Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 cze 2012, 16:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sty 2012, 22:25
Posty: 46
GG: 2284667
Lokalizacja: ok.Białystok

Witam
Mam takie pytanko chciałbym zakupic halogeny do ciężarówki ale nie wiem czy takie bedą dobrze wyglądały i nie będa zamałe tu daje linka 1. http://allegro.pl/show_item.php?item=2425567102 chyba ze takie 2. http://allegro.pl/halogeny-dalekosiezne ... 60057.html albo moze ktos zna jakies tanie i fajne z postojówka lub z ringami?


Post Wysłano: 25 cze 2012, 17:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 wrz 2008, 21:48
Posty: 539

kolego ogólnie nie polecam z tymi ringami szef kupił do scanii mojej i po kilku tyg juz zaczeły się wypalać i brzydko to wyglądało po drugie zatrzyma Cie policja (ja tak miałem ) i do razu się zapytają co to ma być


Post Wysłano: 25 cze 2012, 18:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lis 2011, 22:17
Posty: 6

Lepiej kup Hella czy coś podobnego. Nie wchodź w jakieś badziewie. Co do tych ring to wydaje mi się, że lepsze są takie co dają efekt czterech małych diod rozmieszczonych w halogenie i policja nie będzie się czepiała, gdyż mają one błękitny kolor a nie takie jak ty pokazałeś-typowo niebieskie.


Post Wysłano: 25 cze 2012, 18:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lis 2006, 5:54
Posty: 120
Lokalizacja: GDYNIA,Chwaszczyno (GWE)

Po pierwsze podobny temat już był, wiec na przyszłość opcja szukaj nie gryzie. Po drugie te pseudo halogeny Wesema itd, nie są jakiejś super jakości, a tez wyglądają jak dynamo od roweru. Juz szybciej z tańszych halogenów polecił bym coś takiego (http://allegro.pl/halogen-dioda-led-daf ... 68302.html) lub trochę droższego Boremana, nie bardzo odbiegający jakościowo od tego poprzedniego (http://allegro.pl/halogen-dalekosiezny- ... 04286.html), lub tez SIM-y (http://allegro.pl/halogen-sim-ring-orur ... 67860.html) które sam posiadam. Wszystkie z nich równo trzeba przed założeniem porządnie potraktować silikonem bo po około 2 latach odbłyśnik robi się rudy i ogólnie zaczyna się sypać. No chyba ze masz na tyle kasy zęby pozwolić sobie na Hellenki, ale z nimi to tez rożnie bo np rezystory do ringów Led lubią siadać.

Aa i zapomniałem dodać ze wszystkie te halogeny świeca barwa biała, lub biało-błękitną i nie sadze żeby ktokolwiek się do tego przyczepił.


Post Wysłano: 25 cze 2012, 21:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2011, 16:44
Posty: 17
GG: 0
Samochód: R420
Lokalizacja: Radom

Takie SIMy tyle że z żarówka zamiast ringu w Opoltrans kupowałem po około 90zł za sztukę. Polecam tez halogenki Britax'a

_________________
Być kierowcą - wolność towarzysząca całe życie...


Post Wysłano: 26 cze 2012, 9:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2011, 20:57
Posty: 366
Samochód: Czerwona Paryżanka 460Dxi
Lokalizacja: Skierniewice

Co do twojego pierwszego postu, i podanego w nim drugiego wariantu halogenów wesem, to je osobiście polecam. Od razu mówię, w nich ring masz podświetlany żarówką, nie diodami, wiec jak ci się przepali, to wymieniasz i masz efekt non stop. Co do samego halogenu daje bardzo dobre światło, ojciec miał je na aucie 3 lata, używał często ponieważ śmiga często nocami, i do końca radę dawały , więc osobiście polecam :).

_________________
" Home is where the heart is "


Post Wysłano: 26 cze 2012, 14:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 mar 2012, 20:29
Posty: 161
GG: 13222659
Samochód: fiat punto ;-)
Lokalizacja: Drawno

Również polecam wesema, mam tylko bez ringów a żarówka jest z boku, na razie ładnie świecą i nie czarnieją 8)

_________________
https://www.facebook.com/groups/transportdrewna/ !!!
http://www.youtube.com/watch?v=t_EkUG59Obo
http://www.transportdrewna.fora.pl


Post Wysłano: 02 lip 2012, 11:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

W poprzednim aucie mialem zwykle Wesemy i robilem porownanie z Britaxami w drugim samochodzie, efekt byl taki ze 2 Wesemy (mimo ze mniejsze) dawaly lepsze swiatlo jak 4 Britaxy...a wygladaly identycznie jak te Boremany niewiem czy to nie wszystko jedno.....


Post Wysłano: 02 lip 2012, 20:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 kwie 2011, 17:28
Posty: 52
GG: 0
Samochód: Daf 105 XF 510 COWBOY'S DREAMS

uzywane lampy bosha cena okolo 100zl lub uzywki hella rally3000 cos okolo 130zl gwarantuje ze bedziesz bardzo zadowolony mimo uzywki,nie wchodz w ta chinszczyzne bo nie bedziesz zadowolony i efektu tez nie bedzie.


Post Wysłano: 24 lut 2015, 17:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 maja 2014, 14:25
Posty: 34
Samochód: VOLVO FH12 460

Witam, co daje żółte szkło w halogenach,jest inna barwa światła ale czy to poprawia widoczność?


Post Wysłano: 24 lut 2015, 18:06

Nic nie daje. A jeśli już to niewiele. Tak samo, jak w przypadku szkła błękitnego. Taką informację otrzymałem swego czasu od jednego z producentów oświetlenia.
A żółte klosze (czy też folia) daje jakieś +500 pkt. respektu na parkingu no i upoważnia do wygłaszania referatów wszelakiej tematyki.


Post Wysłano: 24 lut 2015, 20:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Kazdy filtr czyli kolor tez zabiera czesc swiatla...wiec tyle to daje :lol:


Post Wysłano: 24 lut 2015, 21:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 maja 2014, 14:25
Posty: 34
Samochód: VOLVO FH12 460

Nie którzy mówią ze w deszcz lub snieg się lepiej jedzie bo na długich nie widać tak deszczu i płatków śniegu.


Post Wysłano: 25 lut 2015, 0:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Nie widac platkow bo takie jest efektywne oswietlenie...
Kiedys byly kagany i jakos jezdzili, dzis standardem jest dalej halogen a lepszy jest xenon lub nawet LED i to dalekosiezny, i niby co one gorzej oswietlaja od zoltych swiatel? :lol: masakra.
Zeby lepiej widziec trzeba miec biale swiatlo zblizone do dziennego, zalozenie zoltego w stosunku do seryjnego halogena to jest normalny "downgrade" :lol:


Post Wysłano: 28 lut 2015, 19:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Żółte selektywne we mgle jest podobno lepsze i dlatego często gęsto spotkać takowe można właśnie jako reflektory przeciwmgłowe - na przełomie lat 80/90tych można było rozpoznać auta ściągnięte z Francji właśnie po seryjnych "halogenach" żółtych gdzie u Niemca były w danym modelu auta białe.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 01 mar 2015, 0:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 lip 2011, 11:01
Posty: 325
Samochód: Strzęp
Lokalizacja: LLB

W tamtym miesiącu miałem kontrolę krokodylków koło Ząbkowic Śląskich (pozdr "panuf"). Krokodylek usilnie wmawiał mi że żółtych halogenów nie mogę mieć i muszę zmienić na zwykłe przeźroczyste. Żółte selektywne jest zakazane itp . Żadnej lampki żółtej nie mogę mieć z przodu nawet jak nie świeci
Nie wspomnę o podświetleniu tylnej tablicy (lampek) naczepa - bo są z pozycją i zaczął nawijać o jakiś 40cm (??) od obrysu naczepy (??)
http://allegro.pl/lampa-tablicy-rejestr ... 08500.html
A to dziwne, bo ojciec ma roczną schmitz'e z takich podświetleniem :roll:
O fanfarach (ori) już nie wspomnę

_________________
Daf & Vovo
viewtopic.php?f=44&t=31972
Magnum
viewtopic.php?f=44&t=40157
http://g2.gangsters.pl/?ref=317


Post Wysłano: 01 mar 2015, 0:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2010, 23:09
Posty: 353
Samochód: MAN TGA/Opel Vectra B
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Może głodny był i liczył, że skubniesz mu na obiad, a Ty nic i dlatego tak szukał i marudził


Post Wysłano: 01 mar 2015, 10:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Od 2010 roku jest zakaz stosowania zoltych swiatel z przodu. Pozycja, dlugie i mijania natomiast o przeciwmgielnym chyba nic nie bylo...(Dz. U. 2009 Nr 75 poz. 639)


Post Wysłano: 01 mar 2015, 14:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2009, 17:59
Posty: 147
Samochód: R500
Lokalizacja: DSR

"ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
z dnia 4 maja 2009 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia2)
Na podstawie art. 66 ust. 5 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z późn. zm.3)) zarządza się, co następuje:

§ 2. Dopuszcza się wyposażenie pojazdu w światła drogowe, mijania lub pozycyjne przednie o barwie żółtej selektywnej do dnia 31 grudnia 2009 r."

i dalej jest napisane tak:

9) w załączniku nr 6 do rozporządzenia § 2 otrzymuje brzmienie:

§ 2. Światła zamontowane na pojeździe powinny odpowiadać warunkom podanym w poniższej tabeli:

lp.16 Przeciw-mgłowe przednie (...) biała lub żółta selektywna."


Posiadam żółte halogeny w swojej hondzie i przy dwóch kontrolach policyjnych gdzie chciano mi zabrać za nie dowód, pokazałem taką notatkę na kartce, i nagle panowie policjanci zaczęli się czepiać innych rzeczy typu przyciemnione szyby tylne i brak gumowej nakładki na pedał sprzęgła... Żenua.


Post Wysłano: 18 mar 2015, 18:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 maja 2014, 14:25
Posty: 34
Samochód: VOLVO FH12 460

Witam, czym zasłonić dodatkowe halogeny na dachu aby to ładnie wyglądało? , oryginalnych nakładek/osłon nie można kupić.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: