Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 17 lis 2005, 22:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 maja 2005, 1:01
Posty: 185
GG: 0
Samochód: (avatar) /|\
Lokalizacja: Śląsk

Najbliższy serwis CB. Ja mam akurat taki serwis jakieś 3km od bazy i płaciłem za to chyba 25zł jak sie nie myle ;)

_________________
-=Pozdrawiam wszystkich truckerów i nie tylko =-

..::--{{ BajOoo }}--::..


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lis 2005, 22:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

no bo np. w niemczech częstotliwości kończą się na 5 a w polsce na 0 i dlatego trzeba je przestroić :)

_________________
http://www.GLOBETRUCKER.org
Is it better to loose 5 minutes or 50 years ?
preferite perdere 5 minuti oppure 50 anni ?
Preferez-vous predre 5 minutes ou 50 ans ?
verlieren Sie lieber 5 Minuten oder 50 jahre ?
Wolisz stracić 5 minut czy 50 lat ?


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lis 2005, 22:54

w wawie przy trasie Toruńskiej jest... Dzieki kolego :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 18 lis 2005, 0:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 15:56
Posty: 134
Lokalizacja: Jaworzno

Cytuj:
no bo np. w niemczech częstotliwości kończą się na 5 a w polsce na 0 i dlatego trzeba je przestroić
No widze że ktoś mnie tu ładnie wyręcza . Dokładnie w Niemczech Włoszech i większości krajów europejskich CB działają w tzw."połówkach" czyli 5 , oznacza to że czętotliwości kończą sie na 5 a u nas na 0 . Oczywiście tylko my musimy być odmienni :lol: :wink:

_________________
Szerokości Wszystkim Życze :wink:
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką. :D
Choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem :)
Scania "Królowa Szos" :wink:
Kocham kurczaka z rożna i dziewczyny z Jaworzna :D


Tytuł:
Post Wysłano: 18 lis 2005, 0:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Cytuj:
No widze że ktoś mnie tu ładnie wyręcza
a tam odrazu wyręcza jak znam odpowiedz albo mam coś ciekawego do wlączenia do dyskusji to pisze na tym polega forum Pozdrawiam :wink:

_________________
http://www.GLOBETRUCKER.org
Is it better to loose 5 minutes or 50 years ?
preferite perdere 5 minuti oppure 50 anni ?
Preferez-vous predre 5 minutes ou 50 ans ?
verlieren Sie lieber 5 Minuten oder 50 jahre ?
Wolisz stracić 5 minut czy 50 lat ?


Tytuł:
Post Wysłano: 18 lis 2005, 16:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 15:56
Posty: 134
Lokalizacja: Jaworzno

Cytuj:
a tam odrazu wyręcza jak znam odpowiedz albo mam coś ciekawego do wlączenia do dyskusji to pisze na tym polega forum Pozdrawiam
Ale ja nie napisałem tego złośliwie :wink: Ja się bardzo ciesze że jest ktoś kto też się na tym zna :wink: Pzdr

_________________
Szerokości Wszystkim Życze :wink:
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką. :D
Choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem :)
Scania "Królowa Szos" :wink:
Kocham kurczaka z rożna i dziewczyny z Jaworzna :D


Tytuł:
Post Wysłano: 19 lis 2005, 19:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 15:10
Posty: 157
GG: 0

jeśli kupować na początek to tylko UNIDENKA520. dlaczego? robione na bazie presidenta-konkretnej firmy-jakość ta sama cewna niższa.
jak uniden to tylko 520sx bo ma jeszcze RF GAINA a na bazie to się przydaje jak się rozmowy nakładają bliskie z dalekimi...

anteny? polecam 1/2 fali. najlepsze do lokalnych łączności(na wstęgach to trza być już normalnie master:D), są tanie i wogóle. ja na swojej na 15 metrowym dachu mam zasięgi do 50km w zależności od pogody.
są niby lepsze 5/8 z przeciwwagami ale to byś musiał znaleźć coś z używanych albo kupić bardzo drogą nówkę bo te tanie, nówki z chin z tymi śmiesznymi 20cm przeciwwagami to chyba kpina...

tak więc dla początkujących polecam U520sx+ 1/2 falówka na dach(niekoniecznie na maszcie), byle przynajmniej 4 metry od anten TV(najgorsze są siatkowe... :twisted: ), działających często w zbyt szerokim paśmie w tym CB przez co sąsiedzi będą słyszeć was w TV albo wy ich w CB.

i już macie w miarę tani a bardzo dobry sprzęt do łączności z mobilami(poza 19 praktycznie nic się niedzieje..)
ja mam radyjko i siedze na nasłuchu 19 a jak trza to podpowiem i naprowadzam mobili.
pozdro


Tytuł:
Post Wysłano: 19 lis 2005, 20:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 15:56
Posty: 134
Lokalizacja: Jaworzno

Cytuj:
poza 19 praktycznie nic się niedzieje..)
Eno czy ja wiem . Zdarzają się czasami jakieś rozmowy i to nawet czasem całkiem interesujące :lol: :wink: Warto wtedy zapytać sie skąd koledzy nadają i jak nas słyszą :wink:

_________________
Szerokości Wszystkim Życze :wink:
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką. :D
Choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem :)
Scania "Królowa Szos" :wink:
Kocham kurczaka z rożna i dziewczyny z Jaworzna :D


Tytuł:
Post Wysłano: 19 lis 2005, 20:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 15:10
Posty: 157
GG: 0

no mnie zazwyczaj dobrze słyszą:D
nooo owszem, może przesadziłęm ale często idzie się dowiedzieć jak się dzieci wychowuje. jak ugotować zupę, trochę o sprzęcie CB i wogóle..... :lol:

kilka razy na 19 usłyszałem naprowadzaczy:D to se zagadałęm, przeszliśmy na inny kanal(gość z mego miasta) i chyba z 40 minut nawijałem z nim o życiu, radiach, truckach...

a co powiesz na temat mojego wcześniejszego postu od strony technicznej?


Tytuł:
Post Wysłano: 19 lis 2005, 20:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2005, 19:45
Posty: 256
Lokalizacja: Chełm

Ja ostatnio się gościom wcięłem na 17 jak gadali gdzie to oni nie jadą, wogóle rozmowa się rozkręciła że ho ho, i wtedy ja się wcinam "chłopaki macie tak fajno!! Ciągne z wami..." A oni do mnie czym jade, to ja do nich "piechtobusem narazie ale mam nadzieje że mnie weźmiecie" a potem już tylko ciiiiiiiiisza :P:P:P

_________________

...:::Podpisy nie oddają całej prawdy... zawsze jest jakaś granica niepowodzenia :::...


Tytuł:
Post Wysłano: 19 lis 2005, 20:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 15:10
Posty: 157
GG: 0

nn


Ostatnio zmieniony 04 wrz 2009, 10:45 przez chudy, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 19 lis 2005, 20:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2005, 19:45
Posty: 256
Lokalizacja: Chełm

Ja raz gościa chciałem "naprowadzić"... pyta się gosć (jakby drugiego ale w końcu na 19) którędy po te buraczki do miejscowości X. No to ja mu odpowiedziałem że w miejscowości X pełno buraków:) na co on mi odpowiedział: "Weź mnie Ku*wa nie wku***aj bo mnie to Wku**iać zaczyna!!".

I widzicie potem się okazało że ten gość się zgubił, a dlaczego, bo nie słuchał oskiego!!! :wink: :twisted:

_________________

...:::Podpisy nie oddają całej prawdy... zawsze jest jakaś granica niepowodzenia :::...


Tytuł:
Post Wysłano: 19 lis 2005, 21:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 15:10
Posty: 157
GG: 0

no wiesz...
niby śmieszne ale jak gościu już 40 minut szuka...:D
trza sie było spytać o ulicę jakiej szuka i powolutku, powolutku do celu z nim :o


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lis 2005, 0:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 15:56
Posty: 134
Lokalizacja: Jaworzno

Cytuj:
często idzie się dowiedzieć jak się dzieci wychowuje. jak ugotować zupę, trochę o sprzęcie CB i wogóle.....
Dokłanie . Rozwalają mnie rozmowy o dupie marynie , choć czasami ktoś coś mądrego powie np . jak naprawiał radyjko albo co mu się z autkiem działo :wink:
Cytuj:
a co powiesz na temat mojego wcześniejszego postu od strony technicznej?
Jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi Ci o to czy nic nie poknociłeś ? No to powiem że ... spoko spoko wszystko w porządku ładnie i fachowo napisane :wink:
Cytuj:
często jak kogoś naprowadzam
U mnie to przynajmniej ze 3 razy dziennie jest pytanie jak dojechać do Kanufa lub ORTH Gipsu . No to zawsze pomoge a śpiewke znam już na pamięć :wink: SzB

_________________
Szerokości Wszystkim Życze :wink:
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką. :D
Choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem :)
Scania "Królowa Szos" :wink:
Kocham kurczaka z rożna i dziewczyny z Jaworzna :D


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lis 2005, 1:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 maja 2005, 1:01
Posty: 185
GG: 0
Samochód: (avatar) /|\
Lokalizacja: Śląsk

Ja pamiętam jak nieraz chwytamy "Stację Nadwczą Koszalin" z Portoguaro (ITA) ale to tylko jak jest bardzo silny a nawet powiem OBERWANIE CHMURY i wtedy na chwilkę ich i oni nas ściągamy. Mi się to zdarzyło zaledwie 3 razy.
Za pierwszym razem pamiętam jak gościu spytał skąd nadajemy, no to my mu że z PORTOGUARO a on na to z bardzo ironicznym zdziwieniem
- A w którym to jest wojewódzwtwie :):):
Mysłał ze jaja sobie robimy ale w końcu uwierzył...

Nieraz zdarzało mi się ze ściagam i słysze na 28 lub innych kanałach rozmowy z Polski - wołają nas, my ich słyszymy ale oni nas nie - wiadomo czemu ;)

_________________
-=Pozdrawiam wszystkich truckerów i nie tylko =-

..::--{{ BajOoo }}--::..


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lis 2005, 1:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 15:56
Posty: 134
Lokalizacja: Jaworzno

Zdarza się czasami ze na podstawowej 40-stce łapie się stacje oddalone o 600 km . Tylko wtedy ich się słyszy a oni nas nie . Czasami tak sie fala odbije że poleci dalekoo . :wink:

_________________
Szerokości Wszystkim Życze :wink:
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką. :D
Choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem :)
Scania "Królowa Szos" :wink:
Kocham kurczaka z rożna i dziewczyny z Jaworzna :D


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lis 2005, 9:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2005, 19:45
Posty: 256
Lokalizacja: Chełm

Ja znam kierowce który pasjonuje się elektrobiką i kupił sobie dwa radyjka, jakeś tanie bo wtedy za uzywki dał po 150zł każde; Anteny sam zrobił z drutu i czegoś tam jeszcze, pogrzebał się w bebechach radyjek i miał łączność z domem z każdego miejsca w kraju:!: bo dalej nie próbował...

Spoko sparawa:)

_________________

...:::Podpisy nie oddają całej prawdy... zawsze jest jakaś granica niepowodzenia :::...


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lis 2005, 10:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lis 2005, 15:47
Posty: 57
Lokalizacja: lublin

a mam pytanko , jak to jest za granicami kraju bo jak powszechnie wiadomo jesteśmy odmienni od całej europy czy mogę jakoś przerobić alna 199 tak żeby miał dziury czy jakoś tak( nie bardzo sie na tym wyznaje)jade na europe i moge tylko z polakami pogadać i to też róznie bywa bo niektórzy na 28 siedzą a niektórzy na 19 w kraju to jasne że na 19 a na europie to różnie bywa....

_________________
życie w drodze...


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lis 2005, 12:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 15:56
Posty: 134
Lokalizacja: Jaworzno

Cytuj:
a mam pytanko , jak to jest za granicami kraju bo jak powszechnie wiadomo jesteśmy odmienni od całej europy czy mogę jakoś przerobić alna 199 tak żeby miał dziury czy jakoś tak( nie bardzo sie na tym wyznaje)jade na europe i moge tylko z polakami pogadać i to też róznie bywa bo niektórzy na 28 siedzą a niektórzy na 19 w kraju to jasne że na 19 a na europie to różnie bywa....
A więc tak : Za granicą kanałem dla kierowców z polski jest 28 . To tak jak u nas 19 tylko ja wyjadą poza kraj to Polaków słyszysz tylko na 28 . Jeśli chodzi o dziury to prawie w każdym radiu da się to przerobić . Dla dobrego elektronika to 5 minut roboty . Z tego co się orientuje to większość krajów europy działa w połówkach a polska w zerach , także jakbyś chciał pogadać z obcokrajowcami no to przydałby się przełącznik 0 , 5 .
Cytuj:
Ja znam kierowce który pasjonuje się elektrobiką i kupił sobie dwa radyjka, jakeś tanie bo wtedy za uzywki dał po 150zł każde; Anteny sam zrobił z drutu i czegoś tam jeszcze, pogrzebał się w bebechach radyjek i miał łączność z domem z każdego miejsca w kraju:!: bo dalej nie próbował...
Dobry elektronik ze zwykłego Alana 100 zrobi naprawdę dobre radio . Co do anteny to można zrobić ją samemu , ale też trzeba mieć trochę wiedzy no i anteny nie da się zrobić z kawałka drutu (no chyba że chcesz popalić radio) . Można zrobić ale z odpowiedniego materiału który będzie miał impedancje 50 ohm .

_________________
Szerokości Wszystkim Życze :wink:
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką. :D
Choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem :)
Scania "Królowa Szos" :wink:
Kocham kurczaka z rożna i dziewczyny z Jaworzna :D


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lis 2005, 12:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2005, 19:45
Posty: 256
Lokalizacja: Chełm

Cytuj:
anteny nie da się zrobić z kawałka drutu
Ja tam sie nie zna aż tak dobrze... mi to wyglądało na drut :P taki cienki błyszczący drut, jak w zwykłej antenie do CB, (to to w antenie do CB nie jest drut?? :P )

_________________

...:::Podpisy nie oddają całej prawdy... zawsze jest jakaś granica niepowodzenia :::...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: