Strona 40 z 50 [ Posty: 997 ] Przejdź na stronę Poprzednia 138 39 40 41 4250 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 29 mar 2018, 15:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 393
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

Z trzecią osią. Masz mniejszy promień skrętu.

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Post Wysłano: 29 mar 2018, 18:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2009, 21:52
Posty: 94
Samochód: stare ale jare
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Cytuj:
. Mam pytanie jaka jest róznica w 3 ośkach ze skrętną 2osią i 3 ośką ?? którą lepiej cofnąć na posesje? którą się lepiej zawraca?
dla mnie to normalnie bajka..w każdą dziurę wjadę..no może w każdą :D wążne aby ostatnia byłą skrętna


Post Wysłano: 31 mar 2018, 11:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Założyłem do auta z ośka osrętną 386/65/22.5 i jest rewelacja, auto miej buja, lepiej się prowadzi w zakrętach + dużo lepiej jeździ się po mieście zwłaszcza po rondach. Na jesień zakładam też szerokiego na przód :wink:

Ale do auta bez skrętnej ostatniej nie ma mowy, żebym założył szerokiego :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pozdejmujesz nim kostki brukowe, trawę, i grom wie co jeszcze + wyobrażam sobie jak taki kapeć będzie trzymać na skręcie.... :roll:
Cytuj:
Cytuj:
. Mam pytanie jaka jest róznica w 3 ośkach ze skrętną 2osią i 3 ośką ?? którą lepiej cofnąć na posesje? którą się lepiej zawraca?
dla mnie to normalnie bajka..w każdą dziurę wjadę..no może w każdą :D wążne aby ostatnia byłą skrętna

Mi to się lepiej cofa na ośce opuszczonej niż na podniesionej, auto idzie idealnie tam gdzie chcesz, brama wąziutka za bramą jakiś ciasny winkiel, auto ładnie się składa, ładnie idzie nic cie nie trzyma jest po prostu bajka. A o oszczędności opon to już wogl nie wspomnę dam tylko przykład, że bez skrętnej ośki na moją jazdę (wiadomo jak na beczce ciągle się kreci) opony max 15 tyś km i druty na wierzchu (wiadomo opona nie nowa, ale do jazdy jeszcze była) a w aucie która ma sekretną opony po 50 tyś dalej praktycznie bez zużycia ;)

Ale dziady u mnie i tak mówią "panie kurła tamój szwagra siostry ciotecznej wuja staszka od strony kuzynki, to jej córce syn kiedyś kładł płytki w łazience to jemu znajmomy mowił ze jego ojca brata od storny syn kiedyś jeździł ze skrętna i się popsuła" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

---------------

A jeszcze jedna dość istotna sprawa do klienta którego robię, przyjechał jakiś majster i wyczyścił mu separator za 980zł brutto :mrgreen: I się zastanawiam dlaczego ja go nie mogę czyścić za 700zł brutto? :mrgreen: Jakie są przepisy odnośnie tych separatorów? Trzeba mieć jakies zezwolenia? Majster przyjechał z całkiem innego województwa, wiec nawet nie miał koncesji na nasz teren, więc...? Fakturę jakoś wystawił? Jak to robić, żeby robić legalnie...?


Post Wysłano: 01 kwie 2018, 12:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2009, 21:52
Posty: 94
Samochód: stare ale jare
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Cytuj:
---------------
A jeszcze jedna dość istotna sprawa do klienta którego robię, przyjechał jakiś majster i wyczyścił mu separator za 980zł brutto :mrgreen: I się zastanawiam dlaczego ja go nie mogę czyścić za 700zł brutto? :mrgreen: Jakie są przepisy odnośnie tych separatorów? Trzeba mieć jakies zezwolenia? Majster przyjechał z całkiem innego województwa, wiec nawet nie miał koncesji na nasz teren, więc...? Fakturę jakoś wystawił? Jak to robić, żeby robić legalnie...?
Na separatory tłuszczu masz zezwolenie na cały kraj..a 700zł to normalka :D w każdym sklepie spożywczym z wędliną itp. jest wymóg instalacji takiego separatora i co 6mc czyszczenie..Unia :D więc i roboty jest 8)
jakbyś był zainteresowany czyszczeniem takiego ustrojstwa to mam do zbycia auto przystosowane do taki robót,małe,zwinne..wiekowe ale cała zabudowa wymieniona.. 8)


Post Wysłano: 01 kwie 2018, 17:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Bardziej mnie interesuje kwestia prawna jak to robić legalnie, gdzie to wywozić, ale szczególnie jak wystawić kwit na to, żeby był pełen legal. Bo czyścić to ja mogę i moim autem :mrgreen: Aby jakiś zbiornik na czystą wodę muszę wyrzeźbić, żeby coś poświrować :mrgreen:


Post Wysłano: 05 kwie 2018, 6:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2011, 14:02
Posty: 64
GG: 0
Samochód: mercedes 2222

Musisz mieć zezwolenie na wytwarzanie odpadów żeby móc czyścić separatory


Post Wysłano: 05 kwie 2018, 21:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2018, 9:35
Posty: 18
Samochód: inny

A czy panowie macie kasy fiskalne? Ksiegowy mi powiedział ze lepiej od razy kupić i wejsć na Vat. Co o tym myslicie?


Post Wysłano: 05 kwie 2018, 22:00

Cytuj:
Bardziej mnie interesuje kwestia prawna jak to robić legalnie, gdzie to wywozić, ale szczególnie jak wystawić kwit na to, żeby był pełen legal.(...)
Tam się martwisz - stałem dziś nockę w Białymstoku, na Elewatorskiej. Ok. 3 nad ranem obudził mnie hałas. Patrzę - podjechały dwa DAFy asenizacyjne, klapa studzienki na bok i dawaj, spuszczamy w kanał. Ot Polska całą gębą...


Post Wysłano: 06 kwie 2018, 23:17

Kiepski jak to właściwie jest z tym zrzucaniem szamba? Masz podpisaną umowę z oczyszczalnią na jakiś określony czas i muszą odbierać od ciebie ścieki?

Czy może dojść do sytuacji jak u Barei,czyli "nie przyjmiemy pańskich ścieków,i co nam pan zrobi?" Czy oczyszczalnia może zerwać umowę lub nie przedłużyć jej bez podania powodu?

W przypadku nielegalu- gdzie najczęściej zrzucane są ścieki? Rzeki,las?

W zasadzie co stoi na przeszkodzie,żeby szambelan jeżeli ma swój dom z kanalizacją opróżniał beczkę do studzienki na swojej posesji?


Post Wysłano: 06 kwie 2018, 23:28
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Pewien jegomość z mojej okolicy zrobił tak, że na polu odwalił ogromny zbiornik na przydomową oczyszczalnię ścieków. Wlewa tam szambo wrzuca te bakterie a na końcu sączek i idzie w łąkę. Jak ma się to do prawa i ekologii nie wiem ale jakiś sposób na to jest.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 07 kwie 2018, 0:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Kiepski jak to właściwie jest z tym zrzucaniem szamba? Masz podpisaną umowę z oczyszczalnią na jakiś określony czas i muszą odbierać od ciebie ścieki?

Czy może dojść do sytuacji jak u Barei,czyli "nie przyjmiemy pańskich ścieków,i co nam pan zrobi?" Czy oczyszczalnia może zerwać umowę lub nie przedłużyć jej bez podania powodu?

W przypadku nielegalu- gdzie najczęściej zrzucane są ścieki? Rzeki,las?

W zasadzie co stoi na przeszkodzie,żeby szambelan jeżeli ma swój dom z kanalizacją opróżniał beczkę do studzienki na swojej posesji?
Nie wiem jak u kiepskiego ale w mojej okokicy znajomy jezdzi szambiarka. Oczyszczalnia ma podpisana umowe z gmina ze z rejonu gminy przyjmuje. Znajomy ma podpisana z gmina umowe ze spelnia warunki i moze pracowac na jej terenie.

Na dziko przewaznie zrzuca sie na łąki. Niektorzy rolnicy nawet chca by cos im rozpylic.

U nas aktualnie jest taki temat ze oczuszczalnia w sąsiedniej gminie nie dogadala sie z wojtem swojej gminy i nie przyjmuje zadnych odpadow oprocz gospodarstw podpietych pod kanalizację.gminy sasiednie nie chca przyjmowac z tamtad odpadow gdyz ledwo wyrabiaja ze swoim obszarem. Jedynym wyjsciem dla mieszkańców tej gminy wiejskiej jest zamawianie szambiarki z miasta oddalonego o 30km. Koszt 300zl za 5m3 gdzie wczesniej placili w swojej gminie 40zl

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 07 kwie 2018, 7:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
jest wymóg instalacji takiego separatora i co 6mc czyszczenie..Unia :D więc i roboty jest 8)
jest jakiś przepis na terminy czyszczenia separatorów?
pytam bo jedna "miła" pani dyrektor napisała mi że separatory wybijają sporadycznie - więc potrzebuję w odpowiedzi podeprzeć się jakimś aktem prawnym by lekko ja zgasić.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 07 kwie 2018, 23:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2018, 9:35
Posty: 18
Samochód: inny

Cytuj:
A czy panowie macie kasy fiskalne? Ksiegowy mi powiedział ze lepiej od razy kupić i wejsć na Vat. Co o tym myslicie?
Bedzie ktoś tak miły i mi da odppwiedź. Bo muszę przyznać że zielony jestem i czy w tym fachu to zda egzamin?


Post Wysłano: 08 kwie 2018, 4:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Cytuj:
A czy panowie macie kasy fiskalne? Ksiegowy mi powiedział ze lepiej od razy kupić i wejsć na Vat. Co o tym myslicie?
Bedzie ktoś tak miły i mi da odppwiedź. Bo muszę przyznać że zielony jestem i czy w tym fachu to zda egzamin?
są przepisy które mówią o obrocie po przekroczeniu którego musisz posiadać kasę fiskalną i ewentualnie zostać płatnikiem VAT - jedno jest niezależne od drugiego.


limit obrotu do kasy w roku 2018 nie uległ zmianie. Zgodnie z generalną zasadą dla wszystkich podatników, którzy prowadzą sprzedaż towarów i usług na rzecz osób fizycznych kasa fiskalna jest obowiązkowa, jeżeli ich obroty przekroczą 20 000 zł.

stawka podatku na usługi wywozu ścieków powinna być 8 % czyli obniżona.
co do reszty czyli jakie masz swoje koszty zakupu musisz sobie sam policzyć i zobaczyć jak to wychodzi.
zwolnienie z vatu masz do kwoty 200000 zł. obrotu.( chyba się nie pomyliłem).

jak tym masz takiego księgowego co nie potrafi ci wytłumaczyć zależności finansowych tylko mówi "że powinieneś" nie podając wyliczenia to gratuluję.....

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 08 kwie 2018, 8:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Jak obsługujesz głównie osoby prywatne, to często nie opłaca się być VATowcem. Jak firmy, to na odwrót. Ale to jest do przeliczenia, tak jak napisał Zzx.


Post Wysłano: 08 kwie 2018, 12:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
A czy panowie macie kasy fiskalne? Ksiegowy mi powiedział ze lepiej od razy kupić i wejsć na Vat. Co o tym myslicie?
Bedzie ktoś tak miły i mi da odppwiedź. Bo muszę przyznać że zielony jestem i czy w tym fachu to zda egzamin?
Nie mam kas w autach, choć chyba powinny być. Wystawiam powiedzenie wywozu u kilenta, a kasy na bazie i na koniec dnia nabija się na kasę (bądź pisze faktury vat dla firm).

Na kasę i tak i tak musisz nabijać, bo nigdy nie wiesz z kim masz do czynienia, a są przypadki cichych klientów itd.



--

Wywóz na pola:

Jadąc do klienta bierzesz od niego ścieki i stajesz się ich właścicielem.
Na zabranie ścieków musisz wystawić kwit. Dlaczego? Bo nielegalnie całym rokiem leją rolnicy na pola ścieki. Ale majster pilnie chce kwit bo ściga go straż gminna (90% moich klientów) więc musisz robić w stu procentach legalnie. Jadąc na zlewnie wpisujesz od kogo przywiozłeś. U nas straż gminna najpierw sprawdza gościa na zlewni, i dopiero jedzie do niego sprawdzić, czy twoje kwitki które mu dałeś grają ze zlewnią. Jeśli nie problem i to dość poważny.

Praktyka:

Jestem jedynym legalnym przewoźnikiem na ok 15 miejscowości w kilku gminach. W każdej z nich jest od 50 do 150 domów i wiecie co.... Nie ma roboty nic. Kompletnie nic. Gdy jest -25*C i rolnik nie pojedzie, bo mu beczka zamarza to owszem, robota jest, ale całym rokiem nie. A później wielkie zdziwienie, że na naszym terenie jest woda niezdatna do picia... :roll:

Cytuj:
Czy może dojść do sytuacji jak u Barei,czyli "nie przyjmiemy pańskich ścieków,i co nam pan zrobi?" Czy oczyszczalnia może zerwać umowę lub nie przedłużyć jej bez podania powodu?
Rok temu zamknięto mi bramę przed nosem i kazano cytuje "wypier..lać" .

Inny przykład na jedną z gmin nie dostaję koncesji. Sprawa wygląda tak, że jedyny przewoźnik na całą gminę to gminny traktor który nonstop się psuje więc ludzie czekają na wywóz po ok 3 tyg. Ale mnie nie wpuszczą, bo "auta nie spełniają wymagań technicznych aby prowadzić działalność na terenie gminy xxxxx" .
Nie żeby auta Euro 5... :roll:
Albo "baza firmy jest usytuowana zbyt daleko gminy po której miały by być prowadzone usługi, wiec odmowa wydania zezwolenia"... Śmiech, ale tak właśnie u nas sie prowadzi biznes.. :wink:
Cytuj:
W przypadku nielegalu- gdzie najczęściej zrzucane są ścieki? Rzeki,las?
U nas głównie rolnicy leją na pola, a później płaczą, że im w ciągu roku 4 krowy zdychają.
Cytuj:
W zasadzie co stoi na przeszkodzie,żeby szambelan jeżeli ma swój dom z kanalizacją opróżniał beczkę do studzienki na swojej posesji?
Sąsiedzi :mrgreen:

Kiedyś u nas była taka akcja, jednego typa dorwali, było na tyle grubo, ze sprzedał auta zeby wszystko spłacić.


W czwartek godz 17 telefon: Panie kurła zalało przyjadź Pan. Mówię dziś nie, jutro rano. No ok. Rano wpadam szambo puste obok pompa podłączona w ogórek... :roll:

A ile jest szamb w któych pompa jest zamontowana na stałe, a ludzie biorą tylko raz na rok dla kwitu to nawet nie liczę.


Post Wysłano: 08 kwie 2018, 12:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Przepisy uderzają w przedsiębiorców taki sposób, ze to się nie mieści w głowie, a to przemysłowe, a to bytowe, a to separatory to jeszcze coś innego, a to zezwolenie na gminę, a to plac betonowany, a to zezwolenie na przewóz niebezpiecznych, a to przekroczenia na zlewni i kara, a to limit, a to mandat bo ci kropla kapnie z zaworu, a to tłumacz się miśkowi ze pod zakaz jedziesz, a to zaraz ktoś z ryjem przyleci, że na drodze stoisz, i tak w kółko, zawsze coś... Wogl najnowszy wymysł jednej ze zlewni "opłata wjazdowa 150zł/mies" wiec za sam wjazd nawet trzeba płacić.

A Wiesiek podpina beczkę, bo Janusz do niego dzwonił, żeby przyjechać. Jedzie traktorem bierze 50zł wywala na wieś 2km. Wiesiek zrobi traktorem 4km, i w 20min zarobił 40zł na czysto i się z nas śmieje.



Art. 9o. 1. Podmiot prowadzący działalność w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych jest obowiązany do sporządzania kwartalnych sprawozdań. 2. Sprawozdanie jest przekazywane wójtowi, burmistrzowi lub prezydentowi miasta w terminie do końca miesiąca następującego po kwartale, którego dotyczy. 3. Sprawozdanie zawiera: 1) informacje o ilości i rodzaju nieczystości ciekłych odebranych z obszaru danej gminy; 2) informacje o sposobach zagospodarowania nieczystości ciekłych, wraz ze wskazaniem stacji zlewnej, do której zostały przekazane odebrane nieczystości ciekłe; 3) liczbę właścicieli nieruchomości, od których zostały odebrane nieczystości ciekłe.

przekazuje nierzetelne sprawozdanie, o którym mowa w art. 9n – podlega karze pieniężnej w wysokości od 200 zł do 500 zł, jeżeli sprawozdanie zostanie uzupełnione lub poprawione w terminie 14 dni od dnia doręczenia wezwania, o którym mowa w art. 9p ust. 2, a w przypadku niezastosowania się do wezwania od 500 zł do 5000 zł;


Post Wysłano: 08 kwie 2018, 15:01

Ale za co niby dorwali tego typa? Jego posesja,jego kanalizacja i jego studzienka i jeżeli zrzuca tam zwyczajne ścieki komunalne a nie zużyte paliwo jądrowe to w czym problem? Za co dostał karę i kto go wykończył? Policja? Straż gminna?

Ty masz w tej chwili podpisaną umowę bezpośrednio ze zlewną na odbiór twoich ścieków? to jest umowa na czas określony? Czy każdy szambelan podczas zbliżającego się terminu zakończenia umowy drży o to czy przedłużą z nim umowę/pozwolą nadal zrzucać ścieki do zlewni?

Podczas zrzucania ścieków,pilnuje cię jakiś pracownik zlewni? obserwuje co zrzucasz,ile i dlaczego? Są jakieś wąty,dlaczego tak dużo,dlaczego tak śmierdzi,dlaczego tyle papieru toaletowego itp?

Powiadasz,że cię gnębią,ślą donosy i uprzykrzają życie.A tych nielegalów nikt nie podpiernicza? Są pod parasolem ochronnym ludzi bo wywożą za pół-darmo?

Co powiesz o tych przydomowych,ekologicznych,oczyszczalniach? czy widzisz w tym zagrożenie dla swojej działalności?
Czytałem,że to jest jakaś cudowna sprawa-ścieki same znikają i nic nie trzeba przy tym praktycznie robić.Czy te oczyszczalnie będą coraz popularniejsze,czy koszt założenia jest o wiele wyższy niż szambo i nigdy nie zyska to na popularności?

Teraz trochę luźniejsze pytanie.Czy zdarzały ci się prośby,żeby wyłowić/odcedzić jakąś...drogocenną rzecz ze ścieków? Np.klientowi wpadła tam sztabka złota,albo jakieś diamenty i błagał,żeby to odszukać? :D


Post Wysłano: 08 kwie 2018, 19:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lis 2011, 17:15
Posty: 143
GG: 0
Samochód: man

Witam.Czytam że jak Polska długa i szeroka są różne metody rozliczeń z us a także różne zlewnie(które rządzą się swoimi prawami).Ja jestem vatowcem,podatek liniowy,nie mam kasy fiskalnej,większość faktur na osoby prywatne,ok.400.000zł obrotu w roku netto.Rachunkowość prowadzi mi biuro rachunkowe i biuro stwierdziło że mogę tak działać.Co do vat-u to w moim przypadku dobrze nim być.Wystawiam na 8% a otrzymuję na paliwo,części itp.23%.Będąc na ryczałcie podatek byłby większy do zapłacenia.A co do zlewnii operuję na 2.Na jednej leci na licznik pokazuje ph,cond,temperaturę,ilość ale nikt żadnych kar nie nalicza.Na 2 sytuacja identyczna ale tu raz na miesiąc biorą próbkę(losową)do analizy i w zależności czy ściek dobry czy nie mogą nałożyć karę.Generalnie co 2 raz jest niedobry i trzeba zapłacić.Kara w zależności od 15zł do 100zł a badanie 150zł.Umowa ze stacjami zlewnymi jest podpisana na czas nieokreślony.Widać bliżej stolicy większa normalność.Pozdrawiam.


Post Wysłano: 08 kwie 2018, 19:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

jak to różne?
masz generalnie 2 podatki dochodowy i vat.
dochodowy masz albo ryczałt albo w/g skali.
vat masz w/g stawki 8% (dla ciebie) od sprzedaży i 23% od zakupów lub czasami 8% (np.adblue).
i tyle.
do tego jak prowadzisz sprzedaż nieudokumentowaną fakturami to masz mieć kasę fiskalną po przekroczeniu 20 tys obrotu sprzedaży dla osób fizycznych - tu paragon musisz wystawić bezpośrednio po sprzedaży usługi a nie na bazie.
poczekaj aż przyjdzie ci zapytanie z US o kasę fiskalną - dlaczego jej nie masz.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 40 z 50 [ Posty: 997 ] Przejdź na stronę Poprzednia 138 39 40 41 4250 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: