Strona 9 z 13 [ Posty: 251 ] Przejdź na stronę Poprzednia 17 8 9 10 1113 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 maja 2010, 17:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
koledzy skoro temat o dafach, to powiedzcie jakim szczegolem rozni sie daf far 95xf, od zwyklego daf'a 95xf? czym jest to far?
FAR to konfiguracja podwozia, w tym przypadku trzyosiowa solówka z podnoszoną osią wleczoną. Ciągnik siodłowy to FT.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 06 maja 2010, 17:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2009, 13:17
Posty: 587
Samochód: VW Passat b5
Lokalizacja: KMY

hmmm najśmieszniejsze jest to że wyrażają opinię osoby które są obserwatorami z prawego fotela i jeżdżą sporadycznie w wakacje , ferie , weekendy...

Tato jeździł tym , tamtym siamtym... co możesz stwierdzić o przestronności i komforcie gdy miałeś styczność z 1 , 2 samochodami..?
Na temat prowadzenia , +/- się łatwo wypowiedzieć gdy jechałes kilka razy po parkingu czy pod firmą...

Panowie! Jeśli nie jesteście kierowcami to nie zabierajcie głosu tylko dlatego że np Tato czy wujek jeździ DAFem czy Volvem !

Macie tyle ciekawszych tematów w których możecie się produkować a opinie pozostawcie kierowcom czy serwisantom...



taka mała dygresja...


pozdrawiam

_________________
Mówią na mnie niepoprawny,za arcyzabawny
Nie mam czasu na bycie sławnym.....


Czemu mamy nierówne szanse, kiedy mamy wspólny cel?

______________


Post Wysłano: 06 maja 2010, 18:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Czyli żeby ocenić wygląd samochodu trzeba być projektantem samochodów? Żeby skrytykować jakość drogi trzeba najpierw umieć tą drogę zbudować?

Jeśli Ty na podstawie kilku tygodni spędzonych w samochodzie, nawet na prawym fotelu nie potrafisz określić czy jest ona komfortowa, czy pasuje Ci układ kabiny, czy Ci się najnormalniej w świecie podoba to przykro mi, ale to NIE MOJA sprawa. Współczuje.

Starasz się zrobić szał na forum, co chwilę czegoś się czepiając. Nie tędy droga, takim zachowaniem można się ośmieszyć...

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 06 maja 2010, 18:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
hmmm najśmieszniejsze jest to że wyrażają opinię osoby które są obserwatorami z prawego fotela
Nie będę się z tobą kłócił ani udowadniał ze siedziałem za kierownica ba co więcej zrobiłem ponad tysiąc km tym autem ale żeby oceniać nie trzeba być znawca.

Zapewne uważasz ze aby oceniać samochody trzeba być jakimś specjalista w takim razie ja nie wiem co w Top Gear robią Hammond May i Clarkson a ktoś kto zna ten program wie ze oceniali już chyba każdy rodzaj pojazdu przejeżdżając niekiedy raptem może z 10km.

Tak samo ty nie powinieneś oceniać muzyki bo przecież muzykiem nie jesteś, fotografii bo fotograf tez z ciebie żaden, o filmach już nie wspominając bo szkoły aktorskiej tez zapewne nie masz. Zejdź chłopcze na ziemie.

Zauwaz ze Igor nie ocenia właściwości trakcyjnych pojazdu bo ich nie sprawdził za to jako pasażer wnętrze mógł przejrzeć dokładnie.
W swoim życiu zapewne tez podróżował większa ilością pojazdów niż ty na oczy widziałeś zatem i porównanie ma lepsze.

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 06 maja 2010, 19:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Daf fajny bo kawał pakownego "klocka" jak to napisał Igor, ale komfort jazdy to jest w Volvo. Kabina na podusi dosłownie płynie. Niski tunel też robi swoje. Wsiadając do Scanii 4 czy do XF'a czuję się osaczony przez ten twór, z którym Volvo uporało się w 1996r. Do XF'a pod względem kabinowym można porównywać tylko serię F Globetrotter, która była równie kwadratowa i równie pojemna z podobnym tunelem na środku.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 06 maja 2010, 20:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2009, 13:17
Posty: 587
Samochód: VW Passat b5
Lokalizacja: KMY

Ciucma :

1.Nie potrafię ocenić więc nie robię tego bo po co mam pisać tak jak wyżej zrobił to Igor? Łaaał Volvo jest cacy a Daf to klocek czy tam cegła...bardzo sporo wnosi do tematu - pozostało przyklasnąć i pokazać że nie można wyjść z podziwu co właśnie zrobiłeś :)

2.Nie wnikaj w moje gusty muzyczne bo to forum o transporcie , a przynajmniej dział...

3. nie jeździłem jako kierowca , jako pasażer niewiele dlatego nie zabieram głosu :)
Cytuj:
Starasz się zrobić szał na forum, co chwilę czegoś się czepiając. Nie tędy droga, takim zachowaniem można się ośmieszyć...
Tak chcę zrobić szał ale niestety się ośmieszam w oczach ludzi takich jak Ty - przecież zrobiłeś już miliony kilometrów i wiesz wszystko o każdym samochodzie i każdej firmie w Polsce - marnujesz się tu chłopie , może warto spróbować sił w kampanii prezydenckiej?


Mam nadzieję że wyraziłem się jasno :)

_________________
Mówią na mnie niepoprawny,za arcyzabawny
Nie mam czasu na bycie sławnym.....


Czemu mamy nierówne szanse, kiedy mamy wspólny cel?

______________


Post Wysłano: 06 maja 2010, 21:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 kwie 2006, 22:34
Posty: 246
GG: 9590680
Samochód: Żółty
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Cytuj:

Macie tyle ciekawszych tematów w których możecie się produkować a opinie pozostawcie kierowcom czy serwisantom...
Serwisant na pewno wypowie się o komforcie mieszkania w danym samochodzie. Szczególnie gdy wjedzie nim na kanał, a później zjedzie.

Taka mała dygresja... :wink:

_________________
Już odlatuję, wszystko mi jedno gdzie...
Niech ktoś spróbuje na chmurze złapać mnie!


Post Wysłano: 06 maja 2010, 21:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Cytuj:
nie jeździłem jako kierowca , jako pasażer niewiele dlatego nie zabieram głosu :)
No więc właśnie...
Cytuj:
przecież zrobiłeś już miliony kilometrów i wiesz wszystko o każdym samochodzie i każdej firmie w Polsce
Przeceniasz mnie.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 06 maja 2010, 22:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2009, 13:17
Posty: 587
Samochód: VW Passat b5
Lokalizacja: KMY

ale serwisant jak mało kto będzie wiedział jakie podzespoły są zaletą a jakie wadą , co wytrzyma milion km a co się rozsypie po 200 tys :)

o komforcie raczej nie powie za wiele ale to już leży w gestii kierowcy który spędza tam całe miesiące a nie pasażera który po 2-3 dniach wyrazi opinię :)

więc dygresja raczej nie za bardzo Ci się udała :)


Tak Igor masz rację - przeceniam Cię...
nie żebym chciał się kłócić tylko zanim będziesz pisał coś to przemyśl 10x czy wnosi to coś do tematu :)

_________________
Mówią na mnie niepoprawny,za arcyzabawny
Nie mam czasu na bycie sławnym.....


Czemu mamy nierówne szanse, kiedy mamy wspólny cel?

______________


Post Wysłano: 06 maja 2010, 22:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 kwie 2006, 22:34
Posty: 246
GG: 9590680
Samochód: Żółty
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Cytuj:

więc dygresja raczej nie za bardzo Ci się udała :)
Niemniej jednak poruszany był tutaj temat komfortu kabiny, a nie trwałości podzespołów etc.

Poza tym nie możesz z góry stwierdzać, że ten i tamten spędzali w kabinie góra 2-3 dni i nie mogą wypowiedzieć się na temat warunków życia w danym samochodzie, ponieważ nie wydaje mi się abyś wiedział ile czasu przyszło jednorazowo żyć w ciężarówce każdemu z nas.

Bardzo prosiłbym Cię też o to, żebyś nie robił z nas nieznających się na niczym osłów, którzy nie mogą przedstawić swojej opinii na dany temat. Ty również (jeszcze) nie jeździsz zawodowo dużym sprzętem, a już parę Twoich postów zawierających takie czy inne opinie czytałem. Wtedy Ci to jakoś nie przeszkadzało?

Żeby nie być gołosłownym:
Cytuj:
Bardzo fajnie się spisują nowe Premiumki :) miałem okazję jechać takową i bardzo mile mnie zaskoczyła :)

Kabina fakt- troszkę mogla by większa być ale dla jednej osoby jest wystarczająca :)
Cytuj:
mietki 8x8 w terenie są dobre :) niejednokrotnie widziałem na różnych budowach takowe i radziły sobie bardzo dobrze :)
Cytuj:
powiem Ci że w mojej okolicy latają na Scaniach i Fh12 a to dość górzysty teren...i nie widziałem żeby gdzieś "zdychały" :)

_________________
Już odlatuję, wszystko mi jedno gdzie...
Niech ktoś spróbuje na chmurze złapać mnie!


Ostatnio zmieniony 07 maja 2010, 9:53 przez Balbin, łącznie zmieniany 2 razy.

Post Wysłano: 07 maja 2010, 0:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2008, 23:49
Posty: 139
GG: 7261507
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

kuxi wyluzuj, na wagaciezka.com sa glownie kierowcy, lecz w wiekszosci synowie kierowcow, wiec nie ma co strzepic jezyka. to nie jest typowo techniczne forum, wiec daj spokoj, jakby mialobyc tak jak ty chcesz to predzej by to forum wymarlo z braku postow, dobrze ze wogole cos gadaja, i jest co czytac.

_________________
Kat. B - jest wrzesień 2006 - 1 raz
Kat. C - jest sierpień 2009 - 3 raz
Kat. C+E - jest kwiecień 2010 - 2 raz

przewóz rzeczy - sierpień 2009
karta kierowcy - marzec 2011


Post Wysłano: 07 maja 2010, 11:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
a nie pasażera który po 2-3 dniach wyrazi opinię
Zrób sobie mała prace domowa i sprawdź w jakich firmach jeździli ojcowie Balbina i Igora kilka lat temu np 3.
Następnie odszukaj w internecie strony tych firm i znajdź jakim rodzajem transportu się trudnią.

A potem uświadom sobie ile taki Igor czy Balbin siedzieli w ciężarowce wyjeżdżając z ojcem chociaż raz w wakacje.

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 07 maja 2010, 12:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
kuxi wyluzuj, na wagaciezka.com sa glownie kierowcy, lecz w wiekszosci synowie kierowcow, wiec nie ma co strzepic jezyka. to nie jest typowo techniczne forum, wiec daj spokoj, jakby mialobyc tak jak ty chcesz to predzej by to forum wymarlo z braku postow, dobrze ze wogole cos gadaja, i jest co czytac.
Proszę was, akurat w sprawach, w których wypowiada się teraz Igor czy Balbin wcale nie trzeba mieć doświadczenia ani nawet prawa jazdy - nie mówią przecież o technice prowadzenia pojazdu czy sprawach typowo związanych z kierowcą, a ja osobiście uważam, że można bardzo dobrze poznać kabinę będąc jedynie pasażerem - nie bardzo rozumiem o co całe zamieszanie. Co, w momencie, gdy Igor jedzie z ojcem Dafem to ma zaślepione oczy i jest pozbawiony zmysłów, bo co? Bo nie ma prawa jazdy? Śmieszni jesteście w tym swoim wytykaniu wad innym.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 12 maja 2010, 9:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Dla sprostowania mojego narzekania, tata zadowolony jest z silnika. Niby tylko 380 koni, ale chodzi jak rakieta, obiektywnie ocenia że lepiej niż FH12 420 którym poprzednio jeździł.

Do tego pali na prawdę nie wiele, ostatnio z trasy Brzesko-Płock-Brzesko przywiózł normę 26/100km, w jedną stronę 24tony, powrót z 5 tonami. Owszem, czasem zdarza się i norma 34L, wszystko zależy do kierunków w jakich jeździ.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 12 maja 2010, 9:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Xf dla mnie był wygodny
w środku tylko nisko miałem bo jeździlem Space Cab-em(małe schowki)
lekko chodzące biegi (nie jak w CFie)
cichutko...
no i ogrzewanie postojowe rozprowadzone po całej kabinie
a nie dmucha w 1 miejsce
po kraju się fajnie śmigało nawet po dziurach

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 30 maja 2010, 20:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 19:57
Posty: 1
GG: 0

Witam mam pytanie do użytkowników do Daf'ów. Zamierzam zakupić Dafa XF 95 430 rocznik 2002-2003 i mam pytanie jak sprawują się w Dafach hamulce bębnowe ? Bo mam pewne wątpliwości i chciał bym się czegoś na ten temat dowiedzieć. Oraz czy polecacie skrzynie manualna czy Automat ?


Post Wysłano: 15 cze 2010, 19:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 maja 2008, 19:28
Posty: 23
GG: 149078
Samochód: DAF 105 / 410
Lokalizacja: Słupca - Konin

DAF XF95 530 PS - którym jeździł mój tata.

Obrazek

_________________
To właśnie droga jest moim drugim domem, tam czuje się najlepiej.
Wiem, że w przyszłości będę robił to, co kocham jeździł...


Post Wysłano: 18 cze 2010, 23:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lut 2010, 22:53
Posty: 56
GG: 18899868
Samochód: D.A.F
Lokalizacja: Grudziądz

Obrazek

_________________
Najpiękniejsza muzyka to ryk Silnika
Fotogaleria Mistera Zapraszam : viewtopic.php?f=7&t=24913


Post Wysłano: 01 sie 2010, 20:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2005, 12:42
Posty: 471
Lokalizacja: KACZOGRÓD

Polak potrafi ( części z trzech serii: kabina , zderzak, lustra):
Obrazek

_________________
http://kubamich1-kubamich1truckmodelsfa ... gspot.com/


Post Wysłano: 05 sie 2010, 18:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 paź 2009, 14:52
Posty: 15
GG: 0
Samochód: DAF XF,CF

Witam mam pytanie .
Czym różni się oznaczenie ciągnika siodłowego DAF TE od FT ???

_________________
Być Tam Gdzie Nie Ma Mnie


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 9 z 13 [ Posty: 251 ] Przejdź na stronę Poprzednia 17 8 9 10 1113 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: