziela wiążącej interpretacji prawnej z zakresu czasów jazdy.
Oczywiście masz rację. W takich przypadkach najlepiej prosić o imię i nazwisko osoby z którą się rozmawiało, no i zapisać godzinę rozmowy. Zawsze to coś, ale pewnie przyjdzie co do czego to i tak się ktoś wyprze takiej rozmowy :)
Cytuj:
Prawo twierdzi, że tarcza jest na max 24h, ale że kierowca różnie zaczyna i kończy, raz robi 9h, a innym 15h, to inspektor poprostu nie czepia się głupot, bo nikt sobie nie będzie nastawiał budzika, żeby zmienić kółko.
No i chyba najtrafniejsze zdanie w tej konwersacji, obrazujące rzeczywistość.

Z jednej strony nie możesz używać jednej tarczy dłużej niż 24h, z drugiej zmiana tarczy w trakcie pauzy, czy kiedykolwiek indziej, zawsze będzie traktowana jako zerwanie odpoczynku.

To tak samo jak każdy wie, że nie można jeździć ponad normę, ale jak kończy się dwutygodniówka 50km od domu, to nikt nie robi pikniku w krzakach.


Post Wysłano: 22 gru 2018, 20:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

A ty wycieczki personalne wobec mojej osoby z jakiego powodu robisz? Podnieca cie to czy jak.

I nie wiem co ci Radomsko zrobilo reszty na porcie nie wydali czy co ale nie jestem z tamtad wiec mi to wisi

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: