Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 mar 2015, 10:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sty 2010, 11:59
Posty: 395
GG: 2244591
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Kluczbork OKL

ViaToll musi być

A jak holuje samochód za sobą na widłach po płatnej A4 Karków-Katowice to płacę za siebie i za tego na widłach czyli 2 x 16,5zł na bramce...

_________________
http://www.lechmot.pl
1.Twój problem nasze pieniądze.
2.Zawsze PIERWSI przy Tobie!.
3.Marudź ile chcesz a płać ile się należy!.


Post Wysłano: 27 mar 2015, 18:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2015, 12:01
Posty: 39
Samochód: Iveco, Mercedes
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Jak auto masz powyżej 3,5t DMC to musi być ViaToll.
Jak masz auto do 3,5t DMC (na kat. B) i zapniesz przyczepę (suma dmc auta i przyczepy jest 3501kg lub więcej) to musisz mieć viatolla.
Jak masz auto do 3,5t DMC z widłami i holujesz na widłach to viatolla nie potrzebujesz.
Jak holujesz auto na widłach to nie wolno Ci jeździć po autostradach. Wolno jedynie na widłach po autostradzie holować auto od miejsca zdarzenia do pierwszego zjazdu. Ty płacisz za siebie, a za holowany pojazd trzeba zapłacić za tyle zjazdów ile był na autostradzie (wedle pobranego ticketa).
Wypuścić z autostrady to Cię wypuszczą, ale nie wpuszczą Cię na autostradę płatna.


Post Wysłano: 27 mar 2015, 18:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sty 2010, 11:59
Posty: 395
GG: 2244591
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Kluczbork OKL

Kurde jakoś nie przypominam sobie żebym zakładał taki temat w tym miejscu :roll:

Jakiś moderator musiał namieszać i z mojego postu w jakimś temacie zrobił nowy wątek :P

Prostuje sprawę, o ViaTollu wiem wszystko co i jak.

Chodziło mi bardziej o to że jak wiozę samochód za sobą to na płatnym odcinku Katowice-Kraków muszę płacić za siebie i za tego z tyłu czyli 2x 16,5zł a ten z tyłu przecież sam nie jedzie, silnik nie odpalony, tylko na jednej osi, kłóciłem się na bramkach że to jest jako przyczepa a nie drugi samochód, no ale nie szło nic wynegocjować :P

_________________
http://www.lechmot.pl
1.Twój problem nasze pieniądze.
2.Zawsze PIERWSI przy Tobie!.
3.Marudź ile chcesz a płać ile się należy!.


Post Wysłano: 27 mar 2015, 20:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2015, 12:01
Posty: 39
Samochód: Iveco, Mercedes
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Cytuj:
Chodziło mi bardziej o to że jak wiozę samochód za sobą to na płatnym odcinku Katowice-Kraków muszę płacić za siebie i za tego z tyłu czyli 2x 16,5zł a ten z tyłu przecież sam nie jedzie, silnik nie odpalony, tylko na jednej osi, kłóciłem się na bramkach że to jest jako przyczepa a nie drugi samochód, no ale nie szło nic wynegocjować :P
Nic z tego nie wyszło, bo po autostradzie nie wolno się holować, wynika to z ustawy Prawo O Ruchu Drogowym, czy też z Kodeksu Drogowego. Dlatego Cię nie wpuścili.
Mamy w firmie Daily do 3,5t DMC (zabudowa tylko widły bez platformy) i po płatnych ekspresówkach jeżdżę bez ViaBoxa na szybie i jest ok. Bo to nie jest przyczepka tylko holowane auto. Jest to holowanie na połączeniu sztywnym w sposób wykluczający udział kierowcy w pojeździe holowanym. Na widłach ale jednak holowane.
Jak byś z Wrocławia dalej na Jędrzychowice po autostradzie poleciał z autem na widłach to 100 do 1 że by Cię ITD zdjęło.


Post Wysłano: 29 kwie 2015, 7:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 kwie 2015, 7:45
Posty: 3
Lokalizacja: Łódź

I co odpisali ? Ciekaw jestem co ci napisali.


Post Wysłano: 02 sie 2015, 3:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sty 2010, 11:59
Posty: 395
GG: 2244591
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Kluczbork OKL

qba i jak tam sytuacja?

_________________
http://www.lechmot.pl
1.Twój problem nasze pieniądze.
2.Zawsze PIERWSI przy Tobie!.
3.Marudź ile chcesz a płać ile się należy!.


Post Wysłano: 02 sie 2015, 9:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

qba82 to tylko spamer, który ma link reklamowy w sygnaturze. Nie róbcie sobie nadziei na odpowiedź.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: