Strona 1 z 23 [ Posty: 457 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 523 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 kwie 2005, 14:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 15:56
Posty: 134
Lokalizacja: Jaworzno

Mam pytanie . Bo nosze sie z zamiarem kupna CB Radia i chciałem sie zapytać jakie byście mi polecili ?? Oczywiście wiadomo że nie dysponuje zbyt wielkimi funduszami :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 13 maja 2005, 18:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2005, 12:57
Posty: 40
Lokalizacja: Trzebinia-MaŁoPoLsKa

Widze że jestes z Jaworzna to tam jest fajny sklepik z takimi rzeczami...! Jeżeli chodzi o CB to według mnie najlepsze są radyjka PRESIDENTA, ja kupywałem w 2001r. PRESIDENTA HARREGO CLASICA w Jaworznie i płaciłem ok. 450 zł...! Teraz niewiem jakie są ceny ale napewno niższe...! W osobówce mam teraz ONWE bardzo fajne radyjko dałem za nie 100zł. w komisie! Jeżeli już bedziesz brał to PRESIDENTA... :roll:

_________________
...::: ARI TRANS :::...
...::: MOBIL TRZEBINIA:::...
...::: UWAGA NA DRODZE BO NADCHODZE:::...


Tytuł:
Post Wysłano: 18 maja 2005, 15:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 15:56
Posty: 134
Lokalizacja: Jaworzno

No dziękuje za odpowiedź . Już kupiłem ONWE MK1 i jak narazie jestem zadowolony . POZDRAWIAM CB-istów :wink:

_________________
Szerokości Wszystkim Życze :wink:
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką. :D
Choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem :)
Scania "Królowa Szos" :wink:
Kocham kurczaka z rożna i dziewczyny z Jaworzna :D


Tytuł:
Post Wysłano: 18 maja 2005, 20:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2005, 12:57
Posty: 40
Lokalizacja: Trzebinia-MaŁoPoLsKa

no to spoko...! a słuchaj gdzie w Jaworznie mieszkasz...? Powiedz mi ile dałeś za antenke..? Bo ja teraz będe zakładał własnie i kurde mam do kupienia antene za 70 zł....! Pozdrawiam

_________________
...::: ARI TRANS :::...
...::: MOBIL TRZEBINIA:::...
...::: UWAGA NA DRODZE BO NADCHODZE:::...


Tytuł:
Post Wysłano: 18 maja 2005, 20:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Kavka, zapewniam Cię, że z Onwy będziesz bardzo zadowolony i będzie służyła długo :) Mój ojciec ma Onwę już chyba 7 lat i nie mysli jej zmieniać ;) Pozdrawiam!


Tytuł:
Post Wysłano: 21 maja 2005, 21:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 15:56
Posty: 134
Lokalizacja: Jaworzno

Cytuj:
Kavka, zapewniam Cię, że z Onwy będziesz bardzo zadowolony i będzie służyła długo Mój ojciec ma Onwę już chyba 7 lat i nie mysli jej zmieniać Pozdrawiam!
To super . POZDRAWIAM !!
Cytuj:
no to spoko...! a słuchaj gdzie w Jaworznie mieszkasz...? Powiedz mi ile dałeś za antenke..? Bo ja teraz będe zakładał własnie i kurde mam do kupienia antene za 70 zł....! Pozdrawiam
Ja kupowałem antene boomeranga (balkonówka 2,80 m na dachu:D) z tego względu że nie chciało mi sie chodzić po spółdzielniach :? i powiem Ci ze jestem z niej zadowolony . Najdalsza łączność jak narazie to Jaworzno-Będzin (jakieś 20 -25 km) . A mieszkam w dzielnicy podłęże . A jakie są parametry tej twojej antenki ??


Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2005, 10:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2005, 12:57
Posty: 40
Lokalizacja: Trzebinia-MaŁoPoLsKa

Kurcze niewiem... ona już jest typowa na stacjonarke...! wysokość ok 7 metrów, bodajże 8 przeciwwag...!

_________________
...::: ARI TRANS :::...
...::: MOBIL TRZEBINIA:::...
...::: UWAGA NA DRODZE BO NADCHODZE:::...


Tytuł:
Post Wysłano: 23 maja 2005, 11:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 15:56
Posty: 134
Lokalizacja: Jaworzno

No to jak za 70 pln-ów za 7 metrów i 8 przeciwwag to sie opłaca . A mieszkasz w domu prywatnym czy w bloku ??

_________________
Szerokości Wszystkim Życze :wink:
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką. :D
Choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem :)
Scania "Królowa Szos" :wink:
Kocham kurczaka z rożna i dziewczyny z Jaworzna :D


Tytuł:
Post Wysłano: 23 maja 2005, 15:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2005, 12:57
Posty: 40
Lokalizacja: Trzebinia-MaŁoPoLsKa

W domu prywatnym mieszkam....


Tytuł:
Post Wysłano: 23 maja 2005, 17:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 15:56
Posty: 134
Lokalizacja: Jaworzno

No to spox . Bo niby trzeba zgłaszać do urzędu miasta gminy fakt założenia takiej anteny ( ponieważ jej wysokośc przekracza 3 m. ) ale jest to czasochłonne a pozatym trzeba sie liczyć z wydatkami typu : mapka geodezyjna , znaczki skarbowe itp . Jak nie będziesz nikomu wchodził w tv i masz spoko sąsiadów to nie przejmój sie tym . Mój kolega założył bez zgody i ma . Tylko on wchodził sąsiadowi w radio ale naszczęście przczyną okazał sie kabel od sieci komputerowej . Kabelek zwinął i on zadowolony i sąsiad też . U mnie to byłoby o tyle kłopotliwe że poza skakaniem po urzędach musiałbym jeszcze poskakać troche po spółdzielni co mi sie nie uśmiecha . A więc walnołem se boomeranga ( 2,80 metra ) i spółdzielnia oraz wszystkie urzędy mogą mi skoczyć :lol:
Ale zem sie rozpisał :wink: hehe . POZDRAWIAM i życze dalekich łączności .
PS:daj znać jak założysz tą stacje bo jak jesteś z trzebini to może Cię łapne :)

_________________
Szerokości Wszystkim Życze :wink:
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką. :D
Choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem :)
Scania "Królowa Szos" :wink:
Kocham kurczaka z rożna i dziewczyny z Jaworzna :D


Tytuł:
Post Wysłano: 23 maja 2005, 21:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2005, 12:57
Posty: 40
Lokalizacja: Trzebinia-MaŁoPoLsKa

No wiem wiem mam kumpla własnie co zakłucał niektórym sąsiadom TV jak sie rozkręcił na maxa to co 2 dzień byłu niego dzielnicowy ale co on może zrobic, Dzielnicowy mówił mu tylko zeby coś poprawił i juz :roll: No ja kasiorke stukam no i jak bede juz miał antenke założe to dam znac...! Pozdrawiam

_________________
...::: ARI TRANS :::...
...::: MOBIL TRZEBINIA:::...
...::: UWAGA NA DRODZE BO NADCHODZE:::...


Tytuł:
Post Wysłano: 23 maja 2005, 21:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 15:56
Posty: 134
Lokalizacja: Jaworzno

No bo przeważnie to nie jest wina cb radia ( no chyba ze jest rozstrojone , ale to tylko wtedy jak ktoś w nim grzebie za dużo a sie na tym nie zna ) , tylko sąsiadów . Mają anteny siatkowe od ruskich które ściągają dosłownie wszystko , a nie daj bóg jeszcze ze wzmacniaczem . Czasami winne sa też telewizory , ale to przeważnie te stare rupiecie . Także jak już występuje problem z zakłóceniami a sąsiedzi są rzeczowi to najlepiej walnąć filtr na kablu antenowym u sąsiadów który wycina pasmo CB , albo filtr na kablu od CB .
Cytuj:
No ja kasiorke stukam no i jak bede juz miał antenke założe to dam znac...! Pozdrawiam
Spoko ja co to daj znać . POZDRAWIAM :wink:

_________________
Szerokości Wszystkim Życze :wink:
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką. :D
Choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem :)
Scania "Królowa Szos" :wink:
Kocham kurczaka z rożna i dziewczyny z Jaworzna :D


Tytuł:
Post Wysłano: 08 cze 2005, 21:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 kwie 2005, 15:00
Posty: 79
GG: 2314600
Lokalizacja: Łódź

ja mam alanki 2 i yosana yosan jest dobry po miescie ale na trasie do bani :) alan dobry troche kosztuje z 500zł dobry alan ja mam alany 78 ;) i sa wporzo ale antenki sa do bani ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 08 cze 2005, 22:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 15:56
Posty: 134
Lokalizacja: Jaworzno

No ja słyszałęm niezbyt pochlebne opinie na temat alanów . No ale podobno ALAN - ONWA dwa bratanki :wink: , a ze ja mam ONWE i jestem z niej zadowolony to nie krytykuje ALANA .

_________________
Szerokości Wszystkim Życze :wink:
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką. :D
Choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem :)
Scania "Królowa Szos" :wink:
Kocham kurczaka z rożna i dziewczyny z Jaworzna :D


Post Wysłano: 11 cze 2005, 12:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Mam pytanie . Bo nosze sie z zamiarem kupna CB Radia i chciałem sie zapytać jakie byście mi polecili ?? Oczywiście wiadomo że nie dysponuje zbyt wielkimi funduszami :wink:
przed zakupem trzeba by się zastanowić do czego służyć ma Ci ta radiostacja?
jeżeli zamierzasz normalnie użytkować na drodze, należy wybrać najprostsze radio, ale o największej mocy. do tego należy dobrać odpowiednią antenę przeznaczoną do odpowiedniego miejsca zamontowania. do aut odradzam antenę z cewką nawiniętą na bat, taka czarna z widocznym uzwojeniem na całej długości pod plastikiem, ponieważ jest bardzo podatna na uderzenia i zamontowana po prawej stronie ciężarówki; nie przetrzyma 2 miesięcy.
natomiast jeżeli znasz jakieś języki i chcesz porozumiewać się z kierowcami z innych krajów, a za granicą chcesz słyszeć stacjonarki to musisz wybrać radio z FM-ami i przełącznikiem połówki-jedynki, aby dogadać się z kierowcami nawet z Czech.
i dopiero ostatnim punktem jest marka radia.


Ostatnio zmieniony 11 cze 2005, 14:27 przez Cyryl, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 11 cze 2005, 14:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 15:56
Posty: 134
Lokalizacja: Jaworzno

Dziękuje za porade ale mam już radyjko :wink: . A ja raczej potrzebowałem na stacje .

_________________
Szerokości Wszystkim Życze :wink:
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką. :D
Choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem :)
Scania "Królowa Szos" :wink:
Kocham kurczaka z rożna i dziewczyny z Jaworzna :D


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lis 2005, 17:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 15:10
Posty: 157
GG: 0

a ja mam już 2 miesiące radyjko :lol:
zakupiłem za 150zł radyjko z anteną magnesówką, a do tego za 30zł antena 1/2 fali(5,5metra)
fakt- tak tanio bo po znajomości, ale sprzęt konkretny - UNIDEN520SX - taki sam jaki ma kolega Kavka w avatarze:D i magnesówka z presidenta metrowa.

radyjka używam jako stacjonarki, a jak się gdzieś jedzie dalej(na działkę itp) to się daje antenkę na dach i jazda... :)
bacik mam na dachu zamontowany bez żadnej zgody administracji bo takiej niepotrzeba! póki co nikt się nieczepia a nawet jakby mogą mi skoczyć bo mam wydrukowane z urzędów papierki że nietrzeba, mam wszystkie ustawy i wogóle. a jak jakiś problem to w ustawie jest napisane, że w razie jakichś problemów mogę ich zaskarżyć :D
jeszcze coś? :]


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lis 2005, 18:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 15:56
Posty: 134
Lokalizacja: Jaworzno

Cytuj:
fakt- tak tanio bo po znajomości, ale sprzęt konkretny - UNIDEN520SX - taki sam jaki ma kolega Kavka w avatarze:D i magnesówka z presidenta metrowa.
Ja w avatarze mam 510XL a 520 jest lepsza bo ma RF Gain , Papuge i chyba szybką 19 . Ale ogólnie Uniden to bardzo dobra firma i uważam że jak za taką cenę (ja dałem 265 za nowego w wakacje) to radyjo bardzo dobre . Nie szumi tak jak Onwy czy alany no i ma ten filtr ANL co jest bardzo przydatne w autku . 30 PLN za 1/2 falówke to jak za darmo :wink: . Ja w autku mam antenke Alana PC6 (150 cm) , ale ostatnio coś mnie bierze na "olbrzyma" LEMM-a 2001 Turbo (200 cm :lol: ) , ale to sie jeszcze zobaczy .
Cytuj:
bacik mam na dachu zamontowany bez żadnej zgody administracji bo takiej niepotrzeba! póki co nikt się nieczepia a nawet jakby mogą mi skoczyć bo mam wydrukowane z urzędów papierki że nietrzeba, mam wszystkie ustawy i wogóle. a jak jakiś problem to w ustawie jest napisane, że w razie jakichś problemów mogę ich zaskarżyć
jeszcze coś? :]
Ja teraz trochę żałuje że odrazu nie walnołem jakieś 1/2 fali bo widze że nikt się tym nie intarara , a na dachu byli już : elektrycy i ktoś tam jeszcze także jestem spokojny i na przyszłość pomyśle nad czymś lepszym choć nie powiem ze nie jestem zadowolony z Boomera bo i tak nie jest źle .
Pozdrawiam CB-istów :wink:

_________________
Szerokości Wszystkim Życze :wink:
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką. :D
Choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem :)
Scania "Królowa Szos" :wink:
Kocham kurczaka z rożna i dziewczyny z Jaworzna :D


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lis 2005, 19:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 maja 2005, 1:01
Posty: 185
GG: 0
Samochód: (avatar) /|\
Lokalizacja: Śląsk

No ja mam Presidenta Valery Classic + Antena President "BAT".
Ogólnie radyjko super, ściaga mi dobrze i jak narazie nie ma co narzekać za zestaw dałem w sumie ok 530 zł.

_________________
-=Pozdrawiam wszystkich truckerów i nie tylko =-

..::--{{ BajOoo }}--::..


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lis 2005, 19:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 maja 2005, 11:48
Posty: 201

Cytuj:
dałem w sumie ok 530 zł
Ty musiałeś z własnej kieszeni zapłacić radio CB czy szef ci go zapłacił :?:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 23 [ Posty: 457 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 523 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: