Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 12 lis 2005, 17:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

troche czasu temu zapragnąłem mieć w domu CB radio. jeszcze nie teraz bo ostro zbieram na prawojazdy. chiciałem kupić Unidena 520 problem mam w sumie tylko z anteną (mieszkam w domu jednorodzinnym) . Otóz mam taki wysięgnik (kawałek wgiętej rury przykręconej do ściany) do którego jest przykręcona rurka z antenami do TV. stwierdziłem że mógłbym tam na góre szczelić antene taką jak np. ta: http://www.radmor.com.pl/index.php?m_id ... =1&lang=pl była by wtedy dość wysoko tylko czy by mi to nie przebijało na TV i jakie bym szcunkowo miał osiągi na takim sprzęcie ... interesuje sie tym bardzo krótko i nie mam na ten temat dużej wiedze a jak czytam forum http://www.cb-radio.pl to noralnie nie wiem o co chodzi momentami ...
I jeszcze mam pytanie gdzie moża kupić sprzęt CB ? bo ja wiem tylko że w Bytomiu jest jakiś sklep z CB może znacie jeszcze jakieś inne ?
dzięki za pomoc :wink:

_________________
http://www.GLOBETRUCKER.org
Is it better to loose 5 minutes or 50 years ?
preferite perdere 5 minuti oppure 50 anni ?
Preferez-vous predre 5 minutes ou 50 ans ?
verlieren Sie lieber 5 Minuten oder 50 jahre ?
Wolisz stracić 5 minut czy 50 lat ?


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lis 2005, 20:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 15:56
Posty: 134
Lokalizacja: Jaworzno

Jeśli chodzi o antene to najlepiej i najtaniej wychodzi jakaś 1/2 fali (5,5 metra) . Lepsza byłaby 5/8 bo masz już przeciwwagi , ale jest już droższa no i wyższa (coś koło 7 m.) . Najlepszym kompromisem między osiągami a długością jest antena 1/4 fali z 3 pełnowartościowymi przeciwwagami , taka jak tu :
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71175342
nawet nie jest taka droga . Radia jak i anteny najlepiej kupować na allegro w sklepach zabulisz jak za woły . Dam ci porównanie . Kupował w wakacje Unidena 510 i kupiłem go z przesyłką za 265 a w sklepie stały po 350 . Jest różnica prawda :wink: Ja mam boomeranga 1/4 fali ale ma on tylko jedną i to jeszcze niepełną przeciwwage i podobno daje ona takie osiągi jak antena mobilowa . Ja jestem z niej zadowlony i jak dla mnie jest ona wystaczająca . A poza tym to nie miałem zezwolenia na wystawianie "olbrzyma" i musiałem dac coś poniżej 3m , choć teraz żałuje bo nikt się o to nie czepia . Aha i jeszcze jedno : jak nie chcesz żeby ci radio nie siało po TV to najlepiej brać te 1/4 fali co ci dałem w pierwszym linku , ale nie jest powiedziane że np 5/8 będzie Ci siała bo kolega ma taką i nic mu sie nie dzieje . To zależy od TV i anteny (najgorsza jest ze wzamcniaczami) . Życze udanych zakupów i dalekich łączności . SzB :wink:

_________________
Szerokości Wszystkim Życze :wink:
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką. :D
Choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem :)
Scania "Królowa Szos" :wink:
Kocham kurczaka z rożna i dziewczyny z Jaworzna :D


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lis 2005, 23:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

wielkie dzięki kavka .. już wiem mniej więcej czego szukać

_________________
http://www.GLOBETRUCKER.org
Is it better to loose 5 minutes or 50 years ?
preferite perdere 5 minuti oppure 50 anni ?
Preferez-vous predre 5 minutes ou 50 ans ?
verlieren Sie lieber 5 Minuten oder 50 jahre ?
Wolisz stracić 5 minut czy 50 lat ?


Tytuł:
Post Wysłano: 13 lis 2005, 11:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2005, 19:45
Posty: 256
Lokalizacja: Chełm

a mógł by mi ktoś jeszcze raz powiedzieć jakie jest najlepsze waszym zdaniem CB raadyjko?? Mój Vater ma w volvie jakiegoś alanaale mówi ze kitowy jest... A i jeszcze jedno ajk można najlepiej dostroić radyjko ( bo w tym alanie jest tylko pokrętło "sqelch" czy jakoś tak i volume)

Z góry dzięki za cierpliwość

_________________

...:::Podpisy nie oddają całej prawdy... zawsze jest jakaś granica niepowodzenia :::...


Tytuł:
Post Wysłano: 13 lis 2005, 12:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 15:56
Posty: 134
Lokalizacja: Jaworzno

Cytuj:
a mógł by mi ktoś jeszcze raz powiedzieć jakie jest najlepsze waszym zdaniem CB raadyjko?? Mój Vater ma w volvie jakiegoś alanaale mówi ze kitowy jest... A i jeszcze jedno ajk można najlepiej dostroić radyjko ( bo w tym alanie jest tylko pokrętło "sqelch" czy jakoś tak i volume)
Najlepsze są Presidenty , ale są bardzo i dla mnie aż za dorgie . Najlepsze pod względem jakość/cena są Unideny (dlatego wybrałem to radio :wink: ) . Fakt że Alany to kitowy sprzęt , ale tak jak już pisałem można z niego dużo wycinąć przy odpowiedniej wiedzy i umiejętnościach (chodzi mi o ingerencje we "flaki") . Strojenie to jest tzw.SWR . Stroi się to za pomocą SWR-miarki i w mobilowej antenie polega to na wysuwaniu lub wsuwaniu promiennika do cewki . A jeśli chodzi Ci o dostosowywanie radia do Twoich potrzeb no to musisz sam pokombinować . Ja mam sql-a ustawionego na godzine 12 i jak dobrze pójdzie słysze gości oddalonych o 10 km . Jak jest dobra pogoda to daje na 10-tą bo wtedy mniej "śmieci"(czyt.zakłóceń) jest w eterze .
Cytuj:
Jak nasi kierowcy muszą nastroić radyjko to jadą na serwis i laptopem stroją.
Chłopie co ty gadasz ?? Laptopem dostrajać radio . Ciekawe . No chyba że te nowsze radia mają jakieś złącze komunikacyjne z kompem .
Cytuj:
Z góry dzięki za cierpliwość
Nie ma sprawy . Zawsze służe pomocą . :wink: SzB

_________________
Szerokości Wszystkim Życze :wink:
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką. :D
Choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem :)
Scania "Królowa Szos" :wink:
Kocham kurczaka z rożna i dziewczyny z Jaworzna :D


Tytuł:
Post Wysłano: 13 lis 2005, 14:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 15:56
Posty: 134
Lokalizacja: Jaworzno

No to ciekawe . Pierwszy raz o tym słysze ale znając postępy techniczne jest to możliwe nie powiem .

_________________
Szerokości Wszystkim Życze :wink:
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką. :D
Choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem :)
Scania "Królowa Szos" :wink:
Kocham kurczaka z rożna i dziewczyny z Jaworzna :D


Tytuł:
Post Wysłano: 16 lis 2005, 16:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2005, 19:45
Posty: 256
Lokalizacja: Chełm

A ja juz dokładnie wiem jakież to radio ma mój Vater... Otóż jest to cosik takiego:

Obrazek

Midland Alan 100
Antenka jakaś taka długa taka ja wim ze 1,5-2 metry ma, zwykły taki drut, żadnych tam izolacji nie widziałem :P
Tylko o ile pamiętam to chyba nie PLUS.

Co o nim myśłicie?? dobry to sprzęt??


I jeszcze jedno czy to radyjko mogło nie ściagnać sygnału z innego CB oddalonego o 4-5 km??

_________________

...:::Podpisy nie oddają całej prawdy... zawsze jest jakaś granica niepowodzenia :::...


Tytuł:
Post Wysłano: 16 lis 2005, 17:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Ja sie tam na CB nie znam ale z tego co czytałem to jest strasznie daremny sprzęt .... i nazywają go "szumofon" bo to co się słyszy to jest ok ale jak Ty mówisz to jeden wielki szum na forum http://www.cb-radio.pl pisali że tam jest coś zwalone z mikrofonem ale dokładnie nie wiem bo elektronikiem nie jestem :)
Pozdrawiam

_________________
http://www.GLOBETRUCKER.org
Is it better to loose 5 minutes or 50 years ?
preferite perdere 5 minuti oppure 50 anni ?
Preferez-vous predre 5 minutes ou 50 ans ?
verlieren Sie lieber 5 Minuten oder 50 jahre ?
Wolisz stracić 5 minut czy 50 lat ?


Tytuł:
Post Wysłano: 16 lis 2005, 19:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 15:56
Posty: 134
Lokalizacja: Jaworzno

Cytuj:
Ja sie tam na CB nie znam ale z tego co czytałem to jest strasznie daremny sprzęt .... i nazywają go "szumofon" bo to co się słyszy to jest ok ale jak Ty mówisz to jeden wielki szum na forum http://www.cb-radio.pl pisali że tam jest coś zwalone z mikrofonem ale dokładnie nie wiem bo elektronikiem nie jestem
Pozdrawiam
No widze że kolega zorientowany jest :lol: :wink: A tak naprawde to tak jak pisałem już w innym temacie Alany (te nowe) do ochrony "antymiśkowej" wystarczą , ale na dalsze łączności to już nie jest tak kolorowo.
Cytuj:
jeszcze jedno czy to radyjko mogło nie ściagnać sygnału z innego CB oddalonego o 4-5 km??
Jeśli Twój ojciec ma antene 1,5 m no to dziwne bo ja na takiej antence to 10 km łapie spokojnie z mobilem . Ale trzeba tu też wziąść pod uwage że to jak kogoś słyszymy nie zależy w pełni od nas tylko od tego co nadaje , bo jak możemy słyszeć kogoś kto ma 30cm "patyka" albo drutu na dachu i to w dodatku na magnesie .
Oski a Twój ojciec ma tą antene w osobówce czy w trucku ??

_________________
Szerokości Wszystkim Życze :wink:
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką. :D
Choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem :)
Scania "Królowa Szos" :wink:
Kocham kurczaka z rożna i dziewczyny z Jaworzna :D


Tytuł:
Post Wysłano: 16 lis 2005, 23:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Cytuj:
No widze że kolega zorientowany jest

no ostatnio sie zacząłem tym interesować to poczytałem troche :)

_________________
http://www.GLOBETRUCKER.org
Is it better to loose 5 minutes or 50 years ?
preferite perdere 5 minuti oppure 50 anni ?
Preferez-vous predre 5 minutes ou 50 ans ?
verlieren Sie lieber 5 Minuten oder 50 jahre ?
Wolisz stracić 5 minut czy 50 lat ?


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lis 2005, 0:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 15:56
Posty: 134
Lokalizacja: Jaworzno

Cytuj:
no ostatnio sie zacząłem tym interesować to poczytałem troche
I tak ma być :wink: Powiem szczerze że jak się łapnie bakcyla to później tylko ważne żeby była kasa :lol: . A najgorsze jest to (no może nie takie najgorsze :wink: ) , że apetyt rośnie w miare jedzenia i puki się nie usłyszy lepszego sprzętu to jest spoko , ale jak już taki się usłyszy to tylko jedna myśl przez głowe przechodzi : "musze takie mieć" :wink: Właśnie dziś kupiłem sobie używanego Alana 28 . Stare dobre radio , tylko trzeba będzie mikrofon wymienić bo słaby jest . Także może w piątek już się bedę cieszył nowym sprzętem :wink:
Dalekich łączności życze . SzB :wink:

_________________
Szerokości Wszystkim Życze :wink:
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką. :D
Choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem :)
Scania "Królowa Szos" :wink:
Kocham kurczaka z rożna i dziewczyny z Jaworzna :D


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lis 2005, 0:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

No widze kavka ostro sie bawisz w CB ja dopiero łapne bakcyla jak sobie kupie pierwszy sprzęt :). To będzie wypas ale narazie mam uzbierana kase na prawo jazdy bo to dlamnie jest póki co ważniejsze ... ile dałeś za tego Alana ?

_________________
http://www.GLOBETRUCKER.org
Is it better to loose 5 minutes or 50 years ?
preferite perdere 5 minuti oppure 50 anni ?
Preferez-vous predre 5 minutes ou 50 ans ?
verlieren Sie lieber 5 Minuten oder 50 jahre ?
Wolisz stracić 5 minut czy 50 lat ?


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lis 2005, 10:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lis 2005, 15:47
Posty: 57
Lokalizacja: lublin

Oski mam podobne radyjko tylko że alana 199 rózni sie od 100+ przełącznikiem mocy, nie narzekam na niego, chwalę sobie szybką"19" do tego antenka 1,2 na magnesie i powiem że nie mam żadnych problemów z szumami, a magnesik dlatego że przekładam z autka do autka, a jak chcesz nastroić radyjko to w lublinie ja płaciłem 10 pln.

_________________
życie w drodze...


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lis 2005, 11:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Mario a sprawdzałeś jak Cie słychać ? bo to że Ty nie słyszysz szumów to ok ale podobno gorzej jak sie odezwiesz.

_________________
http://www.GLOBETRUCKER.org
Is it better to loose 5 minutes or 50 years ?
preferite perdere 5 minuti oppure 50 anni ?
Preferez-vous predre 5 minutes ou 50 ans ?
verlieren Sie lieber 5 Minuten oder 50 jahre ?
Wolisz stracić 5 minut czy 50 lat ?


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lis 2005, 12:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lis 2005, 15:47
Posty: 57
Lokalizacja: lublin

Hitman sprawdzałem niejednokrotnie, a szumy czesto są spowodowane uszkodzeniem gruszki lub kabla....

_________________
życie w drodze...


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lis 2005, 14:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2005, 19:45
Posty: 256
Lokalizacja: Chełm

Cytuj:
a Twój ojciec ma tą antene w osobówce czy w trucku ??
W trucku... A co do tej próby łaczności to naprawdę niewiem co się działo ale ojciec mówi że to radio chyba jest zje**ne bo tylko odbiera, a nie nadaje... Ale przecież ten typ co się chciałem z nim łaczyć też nadawał coś od siebie, a ja go kompletnie nie słyszałem... On ma CB w osobówce ale z jaką anteną to będę się musiał go zapytać...

_________________

...:::Podpisy nie oddają całej prawdy... zawsze jest jakaś granica niepowodzenia :::...


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lis 2005, 15:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 15:56
Posty: 134
Lokalizacja: Jaworzno

Cytuj:
ile dałeś za tego Alana ?
300 PLN . Jest to troche jak na używany sprzęt ale opcji to on ma już troche . Tylko wstęg nie ma ale co ja bym narobił z moim Boomernagiem 2,75 metra na wstęgach ... nie za wiele :lol: :wink:
Cytuj:
bo to że Ty nie słyszysz szumów to ok ale podobno gorzej jak sie odezwiesz
To właśnie jest na odwrót . Jak ty słuchasz to szumi . Jak skręcisz sql-a to spoko . Szumienie jest uciążliwe tylko wtedy jak chcesz pogadać z dalszą stacją to wtedy szumy "zasłaniają" Ci nadawce . A przy nadawaniu to nie ma większej różnicy , tylko albo cię słyszą wyraźnie , czysto i głośno albo kijowo . Tutaj dużą rolę odgrywa również mikrofon .
Cytuj:
w lublinie ja płaciłem 10 pln.
Całkiem niezła cena . Nie wiem jak jest na śląsku bo też by mi się przydało zestroić w mobilu .
EDIT:
Cytuj:
Ale przecież ten typ co się chciałem z nim łaczyć też nadawał coś od siebie, a ja go kompletnie nie słyszałem
Może on miał jakiś zły sprzęt typu antena 50 cm.

_________________
Szerokości Wszystkim Życze :wink:
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką. :D
Choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem :)
Scania "Królowa Szos" :wink:
Kocham kurczaka z rożna i dziewczyny z Jaworzna :D


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lis 2005, 17:59

Mam takie jedno CB z Holandii, przyjechało razem z moim DAFem. Czy można jeszcze coś z tym zrobić czy tylko nadaje sie do pojemnika z napisem ''SMIECI'' :?: :?:


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lis 2005, 22:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 maja 2005, 1:01
Posty: 185
GG: 0
Samochód: (avatar) /|\
Lokalizacja: Śląsk

Ja sie na tym za bardzo nie znam ale wiem bo mam CB z włoch (president valery classic) i też było go trzeba jedynie dostroić na "nasze" fale czy coś takiego. Ale teraz śmiga wzorowo ;)

_________________
-=Pozdrawiam wszystkich truckerów i nie tylko =-

..::--{{ BajOoo }}--::..


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lis 2005, 22:39

A do kogo mam sie udać z takim problemem :?:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: