Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 cze 2013, 17:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 mar 2008, 17:40
Posty: 47
GG: 0

Cześć,
Posiadam auto służbowe Peugeot Boxer, które jest na gwarancji. Auto jest ubogie po poprzednim użytkowniku. W swoim zakresie chciałem zamontować CB radio, jednak pojawia się tutaj problem, a w zasadzie kilka problemów... Jako, że auto jest na gwarancji, szef powiedział, żebym nie robił żadnych dziur w tapicerce itp. Pytanie dotyczy jak i gdzie zamontować w środku CB, żeby było pod ręką bez jakiś głębszych zabiegów majsterkowicza. Problem jest również z anteną, nie ma takowego miejsca, żeby ją zamontować, auto nie posiada rynienki dlatego nie mam zielonego pojęcia gdzie ją umiejscowić. Chciałbym wyeliminować antenę na magnes, gdyż posiada mały zasięg.

Czy ktoś mógłby doradzić/pomóc? :wink:


Post Wysłano: 01 cze 2013, 19:38

Taki problem to naprawdę...
Antena magnetyczna Sirio Omega. Zamontujesz ją na dachu. Do tego jakieś radio przymocowane na rzepie do środkowej konsoli. Rzepy przyklejone do stopki radia i konsoli - klej z konsoli dasz radę łatwo usunąć, zasilanie poprowadzisz z gniazdka zapalniczki. Roboty na 10 minut i odrobina pomyślunku i po sprawie.


Post Wysłano: 01 cze 2013, 20:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2010, 3:34
Posty: 625
Samochód: Żubr XF 105
Lokalizacja: Częstochowa SCZ

W Boxerze kuzyna strasznie siało zakłóceniami z zapalniczki.

Podpięcie pod akumulator wyeliminowało to zjawisko.

_________________
Zapraszam na kanał


Post Wysłano: 01 cze 2013, 21:52

No tak tylko, czy nie będzie musiał robić dziur w poszyciu komory silnika itp., prowadząc kable od akumulatora do środka.


Post Wysłano: 01 cze 2013, 22:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2011, 20:02
Posty: 132
GG: 0
Samochód: Peugeot Boxer L3H3/ Audi a4
Lokalizacja: Kraków

boxerem z taka sama anteną śmigałem i radiem podpiętym pod zapalniczkę i zakłóceń nie robiło. radio było na 'domowej' konstrukcji przykręcone do małej deseczki aby było stabilne oraz wygodniejsze w obsłudze i włożone do tej półeczki nad przednią szybą.
do zapalniczki podłączona była przedłużka aby kable nie szły przez środek szyby i wszystko przy słupku pociągnięte że nawet się bardzo w oczy nie rzucało

_________________
B, BE, C, CE


Post Wysłano: 02 cze 2013, 1:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2010, 3:34
Posty: 625
Samochód: Żubr XF 105
Lokalizacja: Częstochowa SCZ

U nas Uniden 510 miał zakłócenia. Jak pisałem wyżej podpięcie pod aku pomogło. Nie pamiętam natomiast jak kuzyn ciągnął kable czy przebijał się przez wytłumienia, czy znalazł jakaś inną drogę.

_________________
Zapraszam na kanał


Post Wysłano: 02 cze 2013, 10:39

Cytuj:
U nas Uniden 510 miał zakłócenia. Jak pisałem wyżej podpięcie pod aku pomogło [...]
Wiesz, same zakłócenia mogły wynikać z iskrzenia na styku wtyk zapalniczki-gniazdo zapalniczki.


Post Wysłano: 05 cze 2013, 15:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2012, 19:41
Posty: 120
GG: 31508881
Samochód: Mercedes Sprinter 318CDI
Lokalizacja: Kraków

Antena na magnesie na dachu, do tego radio zamontowane albo na półce nad głową (na rzepach) i podłączone pod aku
I to nie jest prawda, że antena na magnesie ma mniejszy zasięg - to zależy od długości anteny i miejsca jej montażu, a nie rodzaju montażu

Jak coś to pisz do mnie na PW - podam Ci więcej informacji na temat montażu w Boxerze :wink:


Post Wysłano: 05 cze 2013, 16:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2008, 23:53
Posty: 102
GG: 4585677
Lokalizacja: Koszalin

Cytuj:
I to nie jest prawda, że antena na magnesie ma mniejszy zasięg - to zależy od długości anteny i miejsca jej montażu, a nie rodzaju montażu
Głupoty piszesz. Wiem, że nie wniosę nic do tematu i autor zamontuje antenę na magnesowej podstawce, żeby nie dziurawić samochodu. Dziwi mnie jednak postawa pytającego. Żeby tak błahe tematy poruszać na forum? Masz chyba jakąś wyobraźnię, domyślam się znasz swoje auto więc Ty będziesz wiedział najlepiej w którym miejscu zamontować CB. Robisz tak, żeby Tobie było jak najwygodniej.


Post Wysłano: 05 cze 2013, 18:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2012, 19:41
Posty: 120
GG: 31508881
Samochód: Mercedes Sprinter 318CDI
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Cytuj:
I to nie jest prawda, że antena na magnesie ma mniejszy zasięg - to zależy od długości anteny i miejsca jej montażu, a nie rodzaju montażu
Głupoty piszesz. Wiem, że nie wniosę nic do tematu i autor zamontuje antenę na magnesowej podstawce, żeby nie dziurawić samochodu. Dziwi mnie jednak postawa pytającego. Żeby tak błahe tematy poruszać na forum? Masz chyba jakąś wyobraźnię, domyślam się znasz swoje auto więc Ty będziesz wiedział najlepiej w którym miejscu zamontować CB. Robisz tak, żeby Tobie było jak najwygodniej.
Udowodnij mi, że piszę głupoty. Sam testowałem ze stacją bazową anteny na podstawie magnesowej i zamontowane w karoserii i nikt mi nie wmówi, że antena zamontowana na magnesie ma mniejszy zasięg. Może i ten montaż nie jest zbyt pewny i np. przy mikrofonie ze wzmocnieniem mogą być problemy ze sprzęganiem, ale zasięg będzie taki sam jak przy montażu w karoserii


Post Wysłano: 05 cze 2013, 18:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 mar 2008, 17:40
Posty: 47
GG: 0

Proszę o zamknięcie tematu, widzę, że niektórzy "fachowcy", nie pozwalają na poruszanie tematów osobom niedoświadczonym w jakiejś sprawie ;)


Ostatnio zmieniony 05 cze 2013, 19:01 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Zamykam.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: