Regulamin forum


Drogi Użytkowniku!

Pamiętaj że bierzesz odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, dlatego ostrożnie dobieraj słowa uwzględniając fakt, że nie jesteś wystarczająco anonimowy.

Administrator forum, zastrzega sobie prawo do usuwania wątków bądź pojedynczych wypowiedzi, na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści:

„Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych”.



Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 maja 2021, 23:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 maja 2021, 23:05
Posty: 2

REKLAMA


Rozpoczęcie działalności transportowej co i jak
ID: 259182

Witam, zacznę od początku w transporcie jeżdżę już 3lata solowką plandeka (przeważnie palety) na trasach międzynarodowych. Mam w planach założyć firmę transportową W której sam będę jeździć. Mam zaoszczędzone prawie 100tys zł której przeznaczył bym na start Ale oczywiście dobre auto kosztuje w granicach 180-250k zł mowa o solówce plandece jakiś na 18EuroPalet i o ładowności do 14t. Na resztę wziął bym kredyt albo autko w leasing.
Koszty przewidywane: ZUS, paliwo, rata leasingu, ubezpieczenie auta, ubezpieczenie towaru, autostrady.
Jak to na szybką bez zbędnej papierologi policzylem to wychodzi jakbym miesiecznie robil 9k KM i od KM mial placone 0. 75euro to wychodzi na miesiac ok. 30k zł
Paliwo +- 10-13k zł
Autostrady 500-1000zl
ZUS +-1000 zł
Ubezpieczenie 1k
Rata leasingu 4k
Z czego zostaje około 10tys zł
(Wiadomo ceny zarobku są zanizone, a ceny eksploatacyjne sa zawyżone) Ale plus minus na miesiąc dochod by był w granicach 10-20k zł dlatego nie mogę tego precyzyjnie wyliczyć i dlatego proszę Was o pomoc w dokładnym liczeniu kosztów na miesiąc co przegapiłem.
Oczywiście wiem, ze musze wykupic licenjce ma trans. Międzynarodowy (ok 5k zł)
Na sam start muszę mieć jakieś 250-300k
+ fakturowanie 30/45dni więc na początku wszystko muszę ze swoich wydać.
Mozcie mi pomóc z czym jeszcze będę miał doczynienia oraz jakie jeszcze ew. Koszty dojdą te obliczenia wiem że nie są dokładne dlatego założyłem ten wątek
Pozdrawiam i dziękuję z góry za komentarze
Proszę nawet o te najgorsze słowa krytyki sprzyda mi się każda szczera wypowiedź.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

zaniżony koszt autostrad
brak kosztów eksploatacji
nie wiem jak z kredytowaniem czy leasingowaniem dla firm bez historii
masz robotę nagraną? czy z giełdy
stawka z międzynarodówki 0,75 to na wyjeździe na powrocie może ..... trudno mi to ocenić
kilometry policzyłeś wszystkie płatne - wtedy stawka wyjdzie niższa
rozumiem że zdajesz sobie sprawę że z ładownością 14 ton to masz 3 osie w samochodzie

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 maja 2021, 23:05
Posty: 2

Jeśli chodzi o spedycje to w 3 firmach pytałem i wstępnie średnio wychodzi 0.80euro za KM (pusto pełno) 2firmy mało znane 1znana na całą Polskę. Więc jednak jest możliwe chyba te min.0.75euro. 3 osie są. Eksploatacja dodał bym 2-3tys miesięcznie (żeby odkładać bo nigdy nie wiadomo kiedy się coś stanie A w późniejszym terminie opony również trzeba kupić)
Zatem dodam do autostrad 1500/2000zł.
Może się to teraz bardziej zgadzać?
Pozdrawiam.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

ja napiszę jak zwykle:
działalność zakładamy wtedy, gdy jesteśmy przekonanie, że to co robimy, zrobimy lepiej samodzielnie.

w transporcie to nie tylko sam przewóz, ale:
- zdobycie klienta,
- utrzymanie stałej bazy klientów,
- realizacja zlecenia,
- windykacja należności.

na razie masz doświadczenie w najmniej skomplikowanym elemencie - przewozie.
każdy kto zajmuje się transportem wie, że to najłatwiejsza rzecz.
trzeba jeszcze zaznaczyć, że pozostałe rzeczy będziesz musiał załatwiać wykonując przewóz.

kolejna sprawa:
pojazd to środek produkcji, najpierw znajdź jakieś stałe źródło zleceń i dopiero do niech dostosuj pojazd.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Jak się człowiek pyta to jessusmaria ile my mamy roboty to i tamto... A jak już potrzebujesz na jutro to przeważnie a ten, a tamten jakoś tak coś słabo ostatnio... zostało tylko takie coś na tą chwilę i jedziesz za 0,5e albo stoisz i szukasz dalej....
Tak to często wygląda niestety....


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

tak wygląda ze wszystkim, jak chcesz coś sprzedać okazuje się, że tego jest pełno i jest to niebywale tanie.
ale jak chcesz coś kupić (nawet to samo), to okazuje się, że tego jest bardzo mało i jest drogie.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 393
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

Zderzenie z rzeczywistością, ile razy wdziałem to u rodziny i znajomych patrzą na kogoś kto zajmuje się czymś od lat i nie widzą ile czasu i wysiłku zajęło mu dojście do obecnego stanu. Wydaje im się że osiągną to samo w kilka miesięcy minimalnym nakładem sił i środków a zazwyczaj jest to nierealne i prowadzą firmę na granicy opłacalności walcząc o klienta i przetrwanie.

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: