Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 07 wrz 2011, 11:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 cze 2011, 11:06
Posty: 26
GG: 9367224

Witam

Jesteśmy producentem spoilerów do samochodów ciężarowych oraz dostawczych.
Rozważam dodatkową opcje w postaci sklepu z akcesoriami do tzw. tuningu tych samochodów.
Zastanawiam się jakie dokładnie akcesoria cieszą się największym zainteresowaniem i czy wogóle taki sklep ma szanse na rozwój.
Współpracujemy z firma zajmująca sie wykonywaniem bardzo wysokiej jakości wnętrz do samochodów ciężarowych, limuzyn, autobusów,łodzi itp.

Zastanawiam sie nad stworzeniem projektu który wykorzysta i połączy możliwości naszej firmy produkującej ospoilerowanie oraz działalności kolegi zajmującej sie tapicerkami.
Jak dotąd wspópracowaliśmy jedynie przy produkcji kabin sypialnych oraz podwyższeń dachowych.
Mamy również zaprzyjaźnionego lakiernika zajmującego sie aerografem także możliwości były by spore.

Ciekawe tylko czy jest zapotrzebowanie na tego typu usługi.

Czekam na Wasze opinie. Może ktos firmy o podobnym profilu z trójmiasta.

_________________
SPOJLERY DO SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH
http://www.lamirs.com.pl
jablonski.biuro@wp.pl
517 765 871


Post Wysłano: 07 wrz 2011, 11:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Na pewno są pasjonaci co mają pieniądze i wydają je na takie rzeczy. Jednak przy obecnych uwarunkowaniach ekonomicznych nie liczyłbym na spory sukces. Oczywiście mogę się mylić... .


Post Wysłano: 07 wrz 2011, 12:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

popatrzmy na rynek.
szacunkowo w Opolu pokazało się jakieś 50 aut z Polski (tak dla równego rachunku), więc niech takich zapaleńców będzie 10 razy więcej i to będzie cały rynek: 500 aut.
większość tuninguje samochody kosmetycznie i lekko dla kieszeni.
natomiast firm tuningujących jest kilka, więc tak na moje oko z tego biznesu nie da rady się utrzymać. może on stanowić uzupełnienie innych działalności, jak w przypadku Bródki (transport, handel, tuningowanie) jednak nigdy nie będzie podstawową działalnością dającą utrzymać firmę.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 07 wrz 2011, 13:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Ty chciałbyś tylko rozszerzyć nieco działalność swojej firmy o tuning, więc myślę, że nie ma problemu. Najpopularniejszymi formami tuningu u nas jest przede wszystkim oświetlenie. Załatwienie kontaktu z hurtownią akcesoriów tuningowych, tak abyś miał jakieś zniżki, a następnie zamówienie akcesoriów i ich montaż na samochodzie klienta nie powinny być problemem. Odpowiednich pracowników do montażu takich sprzętów już pewnie masz, ewentualnie potrzebowałbyś elektryka.
Inne formy tuningu wyłącznie na zamówienie. Współpracując z firmami zewnętrznymi nie masz presji, że np. kabinę lakierniczą musisz wykorzystywać, żeby Ci się zwrócił koszt jej budowy i wyposażenia.


Post Wysłano: 07 wrz 2011, 15:34

Gadałem z Panem Repińskim i oprócz własnych aut, to nie mają praktycznie w ogóle zleceń.

Nawet jak w Holandii zajmują się tuningiem, to większość firm robi to we własnym garażu, bo co za problem samemu coś założyć ? Wyjątek to wnętrze, ale firm, które tym się zajmują jest sporo.


Post Wysłano: 07 wrz 2011, 15:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
Gadałem z Panem Repińskim i oprócz własnych aut, to nie mają praktycznie w ogóle zleceń.

Nawet jak w Holandii zajmują się tuningiem, to większość firm robi to we własnym garażu, bo co za problem samemu coś założyć ? Wyjątek to wnętrze, ale firm, które tym się zajmują jest sporo.
To już chyba bardziej opłacalne byłoby malowanie airbrush'em. Bo w przeciwieństwie do wspomnianego wcześniej wnętrza to malowania nie każdy się podejmie..

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 07 wrz 2011, 15:45

Na moje oko, to można wybierać i przebierać w ofertach.
malowanie airbrushem

Natomiast biorąc przykład z zachodu, są firmy, które robią tylko wnętrza i tylko do ciężarówek. Mają na tym pieniądze. Pytanie tylko, czy u nas w kraju jest na to potrzeba. Moim zdaniem nie.


Post Wysłano: 12 wrz 2011, 20:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 cze 2011, 14:58
Posty: 91
GG: 12
Samochód: DAF

A ma ktoś może namiary na jkąś firmę która by mi ładnie zestaw pomalowała ? Okolice Rybnika,Gliwic, Katowic,Wodzisławia Śl


Post Wysłano: 14 wrz 2011, 22:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 22:50
Posty: 782
Lokalizacja: Ślesin / Konin

Lepiej pomyśl o usługach "reanimacyjnych" dla ciężarówek. Piaskowanie i malowanie felg, ram, zabudów do ciężarówek to pewniejszy biznes. Tych, co malują osobówki jest masa, natomiast jak słyszą o ciężarówce to często rezygnują.


Post Wysłano: 15 wrz 2011, 11:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Nie będę Ciebie dołował kolego, ale według mnie taka działalność w obecnym czasie jest bez większego sensu. Dlaczego tak sadzę wiele firm transportowych boryka się z brakiem płynności finansowej co powoduje raczej cięcie kosztów napraw bieżących pojazdów co dość dokładnie opisałem w tym temacie viewtopic.php?f=43&t=27907 . Jeśli miał bym jednak zaczynać taką usługę raczej obliczył bym koszta wykonania takiego pojazdu, wydał folder i przy twojej działalności którą prowadzisz proponował klientom. Pozdrawiam Wilk 09 8) .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 15 wrz 2011, 12:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

może gdyby tytuł był nie "pomysł na biznes", ale "sposób na hobby" to tak.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 20 wrz 2011, 18:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2009, 13:15
Posty: 277
GG: 9969996
Lokalizacja: Dankowice, Bielsko-Biała,Edinburgh

MCA nie dziwię się lakiernikom, żeby pomalować choćby ciągnik potrzeba raczej wielkiej komory do malowania nie mówiąc już o malowaniu naczepy bo decydując się na to raczej się nie będzie malować tego na powietrzu;) ale myślę że reanimowanie i przy okazji sporadycznie tuningowanie aut ciężarowych może być dobrym biznesem bo czy felgi czy sklejanie spojlerów, owiewek itp będzie bardziej ''popularne'' niż tuningowanie;)

_________________
''Musisz sobie zadać jedno zaje*iście ważne pytanie. Co lubię w życiu robić? A potem zacznij to robić.''


B,C,KW,ADR, wózki widłowe, E w trakcie|| Niestety przecieranie szlaków zachodniej europy za sterami mastera :(


Post Wysłano: 24 wrz 2011, 10:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 22:50
Posty: 782
Lokalizacja: Ślesin / Konin

Tu nawet nie chodzi o komorę tylko o sam fakt, że błotnik w osobówce wyszpachlować oraz pomalować może, natomiast do zderzaka i stopni w ciężarowym szkoda mu brudzić pistoletu :] .


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: