Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 kwie 2018, 9:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 kwie 2018, 9:28
Posty: 1

Witam. Mam problem, gdyż sygnały dźwiękowe Stara 244 jakiego posiadamy w moim jednostce OSP zaniemówiły. Sygnały świetlne działają natomiast przy włączaniu dźwiękowych zero reakcji. Jedynie przy wyłączaniu dźwiękowych słychać krótki sygnał, jakby takie "piknięcie" (wygląda jakby chciało zaskoczyć). Zmieniliśmy przekaźnik ale wciąż to samo. Przy włączonych sygnałach, gdy wypinam i wpinam przekaźnik czasami zaskoczy. Ktoś spotkał się z czymś takim? Mogę podrzucić film, gdyby było coś nie jasnego.


Post Wysłano: 01 maja 2018, 21:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2009, 17:21
Posty: 17
GG: 2026916

Witam
Naprawiłeś już te sygnały ?


Post Wysłano: 13 maja 2018, 13:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

Stary temat, ale... nawet nie podałeś jakie sygnały tam siedzą.

Jak wnioskuję po opisie że oryginalne, to jest tam pod kierownicą na ścianie czołowej taka puszka, to przemiennik sygnałów Belma. I to właśnie zdechło najpewniej. Koszt - poszukaj na allegro czy gdzieś wśród staroci, może trafisz. Ewentualnie można coś sklecić z przekaźnika czasowego (przerywacza) kierunkowskazów i przekaźnika uniwersalnego. Opcja trzecia to wykonany na zamówienie układ elektroniczny... tylko nie wiem po co.

Jak jest modulator inny, to niestety musisz podać jaki, bo bez tego nigdzie nie dojdziemy.

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: