Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Sprawa wyglada tak, jezeli w fabrycznym radiu w TGA lub Rce w menu znajdziemy opcje: AUX ON/OFF to jestesmy w domu, w Manie jest to w podstawowym menu, w Scanii natomiast chyba w tym menu rozbudowanym dostepnym przy wylaczonym radiu, jak juz potwierdza sie nasze zalożenia to bierzmy sie do pracy i kompletujemy:
konektorki najmniejsze jakie sa dostepne na rynku szt powiedzmy 5 cena laczna ok 3 pln
Obrazek
koszulka termokurczliwa dosc mala do tych konektorów koszt ok 2 pln
kabel stereo z jednej strony minijack, z drugiej moze byc cokolwiek(koncowki i tak do obciecia) ja wykorzystałem kabel minijack-Złącze RCA(zwane potocznie Cinch) znalezione w domu ale w sklepie do kupienia za ok 15 pln dlugosc wg uznania i potrzeb.
Obrazek

Majac zabawki bierzemy sie za obciecie kabla tak aby pozostala nam koncówka minijack która posiada 3 sektory:
Obrazek
ground- masa
left channel- kanal lewy
right channel- kanal prawy
Teraz bierzemy miernik uniwersalny i odnajdujemy ktora zyla za ktory kanal odpowiada, kabel sygnalowy jest zbudowany tak ze w srodku jest kabel z kanalem ,potem izolacja i dookola jest oplot czyli masa, ja mialem kabel dwuczesciowy dokladnie taki jak na zdjeciu tak wiec mialem 2 żyły z kanalami odpowiednio lewymi prawym oraz dwie masy które, zarabiamy koncówki i zakldamy konektorki a nastepnie koszulka termokurczliwą zabezpieczamy zeby nie dotykaly sie przypadkowo potem bo będa dosc blisko siebie, teraz nastapi roznica miedzy tymi radiami:
majac mana zarabiamy 3 konektory : lewy,prawy i mase mozemy jedna wybrac, nastepnie wyciagamy radioodbiornik i z tylu mamy zlacza, dwa to ISO z glosnikami i zasilaniem oraz trzecia bardziej skomplikowana kostka z mniejszymi wtyczkami i to nas interesuje:
Obrazek
i majac ten opis jestesmy w domu, wciskamy konektory w odpowiednie sloty i mamy AUXA podlaczonego, GND to masa, IN left-kanal lewy, IN right- kanal prawy, teraz chowamy jakos kabel estetycznie, wkladamy radio, podlaczamy MP3 i mozemy sluchac Martina Garrixa do oporu,
W Scanii R kostki sa takie same, tylko dochodzi czwarty pin gdyż równiez masa jest tam rozdzielona osobno do lewego kanalu i osobno do prawego, nie mam juz niestety rozpiski z pinami ale pamietam ze jak jezdzilem scania to albo na obudowie radia byl opis albo w instrukcji obslugii, gdybysmy mieli kabel z jedna masa wowczas robimy mostek i czwarty konektor laczymy z tym odpowiedzialnym za mase i tez gra.
Tym sposobem za kilka piw mozemy miec cudo za które inni placa dziesiatki jak nie setki pln majac ten sam efekt, do dzieła bo widzialem pewne zainteresowanie tym tematem.

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sty 2007, 18:53
Posty: 623
GG: 6032020
Lokalizacja: Czchów

Cytuj:
Tym sposobem za kilka piw mozemy miec cudo za które inni placa dziesiatki jak nie setki pln majac ten sam efekt, do dzieła bo widzialem pewne zainteresowanie tym tematem.
No nie przesadzaj, że wydatek rzędu 15 zł to dla Ciebie góra nie do przeskoczenia. Można się "bawić" jak piszesz, tyko po co? Skoro przejścia kosztują grosze, do przypadków, które wymieniłeś.

http://allegro.pl/wejscie-aux-blaupunkt ... 40904.html


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sie 2008, 23:32
Posty: 366
Samochód: zielony TGA
Lokalizacja: mazowsze

Cytuj:
Skoro przejścia kosztują grosze, do przypadków, które wymieniłeś.

http://allegro.pl/wejscie-aux-blaupunkt ... 40904.html
Akurat takie przejścia są marnej jakości, kupiłem coś takiego i nie łączy w ogóle jedna strona. Lepiej samemu porzeźbić ale porządnie.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Bo Olwinie są wyjścia AUX mono i stereo, najłatwiej to poznać po ilości czarnych pasków na jacku, jeśli ma jeden to mono i analogicznie dwa to stereo. Sam mam coś takiego i jestem zadowolony, a kosztowało chyba 25 zł :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sie 2008, 23:32
Posty: 366
Samochód: zielony TGA
Lokalizacja: mazowsze

Bajzlu 8) zakupiłem stereo i na początku nie łączyła czasami jedna strona a po czasie przestała w ogóle podawać


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Może kabel Ci się załamał klasycznie, jak w słuchawkach? Zazwyczaj przy wtyczce, zresztą sam niedawno robiłem, i przy słuchawkach, i właśnie w takim kablu, w samochodzie.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Da rade zrobić to samo w TGXie :?: :wink:

_________________
MAN


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Trzeba wytargac radio i zerknac od tylu czy ma jakis zapis pinow dodatkowych oprócz standart ISO, jezeli tak to trzeba rozpiske gdzies znalesc, instrukcja radia, obudowa, internet? jezeli cos znajdziesz to wklej, pomożemy :U

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

sebotrucker
To nie zależy od auta, tylko od radia :)
Jeśli masz blaupunkta farycznego i masz w menu, albo na przycisku AUX, kupujesz tą przejścióweczke, wpinasz z tyłu radia i bangla, sam to będe chciał zrobić, bo jakoś transmitera na falach radiowych to wielki syf :/

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Cytuj:
sebotrucker
To nie zależy od auta, tylko od radia :)
Jeśli masz blaupunkta farycznego i masz w menu, albo na przycisku AUX, kupujesz tą przejścióweczke, wpinasz z tyłu radia i bangla, sam to będe chciał zrobić, bo jakoś transmitera na falach radiowych to wielki syf :/
Kupiłem ten adapter ale nie pasuje w ogóle :mrgreen:

_________________
MAN


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Kufa, przepraszam że wprowadziłem w błąd, ale z tego co się orientuje każdy blaupunkt ma takie samo wyjście aux.... Mógłbyś zrobić fotke radia z tyłu i tego magicznego kabelka? :)

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lip 2007, 14:35
Posty: 15
GG: 0
Samochód: DAF XF95
Lokalizacja: malopolska

Witam pozwolę podpiąć sie po temat jeżdżę TG X z 2013 roku ma on radio z nawigacja już z tych nowych tgxów w radiu jest opcja aux tylko nigdzie nie jest wyprowadzony kabel żeby można było się wpiąć (wersja uboga golec )i moje zapytanie czy opisany powyżej sposób będzie dobry aby doprowadzić kabel i zrobić wejście aux.Poniżej link do zdjęć
Będę wdzięczny za podpowiedz.Pozdrawiam

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ecc ... f36d7.html


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: