Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 lip 2011, 16:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2011, 13:43
Posty: 11
GG: 0
Samochód: Scania 144L
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Witam. Mam pytanie gdzie mógłbym otrzymać tanio czerwony skaj oraz te nie wiem czy poprawnie to nazwę gwoździe co używa się gdy pikuje się tapicerkę. Na allegro skaj jest ale coś reszty nie mogę znaleźć. Z góry dziękuje za odp.

_________________
Kierowcą może być każdy,ale truckerem trzeba się urodzić.....


Post Wysłano: 19 lip 2011, 17:52

http://hurtownietapicerskie.pl/37-skaj- ... amochodowe
Masz chociażby tutaj, tylko zastanów się, czy jest sens ? Skaj to jest materiał pokryty sztucznym laminatem, aby wyglądał jak skóra. Cieniutkie to, łato rwące się w pracujących miejscach, na zagięciach, MOIM zdaniem, kompletnie nie warte pieniędzy. Zaopatrujemy kaletników w materiały i skaj jest tak chodliwa, że po prostu wyrzucamy ją ze śmieciami :]

Jak będzie Cię interesowała prawdziwa skóra, to daj znać na pw.


Post Wysłano: 19 lip 2011, 18:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 cze 2010, 14:23
Posty: 490
GG: 1
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Białystok, Polska B

Nie pikuj auta skajem, już tutaj jeden taki był...

Tak jak piszę Nevesu, najlepiej zainwestować w skórę, na pewno wychodzi drożej, ale efekt jest :) Pytanie, czy chcesz obszyć większość tapicerki w aucie, czy poszczególne elementy??

_________________
Karta rowerowa - 2005r.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem...


Post Wysłano: 20 lip 2011, 11:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2011, 13:43
Posty: 11
GG: 0
Samochód: Scania 144L
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Powiem wam tak koledzy szczerze to ja się kompletnie na tym nie znam więc wielkie dzięki wam za podpowiedz. Tak chciałbym całą tapicerkę w środku zrobić więc chyba odłożę trochę więcej pieniążków i zainwestuję w skórę. Więc NEVESU nie długo się odezwę do Ciebie to na pewno się jakoś dogadamy. Jak na razie wielkie dzięki koledzy za informacje

_________________
Kierowcą może być każdy,ale truckerem trzeba się urodzić.....


Post Wysłano: 20 lip 2011, 11:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 cze 2010, 14:23
Posty: 490
GG: 1
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Białystok, Polska B

Cytuj:
Powiem wam tak koledzy szczerze to ja się kompletnie na tym nie znam więc wielkie dzięki wam za podpowiedz. Tak chciałbym całą tapicerkę w środku zrobić więc chyba odłożę trochę więcej pieniążków i zainwestuję w skórę. Więc NEVESU nie długo się odezwę do Ciebie to na pewno się jakoś dogadamy. Jak na razie wielkie dzięki koledzy za informacje

Na forum (jak nie na tym to na innych) widziałem ludzi, którzy robili to sami i wychodziło im całkiem dobrze, więc u nich mógłbyś zaczerpnąć rad, bo tapicer na pewno swoje by wziął, chyba, że masz fundusze :)

_________________
Karta rowerowa - 2005r.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem...


Post Wysłano: 20 lip 2011, 11:37

Kiedyś policzyłem, że jakby się uprzeć i chcieć wyłożyć całe wnętrze skórą (fotele, wyra, drzwi, ściany kabiny) to przy założeniu, że kupujesz naprawdę dobrej jakości skórę, do tego masz możliwość praktycznie dowolnego dobrania koloru, koszt lekko przekroczył tysiąc złoty. Natomiast najdroższa jest robocizna, samemu też można to robić, ale wtedy kierowca jedzie w trasę bez boczków drzwi a ty zapindalasz w domu :mrgreen:


Post Wysłano: 20 lip 2011, 15:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2011, 13:43
Posty: 11
GG: 0
Samochód: Scania 144L
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Wiadomo że funduszów za wielkich to nie ma się dlatego mam zamiar samemu to zrobić...tyle to przejedzie bez tapicerki w środku wszystkiego na raz nie muszę zrobić. Tylko foteli i wyrek nie będę robił bo jest możliwość kupienia pokrowców w takim samym kolorze jak mam firanki.

_________________
Kierowcą może być każdy,ale truckerem trzeba się urodzić.....


Post Wysłano: 22 lip 2011, 21:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 cze 2010, 14:23
Posty: 490
GG: 1
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Białystok, Polska B

Witam.
Sorry, że piszę w tym temacie, ale nie chcę zakładać nowego, a pytanie dotyczy tego samego tematu - obszycia tapicerki. Pierwsze pytanie dotyczy guzików. Mianowicie, jak to z nimi jest? Znalazłem taką aukcję : http://allegro.pl/gwozdzie-tapicerskie- ... 54567.html I jak jest w tym przypadku? Czy muszę zdejmować część którą chcę obić? Jak to jest z tym gwoździem? Wbijam go w tapicerkę, a z drugiej strony zaginam? Czy są takie gwoździe, które da się wbić w tapicerkę bez potrzeby jej zdejmowania? Następne dwa, proste pytania, czy należy kleić materiał do pianki i piankę do starej tapicerki?
Czekam na odpowiedzi Panów, obeznanych w temacie, zależy mi na poważnych odpowiedziach.

_________________
Karta rowerowa - 2005r.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem...


Post Wysłano: 27 lip 2011, 10:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

Dokładnie też chciałbym się tego dowiedzieć. No i te gwoździe się obkleja skórą? Czy można kupić gotowe w kolorze?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: