Strona 5 z 50 [ Posty: 997 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 750 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 sie 2010, 16:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 393
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

Ja w tej małej nieraz zostawiałem do następnego dnia oczyszczalnia jest czynna tylko do 15:00 i przez trzy lata użytkowania nie czyściłem szkła bo nie było takiej potrzeby
z tymi 10m to bajki opowiadasz
10 m głębokości daje -1Mpa czyli próżnia więcej podciśnienia nie da się wytworzyć
w zależności jak wysoko masz poziom cieczy w beczce u mnie około 3 metry nad ziemią tyle odchodzi z głębokości szamba
(dla -0.9Mpa: 0.3Mpa na wysokość samochodu zostaje 0.6Mpa czyli 6m wysokości słupa cieczy)to jest max co szambiarka wyciągnie sama, na pusto może ruszy z 8m ale w praktyce wątpię że da rade

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Post Wysłano: 11 sie 2010, 20:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sie 2006, 10:58
Posty: 27
Lokalizacja: Białobrzegi

Chyba że będzie co chwile przewód podrywał :mrgreen:

_________________
Mercedes1520
Mercedes 809
Scania 93


Post Wysłano: 12 sie 2010, 15:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 393
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

Za***ty pomysł co chwile podrywać 10 m przewodu 110mm toć to będzie ważyć z 200 kilo jak się napełni ja z 5m ledwo taki podnoszę a chuderlawy nie jestem :> a niech się przyssie do dna to dopiero będzie fajnie

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Post Wysłano: 14 sie 2010, 23:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Cytuj:
Za***ty pomysł co chwile podrywać 10 m przewodu 110mm toć to będzie ważyć z 200 kilo jak się napełni ja z 5m ledwo taki podnoszę a chuderlawy nie jestem :> a niech się przyssie do dna to dopiero będzie fajnie
Koszyk kolego, koszyk
Cytuj:
Ja w tej małej nieraz zostawiałem do następnego dnia oczyszczalnia jest czynna tylko do 15:00 i przez trzy lata użytkowania nie czyściłem szkła bo nie było takiej potrzeby
z tymi 10m to bajki opowiadasz
10 m głębokości daje -1Mpa czyli próżnia więcej podciśnienia nie da się wytworzyć
w zależności jak wysoko masz poziom cieczy w beczce u mnie około 3 metry nad ziemią tyle odchodzi z głębokości szamba
(dla -0.9Mpa: 0.3Mpa na wysokość samochodu zostaje 0.6Mpa czyli 6m wysokości słupa cieczy)to jest max co szambiarka wyciągnie sama, na pusto może ruszy z 8m ale w praktyce wątpię że da rade

Heh, to cienkie macie te pompki, jak twierdzicie, że z 8 metrów nie pociągnie...


Post Wysłano: 15 sie 2010, 13:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 393
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

Kiepski chętnie się z tobą spotkam i zobaczę jak ci ciągnie z 10 m bo jak nie zobaczę to nie uwierzę
tu jest link do ciśnienie hydrostatyczne:
:twisted: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ci%C5%9Bni ... ostatyczne

Obliczenia są proste można podnieść poziom cieczy o 10m (czyli w twoim przypadku do poziomu gruntu) wytwarzając idealną próżnie pompa asenizacyjna nawet najlepsza nie wytworzy próżni
pyzatym połączenia w zabudowie nigdy nie są idealnie szczelne a do wysokości trzeba uwzględnić wysokość zabudowy

W podrywaniu ci "koszyk" nie pomoże a nawet będzie przesadzał jak ci się śmieci będą czepiać sam mam "koszyk" i nieraz mnie cholera łapie jak się zacznie przytykać śmieciami

krótkie masz te węże ja mam odcinki po 12m

a to moja nowa konstrukcja :D
Obrazek

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Post Wysłano: 18 sie 2010, 20:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Cytuj:
Kiepski chętnie się z tobą spotkam i zobaczę jak ci ciągnie z 10 m bo jak nie zobaczę to nie uwierzę
Niestety MAN`iek już nie jeździ a szkoda, bo pokazał bym ci to :)
Cytuj:
zabudowie nigdy nie są idealnie szczelne a do wysokości trzeba uwzględnić wysokość zabudowy
Macie dziurawe węże :shock: w takim razie nie dziwcie się, że wam słabo ciągnie, nowe węże i złączki to PODSTAWA!
Cytuj:

W podrywaniu ci "koszyk" nie pomoże a nawet będzie przesadzał jak ci się śmieci będą czepiać sam mam "koszyk" i nieraz mnie cholera łapie jak się zacznie przytykać śmieciami
Nie przy podrywaniu, tu chodziło o to, ze gdy mamy koszyk, to wąż nie przyssa nam sie do betonowego dna.
Cytuj:
krótkie masz te węże ja mam odcinki po 12m
Można pożyczyć zawsze od kogoś przedłużkę ;p teraz jeździmy tylko po zakładach pracy, rzadko się zdarza, że trzeba " 20 " metrów węza ;p


Post Wysłano: 19 sie 2010, 19:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2009, 21:52
Posty: 94
Samochód: stare ale jare
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Cytuj:
kiepski
Temat postu: Re: Cysterny asenizacyjne
PostWysłany: Nie, 28.02.2010, 15:47


Ludzie!

Wystarczy z 2 prętów pospawać tak jakby koszyk, i wsadzić w niego kulkę.

Zakładamy to w środku beczki.

Gdy beczka napełnia się kulka się podnosi i zamyka.
A jakie te kulki będą najlepsze :?:
plastikowe,gumowe,całe puste w środku ? cholera już dwa razy przelałem aż łopatki poszły.Dorażnie wymieniłem na polipretynowe czy jakoś tam i chodzi ale pompa musi być non stop studzona.


Post Wysłano: 21 sie 2010, 22:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lip 2007, 10:45
Posty: 478
GG: 5718619
Samochód: Scania R560 6x4
Lokalizacja: KaRsIn

Co do głębokości to nasza pompa wyciągnęła najwięcej z 6 metrów więcej ni c***a :mrgreen: Kiepski trochę ciężko w to uwierzyć bo słyszałem że według praw fizyki to pompa poniżej 9 metrów nie da rady nic wyciągnąć ale kto wie... Co do tej zastawki żeby się nie przelewało my posiadamy beczkę jeszcze z plastiku to w niej (pomimo jej roku produkcji 1979) już oryginalnie była zamontowana taka zastawka w postaci płaskiego koła i ono zamykało się za każdym razem i gdy pompa przestała ciągnąć oznaczało to że zastawka zadziałała i nic już pompie nie zagrażało.


Post Wysłano: 08 paź 2010, 10:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lis 2009, 18:00
Posty: 9
GG: 0
Samochód: scania

Witam mam pytanie ,czy w samochodach specjalnych (asenizacyjnych) jest obowiązek używania tarczek?


Post Wysłano: 08 paź 2010, 18:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 393
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

Pojazd asenizacyjny nie jest pojazdem specjalnym
jedynie pojazdy z WUKO można zarejestrować jako specjalne a dokładniej pod wpisem "do czyszczenia kanalizacji"

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Post Wysłano: 18 paź 2010, 14:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 gru 2007, 21:50
Posty: 317
GG: 4628636
Lokalizacja: Warszowice

pojemnośc beczki 6 tyś litrów
Obrazek

_________________
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.


Ostatnio zmieniony 18 paź 2010, 14:19 przez Danio, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 18 paź 2010, 21:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 paź 2010, 13:12
Posty: 30
GG: 0

Panowie mam dodatkowe pytanko, czemu oni wyselwaja to na pole ? to jest dozwolone ?
http://www.youtube.com/watch?v=osa4sq6y ... re=related


Post Wysłano: 18 paź 2010, 21:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
Panowie mam dodatkowe pytanko, czemu oni wyselwaja to na pole ? to jest dozwolone ?
http://www.youtube.com/watch?v=osa4sq6y ... re=related
To jest zabronione, ale prawo swoje, a ludzie swoje. Szambo możesz wylać jedynie w punkcie do tego przeznaczonym, czyli na wylewie, z którym masz podpisaną umowę.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 19 paź 2010, 8:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 wrz 2010, 13:08
Posty: 1
GG: 0

kolego to co wylewają na filmiku to gnojowica można ją wylewać na pole :D


Post Wysłano: 19 paź 2010, 12:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 gru 2007, 21:50
Posty: 317
GG: 4628636
Lokalizacja: Warszowice

Cytuj:
kolego to co wylewają na filmiku to gnojowica można ją wylewać na pole :D
A nawet trzeba bo to nawóz

_________________
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.


Post Wysłano: 19 paź 2010, 13:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 paź 2010, 13:12
Posty: 30
GG: 0

aha no to dzieki koledzy za podpowiedz a czy ktoś w nawet najmniejszy sposob moglby sie ustosunkowac do mojej wczesniejszej wypowiedzi ? za kazda nawet najmniejsza podpowiedz bede bardzo wdzieczny
Pozdrawiam


Post Wysłano: 19 paź 2010, 13:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 gru 2007, 21:50
Posty: 317
GG: 4628636
Lokalizacja: Warszowice

Cytuj:
aha no to dzieki koledzy za podpowiedz a czy ktoś w nawet najmniejszy sposob moglby sie ustosunkowac do mojej wczesniejszej wypowiedzi ? za kazda nawet najmniejsza podpowiedz bede bardzo wdzieczny
Pozdrawiam
Wylewanie gnojowicy na pole jest dozwolone,tak samo jak wywożenie obornika bo to są nawozy,ale jeżeli byłby wywożony odpad z oczyszczalni (osad ze zbiorników)to już jest to zabronione jak napisał eRKaZet

_________________
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.


Post Wysłano: 21 paź 2010, 21:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2010, 14:33
Posty: 35
GG: 6462868
Samochód: Fiat Cinquecento ED
Lokalizacja: okolice KrK

Witam.Czy normalny samochód asenizacyjny nadaje się do wywożenia osadów z przydomowej oczyszczalni ścieków??Jeden mój sąsiad ma taką oczyszczalnię i dziś ją czyścili samochodem asenizacyjnym STAR 1142 z beczką o pojemności 6m3,niestety beczka potwornie się mordowała,nie mogła uciągnąć,przy końcu pompowania beczka nie była pełna,ale pompa potwornie się tłukła i nagle brakło osadu w studzience więc aż podrzuciło auto i przelało pompę.Czy to nie zaszkodzi temu samochodowi?To nie mój samochód ale pytam bo poprostu ten samochód jest w idealnym stanie,ale niestety napełnianie beczki przy pełnym szambie trwa nawet 40min!Więc pompę ma zajechaną.Jak mi się uda to wrzucę zdjęcia.Proszę o odp czy takie przelewanie nie zaszkodzi pompie!

Pozdrawiam


Post Wysłano: 23 paź 2010, 0:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 393
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

Pompa może wymagać regeneracji przelewanie ją szybko niszczy
może to też być wina szamba czasami właścicielom tych psełdo oczyszczaln przypomina się po 10 latach że trzeba je oczyścić jak osad już się niemieści (sprój wciągnąć budyń przez słomkę) poza tym taki syf lubi sie pienić a piana przełazi nawet przez zabezpieczenia
może być też gdzieś nieszczelność w instalacii

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Post Wysłano: 23 paź 2010, 13:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2010, 14:33
Posty: 35
GG: 6462868
Samochód: Fiat Cinquecento ED
Lokalizacja: okolice KrK

Osadu nie było dużo,było go mniej więcej 4,5m3.Oczyszczalnia jest czyszczona z tego co widzę raz na 5 miesięcy.Osad ma konsystencję plasteliny.Pod koniec pompa się potwornie zachłysnęła i wyrzuciła kawałki włosów i jakiś innych śmieci.Beczka nie była pełna.Ale się mocno zassała i nagle brakło więc podrzuciło ciecz do góry,beczka nie ma przegród.Pompa jest stara i już była przelana z 40razy więc beczkę naciąga w 20min.Dużo kosztuje regeneracja pompy?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 5 z 50 [ Posty: 997 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 750 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: