Autor
Wiadomość
Tytuł: Zasłony Joanna
Post Wysłano: 25 lis 2012, 18:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lip 2012, 21:27
Posty: 152
GG: 38240430
Samochód: Scania R420

Witam, jakie macie opinie na temat zasłon firmy Joanna. Wygladają konkretnie a jak się sprawdzają w praktyce? Mile widziane fotki. Pozdrawiam

_________________
Pranie tapicerek samochodowych urządzeniami marki
Kärcher.Ciechocinek trasa Włocławek-Toruń możliwy dojazd do klienta.Kontakt 669-916-374.


Post Wysłano: 25 lis 2012, 20:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sty 2007, 18:53
Posty: 623
GG: 6032020
Lokalizacja: Czchów

Według mnie, co już napisałem w innym temacie, jakość mało adekwatna do ceny. Zbyt cienki materiał użyty na samej zasłonie, po kilku miesiącach użytkowania w miejscach zagięcia, słońce zrobiło swoje, materiał wyblakł. Polecam rozejrzeć się po sklepach z tkaninami, może trafisz coś fajnego. Ewentualnie po prostu dokupić samą taśmę z frędzlami, doszyć do orginalnych.

Tak to może wyglądać w samochodzie:
Obrazek

A tak po "wakacjach ze słońcem":
Obrazek

Obrazek


Post Wysłano: 25 lis 2012, 22:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 sie 2012, 19:29
Posty: 55
GG: 8178114
Samochód: MAN TGA
Lokalizacja: Olsztynek

Mam takie pytanie , czy nie przeszkadzają Wam tak mocno wysunięte firany ?


Post Wysłano: 27 lis 2012, 13:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 mar 2011, 20:41
Posty: 10
GG: 4104670
Lokalizacja: Turek [PTU]

Cukierr a po jakim czasie ten materiał Ci tak mocno wyblakł? Pół roku, pierwsze lato? Znajoma co sprzedaje takie rzeczy twierdzi, że większość właśnie tak zareaguje na mocne słońce po jakimś czasie, a tym bardziej w samochodzie. Swoją drogą widziałem kiedyś w sklepie podobny materiał (dość drogi), który leżał na wystawie x czasu i stało się z nim dokładnie to samo co z Twoimi zasłonami więc chyba nie ma tutaj jakieś złotej zasady, że jak drogi to wytrzyma kilka lat. :)
Aha i jeszcze takie pytanie. W innym temacie pisałeś że takie obszycie można dostać za 28zł/metr. Masz jakiegoś linka do tego, ewentualnie jakiś adres gdzie taki wzór frędzla można dostać?


Ostatnio zmieniony 27 lis 2012, 13:58 przez David., łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 27 lis 2012, 13:55

Panowie, a nie lepiej będzie samemu zrobić takie zasłony? Ja mam samoróbki, 2-warstwowe. Od zewnątrz czarne, od środka beż.
Zasłony używane już od ponad roku, praktycznie w czasie bardzo silnego nasilenia słońca i żadnych oznak blaknięcia czy coś.
Materiał to almara, tani i powszechnie dostępny. A czas wykonania - dla wprawnej szwaczki, przy skrojonym materiale nie dłużej niż pół dnia.


Post Wysłano: 27 lis 2012, 15:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sty 2007, 18:53
Posty: 623
GG: 6032020
Lokalizacja: Czchów

Cytuj:
Mam takie pytanie , czy nie przeszkadzają Wam tak mocno wysunięte firany ?
Kwestia przyzwyczajenia.
Cytuj:
a po jakim czasie ten materiał Ci tak mocno wyblakł? Pół roku, pierwsze lato?
Jeden sezon, założone dokładnie 10 kwietnia a jesienią wyglądały jak na zdjęciach.
Cytuj:
W innym temacie pisałeś że takie obszycie można dostać za 28zł/metr. Masz jakiegoś linka do tego, ewentualnie jakiś adres gdzie taki wzór frędzla można dostać?
Taśmę z frędzlami, jakie stosuje firma Joanna, produkuje Passan, wzór BPE - 80/R. (http://www.passan.com.pl/317117/bpe-80-r). Ale dostępny jest tylko w większych ilościach. Ja dzwoniłem do Joanny, jest możliwość sprzedaży samej taśmy z frędzlami, cena 28 zł za metr. Myślę, że warto. Ładnie wygląda i jest bardzo wytrzymały.
Cytuj:
Panowie, a nie lepiej będzie samemu zrobić takie zasłony?
Pewnie, że można. Ale też jak już wspomniałem, obszyć orginalne zasłony. 105 tka ma bardzo dobre zasłony, podobnie jak eRka. Ja obecnie tak mam zrobione w manie.
Obrazek

Obrazek


Post Wysłano: 27 lis 2012, 17:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lip 2012, 21:27
Posty: 152
GG: 38240430
Samochód: Scania R420

Cukierr gdzie kupiłeś te frędzle? Czemu twierdzisz, że Scania R ma dobre zasłony?

_________________
Pranie tapicerek samochodowych urządzeniami marki
Kärcher.Ciechocinek trasa Włocławek-Toruń możliwy dojazd do klienta.Kontakt 669-916-374.


Post Wysłano: 27 lis 2012, 18:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 sty 2011, 17:50
Posty: 237
GG: 636485
Samochód: FH12
Lokalizacja: Białystok

Koledzy a moze ktos podpowie gdzie mozna dostac zasłony do busa tzn same zasłony widzialem na allegro ale chodzi mi o komplet z prowadnicami, lub same prowadnice z zaczepami do zaslony.


Post Wysłano: 27 lis 2012, 19:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 sie 2009, 10:44
Posty: 48
GG: 0

Niezłe zasłony można też zrobić z oryginalnych. Dokupuje się frędzle
(np: sklep z materiałami , żabkami do firan - tam gdzie mają wszelakiego rodzaju duperele do firan ) Doszywa sie do oryginalnych + plus pasek ktory je ładnie zepnie i wygląda elegancko ( A i nawet nie wyblakną tak szybko )


Post Wysłano: 27 lis 2012, 19:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2007, 20:02
Posty: 494
GG: 2172953
Samochód: najlepszy samochód świata. Służbowy
Lokalizacja: Oslo / Gdańsk

Niestety podzielam zdanie, że jakość tych zasłon jest absolutnie nieadekwatna do ceny. Na zdjęciach wyglądało pięknie, przez telefon też piękna bajera. Zamówiłem... Przyszła paczka. Co się okazało? Kolor znacznie odbiegał od tego jaki zamówiłem. Materiał - moje prześcieradło chyba jest grubsze. Jedyne co mi się podobało, to obszycie frędzlami. Dlatego też zasłony niezwłocznie odesłałem do producenta żądając zwrotu pieniedzy, co na szczęście bez problemu poczynił.

_________________
Pozdrawiam - Łukasz
Był DAF XF 105.510 SSC 6x2 <- Kto śmiał to usunąć? :(
Mam uczulenie na dzieci Neo, i pseudokierowców z prawego fotela!


Post Wysłano: 27 lis 2012, 19:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 maja 2007, 19:04
Posty: 118
GG: 0
Lokalizacja: Grudziądz

Cytuj:
Koledzy a moze ktos podpowie gdzie mozna dostac zasłony do busa tzn same zasłony widzialem na allegro ale chodzi mi o komplet z prowadnicami, lub same prowadnice z zaczepami do zaslony.
http://www.dromader.info.pl/nowosc.html Proszę bardzo :wink: , zadzwoń spytaj jaki koszt.

_________________
http://fifus.picturepush.com/ --> http://remigiuszwiniewski.picturepush.com/


Post Wysłano: 27 lis 2012, 19:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 sty 2011, 17:50
Posty: 237
GG: 636485
Samochód: FH12
Lokalizacja: Białystok

Cytuj:
http://www.dromader.info.pl/nowosc.html Proszę bardzo :wink: , zadzwoń spytaj jaki koszt.
Dzieki wielkie za link :D


Post Wysłano: 27 lis 2012, 21:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sty 2007, 18:53
Posty: 623
GG: 6032020
Lokalizacja: Czchów

Cytuj:
Cukierr gdzie kupiłeś te frędzle? Czemu twierdzisz, że Scania R ma dobre zasłony?
Frędzle pochodzą z tych od Joanny, odprułem je i doszyłem do obecnych. Firanki z eRki nie dość, że są grube, to jeszcze w lecie dzięki swojej powłoce, odbijają promienie słoneczne. Poza tym, wystarczy wyprać, wyprasować, złożyć na zakładkę i po kilku razach, efekt będzie identyczny jak u wielu producentów na zdjęciach. Sam tak robiłem, kiedy jeździłem eRka. A frędzle tak jak koledzy mówią, w większych sklepach z pasmanterią bądź na internecie.


Post Wysłano: 27 lis 2012, 23:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 maja 2007, 19:04
Posty: 118
GG: 0
Lokalizacja: Grudziądz

http://allegro.pl/listing.php/search?ca ... %C4%99dzle Tu są jakieś frędzle.

Zasłonki w dafach są dobre , można je ładnie ułożyć.
Coś takiego mi wychodziło.
Obrazek Obrazek

_________________
http://fifus.picturepush.com/ --> http://remigiuszwiniewski.picturepush.com/


Post Wysłano: 29 lis 2012, 23:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lip 2008, 8:39
Posty: 76
GG: 12110295
Samochód: Volvo FH500
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

A my jak na razie jesteśmy zadowoleni z zakupu. Fakt-komplet kosztował 500 czy 600zł, wiec kupa kasy, ale materiał bardzo gruby (w samo południe, wszystko zasłonięte i ciemnica w aucie kompletna). Fredzle-jedne z najlepszych. I może to moje osobiste odczucie, ale w porównaniu z innymi, Joanna wygrywa krojem tych zasłon. Zobacz sobie na nasze FH w garażu, na kilku zdjęciach widać zasłonki.

A koledze co wyblakły: założyłeś je 'śliską' czy 'materiałową' stroną na zewnątrz?
My już swoje praliśmy 2 razy i nie zauważyłem niszczenia, ale z ciekawości, zobaczę czy u nas nie pojawiły się takie smugi...

_________________
Volvo FH 500:
viewtopic.php?t=32774


Post Wysłano: 30 lis 2012, 22:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sty 2007, 18:53
Posty: 623
GG: 6032020
Lokalizacja: Czchów

Cytuj:
A koledze co wyblakły: założyłeś je 'śliską' czy 'materiałową' stroną na zewnątrz?
My już swoje praliśmy 2 razy i nie zauważyłem niszczenia, ale z ciekawości, zobaczę czy u nas nie pojawiły się takie smugi...
Zdjęcia z początku tematu przedstawiają obie strony.


Post Wysłano: 05 kwie 2013, 23:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 gru 2010, 19:32
Posty: 37
GG: 0

Szukam szukam i nie mogę znaleźć nic sensowanego

Potrzebuje takich zasłonek tzn joanny (jak na pierwszym foto w kolorze beżowym z białymi frędzelkami). I do tego ładna poprzeczka na przednią szybę. Gdzie mogę coś takiego zakupić. Wszędzie są jakieś komplety a mi potrzeba tylko te trzy elementy.


Post Wysłano: 06 kwie 2013, 9:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sty 2007, 18:53
Posty: 623
GG: 6032020
Lokalizacja: Czchów

http://www.zaslonki-tir.pl/oferta.html

Tu masz Joanny, zadzwoń, skompletują Ci co chcesz. Ale jak już wspomniałem, osobiście nie polecam. Lepiej zainwestować we własne wykonanie.


Post Wysłano: 07 kwie 2013, 23:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 gru 2010, 19:32
Posty: 37
GG: 0

dzięki za link :)
Faktycznie cena mocno zaporowa, tylko nie mam umiejętności ani możliwości zrobienia sobie czegoś takiego. Głównie chodzi o problem z znaleźieniu fajnych frędzelków i materiału. :(


Post Wysłano: 08 kwie 2013, 10:54

Cytuj:
dzięki za link :)
Faktycznie cena mocno zaporowa, tylko nie mam umiejętności ani możliwości zrobienia sobie czegoś takiego. Głównie chodzi o problem z znaleźieniu fajnych frędzelków i materiału. :(
Żaden problem:

1. Materiał: http://www.zawisza-hajnowka.pl/alkantary.html - z takiego materiału mam wykonane zasłonki u siebie w aucie (dwuwarstwowe, wymiarowo takie same, jak seryjne)
2. Frędzle: http://www.passan.com.pl/316717/pa-80-10-m - pierwsze "z brzegu" znalezione na szybko w necie. I praktycznie te frędzle są w większości zasłon (z uwagi na niską cenę)
3. Taśma marszcząca: http://agafirany.sklepna5.pl/towar/1389 ... -typy.html
4. Haczyki do zasłon: http://shop-truck.pl/pl/p/Haczyki-do-zaslon-TIR/197

A jak zrobić?

1. Dzwonisz/piszesz do Zawiszy (do działu detalicznego) z zapytaniem o szerokość materiału
2. Mierzysz oryginalne zasłony
3. "Wrysowujesz" oryginalne zasłony w wymiary materiału, liczysz ile metrów bieżących będzie Ci potrzebne
4. Zamawiasz materiał (przesyłka bodajże kurierem)
5. Wycinasz materiał wg wymiarów, zapalniczką opalasz (DELIKATNIE!!!) brzegi, żeby materiał się nie snuł
6. Zanosisz do pierwszej-lepszej krawcowej, żeby ładnie Ci to poszyła, wszyła taśmę marszczącą
7. Gotowe zasłony mierzysz pod kątem ilości taśmy ozdobnej
8. Zamawiasz taśmę wg uznania, gustu, koloru itp
9. Prosisz siostrę/mamę/babcię, żeby przyfastrygowała Ci tę taśmę do zasłon
10. Zanosisz do krawcowej, żeby Ci przeszyła taśmę na maszynie
11. Kupujesz "żabki" do szyn do odpowiedniego samochodu (u mnie w DAFie mam po 17 szt. na zasłonę - pół przedniej szyby+boczna)
12. Wieszasz wszystko, dorabiasz taśmy trzymające złożone zasłonki i gotowe

Wydaje się z tym dużo roboty, ale najwięcej roboty jest z rozplanowaniem i wyliczeniem ilości materiału. Reszta to bajka. Jaśniej chyba już nie dam rady opisać.

Aaaa - to, co napisałem to jest opisane na własnym przykładzie, z pominięciem kilku zabiegów, podane linki to przykłady nie mające na celu reklamy jakiejkolwiek z firm.

[EDIT]
Dość ważna informacja, jeśli ktoś zdecyduje się na zrobienie "dwuwarstwowych" zasłon: Przed oddaniem materiału do szycia wrzucić materiały do pralki i wyprać osobno (jasne/ciemne), żeby nie zafarbowało (ja prałem dwukrotnie). Później (kolejne prania) wykonywać w temperaturze 40C.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: