Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 31 mar 2015, 20:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2015, 17:34
Posty: 3
Samochód: Mercedes actros

Witam! Mam do was pytanie czy w pojeżdzie specjalnym wymagane jest używanie karty kierowcy. Bo dokładnie jeżdze cysterną asenizacyjną (asen-wuko) i nie wiem czy muszę jej używać?


Post Wysłano: 31 mar 2015, 22:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2015, 12:01
Posty: 39
Samochód: Iveco, Mercedes
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Nie wiem jak w asenizacyjnym, ale w pomocy drogowej do 100km od bazy nie trzeba. ITD-ek powiedział że jak nie będę autem wyjeżdżał nigdy poza 100km to mogę nawet wymontować tacho. Na pytanie o to że się drze, że jadę bez ważnej karty powiedział: musi się drzeć, tak został zbudowany.


Post Wysłano: 01 kwie 2015, 14:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2015, 17:34
Posty: 3
Samochód: Mercedes actros

Dzieki za informacje. A nie wiesz może jakie kary pieniezne są za brak używania karty kierowcy? Bo ja jezdze wokół komina na codzień tylko raz na dwa tygodnie jade w trasę.


Post Wysłano: 01 kwie 2015, 16:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 maja 2009, 21:10
Posty: 58
GG: 0

Żeby się nie darł o karte to robisz tak Ok->wpisz-> pojazd-> out start i nie będzie wolał o kartę. Tak jeździmy na pomocy drogowej i błąd się nie świeci :)


Post Wysłano: 01 kwie 2015, 20:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2015, 17:34
Posty: 3
Samochód: Mercedes actros

A co z tymi karami za brak używania karty w takim pojeżdzie?


Post Wysłano: 01 kwie 2015, 22:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

http://www.gitd.pl/jazda-bez-tachografu


art. 13 rozporządzenia WE 261/2006 dopuszczono możliwość wyłączenia, przez państwa członkowskie UE, z obowiązku rejestrowania czasu pracy kolejnych kategorii przewozów. Polska przyjęła wszystkie te wyłączenia.

Dotyczy to przewozów wykonywanych:
Cytuj:
- pojazdami używanymi w związku z odprowadzaniem ścieków, ochroną przeciwpowodziową, konserwacją urządzeń zaopatrujących w wodę, gaz i elektryczność, utrzymaniem i kontrolą dróg, zbieraniem odpadów z gospodarstw domowych i ich wywozem, usługami telegraficznymi i telefonicznymi, nadawaniem programów radiowych i telewizyjnych oraz wykrywaniem nadajników lub odbiorników radiowych lub telewizyjnych;

_________________
NIE-POMPIARZ


Post Wysłano: 01 kwie 2015, 23:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sty 2010, 11:59
Posty: 395
GG: 2244591
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Kluczbork OKL

Karta w tacho MUSI być tylko w Twoim przypadku włączasz funkcje OUT i jeździsz.

_________________
http://www.lechmot.pl
1.Twój problem nasze pieniądze.
2.Zawsze PIERWSI przy Tobie!.
3.Marudź ile chcesz a płać ile się należy!.


Post Wysłano: 02 kwie 2015, 0:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2015, 12:01
Posty: 39
Samochód: Iveco, Mercedes
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Cytuj:
Żeby się nie darł o karte to robisz tak Ok->wpisz-> pojazd-> out start i nie będzie wolał o kartę. Tak jeździmy na pomocy drogowej i błąd się nie świeci :)
mam włączony out i dalej się drze - stoneridge
Cytuj:
Karta w tacho MUSI być tylko w Twoim przypadku włączasz funkcje OUT i jeździsz.
w pomocy drogowej nie musisz mieć karty w tacho, tak samo jak nie musisz wkładać tarczki. do 100km od bazy 561/2006 nie dotyczy. jeździsz jak osobówką, nawet jak używasz holownika do wożenia no nie wiem, np. palety cegieł.


Post Wysłano: 02 kwie 2015, 9:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 maja 2009, 21:10
Posty: 58
GG: 0

Cytuj:
mam włączony out i dalej się drze - stoneridge
Tacho będzie co jakiś czas pokazywało info żeby włożyć kartę ale błąd na desce nie będzie Ci się świecił


Post Wysłano: 02 kwie 2015, 10:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 paź 2010, 17:16
Posty: 816

W renault się świeci "jazda bez karty"


Post Wysłano: 02 kwie 2015, 10:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sty 2010, 11:59
Posty: 395
GG: 2244591
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Kluczbork OKL

Cytuj:
. do 100km od bazy 561/2006 nie dotyczy. jeździsz jak osobówką, onawet jak używasz holownika do wożenia no nie wiem, np. palety cegieł.
Od kiedy to przy transporcie zarobkowym czyli wożeniu cegły samochodem powyżej 3,3,5t nie musisz rejestrować swojego czasu jazdy?
Jak jest tacho musi być karta i tyle, nigdzie nie jest napisane że możesz jeździć bez karty tylko że nie obowiązuje czas jazdy czyli funkcja OUT powodzenia przy kontroli ITD podczas jazdy bez karty ;)

_________________
http://www.lechmot.pl
1.Twój problem nasze pieniądze.
2.Zawsze PIERWSI przy Tobie!.
3.Marudź ile chcesz a płać ile się należy!.


Post Wysłano: 02 kwie 2015, 13:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2015, 12:01
Posty: 39
Samochód: Iveco, Mercedes
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Cytuj:
Od kiedy to przy transporcie zarobkowym czyli wożeniu cegły samochodem powyżej 3,3,5t nie musisz rejestrować swojego czasu jazdy?
Jak jest tacho musi być karta i tyle, nigdzie nie jest napisane że możesz jeździć bez karty tylko że nie obowiązuje czas jazdy czyli funkcja OUT powodzenia przy kontroli ITD podczas jazdy bez karty ;)
jesteś pewien?????
poczytaj sobie - strona 21 i strona 23 http://ec.europa.eu/transport/modes/roa ... ext_pl.pdf
Miałem kontrole w promieniu 100 km od bazy jak wiozłem dwie palety kostki brukowej. Żyję i włos mi z głowy nie spadł.
Cytuj:
Tacho będzie co jakiś czas pokazywało info żeby włożyć kartę ale błąd na desce nie będzie Ci się świecił
nie no nie drze się cały czas. na tacho potwierdzam dwa razy enterem, na desce klikam, żeby błąd zniknął i już jest cisza- do następnego postoju powyżej minuty


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: