Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 lip 2006, 20:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sty 2006, 16:25
Posty: 1
Lokalizacja: Kraków

Szanowni Kierowcy

Fundacja na rzecz Ratownictwa Lotniczego im. Bogusława Arendarczyka i Janusza Rybickiego powołana została aktem notarialnym w dniu 28 maja 1998 r. Inauguracja działalności miała miejsce 11.08.1998 na lotnisku w Balicach. Patronami Fundacji zostali piloci Zespołu Lotnictwa Sanitarnego w Krakowie , którzy 11 sierpnia 1994 roku zginęli w katastrofie śmigłowca "Sokół" podczas akcji ratowniczej w Tatrach. Wraz z Bogusławem Arendarczykiem i Januszem Rybickim śmierć w katastrofie ponieśli ratownicy z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zakopanem: Janusz Kubica i Stanisław Mateja.
Założycielami fundacji są pracownicy Zespołu Lotnictwa Sanitarnego w Krakowie, zatrudnieni w Małopolskiej Kolumnie Transportu Sanitarnego (już nie istniejącej), Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym, i krakowskich szpitalach piloci, lekarze i pielęgniarze. Wszyscy są profesjonalistami w ratownictwie i entuzjastami ratownictwa z powietrza. Wszyscy członkowie Fundacji pracują na Jej rzecz społecznie bez żadnego wynagrodzenia.
Honorowy patronat nad Fundacją sprawuje Wojewoda Małopolski. Nadzór nad Fundacją sprawuje Minister Zdrowia.

W ubiegłym roku, ze względu na olbrzymie tradycje naszego regionu w dziedzinie ratownictwa (pierwsze pogotowie ratunkowe i organizacja ratownictwa górskiego), fundacja nasza podjęła inicjatywę utworzenia w Krakowie „Muzeum Ratownictwa”. Zbiór eksponatów Muzeum będzie obejmował różne dziedziny ratownictwa tzn. ratownictwo medyczne, lotnicze, górskie, morskie, drogowe, górnicze i pozostałe, szeroko rozumiane dziedziny ratownicze. Do tej pory fundacji udało się pozyskać 20 pojazdów ratowniczych (karetki pogotowia, sanitarki wojskowe, wozy strażackie), 1 śmigłowiec ratowniczy oraz szereg mniejszego sprzętu, wyposażenia, mundury, stare mapy, dokumenty i ratownicze modele (pojazdy, statki powietrzne itp.). Równolegle prowadzimy prace nad pozyskaniem obiektu pod powstające Muzeum, rejestracją kolekcji, jak również niezbędną zmianą statutu naszej Fundacji.

Obrazek

Zwracamy się o pomoc do szanownych kolegów kierowców o pomoc w przetransportowaniu niektórych eksponatów do Krakowa. Niestety nie stać nas jako Fundację na wynajęcie profesjonalnej lawety. Być może czasem wracacie "na pusto" przez Kraków. Najpilniejsze jest przywiezienie 3 karetek przekazanych przez Stołeczną Kolumnę Transportu Sanitarnego "Meditrans" w Warszawie : FSO 1500, Nysa 522 "R" i Renault Traffic "R". Proszę o kontakt gdyby ktoś mógl pomoc.

Z lotniczym pozdrowieniem

Fundacja na rzecz Ratownictwa Lotniczego
Kraków - Balice

http://www.airrescue.boo.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 22 lip 2006, 21:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2005, 13:02
Posty: 186
GG: 6339605
Samochód: STAR 244 GBA Pożarniczy
Lokalizacja: Pawłowice Śląskie

Całkowicie popieram aukcję, niesety nie jestem kierowcą ale chciałbym kilka słów powiedzieć
-Proszę i ja i pomoc dla kolegi --Airrescue -- Dla mnie to bardzo ważne, nie mogę patrzeć jak zabytki polsakiej motoryzacji a w sczególnosći już dawno zapomniane, stojaće gdzieś w wiejskich zagrodach, złomowiskach, ruderach czekająće tylko na ostateczny koniec swego losu- mowa tu o naszych pojazdach min- Sanitarki ( pojazdy pogotowia ratunkowego) NYSKA, ŻUK. i inne
pojazdy historyczne straży pożarnej min- STAR 21 GBAM. STAR 25. STAR 28/ 29 itd
pojazdy ratownictwa ,,
więć i ja proszę w w imieniu kolegi-- Airrescue -- Jeśli ktoś napotka na swojej drodze, pojazd o wartośći historycznej, bardzo proszę o kontakt z autorem postu badz ze mną.Pozdrawiam

_________________
Z wojskowym pozdrowieniem CZOŁEM


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: