Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 wrz 2014, 3:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 cze 2013, 15:38
Posty: 17
GG: 1110193
Samochód: HGV
Lokalizacja: Great Britain

Ja w sumie uważam, że to dobrze jeśli ogromna firma przegra batalię o kierowców z mniejszymi - kierowcy Ci w większości przypadków będą mogli liczyć na lepsze warunki..

A tak wracając do tematów UK - ostatnio poznałem kolejnego Polaka, który dopiero co przyjechał tutaj do pracy i od razu się zahaczył do agencji jako kierowca i póki co jeździ bezpośrednio dla nich, ale do sedna..
Otóż zadał mi pytanie: "kto wystawia tutaj urlopówki?"
Na to mu odpowiedziałem, że nawet w Polsce jeśli każdy pilnowałby wpisów manualnych to obyłoby się bez "papierków"..

Ciekaw jestem Waszych doświadczeń w tym temacie, bo historii na ten temat mówiąc szczerze to słyszałem baaardzo wiele.. :)

_________________
MEDIA - kłamią..
RZĄD - kłamie..
MAX - mówi jak jest..

..ja mam własny rozum!


Post Wysłano: 01 wrz 2014, 15:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2011, 5:04
Posty: 463
GG: 1
Samochód: Daihatsu Sirion
Lokalizacja: Glasgow

Ja w życiu na oczy urlopówki nie widziałem :)

Ba, przez lata jeździłem dla agencji, teraz większość czasu jeżdżę busami a tylko czasem czymś większym i zasada jest prosta: tachograf służy do rejestracji czasu PRACY kierowcy. Więc jeśli PRACUJĘ to rejestruję, jeśli nie mam zapisu, to znaczy, że nie pracowałem jako kierowca ciężarówki.

Proste. VOSA mnie kontrolowała tylko trzy razy w życiu, ale nigdy z tym nie miałem problemu. Raz tylko zapytali, czy mogę jakoś udowodnić, że nie pracuję na cały etat - pokazałem im studencką legitymację i wystarczyło.

_________________
Tak lubię: http://youtu.be/R15gD35BsiA

http://www.gazetae.com


Post Wysłano: 02 wrz 2014, 21:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2011, 18:26
Posty: 254
GG: 117176
Lokalizacja: Ire

Cytuj:
W Irlandii tez Stobart przejal dystrybucje Tesco ponad piec lat temu, tylko ze sprzet jest tylko w barwach Stobarta, poza solowkami...
Double decker'y sa rowniez oklejone logo Tesco (lub wcale).
Cytuj:
W Irlandii tez coraz wiecej naczep Stobarta ciagaja podwykonawcy, powod? Stobart ma problem ze znalezieniem kierowcow...
Ciekawe czemu? ;)


Post Wysłano: 03 wrz 2014, 17:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2007, 15:02
Posty: 466
Lokalizacja: war-maz

7.5 brutto przez agencje... nawet bez jezyka niecha isc:)

_________________
Nie rabotajesz, to i nie kuszajesz:)


Post Wysłano: 03 wrz 2014, 17:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2011, 18:26
Posty: 254
GG: 117176
Lokalizacja: Ire

Cytuj:
7.5 brutto przez agencje... nawet bez jezyka niecha isc:)
Wychodzi 2e mniej niz u nas (Ire). Faktycznie koszty zycia w UK sa na tyle nizsze, zeby wyszlo na to samo?


Post Wysłano: 03 wrz 2014, 18:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2007, 15:02
Posty: 466
Lokalizacja: war-maz

w Kwietniu prowadziłem goscia z depotu z Newport, koleś po 50 bez jezyka, i przez agencje

_________________
Nie rabotajesz, to i nie kuszajesz:)


Post Wysłano: 03 wrz 2014, 22:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sty 2012, 14:06
Posty: 123
GG: 1
Samochód: DAF 105XF
Lokalizacja: Widnes

Cytuj:
7.5 brutto przez agencje... nawet bez jezyka niecha isc:)
To gdzie taka stawka?


Post Wysłano: 04 wrz 2014, 17:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 808
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
w Kwietniu prowadziłem goscia z depotu z Newport, koleś po 50 bez jezyka, i przez agencje
Sorry za kolejny off- top ale poruszyl mnie temat Edka :lol: kupuje regularnie "Truck and Driver" magazine i w kazdym numerze jest watek z forum z UK dla kierowcow, ostatnio bylo o glupich wpadkach kolegow z pracy, facet pisal ze w 2007 robil dla Edka w Carlisle bodajze? i wchodzac do pracy pewnego dnia slyszal jak menager mowil do dwoch Polakow kierocow: tesco Livingstone, drop, swap and back to Carlisle (Tesco Livingstone, zrzucic, zamienic i z powrotem do Carlisle), 7 godzin jazdy w jedna strone a chlopy pojechali, zamienili sie ciagnikami w Livingstone i na strzala wrocili do Carlisle :mrgreen:

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 05 wrz 2014, 21:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2011, 5:04
Posty: 463
GG: 1
Samochód: Daihatsu Sirion
Lokalizacja: Glasgow

Cytuj:
7 godzin jazdy w jedna strone a chlopy pojechali, zamienili sie ciagnikami w Livingstone i na strzala wrocili do Carlisle :mrgreen:
To chyba jak jedziesz przez Wick :lol:

Z Carisle na opłotki Glasgow jest ciężarowym mniej niż 2 h w jedną stronę, od węzła M73-A8 do bazy Tesco w Livingstone ok 20 minut. Nie wiem dokładnie gdzie jest w Carisle baza Eddiego, ale przy dobrym wietrze od M6 można by w 4.5 h zawinąć :)

W Truck and Driver publikują wątku z TrucknetUK, które od pewnego czasu już się do niczego nie nadaje, bo jest to zwyczajna banda miłośników Nigela Faraga lubujących się w obsmarowywaniu i nabijaniu się z Polaków ile wlezie.

Byłem na tym forum od 2008 roku, pół roku temu dałem sobie spokój bo miałem dosyć tych szowinistycznych bzdur a administracja forum tylko przyklepuje i podkręca (bo liczy się klikalność).

Więc jeśli cokolwiek o Polakach (albo innych wschodnioeuropejczykach) wyczytasz na Trucknet, to podziel przez 10 (chyba, że pisze niejaki milodon, podający się za Estończyka ale to Rosjanin z estońskim paszportem mający jakiś wybitny problem z Polska - wtedy przez 20)

_________________
Tak lubię: http://youtu.be/R15gD35BsiA

http://www.gazetae.com


Post Wysłano: 06 wrz 2014, 17:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2007, 15:02
Posty: 466
Lokalizacja: war-maz

Siema, wczoraj tankowałem chłodnie i odziwo lałem "czerwona rope" czyzby to był opał, czy jakas barwiona ?

_________________
Nie rabotajesz, to i nie kuszajesz:)


Post Wysłano: 06 wrz 2014, 20:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 808
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Cytuj:
7 godzin jazdy w jedna strone a chlopy pojechali, zamienili sie ciagnikami w Livingstone i na strzala wrocili do Carlisle :mrgreen:
To chyba jak jedziesz przez Wick :lol:

Z Carisle na opłotki Glasgow jest ciężarowym mniej niż 2 h w jedną stronę, od węzła M73-A8 do bazy Tesco w Livingstone ok 20 minut. Nie wiem dokładnie gdzie jest w Carisle baza Eddiego, ale przy dobrym wietrze od M6 można by w 4.5 h zawinąć :)

W Truck and Driver publikują wątku z TrucknetUK, które od pewnego czasu już się do niczego nie nadaje, bo jest to zwyczajna banda miłośników Nigela Faraga lubujących się w obsmarowywaniu i nabijaniu się z Polaków ile wlezie.

Byłem na tym forum od 2008 roku, pół roku temu dałem sobie spokój bo miałem dosyć tych szowinistycznych bzdur a administracja forum tylko przyklepuje i podkręca (bo liczy się klikalność).

Więc jeśli cokolwiek o Polakach (albo innych wschodnioeuropejczykach) wyczytasz na Trucknet, to podziel przez 10 (chyba, że pisze niejaki milodon, podający się za Estończyka ale to Rosjanin z estońskim paszportem mający jakiś wybitny problem z Polska - wtedy przez 20)
Wlasnie nie pamietam czy oni na pewno jechali z Carlisle, czy jakiejs innej bazy... i czy to w ogole prawda??? po prostu nie wiem...

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 06 wrz 2014, 20:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2012, 0:10
Posty: 69
Samochód: daf lf 45

Cytuj:
Siema, wczoraj tankowałem chłodnie i odziwo lałem "czerwona rope" czyzby to był opał, czy jakas barwiona ?
Czerwona to opał do chłodni powinieneś zielona łac "agridiesel"


Post Wysłano: 06 wrz 2014, 21:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2007, 15:02
Posty: 466
Lokalizacja: war-maz

Cytuj:
Cytuj:
Siema, wczoraj tankowałem chłodnie i odziwo lałem "czerwona rope" czyzby to był opał, czy jakas barwiona ?
Czerwona to opał do chłodni powinieneś zielona łac "agridiesel"
czytałem ze to jakas bezpodatkowa ropa czy cos takiego

_________________
Nie rabotajesz, to i nie kuszajesz:)


Post Wysłano: 06 wrz 2014, 22:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2012, 0:10
Posty: 69
Samochód: daf lf 45

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Siema, wczoraj tankowałem chłodnie i odziwo lałem "czerwona rope" czyzby to był opał, czy jakas barwiona ?
Czerwona to opał do chłodni powinieneś zielona łac "agridiesel"
czytałem ze to jakas bezpodatkowa ropa czy cos takiego
Ta dla rolników niby tylko.. Ale ma barwnik k...ewsko mocny kiedyś wlalem 5l przez pomyłkę po trzech tankowaniach dalej zielono w baku było :o


Post Wysłano: 17 wrz 2014, 12:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lut 2010, 19:03
Posty: 50
GG: 7719352
Lokalizacja: Lublin

Korzystając z chwili wolnego czasu postanowiłem wkleić zdjęcia ciężarówek,którymi to mam przyjemność jeździć w swojej pracy :)

W sumie scanią nie jeździ się jakoś przyjemnie,ale co tam :)

scanią g 440 jeżdżę na codzień w asdzie robiąc dostawy po sklepach. Po pierwszych dniach myślałem sobie : spoko że jest sporo miejsca na manewry pod marketem,ale po kolejnych paru dniach zobaczyłem,że umiejętności z biedronki jednak się przydadzą,bo nagle zacząłem dostawać sklepy z bardzo ciasnym wjazdem,albo z wjazdem tyłem pod górkę na lewe lustro i takie tam.

A mańkiem śmigam czasami z manchesteru do szkocji - głównie nocą. Typowy trunking co bardzo mi się podoba , 4;15 jazdy,przepinka,pauza i powrót :)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9eb ... 9bb8f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/24a ... bbc30.html

_________________
Prawko kat. : B,C,D,E i inne papiery są ;))


Post Wysłano: 17 wrz 2014, 15:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2011, 5:04
Posty: 463
GG: 1
Samochód: Daihatsu Sirion
Lokalizacja: Glasgow

Mi też się nocny trunking bardzo podobał. Przez pierwszych kilkanaście nocy. Potem już usrywałem się z nudów i gdyby nie audiobooki to bym się chyba pokroił (a ja latałem z Glasgow do Inverness i wracając czasem robiłem jeszcze jeden zrzut w Fort William, to znacznie przyjemniejsza trasa niż m6 ;-) )

_________________
Tak lubię: http://youtu.be/R15gD35BsiA

http://www.gazetae.com


Post Wysłano: 16 lut 2015, 20:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2015, 13:19
Posty: 2
Samochód: MAN TGA
Lokalizacja: ESSEX

Tak fajnie się czytało ale się urwało 17- go września 2014 ?????????????


Post Wysłano: 01 mar 2015, 15:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 mar 2015, 15:26
Posty: 3
Samochód: scania

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Siema, wczoraj tankowałem chłodnie i odziwo lałem "czerwona rope" czyzby to był opał, czy jakas barwiona ?
Czerwona to opał do chłodni powinieneś zielona łac "agridiesel"
czytałem ze to jakas bezpodatkowa ropa czy cos takiego




co to za ropa 1 raz sei z tym spotykam a mieszkam w uk od 3 lat..


Post Wysłano: 23 kwie 2015, 14:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 paź 2012, 10:24
Posty: 108
Samochód: Scania 144l 460/ Galaxy 2.8
Lokalizacja: DT/KR

Dostalem propozycje pracy w uk za 9.5f-11,50f jazda po angli codziennie zjazd na baze. Agencja pracy BWC Gdynia. Moje pytanie czy mial ktos stycznosc z ta agencja i czy takie pieniadze sa odpowiednie za prace jako kierowce?

_________________
Pomalu marzenia sie spelniaja.
C 05.03.13
C+E 04.07.13
KW 13.12.2013


Post Wysłano: 25 kwie 2015, 12:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sty 2012, 14:06
Posty: 123
GG: 1
Samochód: DAF 105XF
Lokalizacja: Widnes

Podaj więcej danych, tj. jaki rejon UK, jaki rodzaj pracy, czy jest gwarancja godzin, forma zatrudnienia, długość umowy itp.

Czy ta polska agencja pobiera jakieś opłaty, pomaga z zakwaterowaniem?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: