Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 13 gru 2005, 22:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Cytuj:
znacie może Kazimierza-Bobrowniki??
ciekawe z jakich bobrownik jest bo ja mieszkam w śląskich koło Tarnowskich gór ..... widze Majluk też myślisz o CB w domu :wink: ja też chce sobie skołować ale narazie kase przeznaczam na prawko :D

_________________
http://www.GLOBETRUCKER.org
Is it better to loose 5 minutes or 50 years ?
preferite perdere 5 minuti oppure 50 anni ?
Preferez-vous predre 5 minutes ou 50 ans ?
verlieren Sie lieber 5 Minuten oder 50 jahre ?
Wolisz stracić 5 minut czy 50 lat ?


Tytuł:
Post Wysłano: 13 gru 2005, 23:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2005, 19:18
Posty: 10

A ja polecam http://www.cb-radio.pl/phpBB/portal.php. Mój Truckmaniac się tam udziela. O CB jest tam wszystko.

_________________
Nowe dziecko :)
http://www.all4truck.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 13 gru 2005, 23:22

Cytuj:
to jakieś nieporozumienie. ja uważam, ze początkujący user powinien znać takie zasady:
1. kanał 19 jest kanałem wywoławczym, czyli oprócz komunikatu i wywołania nie rozmawiamy na tym kanale.
2. w czasie rozmowy przedstawiamy się.
3. na kanale wywoławczym mówimy po polsku, czyli takim językiem, jakby obok nas siedziała nasza matka, dzieczyna, nasz dzieciak.
4. istnieją takie zapomniane słowa jak: dziękuję, przepraszam, proszę.

z przykrością muszę stwierdzić, że przestrzeganie tych zasad to taka sama fikcja jak Matrix. z czasów ciężarówki zostało mi radio CB, które obecnie mam zamontowane w osobówce. odbywając codzienna poranną jazdę z domu poprzez szkołę dzieciaka i pracę żony mogę je włączyć dopiero gdy dzieciak i żona wysiądzie. bo userzy naładowani wiedzą techniczną nie mają pojęcia, że ktoś może ich słuchać.
Czysta prawda, ja kilka razy byłem na urlopie z rodzinką we Froncji i tam dwa razy dziennie była dobra (propagacja) i sam na własne uszy słyszałem jak gościu godał do radia Gzdie K....... ten beton, potem cisza i gosciu znowu To powiedz temu H........ że ma byc i H.......J,i bez żadnych dopalaczy, doplacze mają ci co innych nie szanują, ludziska sobie nie zdają z tego sprawy że to może być słychać gdzieś doleko.
Ja od małego miałem w łapach gruchę i mogę stwierdzić że najgorsi są kierowcy co węgiel wożą im po prostu odbija nie raz byłem świadkiem jak ich prostowali Ondraszek Katowice i Wulkan (czyli mój starszy) i jak grochem w ściane Ondraszek siedzi na kanale 12 i jak ktoś ma problemy to z 19 odsyłają gościa z problemem na 12 i tam dostaje wiedzę jakiej potrzebuje. kanał 19 to zaraza :mrgreen:
koniec transmisji.


Tytuł:
Post Wysłano: 14 gru 2005, 0:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 15:56
Posty: 134
Lokalizacja: Jaworzno

Cytuj:
jakąś stacjonarke używaną(niemam zbytnio kasy na przepłacanie..:/) ale co byście polecili i za ile? A87? president..?
No Alan 87 to całkiem dobre radyjko , choć fachowcy mówią że strasznie szumi po TV . Co do Presidenta no to w tej samej klasie cenowej jest Jackson i jest on lepszy od Anala . Tylko musisz sobie wziąść pod uwage że jak kupisz A87 albo Jacksona to musisz mieć zasiłke min.6-7 Amper bo te radyjka mają 10W w AM i 25 w SSB . No i licz się z tym że może przyjść jakiś sąsiad że go zakłócasz choć to nie reguła . Ja też chciałem brać jaką "wstęgówke" ale zraził mnie ten zasilacz bo trzeba dać za niego 70-90 PLN za używke .
Antenki nie zmieniaj bo jest całkiem dobra .

[ Dodano: Wto, 13.12.2005, 23:35 ]
Cytuj:
A ja polecam http://www.cb-radio.pl/phpBB/portal.php. Mój Truckmaniac się tam udziela. O CB jest tam wszystko.
No Truckmaniac spoko gość , zna się na rzeczy :wink: A sądząc po Twoim nicku to ty żona jego jesteś :>

_________________
Szerokości Wszystkim Życze :wink:
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką. :D
Choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem :)
Scania "Królowa Szos" :wink:
Kocham kurczaka z rożna i dziewczyny z Jaworzna :D


Tytuł:
Post Wysłano: 14 gru 2005, 1:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2005, 19:18
Posty: 10

No tak sie składa! :lol:

_________________
Nowe dziecko :)
http://www.all4truck.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 14 gru 2005, 8:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 15:10
Posty: 157
GG: 0

no właśnie z tych śląskich bobrownik!!

zasilacz mam już taki,z możliwością przełączania napięcia to no problem:D
a ile to kosztuje taki sprzęt? bo jak się domyślam będę musiał jeszcze rok-dwa pozbierać na taką używkę...


Tytuł:
Post Wysłano: 14 gru 2005, 19:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2005, 12:57
Posty: 40
Lokalizacja: Trzebinia-MaŁoPoLsKa

no słuchaj... antenka taka 1/2 fali albo 5/8 fal;i w granicach od 30 do 120 zł kupisz spokojnie... a radyjko no to już od Ciebie zależy jakie chcesz mieć... no ale takie dobre radyjko no to juz troche kasy kosztuje chociażby taki PRESIDENT HARRY CLASSIC II w granicach ok. 500 zł. ja kupuje PRESIDENTA LINCOLNA używanego za ok. 600 zł...! także no decyzja nalezy do Ciebie co będziesz chciał to sobie założysz...! Pozdrawiam 73 dla wszystkich :)

_________________
...::: ARI TRANS :::...
...::: MOBIL TRZEBINIA:::...
...::: UWAGA NA DRODZE BO NADCHODZE:::...


Tytuł:
Post Wysłano: 14 gru 2005, 20:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 15:10
Posty: 157
GG: 0

ja już mam unidenka+1/2 falówkę...
ale za rok albo dwa planuję kupić jakieś radio typowo stacjonarne bo unidenek dobry ale bez wstęg...


Tytuł:
Post Wysłano: 14 gru 2005, 22:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Cytuj:
no właśnie z tych śląskich bobrownik!!
O kurde następnym razem jak się będę przechadzał to musze popatrzeć kto tu ma antanke w okolicy ...

_________________
http://www.GLOBETRUCKER.org
Is it better to loose 5 minutes or 50 years ?
preferite perdere 5 minuti oppure 50 anni ?
Preferez-vous predre 5 minutes ou 50 ans ?
verlieren Sie lieber 5 Minuten oder 50 jahre ?
Wolisz stracić 5 minut czy 50 lat ?


Tytuł:
Post Wysłano: 15 gru 2005, 11:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 15:56
Posty: 134
Lokalizacja: Jaworzno

Cytuj:
zasilacz mam już taki,z możliwością przełączania napięcia to no problem:D
a ile to kosztuje taki sprzęt? bo jak się domyślam będę musiał jeszcze rok-dwa pozbierać na taką używkę...
Tutaj nie chodzi o napięcie tylko o wydolność prądową . Do radia na 4W wystarczy 2,3 ampery a na 10W (tyle ma A87) i 25 w SSB jeszcze to mówie że min. 7-8 Amper i napięcie nie ma tu nic do rzeczy bo musi być ono stałe i wynosić w granicach od 12 do 13,8 Volta .
Co do ceny używki Anala no to ceny są różne . Wszystko zależy od stanu i wyposażenia radia . Ostatnio poszedł jeden za 335 PLN ale i czasami zdarzy się że pójdzie za 400 PLN . Ale od razu Ci mówie że nie pal się tylko poczekaj , poobserwuj i dopiero jak będzie naprawdę dobra oferta to wtedy kupuj bo zawsze coś się znajdzie .
Cytuj:
a kupuje PRESIDENTA LINCOLNA używanego za ok. 600 zł..
Łohoho na sam początek Lincolna ... takiemu to dobrze :wink: . Co do ceny to jeśli jest on w dobrym stanie to się opłaca . Tylko pamiętaj (i inni też niech pamiętają) że praca poza podst. 40-stką i powyżej mocy 4W jest wykroczeniem i jest karana bo to już jest pasmo amatorskie na które trzeba mieć licencje krótkofalską . Kiedyś tego nie sprawdzali ale teraz jeżdża URTiP-owcy po domach i koszą podobno . To samo ma się do wstęg ... można nadawać tylko w podst. bandzie i tylko z mocą do 12W a Lincoln i inne wstęgowce mają po 25 W .
Aha ale nasłuch można prowadzić wszędzie , nie można tylko nadawać .

_________________
Szerokości Wszystkim Życze :wink:
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką. :D
Choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem :)
Scania "Królowa Szos" :wink:
Kocham kurczaka z rożna i dziewczyny z Jaworzna :D


Tytuł:
Post Wysłano: 15 gru 2005, 12:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 15:10
Posty: 157
GG: 0

ooo to włąśnie taki zasilacz mam. możliwości przełączania to jest kupa bo dotałem go w spadku od byłego elektryka...-jemu się już nieprzyda to ja wykorzystam;) ten mój ma 15A i jest stabilizowany. tylko "trochę" duży... może i zaduży ale działa aż nadto:D


Tytuł:
Post Wysłano: 15 gru 2005, 12:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 15:56
Posty: 134
Lokalizacja: Jaworzno

Cytuj:
ten mój ma 15A i jest stabilizowany. tylko "trochę" duży... może i zaduży ale działa aż nadto:D
Chłopie taka elektrownia to Ci nawet dopał uciągnie i super wstęgowe radio :wink: W takim razie nic ino kupować jakieś dobre radyjko . Tylko tak jak pisałem zastanów się 10 razy zanim coś kupisz . Najpierw pooglądaj , popytaj i dopiero kupuj . Ja będziesz miał coś na oku to daj linka a ja Ci powiem co o tym myśle :wink:

73!

_________________
Szerokości Wszystkim Życze :wink:
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką. :D
Choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem :)
Scania "Królowa Szos" :wink:
Kocham kurczaka z rożna i dziewczyny z Jaworzna :D


Tytuł:
Post Wysłano: 15 gru 2005, 19:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

15A przetwornica w ciężarówce nie jest taka na wyrost.
musi ona pociągnąć: radio, CB, lodówkę, ekspres (ten to bierze), TV i jeszcze parę.
ja miałem dwie jedną na radia odseparowane od siebie dławikami 6A i 10A na pozostałe, miałem też przetwornik z 12V na 220V zmienny.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 15 gru 2005, 21:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 15:10
Posty: 157
GG: 0

tylko najpierw sponsora muszę znaleźć:P
tylko tak pomyśleć na co mi to? nadawanie poza podstawową 40 jest zabronione, mnie głownie interesują driverzy....


Tytuł:
Post Wysłano: 15 gru 2005, 23:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 15:56
Posty: 134
Lokalizacja: Jaworzno

Cytuj:
tylko najpierw sponsora muszę znaleźćRazz
tylko tak pomyśleć na co mi to? nadawanie poza podstawową 40 jest zabronione, mnie głownie interesują driverzy....
Wiesz Chudy że tak samo myślałem i myśle . Też miałem na oku A87 lub Jacksona albo Granta ale pomyślałem .. po co mi to , jak gadam tylko z kolegom oddalonym odemnie o 500 metrów i ostatnio z wujkiem (też go wkręciłem :wink: ) który jest może 1,5 km no i czasami z mobilami . Dlatego kupiłem sobie Presidenta Herberta w idealnym stanie , który ma nawet pudełko itp . No jak ze sklepu . Fakt że dałem za niego równowartość A87 ale moim zdaniem warto bo po pierwsze primo : Mam czyste sumienie że działam zgodnie z prawem :wink: , po drugie primo : mam sprzęt w idealnym stanie zarówno wizualnym jak i technicznym .

73!

_________________
Szerokości Wszystkim Życze :wink:
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką. :D
Choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem :)
Scania "Królowa Szos" :wink:
Kocham kurczaka z rożna i dziewczyny z Jaworzna :D


Tytuł:
Post Wysłano: 06 sty 2006, 20:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 15:10
Posty: 157
GG: 0

no fakt, używka to niewiadomo w jakim stanie ale czasem bym chciał sie pobawić w SSB, żeby sprawdzić jak to działa... szkoda że na CB ze stacjonarek odzywa się tylko 5-8 osób(znanych mi) a pozatym jest tak pusto, bo bym sobie normalnie czasem też pogadał z jakąs stacjonarką a niema z kim...
a z driverami,jak z driverami to różnie bywa ale zazwyczaj jest wesoło..:D


Tytuł:
Post Wysłano: 06 sty 2006, 23:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 15:56
Posty: 134
Lokalizacja: Jaworzno

Cytuj:
no fakt, używka to niewiadomo w jakim stanie ale czasem bym chciał sie pobawić w SSB, żeby sprawdzić jak to działa...
Też jestem bardzo ciekawy jak to jest , choć podejżewam że teraz by nie pogadał za wiele bo propagacja nie sprzyja :x Wogóle to tej zimy to chyba było pare dni słoncznych a tak to chmury .

No a w eterze pusto , choć ostatnio i tak jest tendencja wzrostowa :wink: Trzeba jeszcze poczekac troche .

73 i dalekich łączności :wink:

_________________
Szerokości Wszystkim Życze :wink:
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką. :D
Choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem :)
Scania "Królowa Szos" :wink:
Kocham kurczaka z rożna i dziewczyny z Jaworzna :D


Tytuł:
Post Wysłano: 31 sty 2006, 19:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 15:10
Posty: 157
GG: 0

niech już będzie lato!:D
wtedy się może skrzykniemy, a jak nie to kiedy jedziesz do sklepu swojego??:) są ferie to można by się było zgadać...


Tytuł:
Post Wysłano: 31 sty 2006, 20:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sie 2005, 10:41
Posty: 587
GG: 0
Samochód: MAN TGA XXL
Lokalizacja: Gliwice

Cytuj:
są ferie to można by się było zgadać...
No też tak myśle, Ja coprawda kawałeczek mam do Świętochłowic, czy tam Chorzowa ale można by się gdzieś spotkać...:)


Tytuł:
Post Wysłano: 31 sty 2006, 21:34

Ja mam antene tylko ze jest pogieta bo niemial kto zamontowac a CB lezy gdzies w domu.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: