Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 07 sty 2022, 23:05

Użytkownik

Użytkownik

Samochód: VOLVO FH500 EEV

Jak to mówią - zawsze to jeszcze jeden "do oskubania", z powodu Polskiego Ładu :D

Znasz może przeszłość auta, kto wcześniej go użytkował? Trochę mi tu Petrixem z ETM pachnie, ale może się mylę.
Zapewne auto ma +/- 400 tyś km, dużo rzeczy ogarniali, zanim wydali go Tobie? Długo trwało to, zanim dostałeś go "w swoje ręce"? Jak wygląda sprawa z gwarancją (bo pewnie jest ona na to auto) - jakiś limit kilometrów w miesiącu, skoro wynajem na pół roku? Możesz auto np. w Szczecinie naprawić, gdyby wyszła jakaś awaria czy tylko Wałcz zostaje?
No i ciekawa sprawa - Wałcz a tablice pilskie, czyżby się wspierali "Starą Łubianką"? :D

Jak coś, to może być na pw 8)

Post Wysłano: 07 sty 2022, 23:15

Użytkownik

Użytkownik

U nas te fujary z betoniarek to jeden za drugim wjeżdżają, a reszta musi stać i czekać.. Najlepsze, że oni później wszyscy jadą na budowę i tam stoją, czekając aż poprzednia gruszka się rozładuje. Stan umysłu.

Przy stawkach 120-150 i cenie pewnie z 800-1000 tys za nową gruszkę, spalaniu ponad 50, to chyba do emerytury by musiała się spłacać.

Post Wysłano: 07 sty 2022, 23:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Użytkownik

Awatar użytkownika

GG: 5761457
Samochód: Actros 4141

Fujary :D A mnie odwrotnie, śmieszą klienci po 1m3 betonu, którym śpieszy się przed wszystkimi. U mnie na wytwórni wisi kartka, że o kolejności załadunku decyduje operator. Czekanie na budowie? Z tym różnie, zazwyczaj na pompę i dobry odbiór to mijam się z gruszką przede mną już przed budową. Zresztą, nie jest powiedziane, że wszystkie betoniarki jadą w jedno miejsce. Każdy kij ma 2 końce, mnie śmieszą kamieniarze po 0.3 i inne miśki po 1m3, a Ciebie "fujary" haha. Wątpię, żeby ktoś brał nową gruszkę typowo pod wynajem. Musiała być to konkretna budowa, najlepiej na 2 zmiany żeby auto nie gasło. Wziąć jakiegoś Mp2/MP3 i hulać póki dziur w bębnie nie ma. Potem 30tyś netto za nowy i od nowa :D

Post Wysłano: 07 sty 2022, 23:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Użytkownik

Awatar użytkownika

Samochód: Szybki

Cytuj:
ciach
Po kolei na każde z pytań:

Nie interesowałem się, być może.

423 tysiące w tym momencie, nie wiem co ogarniali, ale na pewno był duży serwis (olej, filtry takie tam) i nowe opony na napędzie.

Miesiąc przed odbiorem podpisałem umowę, ale numery rejestracyjne miałem wytypowane już po 10 dniach tak naprawdę. \

Gwarancja 100%, niby z mniejszymi pierdołami można robić gdziekolwiek i refakturować na nich, ale akurat jutro muszę się do nich przejechać, bo wyszedł problem z webastem i tego nie pozwolili zrobić na własną rękę. Nie ma żadnego limitu kilometrów.

Nie mam pojęcia dlaczego PP nie ZWA.
Cytuj:
Jak coś, to może być na pw 8)
Na tym forum to nie przejdzie. Potem nudnożyjący będą znowu szukać sensacji i podnosić lament, że kłamię, ściemniam i ukrywam fakty. Nie będę tu tylko pisał o konkretnych sumach, bo cenniki mogą się zmieniać z różnych powodów, a ja nie chcę później świecić oczami przed ludźmi, od których coś biorę albo z którymi współpracuję - wszystko jest do sprawdzenia kilkoma telefonami, więc zainteresowani mogą sami zorientować się we wszystkim bez najmniejszych problemów.
Cytuj:
Przy stawkach 120-150 i cenie pewnie z 800-1000 tys za nową gruszkę, spalaniu ponad 50, to chyba do emerytury by musiała się spłacać.
Nowa Scania P410 z zabudową Cify, taka jak jeździłem w 2019 roku 120.000 euro netto, dzisiaj pewnie koło 140, ale to nadal sporo mniej niż 800 tysi. Zwrócić się zwróci, zarobi pewnie też, tylko ryzyko dużo większe niż w przypadku ciągnika - tyle.

Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.

Post Wysłano: 08 sty 2022, 2:30

Użytkownik

Użytkownik

Cytuj:
Fujary :D A mnie odwrotnie, śmieszą klienci po 1m3 betonu, którym śpieszy się przed wszystkimi. U mnie na wytwórni wisi kartka, że o kolejności załadunku decyduje operator. Czekanie na budowie? Z tym różnie, zazwyczaj na pompę i dobry odbiór to mijam się z gruszką przede mną już przed budową. Zresztą, nie jest powiedziane, że wszystkie betoniarki jadą w jedno miejsce. Każdy kij ma 2 końce, mnie śmieszą kamieniarze po 0.3 i inne miśki po 1m3, a Ciebie "fujary" haha. Wątpię, żeby ktoś brał nową gruszkę typowo pod wynajem. Musiała być to konkretna budowa, najlepiej na 2 zmiany żeby auto nie gasło. Wziąć jakiegoś Mp2/MP3 i hulać póki dziur w bębnie nie ma. Potem 30tyś netto za nowy i od nowa :D
Ta, Heniek z pompy dopiero kawę sobie zrobił, a ci z gruszek chcą się pozabijać kto pierwszy pod węzłem.
Przerysowałem, zdaje sobie sprawę ;) Najlepszy układ to 1 auto, 1 gruszka. Małe auta też przywożą pieniądze, często regularnie.
Cytuj:
Nowa Scania P410 z zabudową Cify, taka jak jeździłem w 2019 roku 120.000 euro netto, dzisiaj pewnie koło 140, ale to nadal sporo mniej niż 800 tysi. Zwrócić się zwróci, zarobi pewnie też, tylko ryzyko dużo większe niż w przypadku ciągnika - tyle.
W sumie niedużo. Autentycznie byłem przekonany, że z 8 stówek trzeba położyć. Ale i tak jako podwykonawca - ciężka sprawa.

Post Wysłano: 08 sty 2022, 13:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Użytkownik

Awatar użytkownika

W końcu można coś poczytać na forum i się wypowiedzieć. Najlepszy układ, z samego rana to moim zdaniem załadować cały swój tabor, czyli gruszki, pompogruszki i wysłać do klientów. Jak się zrobi luźniej, wtedy wszystkich małych klientów, bo za nim cokolwiek zjedzie z budowy będzie 9 zaczynając załadunki o 7. Mały z rana musi się szybko załadować, bo tylko kurs z betonem robi i nie ma czasu czekać. Potem machnie z 8 klientów z cegłą, stalą, piaskiem i o 15 w domu, a betoniarki jeźdżą do 18 :D Oczywiście tak długo przez tych małych, co się wbijają w kolejkę. :mrgreen: Kiedyś jednemu narwanemu operator powiedział, że jutro od 5tej załadunki. 6.30 pierwszy na węźle a delikwent był faktycznie o tej 5tej.

Post Wysłano: 08 sty 2022, 14:31

Użytkownik

Użytkownik

Ale Pan pitolisz :mrgreen:
Beton jedzie np. na krawężniki, 10 chłopa czeka na budowie do 10:00, aż fujary z betoniarek pooglądają kto ma dłuższą wylewkę. Jedź, wylej podsypkę pod chodnik gruszką ;)

Post Wysłano: 08 sty 2022, 14:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Użytkownik

Awatar użytkownika

To jak jest ich 10ciu, to pójdzie im raz dwa. Jakie gadanie, załadunek i wypad :D

Post Wysłano: 08 sty 2022, 17:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Użytkownik

Awatar użytkownika

W Szczecinie wymyśliliśmy rozwiązanie :D

Mamy na jednym placu dwa węzły po 2 kubiki zarób dla gruszek i dużych wywrotek - jest też jeden metrowy, dla maluszków. I wszyscy zadowoleni.

Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.

Post Wysłano: 08 sty 2022, 17:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Użytkownik

Awatar użytkownika

Kurde, widzę że u Was to atrakcje jak na Eurocashach gdy były same wieczorne dostawy. Najpierw kto pierwszy do okienka, a później sprint i bitwa o rampę :lol:

Post Wysłano: 08 sty 2022, 18:11

Użytkownik

Użytkownik

Cytuj:
To jak jest ich 10ciu, to pójdzie im raz dwa. Jakie gadanie, załadunek i wypad :D
Koleżko, z taką logiką to bym Cię w gruszce widział 8)

10 chłopa, po 30 zł za godzinę i pomnożyć przez 3h, to jest prawie tysiak w plecy do śniadania :) Jak się tak nie szanuje klientów, to szukają innych betoniarni.

Jak stracisz 3 min na wpuszczenie jakiegoś małego przed siebie, to da się to na luzie później odrobić. Robisz tak, naciskasz mocniej ten dynks pod prawą nogą i nie dość, że jesteś szybciej na budowie, to jeszcze nie jedziesz jak piz** 65 po autostradzie :twisted:

Post Wysłano: 08 sty 2022, 18:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Użytkownik

Awatar użytkownika

GG: 0

Cytuj:
No i ciekawa sprawa - Wałcz a tablice pilskie, czyżby się wspierali "Starą Łubianką"? :D
Mi ten plac własnie Łubiankę przypomina ... dlatego PP

Post Wysłano: 08 sty 2022, 18:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Użytkownik

Awatar użytkownika

Cytuj:
Mi ten plac własnie Łubiankę przypomina ... dlatego PP
O i to jest dobra teoria! Łubianka w Szczecinie, dlatego PP :D

Post Wysłano: 08 sty 2022, 19:08

Użytkownik

Użytkownik

Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Ej, ale Ty czasem czytasz to co piszesz?

Post Wysłano: 08 sty 2022, 20:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Użytkownik

Awatar użytkownika

No czytam, kiper na budowie i 10ciu robi. Pisząc o gadaniu miałem na myśli załadunek pod węzłem. Chyba, że jest tu jakiś głębszy sens, którego nie dostrzegam.
Cytuj:
Cytuj:

Jak stracisz 3 min na wpuszczenie jakiegoś małego przed siebie, to da się to na luzie później odrobić. Robisz tak, naciskasz mocniej ten dynks pod prawą nogą i nie dość, że jesteś szybciej na budowie, to jeszcze nie jedziesz jak piz** 65 po autostradzie :twisted:
Kurde, to Śląsk to jakiś stan umysłu z tego co widzę. :D

Post Wysłano: 08 sty 2022, 20:46

Użytkownik

Użytkownik

Samochód: Volvo FH

Chyba jednak nie czytasz. Polecam, to dobry zwyczaj.

Co do tych kolejk, my tymi patelniami jak gdzieś stoimy na kopalni I podjeżdża koleś busem po 2 tony, lub chłop furmanką po toner nawozu, to sądzisz że pilnujemy kolejki? Otóż nie, ladowarka jedzie sypnąć 1/4 łyżki i chłop sobie jedzie.
Dla nas to minuta, dla niego 1h czekania.

U was na betoniarni tum bardziej. Poladujecie się jeden za drugim, ostro pilnując kto za kim, tylko po to żeby ostatni na budowie stał 3h.
Serio sądzisz że te 10 min, podczas których ktoś zabrał by 2 czy 5, czy 10t towaru, zaburzyło by łańcuch dostaw, biorąc pod uwagę że ostatni i tak stoi na budowie kilka godz?

Serio sądzisz, że jeśli rano jest was 10ciu, to ładujecie się sprawnie? Sądzisz że 3h to jest sprawnie?

Post Wysłano: 09 sty 2022, 11:04

Użytkownik

Użytkownik

Samochód: Volvo FH 460 E6

Ogólnie jeżeli chodzi o kolejki, z moich obserwacji i w sumie z własnego doświadczenia, to w nich zawsze denerwują się ci, którzy wracają codziennie do domu. Jak jesteś nastawiony, że i tak w piątek dopiero do domu, to masz wyrypane, kładziesz się na wyro i jak zawołają to się załadujesz... A jak wiesz, że za parę godzin do domu, a tu kolejka, jeszcze tu jeden wjeżdża bez, bo coś tam, ładowarkowy idzie na kawę, bo musi odpocząć, a ty akurat podjechałeś pod stanowisko, to nerwy puszczają i człowiek robi się nerwowy. Wtedy wystarczy minimalny bodziec, by cię wyprowadzić z równowagi.

Co do prywatki, życzę jak najlepiej i żeby wypaliło i wyszło tak jak planujesz/planowałeś. :wink: Po części wiem co to własny transport i łatwo nie jest, no ale... Spróbować warto. :D Co do MAN-a to wiadomo, auto jak auto, chociaż osobiście mam raczej złe wspomnienia z tym autem.

Post Wysłano: 09 sty 2022, 11:41

Użytkownik

Użytkownik

Samochód: Daf

Ja piernicze, Damian chyba pierwszy raz się z tobą zgadzam w całej rozciągłości :D

Post Wysłano: 09 sty 2022, 13:43

Użytkownik

Użytkownik

Cytuj:
Kurde, to Śląsk to jakiś stan umysłu z tego co widzę. :D
Ostatnio na Opolszczyźnie bywam dość regularnie, zwyczaje o dziwo macie podobne do naszych. No może mniej bloków stawiacie i domy nie tak gęsto, poza tym ludzie nawet podobni :D

Post Wysłano: 09 sty 2022, 19:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Użytkownik

Awatar użytkownika

Samochód: DAF

Ile czekałeś za licencją na EU?
Mi miała taka firma ogarnąć licencję, ale z terminem wywalili ponad miesiąc i warunek zwrot pozwolenia krajowego. :roll: