Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Transport
Post Wysłano: 04 mar 2018, 19:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 kwie 2015, 19:57
Posty: 8
GG: 50262396
Samochód: Daf

Słyszał ktoś o transporcie do Izraela ?? słyszałem o firmie Banex Mirotran i jeszcze jednej ... ostatnio ładowalismy wołowine na haku do tego kraju .. Polski przewoznik tylko nie znam firmy


Tytuł: Re: Transport
Post Wysłano: 16 mar 2018, 0:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2017, 23:00
Posty: 124

Spójrz na globus i obecną sytuację na BW. Ta firma której nazwę wymieniłeś specjalizuje się w transporcie do GR. Zapewne tam następuje przeładunek na statek. Wzajemny handel gospodarczy między Polską a Izraelem oscyluje wokół 500 mln $ rocznie w sumie. My eksportujemy m in. słodycze, mięso, warzyw. Natomiast importujemy m in. limonki, papryki etc.
Obecnie na bank nie przejeżdża to na kołach.
Dużo przechodzi przez Grecję. Jest firma pod Konstantynowem Łódzkim której połowa warzyw i owoców jest ściągana z Izraela, ale oficjalnie są to produkty greckie.


Tytuł: Re: Transport
Post Wysłano: 16 mar 2018, 0:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Na czym opadłeś tą tezę?


Tytuł: Re: Transport
Post Wysłano: 20 mar 2018, 16:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 kwie 2015, 19:57
Posty: 8
GG: 50262396
Samochód: Daf

Juz Wam wyjasniam po rozmowie z kierowcą co tam jezdzi ;) rozmawaiłem z nim przy załadunku ;) z Cypru płynie promem i tyle w temacie ;) Tak jaik mi powiedział to nie zgodziłby sie pojechać Przez Syrie bo wiadome że by już nie wrócił ;)


Tytuł: Re: Transport
Post Wysłano: 21 mar 2018, 17:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2017, 23:00
Posty: 124

Jeżeli było to pytanie do mnie to tutaj masz stronę rządową z oficjalnymi danymi : https://israel.trade.gov.pl/pl/izrael/w ... zedac.html#

Co do tej firmy o której pisał pytający to wszelkie info czerpie z ich strony - specjalizacja Grecja.
Nie znalazłem firmy transportowej z Polski która reklamuje się że jeździ do Izraela.
Co do firmy spod Łodzi. Czytałem na ich temat artykuł dotyczący wzrastających cen owoców morza - co w tam tym okresie mnie interesowało + rozmawiałem z obywatelem Izraela który zajmuje się eksportem elektroniki do Europy. Właśnie z tego źródła wiem o drodze jaką przebywają płody z Izraela. Podsumowując, drogą dedukcji. Więc nie wszystko może się zgadzać.


Tytuł: Re: Transport
Post Wysłano: 21 mar 2018, 21:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Metoda dedukcji napisałeś same bzdury. Kolega wyżej napisał Ci prawdę. Od kilku lat promami przez Cypr dopływa się do Izraela m.in. produkty mleczarskie


Tytuł: Re: Transport
Post Wysłano: 21 mar 2018, 23:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

A na Cypr którędy? Jak dzwoniłem o prom z Grecji to zrezygnowałem odrazu...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Tytuł: Re: Transport
Post Wysłano: 22 mar 2018, 0:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Z Grecji. Cena zaporowa to fakt. Z dużej mleczarni w Podlaskim jedzie tak 3 auta na tydzień, kiedyś kalkulowałem to z km wychodzi dobrze ale jednak za długo.


Tytuł: Re: Transport
Post Wysłano: 22 mar 2018, 7:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Dzwoniłem o prom do
Freightlink. Facet powiedział że jest tam niby tak mało kajut że pływają tylko obywatele Cypru, reszta niby wprowadza auta na statek i na wyspę musi dostać się samolotem. Do tego mówił o jakiś dziwnych opłatach portowych których nie jest w stanie przewidzieć. Nie wiem czy mówił tak bo mu się kombinować nie chciało, czy jak. W każdym razie dla mnie już sama cena była nie do przeskoczenia żeby tyle pieniędzy zamrozić na dwa miesiące, dalej nie drążyłem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Tytuł: Re: Transport
Post Wysłano: 22 mar 2018, 11:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2017, 23:00
Posty: 124

John ja nie jestem osobą nieomylną. Bardzo ciekawa informacja. Pokazuje że nasi przewoźnicy to odważni i zaradni ludzie.
Poza tym o transporcie z Izraela rozmawiałem z handlowcem od elektroniki z Izraela. On wysyła swoje towary z ojczyzny, wszystko na kołach wyjeżdża w kontenerach morskich. I tyle. Zapewne zależy to od rodzaju przewożonego ładunku, kalkulacji ceny, preferencji zamawiającego i wysyłającego.
Gdy byłem na wyspie Kos leżącej przy Turcji a należącej do Grecji, transport odbywał się tak że naczepę ktoś zaciągał do portu, tam starymi ciągnikami wciągali je na prom a w porcie docelowym miejscowy przewoźnik je odbierał.
Dla mnie nowość i ciekawostka że nasze towary dojeżdżają tam na kołach. Może napiszecie coś więcej :
* ile zajmuje transport do Izraela
* co zabiera się z powrotem
* czy do Cypru płynie się z portów Tureckich (w obecnej sytuacji politycznej między Turcją a Izraelem mocno dyskusyjne ) czy tylko z Grecji. A może aż z Włoch opłaty nie są takie wysokie skoro przewoźnicy m in z Iranu tam dopływają ?


Tytuł: Re: Transport
Post Wysłano: 22 mar 2018, 19:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 kwie 2015, 19:57
Posty: 8
GG: 50262396
Samochód: Daf

Cytuj:
John ja nie jestem osobą nieomylną. Bardzo ciekawa informacja. Pokazuje że nasi przewoźnicy to odważni i zaradni ludzie.
Poza tym o transporcie z Izraela rozmawiałem z handlowcem od elektroniki z Izraela. On wysyła swoje towary z ojczyzny, wszystko na kołach wyjeżdża w kontenerach morskich. I tyle. Zapewne zależy to od rodzaju przewożonego ładunku, kalkulacji ceny, preferencji zamawiającego i wysyłającego.
Gdy byłem na wyspie Kos leżącej przy Turcji a należącej do Grecji, transport odbywał się tak że naczepę ktoś zaciągał do portu, tam starymi ciągnikami wciągali je na prom a w porcie docelowym miejscowy przewoźnik je odbierał.
Dla mnie nowość i ciekawostka że nasze towary dojeżdżają tam na kołach. Może napiszecie coś więcej :
* ile zajmuje transport do Izraela
* co zabiera się z powrotem
* czy do Cypru płynie się z portów Tureckich (w obecnej sytuacji politycznej między Turcją a Izraelem mocno dyskusyjne ) czy tylko z Grecji. A może aż z Włoch opłaty nie są takie wysokie skoro przewoźnicy m in z Iranu tam dopływają ?
Kierowca mówił ze prom płynie 2 doby ;) wiezie tam zamrożone ćwierci wołowe i cielęce na haku a powrotny ładunek to dopiero w Grecji albo na Cyprze ładuję .. w podwójnej obsadzie schodzi im sie ponad 2 tyg w obie strony :) je zza około raz na 2 mieś 5 aut


Tytuł: Re: Transport
Post Wysłano: 23 mar 2018, 5:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2017, 23:00
Posty: 124

Ale dwie doby z GR <-> CY czy CY<-> IL a może GR <-> IL ?
Widzisz, sam zadałeś pytania i sam odpowiadasz :) Ostatniej części zdania po emotikonów nie rozumiem.
Dzięki za odpowiedzi


Post Wysłano: 23 mar 2018, 7:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
je zza około raz na 2 mieś 5 aut
Cytuj:
Ostatniej części zdania po emotikonów nie rozumiem.
Dzięki za odpowiedzi
Jedzie raz na 2 miesiace okolo 5 aut


Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Tytuł: Re: Transport
Post Wysłano: 23 mar 2018, 16:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 kwie 2015, 19:57
Posty: 8
GG: 50262396
Samochód: Daf

Cytuj:
Ale dwie doby z GR <-> CY czy CY<-> IL a może GR <-> IL ?
Widzisz, sam zadałeś pytania i sam odpowiadasz :) Ostatniej części zdania po emotikonów nie rozumiem.
Dzięki za odpowiedzi
Kolego dopiero tydzien temu nabyłem wiedzy na ten temat po rozmowie z kierowca co tam jezdzi :)


Tytuł: Re: Transport
Post Wysłano: 23 mar 2018, 16:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 kwie 2015, 19:57
Posty: 8
GG: 50262396
Samochód: Daf

Cytuj:
Ale dwie doby z GR <-> CY czy CY<-> IL a może GR <-> IL ?
Widzisz, sam zadałeś pytania i sam odpowiadasz :) Ostatniej części zdania po emotikonów nie rozumiem.
Dzięki za odpowiedzi
sam nwm co to sie stało że takie zdanie wyszło haha :P


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: