Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 mar 2011, 17:18

Sporo osób mnie o to pytało a w związku z tym, że jestem trochę w temacie postaram się pomóc.
Więc tak, jak wiadomo, wiele osób chciałoby upiększyć wnętrza swoich ciężarówek elementami ze skóry, ale boi się kosztów. Wbrew pozorom nie jest to jakiś mega-wielki wydatek.
Największym problemem jest robocizna - to zajmuje najwięcej czasu i pieniędzy - jeżeli zlecimy to zewnętrznej firmie. Jednak nikt nam nie zabroni zrobić tego samemu :wink: Pojedyncze panele z pikowanej skóry można sobie na spokojnie robić w domu mając tylko jakiś wymiar, więc jak ktoś ma znajomą krawcową, czy żonę, która się nudzi to nie ma problemu, wiadomo, foteli nie obszyjemy na odległość :mrgreen:

Jeżeli chodzi o materiał to tak naprawdę skupię się na skórze naturalnej, bo uważam, że na eko skórę czy inne wynalazki to szkoda czasu :roll: Cena za metr materiału wynosi w granicach 14 euro, jednak liczcie tak, że z jednego metra macie wydajność rzędu 60 %. Jest to najwyższej jakości materiał, sprowadzany z Włoch, tak naprawdę kolorów jest od groma, jakby ktoś zażyczył sobie skórę węża, to nie ma problemu 8) Ilość materiału musicie sami policzyć, bo nie sposób sprecyzować dokładnie jakie ilości chodzi. Wydaje mi się, że w 2 tyś zł zamknięcie spokojnie całą ciężarówkę. Tutaj zostaje wspomniany już problem czyli robocizna. Osobom zainteresowanym polecam przyjrzeć się temu tematowi, są to zdjęcia wnętrz które były robione przez samych kierowców, widać nawet na zdjęciach, że nie jest to zbyt skomplikowane, a efekt fajny jest.
http://www.v8power.nl/v8forum2/viewtopic.php?f=4&t=5880
Z ceną robocizny niestety nie pomogę, natomiast doczytałem się, że 4 lata temu w Padborgu (DK) cena przerobienia całego wnętrza wynosiła 3000 euro, w Holandii od tylu się zaczynała :)

Wydaje mi się, że warto, przy odrobinie wysiłku koszt samego materiału nie jest bardzo wysoki, a efekt na pewno wart pieniędzy.
Gdyby ktoś był zainteresowany zakupem materiału to służę pomocą na PW :)


Post Wysłano: 12 mar 2011, 21:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2009, 13:15
Posty: 277
GG: 9969996
Lokalizacja: Dankowice, Bielsko-Biała,Edinburgh

Noo wszystko fajnie ładnie, tylko ciężko na maszynie do szycia się szyje skórę a tym bardziej naturalną, robiłem sobie boczki w audi i mieszek z eco skórki i powiem wam da się maszyną do szycia taką zwykłą ale okropnie ciężko się to szyje, ja zapytam tapicera który będzie cabrio rodzicom obszywać i ile sobie zaśpiewa za obszycie całej kabiny, on może zrobić i z naturalnej i z sztucznej kolorów mnóstwo, za 2 fotele zrobione w eco skórze po bokach + do tego regeneracja boczków i przyszycie tam skóry i mieszek 150zł;) wiadomo fajnie się pobawić samemu efekt jest 100 razy fajniejszy że się to samo robiło ale przerabiałem to i wcale tak kolorowo nie jest;)

_________________
''Musisz sobie zadać jedno zaje*iście ważne pytanie. Co lubię w życiu robić? A potem zacznij to robić.''


B,C,KW,ADR, wózki widłowe, E w trakcie|| Niestety przecieranie szlaków zachodniej europy za sterami mastera :(


Post Wysłano: 12 mar 2011, 22:32

Jasne, ale zyjemy w Polsce, jak pomierzysz wszystko ładnie to za piwo ktoś Ci to na bank przytnie :) Potem już z górki, skórę mocujesz od wewnątrz na jakiejś desce/sklejce zszywkami i bangla.


Post Wysłano: 12 mar 2011, 22:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2009, 13:15
Posty: 277
GG: 9969996
Lokalizacja: Dankowice, Bielsko-Biała,Edinburgh

Cytuj:
Jasne, ale zyjemy w Polsce, jak pomierzysz wszystko ładnie to za piwo ktoś Ci to na bank przytnie :) Potem już z górki, skórę mocujesz od wewnątrz na jakiejś desce/sklejce zszywkami i bangla.
No pewnie;D

_________________
''Musisz sobie zadać jedno zaje*iście ważne pytanie. Co lubię w życiu robić? A potem zacznij to robić.''


B,C,KW,ADR, wózki widłowe, E w trakcie|| Niestety przecieranie szlaków zachodniej europy za sterami mastera :(


Post Wysłano: 13 mar 2011, 0:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2010, 12:26
Posty: 52
GG: 1303119
Samochód: Scania

ja w taty Scani robiłem 4 dni od niedzieli do środy (2 boczki,szyber dach) robiłem to po szkole:D ale u mnie jest inny przypadek bo scania stoi w garażu od początku zimy z rozebranym środkiem i robię w niej po troszku sam bo tata jeździ drugim samochodem.A w tej Scani przebudowuje tunel(zdoiłem ten ogromny plastik z schowkiem)i robię cały od podstawa na nowo,po to żeby obniżyć cały środek i żeby po nim chodzić bo z tyłu zamiast dolnego łóżka będzie stolik i po bokach,będą połówki rozciętego łózka.Wszystko robię sam tylko w soboty jak tata nie jedzie to mi pomaga (mam 14 lat)
wychowałem się w garażu :D
P.S scania to nie żadna R tylko 113m 360 ostatnie modele (dam foty moich przeróbek)
sorry za pisownie ale mam z tym problem :(


Post Wysłano: 14 mar 2011, 21:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Witam !
Mam kilka pytan odnośnie wykonania skórzanej tapicerki w kabinie:
1. Jak zamontować piankę do starej tapicerki? Klejem czy może gwoździami tapicerskimi lub innymi spinkami razem ze skórą?
2. Czy skórę do pianki trzeba kleić czy wystarczy ją tylko przypiąć?
3. Czytałem, że najlepsza jest naturalna skóra, ale jest ona w małych rozmiarach, czy polecacie sztuczną skórę lub skaj ciętą z beli np: http://allegro.pl/skaj-skora-ekologiczn ... 23198.html
4. Czy to się nadaje do przyczepienia tapicerki: http://allegro.pl/gwozdzie-tapicerskie- ... 54605.html
5. Czy po przebiciu tych gwoździ przez nową tapicerkę i wbiciu ich w ścianę (chyba cienka pilśnia) nie powypadają pod wpływem drgań?
6. Jeśli doszło by do wymiany to jaką piankę, chodzi mi o grubość jaką najczęściej się wykorzystuje 2cm czy może grubsze? Gwoździe mają długość 1,5 cm starczy?
7. Odnośnie lakierowania elementów plastikowych, używa się do tego farb akrylowych? Trzeba stosować podkład i matować starą powierzchnię?

Liczę na pomoc :D
Pozdrawiam
Jokerr

_________________
8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: