Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 sty 2007, 18:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2006, 2:28
Posty: 449
GG: 1019688
Samochód: BMW M3 E90; Volvo VN780
Lokalizacja: Charlotte, NC, USA

Skoro koniecznie niektórzy chcą z "truckerów" zrobić "trackerów", to mam coś dla nich: Truck, który jeżdzi po "tracks" ("Tracks" to są tory kolejowe i nie tylko. Także tropy zajęcy i ślady kół na śniegu). Pojazd do przestawiania wagonów kolejowych w takich miejscach, jak bocznice przyfabryczne. Jego zaletą jest to, że jest on w stanie poruszać się po drodze i po szynach, a więc łatwo nim manipulować w miejscu, gdzie nie ma drugiego toru i wystarczającej ilości zwrotnic. Wadą jest, rzecz jasna, mała masa, więc limitowany "uciąg". Ale firma Wiese produkuje także większe "lokomotywy". Ich strona jest TUTAJ, a to kilkanaście zdjęć trochę już przechodzonego egzemplarza, ale ciągle pracującego każdego dnia na bocznicy firmy Frontier Logistics w Laredo w Teksasie:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Jak widać, koła z oponami są podnoszone, gdy pojazd pracuje na torach, opuszczane do jazdy po drodze. Tylna oś jest wtedy napędzana przez docisk do kól kolejowych, a przednia jest sterowana, jak w każdym samochodzie. Pojazd waży 14 ton, osiąga szybkość (na trzecim biegu) 11 km/h na drodze, 17,6 km/h na torach. Napędzany jest czterocylindrowym turbodieslem o nieznanych mi innych parametrach. Mam nadzieję, że się ten pojazd spodoba wszystkim trackerom, a mnie szukajcie w tematach dotyczących trucków.
:D :twisted: :P

_________________

Moje filmy na youtube.

POZWIEDZAJ ZE MNĄ USA.

KAMERA NA MOIM TRUCKU i INTERAKTYWNA MAPA z GPS-em: truck27.com


Tytuł:
Post Wysłano: 24 sty 2007, 20:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sty 2007, 23:02
Posty: 12
Lokalizacja: Gdynia

Hehe fajna maszynka.Ale do czego ona służy bo po co komu coś co tak wolno jeździ.Nie lepiej kupic se ciągnik i lokomotywę???

_________________
Scania R jest the best


Tytuł:
Post Wysłano: 24 sty 2007, 21:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 maja 2006, 17:08
Posty: 60

służy do przeciągania wagonów na stacjach, przystankach itp. itd. po co duża lokomotywa do przeciągania wagonów jak taki mały mniej pali i jest taki jakby nie wiem jaki. a zresztą kochany kolega hiob napisał na początku do czego służy

_________________
RKS Motor Lublin& WKS Śląsk Wrocław & RKS Chełmianka Chełm


Tytuł:
Post Wysłano: 24 sty 2007, 22:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2006, 2:28
Posty: 449
GG: 1019688
Samochód: BMW M3 E90; Volvo VN780
Lokalizacja: Charlotte, NC, USA

Cytuj:
Hehe fajna maszynka.Ale do czego ona służy bo po co komu coś co tak wolno jeździ.Nie lepiej kupic se ciągnik i lokomotywę???
Główną zaletą tego typu maszyny jest to, że może zjechać z torów w dowolnym miejscu, objechać odciągnięte wagony i przestawiać kolejne. Żadna lokomotywa tego nie zrobi.

_________________

Moje filmy na youtube.

POZWIEDZAJ ZE MNĄ USA.

KAMERA NA MOIM TRUCKU i INTERAKTYWNA MAPA z GPS-em: truck27.com


Tytuł:
Post Wysłano: 16 lut 2007, 23:41

Tego tematu to ja nie widziałem maszynka ciekawa co w Polsce to takiego widoku się nie zobaczy.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: