Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 kwie 2013, 21:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2648
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Odnośnie haczyków to podpowiem ze w marketach typu Castorama/OBI/Praktiker można dostac uniwersalne haczyki o różnych rozmiarach i szerkoosciach, ja za pare pln kupilem opakowanie chyba 25 szt haczyków które mam teraz w Scanii, nie wiem jak z innymi markami,do Volva mi nie chcialy pasowac jedynie jak próbowalem

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 21 kwie 2013, 12:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 kwie 2011, 17:28
Posty: 52
GG: 0
Samochód: Daf 105 XF 510 COWBOY'S DREAMS

Jak chcesz moge ci zrobic cos takiego (sam mailem problem z kupnem takich firan i takiego modelu jaki mi odpowiadalby wiec sam sie za to wzialem i sie zainteresowalem tematem)
http://allegro.pl/firany-zaslony-tir-sc ... 15195.html


Post Wysłano: 21 kwie 2013, 12:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 gru 2010, 19:32
Posty: 37
GG: 0

Jester - miałem kupować, ale okazało się że 3 domy dalej mam zdolną krawcową, więc w poniedziałek pomierze co i jak materiał i mam nadzieje że mi to ogarnie ;)


Post Wysłano: 12 sty 2014, 20:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lis 2010, 15:12
Posty: 251
GG: 8587289
Samochód: 500dxi
Lokalizacja: trójmiasto/kaszuby

Koledzy potrzebuje wymiary firanek w waszych autach. Planuje zrobić sobie ładne firanki, lecz chciałbym żeby były w miarę uniwersalne tzn pasowały do każdego auta. Potrzebuję wymiary firan zasłaniających szyby oraz firan oddzielających szoferkę od części sypialnej. W przyszły weekend mam zamiar polatać za materiałem. Jaki materiał polecanie a narzutę na łózko?
Efekty postaram się przedstawić na forum.

_________________
PL - Skandynawia


Post Wysłano: 12 sty 2014, 20:50

Cytuj:
Koledzy potrzebuje wymiary firanek w waszych autach. Planuje zrobić sobie ładne firanki, lecz chciałbym żeby były w miarę uniwersalne tzn pasowały do każdego auta.[...]
W miarę uniwersalne? Obawiam się, że nie ogarniesz.
Wyobraź sobie DAFa 95XF w najniższej kabinie i do tego DAFa XF w wersji SSC. Jakoś nie widzę tych zasłon dzielących "część biurową" od części sypialnej.
To samo Volvo, MAN.
Jutro, jak nie zapomnę, podam Ci wymiary moich zasłon. Co prawda mam tylko na okna, jakoś straciłem wenę (dziękuję ci firmo kurierska) do kolejnych przeróbek - zasłonki działowe.


Post Wysłano: 12 sty 2014, 21:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lis 2010, 15:12
Posty: 251
GG: 8587289
Samochód: 500dxi
Lokalizacja: trójmiasto/kaszuby

Myślę że z zasłonkami na okna nie będzie problemów najwyżej gdy będą rozciągnięte będą trochę zachodzić na deskę rozdzielczą (ich wymiary planuję wziąć ze scani 124 topline). Firanki oddzielające szoferkę od sypialki planuję zrobić trochę dłuższe i około 20-30 cm od góry dać drugie mocowania. Zawsze będzie można je złożyć dyskretnie nadmiarem do wewnątrz. Mam w domu dobrą krawcową więc myślę że mi to ogarnie. Jak już będę znał wszystkie wymiary to kupuję materiał i do dzieła. Patrząc na gotowe zestawy na allegro w cenach +300 myślę że uda mi się zrobić w niższej cenie a w o wiele lepszej jakości.

_________________
PL - Skandynawia


Post Wysłano: 12 sty 2014, 22:00

Powiem Ci, że może zrobisz jeśli nie w tej samej cenie to może nawet i nieco tańsze.
Ale spójrz proszę na to (gdybyś nawet miał je w tej samej cenie), że masz dokładnie to co chcesz, wykończenie, kolorystykę jaką chcesz no i niepowtarzalne. Poza tym jestem zdania, że z pewnością materiał z którego mam je wykonane, jest o co najmniej rząd wielkości jakościowo lepszy, od gotowych, oferowanych na alledrogo.


Post Wysłano: 12 sty 2014, 22:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lis 2010, 15:12
Posty: 251
GG: 8587289
Samochód: 500dxi
Lokalizacja: trójmiasto/kaszuby

Cytuj:
Poza tym jestem zdania, że z pewnością materiał z którego mam je wykonane, jest o co najmniej rząd wielkości jakościowo lepszy, od gotowych, oferowanych na alledrogo
to jest jeden jedyny powód dla którego robię je sam. Część rzeczy potrzebnych do zrobienia zamawiam już teraz. Materiał dopiero jak pomierzę to wszystko.

_________________
PL - Skandynawia


Post Wysłano: 13 sty 2014, 5:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Bierz pod uwagę, że za długie firany w Volvie są o 10 cm za krótkie w moim TGA XXL :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 13 sty 2014, 9:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lis 2010, 15:12
Posty: 251
GG: 8587289
Samochód: 500dxi
Lokalizacja: trójmiasto/kaszuby

fajnie by było jak byś zmierzył firany w mańku. O ile te z volva są za krótkie? Weź pod uwagę że volvo ma chyba najkrótsze firanki.

_________________
PL - Skandynawia


Post Wysłano: 19 sty 2014, 17:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lis 2010, 15:12
Posty: 251
GG: 8587289
Samochód: 500dxi
Lokalizacja: trójmiasto/kaszuby

Mógłby ktoś polecić jakiś dobry materiał na falbanę nad przednią szybę oraz na firanki oddzielające szoferkę od części sypialnej. Chciałbym to zrobić z grubego materiału ciepłego w dotyku. Firanki zasłaniające okna wykonam z materiału poleconego w tym temacie przez Jestera. Jutro zmieniam samochód więc pewnie wezmę się za mierzenie i zamawianie materiału. Reszta potrzebnych gadżetów już czeka na dalszą obróbkę.

_________________
PL - Skandynawia


Post Wysłano: 19 sty 2014, 18:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sie 2011, 17:46
Posty: 602
Samochód: cerwone eFHa
Lokalizacja: Wieś Blisko Radomia

Pogrzebię w szafie za oryginalnymi z TGA XXL, powinny się gdzieś tu poniewierać. Nie pamiętam tylko czy były same na przód, czy dodatkowo tylne też... Ale poszukam i pomierzę jak znajdę ;)

_________________
"Uwielbiam swój zawód. A kto swojego nie lubi, ten sam sobie winien."
http://kierowniczka.blogspot.com/ - Blog Dziewczyny w Ciężarówce :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: