Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 gru 2016, 14:27

Proszę o zakończenie tego off-topic.


Post Wysłano: 11 gru 2016, 14:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2006, 16:19
Posty: 51
Samochód: MAN
Lokalizacja: Poland/EU

Temat przyłącza rozwiązany, jest to wtyczka "TYP 21" bez problemu dostępna dobrze zaopatrzonych sklepach. Tak wygląda: http://www.spaw.sklep.pl/szybkozlaczka- ... 97?wersja=
W jaki sposób zdemontować dolne siedzisko, chciałem zamontować pokrowce ?


Post Wysłano: 11 gru 2016, 15:01

1. Wysuwasz siedzisko maksymalnie do przodu.
2. Płaski śrubokręt wsuwasz w szczelinę pomiędzy podniesiony rygiel blokujący przesuw siedziska (znajduje się pośrodku szerokości siedziska) a podstawę.
3. Lekko podważasz do góry i wysuwasz siedzisko w stronę kolumny kierownicy.
4. Gotowe.

Podczas montażu siedziska zwróć uwagę, by dokładnie osadzić je w ślizgach zamontowanych w podstawie. W przeciwnym razie będziesz miał wypadające siedzisko, albo połamane ślizgi.


Post Wysłano: 11 gru 2016, 22:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
1. Wysuwasz siedzisko maksymalnie do przodu.
2. Płaski śrubokręt wsuwasz w szczelinę pomiędzy podniesiony rygiel blokujący przesuw siedziska (znajduje się pośrodku szerokości siedziska) a podstawę.
3. Lekko podważasz do góry i wysuwasz siedzisko w stronę kolumny kierownicy.
4. Gotowe.

Podczas montażu siedziska zwróć uwagę, by dokładnie osadzić je w ślizgach zamontowanych w podstawie. W przeciwnym razie będziesz miał wypadające siedzisko, albo połamane ślizgi.
czy taka sama procedura jest przy grzanym stołku ?

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 11 gru 2016, 22:49

Nie powiem, bo nie miałem takiej wersji w DAFie. Mam teraz MANa z grzanym siedziskiem ale jeszcze go nie demontowałem. Na logikę biorąc - pewnie metodyka demontażu jest taka sama, tyle, że trzeba jeszcze rozpiąć kostkę.


Post Wysłano: 11 gru 2016, 23:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sty 2011, 15:10
Posty: 878
GG: 5839699
Samochód: od wroga
Lokalizacja: Polkowice

Dokładnie. To samo tylko z siedziska wychodzą 2 kabelki z mini kostką.

_________________
/IRC
łeb w dół i trzeba zapierd*lać!


Post Wysłano: 26 gru 2016, 10:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2006, 16:19
Posty: 51
Samochód: MAN
Lokalizacja: Poland/EU

W lampach dachowych są zarówki W5W, chciał bym wymienić na led. Wybór na aukcjach jest duży, które najlepiej bedą swiecić?


Post Wysłano: 26 gru 2016, 10:57

Najlepiej będą świeciły te na 24V.
Tak na poważnie - wszystko zależy od tego, jaki efekt końcowy chcesz uzyskać.
Poza tym po co zmieniasz LED na LED. Piszesz, że masz DAFa 106, a wg producenta to jest wersja SC, czyli w średniej kabinie - od modelu 105 SC sa montowane diodowe obrysy.

[Edit]
Zakładam jednak, że masz wersję SSC (116). Od kiedy pamiętam, zawsze montowałem LEDy od "Bosma", kupowane w Autosie. Dawniej (odpowiednik W5W) mieli zwykłą diodę LED, teraz pojawiły się SMD (metoda montażu do płytki drukowanej). Tych SMD jest kilka wariantów, jako, że są z jedną, z dwiema diodami. Różnica między nimi to tylko rozchodzenie się światła. Jeśli temat Cię nie pili, po Nowym Roku wracam do pracy. W MANie mam oba warianty oświetlenia (źródeł światła) - zrobię zdjęcie i sam ocenisz.


Post Wysłano: 09 lut 2020, 11:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2020, 11:42
Posty: 1
Samochód: Data XF 106
Lokalizacja: Białystok / Ibbenburen

Cytuj:
Temat przyłącza rozwiązany, jest to wtyczka "TYP 21" bez problemu dostępna dobrze zaopatrzonych sklepach. Tak wygląda: http://www.spaw.sklep.pl/szybkozlaczka- ... 97?wersja=
W jaki sposób zdemontować dolne siedzisko, chciałem zamontować pokrowce ?
Kolego czy to wygląda na oryginalne wyjście? Czy raczej ktoś to przerobił na swoje potrzeby? Pierwszy Daf, nie wiem jaki dokupić pistolet.

Obrazek


Post Wysłano: 09 lut 2020, 12:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Orginal.

Jak nie wiesz jaki dokupic to zmierz jakie masz tam wyjscie i kup z taka końcówka

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 24 paź 2020, 19:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 paź 2020, 18:57
Posty: 1
Samochód: 106 SSC

Witam serdecznie
Mam kilka usterek po przejściu na dafa 106, nie otwieram nowych tematów bo bedzie mieszanina

Pierwszy problem polega na tym ze radio jest oryginalne grało i nagle przestało... weszlo w tryb wyciszenia i w żaden sposób nie ma możliwości go przywrócić do stanu użytku. Radio jest duże 2din w wyświetlaczem dotykowym i fabryczną nawigacją. Wszelkie próby przywrócenia do stanu fabrycznego nie działają, wszystkie przyciski reagują i jest odgłos klikania w głośnikach
Obrazek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: