Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 kwie 2011, 16:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2010, 12:26
Posty: 52
GG: 1303119
Samochód: Scania

Witam,chce się dopytać i upewnić jak to zrobi a mianowicie chodzi mi o tak jak gdyby tapicerkę na desce rozdzielczej,dla mnie jest to po prostu założony materiał na deskę tyle że ja to widziałem w scani "r" a ja to mam zamiar zrobi w scani serii 3 i nie wiem jak to będzie z wylotami do podgrzewania szyby? Foty mile widziane


Post Wysłano: 19 kwie 2011, 18:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2010, 15:48
Posty: 484
GG: 1
Samochód: Actros 440/FH XL 500
Lokalizacja: Ostrołęka

Lepiej by było pomalować, ale jak chcesz obszyć skórą plastiki to dużo zabawy i na pewno nie zrobisz tego samemu. Do tego potrzebny jest wyspecjalizowany warsztat tapicerski.

_________________
prezentacja moich Daf, Volvo


Post Wysłano: 19 kwie 2011, 21:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2010, 12:26
Posty: 52
GG: 1303119
Samochód: Scania

Cytuj:
Lepiej by było pomalować, ale jak chcesz obszyć skórą plastiki to dużo zabawy i na pewno nie zrobisz tego samemu. Do tego potrzebny jest wyspecjalizowany warsztat tapicerski.
Madziak,kolego ty sobie nie wyobrażasz co ja potrafię zrobi z materiałem sam obiłem boczki sam zrobiłem (wkładkę)w szyber dach i też ją obiłem.Koledze obijałem z babcia boczki od mitsubishi colt po prostu łatwo się tego nauczyłem gdy robiłem boczki do scani :D.A co do tej deski to już nawet sobie wyobrażam jak to zrobić ale wolał bym poczekać na podpowiedzi a nie mówienie mi że tego nie zrobię,jak sobie ubzduram to nie mam mocnych :D

PS.Nie chodzi mi o skórę tylko o niebieską satynę bo taka są zrobione boczki i szyber dach


Post Wysłano: 20 kwie 2011, 6:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lis 2006, 5:54
Posty: 120
Lokalizacja: GDYNIA,Chwaszczyno (GWE)

Cytuj:
Cytuj:
Lepiej by było pomalować, ale jak chcesz obszyć skórą plastiki to dużo zabawy i na pewno nie zrobisz tego samemu. Do tego potrzebny jest wyspecjalizowany warsztat tapicerski.
Madziak,kolego ty sobie nie wyobrażasz co ja potrafię zrobi z materiałem sam obiłem boczki sam zrobiłem (wkładkę)w szyber dach i też ją obiłem.Koledze obijałem z babcia boczki od mitsubishi colt po prostu łatwo się tego nauczyłem gdy robiłem boczki do scani :D.A co do tej deski to już nawet sobie wyobrażam jak to zrobić ale wolał bym poczekać na podpowiedzi a nie mówienie mi że tego nie zrobię,jak sobie ubzduram to nie mam mocnych :D

PS.Nie chodzi mi o skórę tylko o niebieską satynę bo taka są zrobione boczki i szyber dach
No to jesli taki dobry jestes to po co pytasz o zdanie innych? :/. Deska rozdzielcza to nie boczki od drzwi, tu trzeba robic szwy, bo przeciez nie zarzucisz material na deske i ja po prostu wykleisz bo na krawedziach ten materail sie poprostu nie ulozy tak jak powinien, a tez zwykly klej tapicerski nie za bardzo sie nadaje bo przy wiekszej temperaturze wszystko ci po odpada. Radze skonsultowac sie z jakims tapicerem samochodwym lub cos w tym stylu i dowiedziec sie troszke wiecej na ten temat.

ps. Nie bierz mnie za jakiegos znawce, bo nim nie jestem, ale moja bliska rodzina zajmuje sie prodkujca mebli i tez sami kombinujemy z tapicerka w ciezarowce, wiec staram ci sie przekazac pare wskazowek z wlasnego doswiadczenia.


Post Wysłano: 20 kwie 2011, 17:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2010, 12:26
Posty: 52
GG: 1303119
Samochód: Scania

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Lepiej by było pomalować, ale jak chcesz obszyć skórą plastiki to dużo zabawy i na pewno nie zrobisz tego samemu. Do tego potrzebny jest wyspecjalizowany warsztat tapicerski.
Madziak,kolego ty sobie nie wyobrażasz co ja potrafię zrobi z materiałem sam obiłem boczki sam zrobiłem (wkładkę)w szyber dach i też ją obiłem.Koledze obijałem z babcia boczki od mitsubishi colt po prostu łatwo się tego nauczyłem gdy robiłem boczki do scani :D.A co do tej deski to już nawet sobie wyobrażam jak to zrobić ale wolał bym poczekać na podpowiedzi a nie mówienie mi że tego nie zrobię,jak sobie ubzduram to nie mam mocnych :D

PS.Nie chodzi mi o skórę tylko o niebieską satynę bo taka są zrobione boczki i szyber dach
No to jesli taki dobry jestes to po co pytasz o zdanie innych? :/. Deska rozdzielcza to nie boczki od drzwi, tu trzeba robic szwy, bo przeciez nie zarzucisz material na deske i ja po prostu wykleisz bo na krawedziach ten materail sie poprostu nie ulozy tak jak powinien, a tez zwykly klej tapicerski nie za bardzo sie nadaje bo przy wiekszej temperaturze wszystko ci po odpada. Radze skonsultowac sie z jakims tapicerem samochodwym lub cos w tym stylu i dowiedziec sie troszke wiecej na ten temat.

ps. Nie bierz mnie za jakiegos znawce, bo nim nie jestem, ale moja bliska rodzina zajmuje sie prodkujca mebli i tez sami kombinujemy z tapicerka w ciezarowce, wiec staram ci sie przekazac pare wskazowek z wlasnego doswiadczenia.
co ty już jeden element zdjąłem i prowizorycznie obłożyłem i nie mam problemy z jakimiś złamaniami co do boczków to nie przyklejałem tylko wycinałem element i do okola przyczepiałem na zszywki do papieru ba są krótsze a jak coś to maszyny się nie boje, koledze w colcie szyłem podwójne linie pod ukos


Post Wysłano: 27 kwie 2011, 10:56

P. Dawidzie po Twoich postach wnioskuje ( i zyjacej babci :D ) iz masz <16 roku zycia i nie masz bladego pojecia co piszesz ale jak juz tak bardzo chcesz sie poradzic to na allegro masz takie magic uslugi m.in. naprawa desek rozdzielczych i airbag cos takiego nie jest to usluga droga a ladnie wygladajaca i majaca swoje zastosowanie w sam. rajdowych i sportowych tzn FLOKowanie deski. dzieki temu jak wali sloneczko to nie odbija Ci sie deska w szybie i nie razi... obszywanie skora prawdziwa to droga zabawa mb skory to spory wydatek jak juz to lepiej eko skora bo wyglada idento. i gwarantuje Ci ze tak jak pisza koledzy nie ma szans bys sam to zrobil bo pewnie zrobisz to na kleju i bd to wygladalo jak sam. z Uzbekistanu
BTw satyna na desce? na czym ja obsadzisz na tasmie dwustronnej?


Post Wysłano: 27 kwie 2011, 14:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
eko skora bo wyglada idento.
Tylko wygląda podobnie..

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 28 kwie 2011, 10:33

Cytuj:
Cytuj:
eko skora bo wyglada idento.
Tylko wygląda podobnie..
i szczerze mowiac nie peka nie wyciera sie etc jak masz dobra oczywiscie


Post Wysłano: 28 kwie 2011, 14:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lis 2006, 5:54
Posty: 120
Lokalizacja: GDYNIA,Chwaszczyno (GWE)

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
eko skora bo wyglada idento.
Tylko wygląda podobnie..
i szczerze mowiac nie peka nie wyciera sie etc jak masz dobra oczywiscie
Jesli sie jej nie traktuje chemia to raczej wszystko jest ok, ale mielismy przypadki gdzie zmienialismy producenta tego materialu, bo pol roku przychodzil mebel z wytartym lub peknietym materialem.


Post Wysłano: 28 kwie 2011, 15:10

ja w salonie mam obite fotele i kanape i bardzo fajnie wygladaja jak by tyle co od tapicera wrocily od czasu sie je przetrze woda z plynem do naczyn


Post Wysłano: 28 kwie 2011, 15:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lis 2006, 5:54
Posty: 120
Lokalizacja: GDYNIA,Chwaszczyno (GWE)

Nie, no tak jak mowie zalezy od producenta, a tez woda z plynem do naczyn nie powinna zrobic nic specjalnego. Tak na marginesie wlasnie nie polecam eko skory od "zawisz-y" to wlasnie na niej najwiecej sie przejechalismy.


Post Wysłano: 02 maja 2011, 23:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2010, 12:26
Posty: 52
GG: 1303119
Samochód: Scania

Cytuj:
P. Dawidzie po Twoich postach wnioskuje ( i zyjacej babci :D ) iz masz <16 roku zycia i nie masz bladego pojecia co piszesz ale jak juz tak bardzo chcesz sie poradzic to na allegro masz takie magic uslugi m.in. naprawa desek rozdzielczych i air bag cos takiego nie jest to usluga droga a ladnie wygladajaca i majaca swoje zastosowanie w sam. rajdowych i sportowych tzn FLOKowanie deski. dzieki temu jak wali sloneczko to nie odbija Ci sie deska w szybie i nie razi... obszywanie skora prawdziwa to droga zabawa mb skory to spory wydatek jak juz to lepiej eko skora bo wyglada idento. i gwarantuje Ci ze tak jak pisza koledzy nie ma szans bys sam to zrobil bo pewnie zrobisz to na kleju i bd to wygladalo jak sam. z Uzbekistanu
BTw satyna na desce? na czym ja obsadzisz na tasmie dwu stronnej?
najlepiej dać komuś do zrobienia, odebrać, założyć i szpanować.No i co to za radocha,prawdziwa radość i zadowolenie jest wtedy jak coś się samemu zrobiło i wtedy się staje na przysłowiową kawe i się zaprasza kolegów i wtedy masz czym zabłysnąć :D Moim zdaniem to niektórzy chcą tylko wyszydzić i wyśmiać z pomysłów i zdolności bo pewnie zazdrościcie :/ Na sprostowania mam 15lat i pokaże wam że zrobię tą dechę i nie poddam się :] i wtedy zobaczymy kto będzie takim cwaniakiem :!:


Post Wysłano: 03 maja 2011, 4:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lis 2006, 5:54
Posty: 120
Lokalizacja: GDYNIA,Chwaszczyno (GWE)

Cytuj:
Cytuj:
P. Dawidzie po Twoich postach wnioskuje ( i zyjacej babci :D ) iz masz <16 roku zycia i nie masz bladego pojecia co piszesz ale jak juz tak bardzo chcesz sie poradzic to na allegro masz takie magic uslugi m.in. naprawa desek rozdzielczych i air bag cos takiego nie jest to usluga droga a ladnie wygladajaca i majaca swoje zastosowanie w sam. rajdowych i sportowych tzn FLOKowanie deski. dzieki temu jak wali sloneczko to nie odbija Ci sie deska w szybie i nie razi... obszywanie skora prawdziwa to droga zabawa mb skory to spory wydatek jak juz to lepiej eko skora bo wyglada idento. i gwarantuje Ci ze tak jak pisza koledzy nie ma szans bys sam to zrobil bo pewnie zrobisz to na kleju i bd to wygladalo jak sam. z Uzbekistanu
BTw satyna na desce? na czym ja obsadzisz na tasmie dwu stronnej?
najlepiej dać komuś do zrobienia, odebrać, założyć i szpanować.No i co to za radocha,prawdziwa radość i zadowolenie jest wtedy jak coś się samemu zrobiło i wtedy się staje na przysłowiową kawe i się zaprasza kolegów i wtedy masz czym zabłysnąć :D Moim zdaniem to niektórzy chcą tylko wyszydzić i wyśmiać z pomysłów i zdolności bo pewnie zazdrościcie :/ Na sprostowania mam 15lat i pokaże wam że zrobię tą dechę i nie poddam się :] i wtedy zobaczymy kto będzie takim cwaniakiem :!:
Pokaz nam ktores z twoich prac to wtedy pogadamy...


Post Wysłano: 03 maja 2011, 12:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2007, 12:18
Posty: 525
GG: 2628774
Samochód: TGX / R480
Lokalizacja: Janów Lubelski

Cytuj:
Cytuj:
P. Dawidzie po Twoich postach wnioskuje ( i zyjacej babci :D ) iz masz <16 roku zycia i nie masz bladego pojecia co piszesz ale jak juz tak bardzo chcesz sie poradzic to na allegro masz takie magic uslugi m.in. naprawa desek rozdzielczych i air bag cos takiego nie jest to usluga droga a ladnie wygladajaca i majaca swoje zastosowanie w sam. rajdowych i sportowych tzn FLOKowanie deski. dzieki temu jak wali sloneczko to nie odbija Ci sie deska w szybie i nie razi... obszywanie skora prawdziwa to droga zabawa mb skory to spory wydatek jak juz to lepiej eko skora bo wyglada idento. i gwarantuje Ci ze tak jak pisza koledzy nie ma szans bys sam to zrobil bo pewnie zrobisz to na kleju i bd to wygladalo jak sam. z Uzbekistanu
BTw satyna na desce? na czym ja obsadzisz na tasmie dwu stronnej?
najlepiej dać komuś do zrobienia, odebrać, założyć i szpanować.No i co to za radocha,prawdziwa radość i zadowolenie jest wtedy jak coś się samemu zrobiło i wtedy się staje na przysłowiową kawe i się zaprasza kolegów i wtedy masz czym zabłysnąć :D Moim zdaniem to niektórzy chcą tylko wyszydzić i wyśmiać z pomysłów i zdolności bo pewnie zazdrościcie :/ Na sprostowania mam 15lat i pokaże wam że zrobię tą dechę i nie poddam się :] i wtedy zobaczymy kto będzie takim cwaniakiem :!:
Jak narazie to tylko ty tutaj cwaniakujesz :twisted:


Post Wysłano: 03 maja 2011, 17:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Wy się tak nabijacie, a nam polski Svempa rośnie :twisted:

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 04 maja 2011, 22:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 kwie 2011, 17:28
Posty: 52
GG: 0
Samochód: Daf 105 XF 510 COWBOY'S DREAMS

to pochwal sie kolego jak skonczysz ta deche wrzuc fotki. Ja malowalem deche i wiem jaka to meka a obijanie nie mowiac


Post Wysłano: 27 maja 2011, 21:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2010, 12:26
Posty: 52
GG: 1303119
Samochód: Scania

ale ja nie napisałem że chce zrobić każdy element oddzielnie tylko zrobić tak jakby nakładkę na deskę max żeby się składała z 2 części.I ją dopiero obłożyć materiałem,aktualnie nie robię nic przy scani bo wziąłem się za mana i jeszcze nie wiadomo czy scanie nie zatopi nowa scani albo ta pójdzie pod młotek i żadnej nie będzie :(


Post Wysłano: 11 cze 2011, 22:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lut 2009, 13:17
Posty: 215
Samochód: Audi
Lokalizacja: Inowrocław

W dwóch częściach?! Powodzenia. Nie możliwe, a jeśli nawet, to będzie pasować, jak świni siodło.


Post Wysłano: 12 cze 2011, 8:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lis 2006, 5:54
Posty: 120
Lokalizacja: GDYNIA,Chwaszczyno (GWE)

Jak dla mnie gosciu nie masz bladego pojecia o tapicerce, jak mozna obic deske rozdzielcza w 2-3 czesciach nawet jesli deska jest bardzo kanciasta, przeciez to z gory mozna zalozyc ze na rogach, zagieciach material ci sie bedzie marszczyl i to bedzie wygladalo tak jak bys worek od ziemniakow [wycenzurowano] na ta deske...


Post Wysłano: 18 cze 2011, 22:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2010, 12:26
Posty: 52
GG: 1303119
Samochód: Scania

To nie ma być zrobione na desce !!! tylko na deskę ma być zrobiona >nakładka< i nakładka ma być obita materiałem.No ja wiem że mam 15 lat i nikt się z moim zdaniem nie liczy tylko jakimś cudem kolega taty się mnie dopytywał czy bym nie poszedł o niego do firmy i troszkę porobił przy tych ciężarówkach bo oni maja 2 lewe ręce.Scania mojego taty przez 2 miesiące intensywnej roboty powstałą na nogi,ale do innych i tak to nie dociera bo uważają że maja scanie "R" albo Volva fh i nikt im nie podskoczy g***o prawda bo oni maja 95km max a my jeździmy ile się żywnie podoba i tyle wam powiem :twisted: :twisted: :twisted:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: