Strona 5 z 9 [ Posty: 165 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 79 Następna
Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 31 mar 2007, 19:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

tylko szkoda ze maja slabe silniki :( u firmie u wujka maja Stralisa 480 ktory chodzi pod gondola i nawet bez ladunku ma problem zeby sie dostac pod gorke :/ dla porownania ojciec jezdzi MANem TGA 18.460 XXL z naczepa kwasowka i radzi sobie z ladunkiem pod gore bardzo swietnie :D

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Tytuł:
Post Wysłano: 01 kwie 2007, 14:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
tylko szkoda ze maja slabe silniki :( u firmie u wujka maja Stralisa 480 ktory chodzi pod gondola i nawet bez ladunku ma problem zeby sie dostac pod gorke :/ dla porownania ojciec jezdzi MANem TGA 18.460 XXL z naczepa kwasowka i radzi sobie z ladunkiem pod gore bardzo swietnie :D
A świstak siedzi i....
Powiadzasz nawet na pusto pod górki słabo podchodzi??bezedura!!!.
Auto albo ma jakieś problemy na z wtryskami bądź ten kto nim jeździ nie potrafi się z nim zgrać.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Tytuł:
Post Wysłano: 04 kwie 2007, 9:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 paź 2006, 0:29
Posty: 212
GG: 12409274
Samochód: Audi 80 2.0E
Lokalizacja: Jasło/Podkarpackie

Pod względem silników z całą pewnością nie jest słaby, a powiedziałbym nawet że dynamiką i łatwością pokonywania wzniesień zalicza się do ścisłej czołówki.

_________________
Życie jest zbyt krótkie by jeździć innymi samochodami niż Scania...


Tytuł:
Post Wysłano: 04 kwie 2007, 10:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 kwie 2007, 15:36
Posty: 21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Słaby? Zależy dla kogo i jakie ładunki ciągnie. Ten ciągnik podobno często się psuje. A dokładnie elektronika w nim. Tak mój wujek mi mówił (pracuje na warsztacie w wojsku) Ale ogólnie to samochód piękny. Teraz wyszedła jakiś nowy stralis. Ale podobno nie ma dużo zmian wizualnych. ( Iveco połączyło się z jakąś drużyną baseball-ową) Ale tylko chyba jako reklama drużyny i firmy Iveco.


Tytuł:
Post Wysłano: 06 lip 2007, 19:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

Cytuj:
tylko szkoda ze maja slabe silniki u firmie u wujka maja Stralisa 480 ktory chodzi pod gondola i nawet bez ladunku ma problem zeby sie dostac pod gorke dla porownania ojciec jezdzi MANem TGA 18.460 XXL z naczepa kwasowka i radzi sobie z ladunkiem pod gore bardzo swietnie
Kolego Iveca to samochody dość mocne, ale może i tak też być,że sobie nie radzi. Dużo zależy jak silnik się ułożył podczas docierania. Jeżeli kierowca zbyt delikatnie obchodził się z gazem to silnik może być "przymulony", po prostu silnik musi dostać "swoje" (oczywiście bez przesady). Dla przykładu: 2 identyczne Volva FH12 420, podobne przebiegi (ok. 200.000 km), temu którym jeździł mój ojciec na górach nie dawał rady Daf XF 460 z takim samym ładunkiem. Kiedy ojciec pojechał tamtym drugim FH w trase to stwierdził, że "nie ma czym jechać".Tak więc dużo zależy jak się obchodzi z samochodem. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 14 sie 2007, 12:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2007, 11:29
Posty: 11
Lokalizacja: Żywiec

A ja nie mam nic do STRALISA!! Nic a nic tata jeździł w TEMATRANS POLAND Stralisem ponad 3 lata i nic, poza tym że ma kiepskie elementy wykończeniowe nie mam do tego auta żadnych uwag 480 konny silnik radzi sobie bardzo dobrze. Po 3 latach zepsuł się na tylko immobilajzer.

_________________
Nie mam ambicji aby być najbogatszym nie mam potrzeby by ktoś z zazdrością patrzył!


Tytuł:
Post Wysłano: 17 sie 2007, 23:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sie 2007, 17:39
Posty: 5
Lokalizacja: Włocławek (okolice)

moj kolega we wloszech pod gorke jadac z ok 15 ton ladunku (scania r 420 euro 5) zostal objechany przez stralisa z 24 tonami ladunku..jednak silniki iveco maja potencjał..


Tytuł:
Post Wysłano: 28 sie 2007, 9:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sty 2006, 14:15
Posty: 98
Lokalizacja: LUBLIN

My ostatnio łyknęliśmy załadowanym stralisem 430 z beczką, Scanię R500 \8/ pod górkę, potem ten na stacji się pytał co my tam pod kabiną mamy, że tak idzie ;p

_________________
....:::::ŚLĄSK WROCŁAW & MOTOR LUBLIN::::...Na zawsze razem....Motor&Chełmianka


Tytuł:
Post Wysłano: 29 sie 2007, 18:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sie 2007, 20:20
Posty: 60
GG: 0

Iveco stworzyło bardzo orginalnego "konia" . Jest niepowtażalny przez to ze ma tak inne nadwozie od wszystkich trocków. Jest poprostu przełomem w stylizacji IVECO to moje zdanie na temat stralisa.

P.S. : Coraz częściej widuje te Stralisy , na żywo sprawiają złudzenie małego ale nie są takie to tylko pierwszy rzut oka.


Tytuł:
Post Wysłano: 10 wrz 2007, 7:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2007, 11:04
Posty: 36

W takie bajki to nie uwierzę że Iveco 430 porobiło scanie 500.
Bzdury!!!
Większość z Was porównuje iveco stralis o mocy 480KM do np Volva Fh12 420,co Wy w ogóle piszecie.
Moim zdaniem Iveco 480 niech się zmierzy z volvo fh16-470KM Scanią 164 -480 i zobaczymy jaki będzie efekt.
Mocne to były Iveca turbostar 190-38,faktycznie dobrze szły pod górę, tylko problem był z częściami do nich, do silnika to często brakowało podstawowych części,mój kolega czekał na panewki 2 tyg.
Porażka.
Eurotech i Eurostar (380 i 420) wcale nie idą pod górę. Mają po prostu szybkie przełożenia i rozpędem przejeżdżają górki, ale ciężko tym ruszyć pod górę, zacznie drżeć,trząść się i dopiero rusza.
Jakie są ceny Iveca eurostara , 2000r za 60tyś zł, coś musi być skoro cena taka niska.


Tytuł:
Post Wysłano: 10 wrz 2007, 14:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 kwie 2006, 12:28
Posty: 106
GG: 12479927
Samochód: MAN TGL 12.240 LX
Lokalizacja: Trzcianka

Ja słyszałem że Iveca charakteryzują się dobrą dynamiką w górach... Nie wiem czy prawda ale EuroStar robił z nami co chciał pod górkę :) (my Magnum 430, 24 tony, on 380, 24) :) Chyba że nam wciskał a tak naprawde miał kilka ton :) Pozdrawiam!!


Tytuł:
Post Wysłano: 10 wrz 2007, 19:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 paź 2006, 0:29
Posty: 212
GG: 12409274
Samochód: Audi 80 2.0E
Lokalizacja: Jasło/Podkarpackie

Dwa lata temu jeździłem z fatherem Iveciem EuroTech z 420 konnym silnikiem, bardzo wytłuczony samochód ponad milion przebiegu, ale zazwyczaj jechaliśmy do włoch i po sporych górach jakie są po drodze nie miał najmniejszych problemów z wyprzedzaniem mocnieszych ciężarówek, tylko jest jedna zasada pod czas jazdy Iveciem, albo jeździsz spokojnie poniżej odcinacza na autostradach i bez zbędnych redukcji pod górki i przywozisz oszczędności w paliwie, albo wyprzedzasz wszystko co na prawym pasie i masz przepał...
Ten EuroTech dalej jeździ we firmie mojego fathera, ale już tylko pod patelną na Słowację i z powrotem. :wink:

_________________
Życie jest zbyt krótkie by jeździć innymi samochodami niż Scania...


Tytuł:
Post Wysłano: 10 wrz 2007, 19:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2007, 11:04
Posty: 36

Załadujcie na tą Magnumką tyle co na Eurostara, wtedy będzie wiadomo co idzie lepiej.
Magnumki ogólnie są cienkie na górki, ale 430 już nie jest takie tragiczne, więc trochę nie bardzo wierzę że jest gorsze od iveca.


Tytuł:
Post Wysłano: 10 wrz 2007, 20:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 kwie 2006, 12:28
Posty: 106
GG: 12479927
Samochód: MAN TGL 12.240 LX
Lokalizacja: Trzcianka

Cytuj:
Załadujcie na tą Magnumką tyle co na Eurostara, wtedy będzie wiadomo co idzie lepiej.
Czytaj kolego uważnie, napisałem że Iveco i my mieliśmy 24 tony... Iveco miało 50km mniej więc nie wiem na prawdę jak to możliwe... Jakbym kłamał to bym raczej wychwalał swoje auto a nie Iveco, mówię tak jak było... Przez cały wieczór z tata zastanawialiśmy się jak to możliwe bo nasze Magnum raczej nie miało problemów z górkami nawet koło Monachium czy w Szwajcarii... :) Pozdrawiam!!


Tytuł:
Post Wysłano: 10 wrz 2007, 22:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Niestety prawda jest taka, że egzemplarz egzemplarzowi nie równy. Jeden Stralis idzie super, a mój np. pod górka już siada, mimo, że małe ładunki. Możliwe, że jest to kwestia dotarcia samochodu.


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lis 2007, 21:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 paź 2006, 0:29
Posty: 212
GG: 12409274
Samochód: Audi 80 2.0E
Lokalizacja: Jasło/Podkarpackie

Obrazek

:arrow: Fotka kolegi mkr (wklejam za zgodą).

_________________
Życie jest zbyt krótkie by jeździć innymi samochodami niż Scania...


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lis 2007, 21:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 gru 2006, 1:07
Posty: 9
Lokalizacja: z Polski

Oj dzieci, dzieci. "Moj tata", "moj father", "moj wujek". Czy jest na tym forum jakikolwiek kierowca???? Juz nie musi smigac duzym. Czy ktokolwiek z Was ma prawko kat. "B" ?? Myslalem ze to powazne forum ale widze (jest pare wyjatkow) mase teoretyzujacych dzieci. Chwalicie sie kto kogo i gdzie pod gorke. Nuuuuudy. Koncze bo zaraz koniec zakazu i trzeba jechac na baze, lejce w rece i smigac do wroga na zrzutke. Pozdrawiam kierowcow

_________________
Nie to auto piękne które ładne, lecz to co często do domu wozi ;-)


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lis 2007, 21:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Fajnie, że mamy teraz kogoś z doświadczeniem, kogoś który odpowie nam na większość nurtujących pytań w szczególności związanych ze stralisem. Tak więc zapraszam do pisania o swoich doświadczeniach z tym pojazdem, bo widzę, że taki masz w podpisie :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 02 lis 2007, 23:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 gru 2006, 1:07
Posty: 9
Lokalizacja: z Polski

Troche wyczuwam ironiczny ton kolegi Jacka ale moze sie myle?
Moge sie podzielic doswiadczeniami ze Stralisa ale zalezy co kolege interesuje?
Do poniedzialku rano jestem w domciu bo pauze robie grzecznie jak co tydzien wiec moge poskrobac opinie o Iveco ale pochlebne nie beda :)
Pozdrawiam, szerokosci

_________________
Nie to auto piękne które ładne, lecz to co często do domu wozi ;-)


Tytuł:
Post Wysłano: 02 lis 2007, 23:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Myliłeś się z ironią :)

Powiedz jak jest w końcu z jakością wykonania elementów wewnętrznych stralisa. Są różne opinie na ten temat a co Ty wnioskujesz z własnego doświadczenia.

No i oczywiście jak sprawuje się silnik i skrzynia. Kierowcy raczej nie narzekają na motory Iveco, że ładnie odchodzą w górach, a np kolega Leszek udzielający się w tym temacie nie zachwala swego "sra-lisa".


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 5 z 9 [ Posty: 165 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 79 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: