Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 sie 2008, 17:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Cytuj:
Ciężkie pojazdy widoczne na zdjęciach służą do wywoływania wstrząsów sejsmicznych. Pojazdy zatrzymują się w wyznaczonych wcześniej miejscach, opierają na stalowej “stopie”, po czym uruchamiane są wibracje.Jak dowiedzieliśmy się od operatora jednej z maszyn, czujniki umieszczone w pewnej odległości od miejsca w którym stoją pojazdy, analizują wywołane wstrząsy. Po przetworzeniu uzyskanych danych, geolodzy i geofizycy są w stanie określić z jakim podłożem mają do czynienia i gdzie mogą występować surowce takie jak ropa, czy gaz.
Źródło: http://www.expresskaszubski.pl

Wie ktos cos wiecej na temat tych pojazdow?

ObrazekObrazek
Obrazek

Zdjecia sa mojego autorstwa :)

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Post Wysłano: 30 sie 2008, 22:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 22:31
Posty: 411
Lokalizacja: Kielce/Ipswich

Na autkach masz napisane Geofizyka Kraków


Post Wysłano: 31 sie 2008, 11:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Dokladnie, podczas wywolywania wibracji wszystko sie trzesie :) A to dopiero poczatek bo prowadza drugi raz badania na naszych polach z tym ze juz tylko ok 20 metrow od naszych domow bo stwierdzili ze gaz jest na wiekszym obszarze niz mysleli i wibracje w domu juz beda odczuwalne w duzo wiekszym stopniu niz poprzednio :/ Zaciekawilem sie tymi maszynami kiedy uslyszalem od operatorow ze nacisk plyty na ziemie podczas wibracji wynosi 50 ton i rowniez obilo mi sie o uszy ze jedna taka maszyna potrafi spalic ok 300litrow ropy na godzine, ale niestety nie wiem czy to jest prawda :?

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Post Wysłano: 31 sie 2008, 18:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sie 2008, 23:10
Posty: 11
GG: 8643692
Lokalizacja: Podkarpacie

Całkiem to prawdziwe gdy jeździli koło mnie to stały dwa Volva FM z paliwem.ale to u mnie nie trwało dłużej jak 3 dni.Do ciekawostek nalezy zaliczyc ze jak byli 400 m odemnie to wibracji nie odczuwałem tak bvardzo a gdy byli 600m to juz bardziej...dziwne


Post Wysłano: 31 sie 2008, 22:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

U nas znowu jest na odwrot, czym blizej tym mocniej czuc wibracje. Geofizyka Krakow prowadzi w naszej okolicy prace od poczatku lipca, teren jaki mieli do zbadania wynosil 250km. Tutaj w paliwo zaopatrza je Star z przyczepa ktory jest ich wlasnoscia. Maszyny naprawde wywoluja ogromne wrazenie, jesli mi sie jutro uda to zrobie dokladne fotki plyty ktora wywoluje wibracje :) Jeszcze wieksze wrazenie robi na mnie ich zachlannosc na rope :shock:

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Post Wysłano: 01 wrz 2008, 13:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sie 2008, 23:10
Posty: 11
GG: 8643692
Lokalizacja: Podkarpacie

Zupcia im widocznie pasuje :lol: maszyny sa fajne.W mojej okolicy mieli do zbadania 147 km ale guzdrali się i to nieźle bo od miejscowosci oddalonej o 15 km od mojej wpadli cos miesiac pozniej;D.A powiadałeś, że wykryli koło Ciebie gaz tak??To współczuję Ci troche teraz bo bedziesz tam miał maszyny wiertnicze, stare Krazy z Geofizyki KRK i takkie tam różne bo gdyby robili u Ciebie szyb tzn ta kilku metrową wieżyczkę metalową to mógłbyś miec troche hałasu :roll:

ale to przez czas budowy oczywiście jesli gazu bd sporo i wogole jest


Post Wysłano: 01 wrz 2008, 15:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Rozmawialem z pracownikami i operatorami ktorzy mowili ze zawezili teren poszukiwan do 5km (mniej wiecej po srodku tego kwadratu jest moj dom i kilka domow sasiadow) poniewaz na naszych ziemiach wystepuje ogromna ilosc gazu, jesli wierzac w to co mowili to nawet 45% zapotrzebowania dla Polski i pewna ilosc ropy ktora by rowniez chcieli wydobyc. Co jak powiedzial caly kierownik rownalo by sie ze wzgledow bezpieczenstwa na wysiedlenie mieszkancow z okreslonego terenu :shock: Dzisiaj rano pracowali w odleglosci ok 20 metrow od mojego domu i pijac kawe w kuchni slyszalem wszystkie rzeczy jak drza i widzialem moja kawe ktora stojac na stole malo nie wyskoczyla z filizanki :lol: A maszyny to prawdziwy cud techniki :D U nas jak robili probny odwiert to do swojej dyspozycji mieli nowego MANa TGM 13.240 :)

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Post Wysłano: 06 wrz 2008, 12:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2006, 18:12
Posty: 171
GG: 8161983
Lokalizacja: Kalisz/PPL

Evil PL wiem o czym mówisz i z twojego podpisu wynika że nawet mieszkasz niedaleko mnie :roll:

Co do samych pojazdów do dopatrzyłem się napisu na kabinie V5 440 więc to jakieś dziwne co do mocy to moze i prawda ale do ilości cylindrów już chyba nie no chyba że czegoś niedopatrzyłem :/

Te same pojazdy mieli co u Ciebie...
Byli z Krakowa


Post Wysłano: 06 wrz 2008, 21:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Jak widac po zdjeciach byla to Geofizyka Kraków i GeoSat Kraków :) Nasze tereny juz opuszczaja i przenosza sie w okolice Wieliczki i Bochni, a dzisiaj jak byli to mowili ze za nie cale 6 miesięcy zjawia sie z wynikami :) Ok wtorku/srody maja zabierac wlasnie pojazdy wywolujace wibracje na teren nastepnych badan.

A co do pojazdow osobowych jakimi jezdzili oto jeden z nich, sfotografowany u mnie na podworku :)

Mitsubishi L200:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: