Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 sie 2010, 22:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2010, 20:28
Posty: 13
GG: 0

Trochę mnie tu nie było :) jakoś tak nie miałem czasu napisać, a później wyszło mi z głowy ;)
Kupiłem w końcu podnośnik jakiego szukałem. Dokładnie taki jak tutaj:
http://www.girmek.se/hispec.php
Mały jest bo ma tylko 10m ale do mojej pracy w zupełności mi wystarcza. Co istotne, kupiłem taki w którym można zmniejszyć rozstaw osi do 80 cm więc wchodzi we wszystkie drzwi i do tego masa 700 kg więc ciągam osobówką a jak trzeba to sam go przepchnę w inne miejsce. Jeden minus to mały wysięg boczny - ok 1,5 metra... ale przy tych gabarytach prawie wszędzie się da podjechać :)

A teraz kwestia rejestracji... Na komendzie nie potrafili mi odpowiedzieć, więc zapytałem się policjantów którzy stali przy trasie z suszarką :) Powiedzieli, że jak ubezpieczyciel wystawi mi OC, to nie trzeba rejestrować. Powiedzieli, żeby dobrze by było założyć oświetlenie.
Tak też zrobiłem. Wykupiłem OC - takie, które jest ważne na drogach (za całe 60 zł), zamontowałem wszystkie światełka (takie jak w normalnej przyczepie) no i latam z tym po drogach. Na razie mnie jeszcze nikt nie kontrolował i nie wiem jaka będzie reakcja, ale w razie czego powołam się na rozmowę z policjantami (byli z mojego rejonu, a nigdzie dalej się raczej nie wybieram).
Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz za cenne podpowiedzi ;) Szczególnie Gulinowi :)


Post Wysłano: 18 sie 2010, 11:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:05
Posty: 390
GG: 5236488
Samochód: ŁOPEL
Lokalizacja: GRUDZIADZ

fajnie,że mogłem pomóc...widzę po zdjęciach,że twoja maszynka ma prostą konstrukcję(podpory śrubowe,poziomowanie kosza mechaniczne)co wróży bezawaryjną eksploatację...podparcie przy twojej pracy będzie troszkę kłopotliwe szczególnie podczas ciągłego przemieszczania się,ale zawsze to lepsze niż rusztowanie....powodzenia w pracy i bezproblemowego użytkowania....


Post Wysłano: 07 wrz 2010, 19:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2010, 20:28
Posty: 13
GG: 0

Dokładnie tak jak piszesz :) rozkręcanie tych podpór jest trochę kłopotliwe, ale już doszedłem do wprawy ;) Jeśli jest równo, to bez problemu można je lekko poluzować i można przestawić go w inne miejsce (bez składania) ale przy nierównym podłożu zaczyna się czasochłonna zabawa.
Ogólnie to liczyłem się z tym przy zakupie, ale stanąłem przed wyborem, czy podnosnik ma być bardzo lekki i mały (700 kg i szerokość po zwężeniu osi 80 cm), czy wygodniejsze i szybsze - hydrauliczne podpory ale za to masa ponad tonę (te co oglądałem nawet 1250 kg) i dużo większe wymiary (dwa razy większa szerokość).
Na razie uważam, że wybrałem dobrze.... chociaż czasami trochę poklnę jak muszę go przestawiać co metr :) Pozdr!


Post Wysłano: 10 paź 2010, 21:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 paź 2010, 21:28
Posty: 1
GG: 0

Spory ten podnośnik, 25m to już tylko wieża Eiffla jest nieosiągalna ;)

_________________
Wynajmij podnośnik koszowy, a wszystko stanie się proste.


Post Wysłano: 10 paź 2010, 21:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

25m to o wiele za mało, żeby go dobrze wykorzystać :/ Pamiętaj o tym, że te 25m jest mierzone w praktycznie pionowym rozstawie. Pod kątem już jest o wiele mniej.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 04 sty 2011, 18:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 sty 2011, 18:21
Posty: 1
GG: 0
Samochód: lublin

witam wszystkich forumowiczow mam pytanie dotyczace podnosnika koszowego typu P-100 zamontowany zostal na podwoziu samochodu ciezarowego marki lublin 3352 mam problem z przeniesieniem jednostki napedowej na hydraulike w tym podnosniku urzadzenie jest z 1980 roku i ma juz hydrauliczne podpory wczesniej podnosnik byl napedzany pompa boscha 24 v ale nie odpowiada mi to sa problemy z tym. szukam pomocy lub podpowiedzi jaka pompe zamontowac do silnika andoria 4C90 dolozyc lape uchwyt ,pompe aby to dzialalo . z kolei wiem ze przystawka odbioru mocy kosztuje ok. 1500zl i do tego pompa nie wchodzi w gre. kiedys na tarpanie bylo to zrobione na stale pompa z paska napedzana od silnika i dodatkowa sekcja ktora rozlanczala lub zalaczal urzadzenie do pracy podzczas jazdy czy postoju. jezeli ktos z kolegow ma pomysl na rozwiazanie mojego problemu lub wie jak sobie z tym poradzic bardzo prosze o pomoc . przeprazam za bledy i pozdrawiam


Post Wysłano: 05 sty 2011, 19:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:05
Posty: 390
GG: 5236488
Samochód: ŁOPEL
Lokalizacja: GRUDZIADZ

bez przystawki nie zamontujesz pompy hydraulicznej,bo niby gdzie by miała odbierać napęd...
jeśli nawet wykombinowałbyś jakieś podłączenie do np. układu rozrządu :shock: (nie wiem jak to jest tam zbudowane)lub do paska klinowego-pompa nie będzie miała zbyt długiego żywota...a co z tym silnikiem elektrycznym?taka lipa?


Post Wysłano: 18 lut 2011, 20:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lut 2011, 20:24
Posty: 11
GG: 0

Witam

Zastanawiam się nad zakupem Lublina lub Iveco 12m.
1.Czy są zlecenia na takie wysokości? .
2.Czy da rade zarobić na paliwo, kredyt i operatora ;-)
3. Jak wyglądają typowe zlecenia co do ilośći godzin/dni, średnia dniówka godzinowa.

Będe wdzięczny za podpowiedzi.

Pozdrawiam

p.s Jest jakieś forum typowo o zwyżkach?


Post Wysłano: 18 lut 2011, 21:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:05
Posty: 390
GG: 5236488
Samochód: ŁOPEL
Lokalizacja: GRUDZIADZ

1.generalnie to nijaka wysokość(drabina obsługuje takie)...
możesz obsługiwać bilboardy,konserwacje oświetlenia ulicznego,lampki świąteczne na supermarketach-o drzewach zapomnij-za niski..
lecz te prace wykonują podmioty,które mają już taki sprzęt...marne szanse...
2.oczywiście,że da radę...
3.to nie takie proste....

p.s. o takim typowym forum nie słyszałem...operatorzy mają tyle roboty,ze nie ma czasu na siedzenie w necie :mrgreen:

skąd w ogóle jesteś,jest tam jakiś rynek na podnośniki?


Post Wysłano: 19 lut 2011, 1:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Cytuj:
Zastanawiam się nad zakupem Lublina lub Iveco 12m.
12m? Zupełnie nie użyteczne.
Cytuj:
1.Czy są zlecenia na takie wysokości? .
J/W. Problem jest ze zleceniami na 18m, bo jest nimi zapchany rynek.
Cytuj:
2.Czy da rade zarobić na paliwo, kredyt i operatora
Chyba za duże masz wymagania.
Cytuj:
3. Jak wyglądają typowe zlecenia co do ilośći godzin/dni, średnia dniówka godzinowa.
Z teco co zaobserwowałem nie ma reguły, ale najczęściej zsą zlecenia 1-2h lub całodniowe.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 19 lut 2011, 11:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lut 2011, 20:24
Posty: 11
GG: 0

Dzięki za odpowiedzi.

Jestem z Łodzi . Obsługiwałbym Łódź i okolice.
Jeździ pare takich małych po mieście. Widze że robota jest- szczególnie bilbordy (widze jak goście robią dokumentacje foto po zrobionej robocie). Zastanawiam się czy da rade znalść przypadkowego klienta z ogłoszeń czy zostaje tylko przekonanie do siebie agencji reklamowych. W Łodzi bilbordów iest bardzo dużo, o podnośnik dość trudno bo sam chciałem wynająć to często do 2-3 dni traba czekać bo mają robote terminową.


Post Wysłano: 19 lut 2011, 14:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:05
Posty: 390
GG: 5236488
Samochód: ŁOPEL
Lokalizacja: GRUDZIADZ

przeczytałeś ten wątek od początku?jest kilka przydatnych informacji...jeśli chcesz wydać na zakup-20-30 tyś...jeszcze w kredycie,to sobie podaruj...podnośnik na wynajem musi być maksymalnie uniwersalny...żeby wejść na rynek musisz mieć minimum 25m-30m...najlepiej coś takiego jak na moich fotkach wcześniej.
do czego się przyda?
-prace konserwacyjne na dachach kamienic..
-wycinka drzew,gałęzi..
-praca przy liniach napowietrznych..
-prace konserwacyjne przy ścianach budynków..
-bilboardy..
-konserwacja masztów..
-prace wewnątrz budynków(np. hale magazynowe,hipermarkety,kościoły)


Post Wysłano: 04 lis 2011, 16:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 mar 2009, 15:10
Posty: 540
GG: 0

witam

wybieram sie w przyszłym tygodniu na rozmowe o prace jako operator podosnika koszowego.
pytanie moje
Na jakie zarobki mogę liczyć? Chciałbym dostac 13zł na godzine, ale oczywiscie jak życie pokazuja to co ja chce a co dostane to sie zazwyczaj rózni :)


Post Wysłano: 04 lis 2011, 17:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:05
Posty: 390
GG: 5236488
Samochód: ŁOPEL
Lokalizacja: GRUDZIADZ

a czym ta firma się zajmuje?jaki sprzęt?


Post Wysłano: 04 lis 2011, 23:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 mar 2009, 15:10
Posty: 540
GG: 0

konkretnie to usługi dźwigowe (tzn. żurawie samojezdne) oraz własnie usługi na wynajem podnośnika koszowego. sprzęt standardówka na naszych drogach. Starek i 18 m wysięg


Post Wysłano: 05 lis 2011, 14:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:05
Posty: 390
GG: 5236488
Samochód: ŁOPEL
Lokalizacja: GRUDZIADZ

to zależne również od miejscowości,ale myślę,że nie powinno być problemu(13pln/h)
chociaż w moim rejonie było słabo z zarobkami przez emerytów i rencistów którzy robili za grosze wypierając młodych ludzi...po za tym dobrze by było jakbyś miał również kwity na żurawie-byś miał atut w postaci uniwersalności...ale myslę,że masz szanse zrobić takie uprawnienia w tej firmie skoro mają też żurawie...


Post Wysłano: 05 lis 2011, 23:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 mar 2009, 15:10
Posty: 540
GG: 0

Łódź dokładnie. wiesz, nie mam doświadczenia na podnośnikach koszowych. ale wcześniej jezdziłem sporo betonomieszarką i troche HDS-em. także chciałbym dostać chociaż 12 zł na godzine. i z tego co wiem mało jest własnie operatorów z uprawnieniami na I P UDT.


Post Wysłano: 10 lis 2011, 0:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 mar 2009, 15:10
Posty: 540
GG: 0

napisze, bo jestem po rozmowie

jest tak. na początek 10 zł + za każdą godzine ponad 8 godzin 13 zł. po 3 miesiącach 12 zł na godzine i nadgodziny 15 zł. dodatkowo przez pierwszy tydzien jezdze z operatorem który już robił na tym sprzęcie i mam wtedy 7 zł. ewentualnie jak nie ma pracy to zostaje konserwacja maszyny na bazie gdzie szefo płaci za to 8 zł. także średnio bardzo to wygląda.


Post Wysłano: 25 sty 2012, 17:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lut 2011, 17:22
Posty: 9
GG: 0

Witam
I jak tam sa jacys operatorzy lub zainteresowani tematem podnosnikow koszowych. Z checia podyskutuje bo wiedze na ten temat mam sporą (praktyczną i teoretyczną). :)
Z chęcią wymienię się doswiadczeniami.


Post Wysłano: 01 cze 2012, 15:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 cze 2012, 15:55
Posty: 1

Zgadza się szalikowiec. Sam jestem po kursie na podnośniki koszowe który robiłem w Wieluniu, a więc niedaleko łodzi (w tym miejscu) i po kursie oferowano mi podobne stawki za pracę operatora.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: