Laboratorium COCH

Scania Polska

40TON.netNaprawa foteli TIRSpeedtruck.euFuelSave

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1099 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 151 52 53 54 55 Następna
Autor Wiadomość
PostWysłano: 10 paź 2018, 14:56 
Moderator

Cytuj:
Iks De

Śmieszy mnie wybitnie czepianie się jednej marki z jakiegoś tam powodu, pomimo, że te same problemy są w setkach innych aut, i to sporo popularniejszych, ale tylko BMW jest beeeee Obrazek No i jak już wspominałem, nawet w tirach masz układ chłodniczy ze znienawidzonym wisko, i co teraz?
To są tylko i wyłącznie twoje projekcje. Jesteś przeczulony i wydaje ci się, że czepiam się tylko twojej ukochanej marki.
Napisałem tylko, że ma swoje bolączki, jak każde inne auto i uwazam, że cena używanych egzemplarzy jest zawyżona w stosunku do innych samochodów.

Odwróć sytuację i pomyśl, że laguna 2 ph1 to dobre auto, trzeba tylko uważać kiedy spieprzy się karta, zastuka panewka albo jeszcze coś innego. Poza tym dobre auto, wymaga tylko świadomego użytkownika. Też byś tak bronił laguny, że się czepiam wybitnie jednej marki?

Tyle. Nie nadinterpetuj moich wypowiedzi pod swoje założenia i zluzuj poślady.

PS: dwa posty wyżej pisałem, że jest w rodzinie słynne 1.9 i dupy nie urywa - nie zauważyłeś, bo się zafiksowałeś, że się uwziąłem na bmw xD

PostWysłano: 10 paź 2018, 15:46 
Użytkownik

Samochód: XF 106 460
Zacznijmy od tego w stosunku do jakich marek cena BMW jest zawyżona?
Bo jeśli porównujesz cenę Bmw np do ceny renault z tych samych lat to równie dobrze można powiedzieć , że cena Porshe czy innego Lambo z tego samego rocznika jest zawyżona względem ceny BMW.

PostWysłano: 10 paź 2018, 15:49 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Czasy wiecznych samochodów się dawno skonczyly .

Tez miałem e46 . 60 tys tym zrobiłem . Na początku zrobiłem zawieszenie z przodu z tym ze na dobrych częściach : i bym spokój do końca . Do tego wymieniłem sterownik świec żarowych i poza częściami eksploatacyjnymi nic innego nie robiłem .

Rdzy tez nie było . Przdliftowe wersje się sypały , ale poliftowe były naprawdę okej .

A druga sprawa , kupiłem wrzuciłem felgi o dwa całe większe i po dwóch latach sprzedałem za Wiencej niż kupiłem . Wiec cent są jakie są , ale przynajmniej te auta nie tracą na wartości z miesiąca na miesiąc

PostWysłano: 10 paź 2018, 16:13 
Użytkownik

Powiem inaczej.Nie tak dawno byłem posiadaczem nowej Corolli przez rok czasu.Pogoniłem to w cholerę gdyż nawet najmocniejszy silnik benzynowy jaki jest w niej dostępny dupy nie urywa.W zasadzie co można oczekiwać od 136koni w czterocylindrówce ? Ani nie jedzie , ani to nie brzmi.Druga sprawa : komfort.Corolla na seryjnym zawiasie tłumi nierówności podobnie jak e39 obniżona i na feldze 19 :D W porównaniu do Mieczysława w201 to w ogóle dziela ją pod tym względem lata świetlne.

PostWysłano: 10 paź 2018, 17:32 
Użytkownik
Awatar użytkownika

GG: 1
Samochód: Volvo FH 12
Poczatkiem do rozwazan na tym jaki samochod jako kilkuletnia uzywka jest dobry powinna byc jego cena jako nowy. Jesli Nowa 5tka zaczyna sie za powiedzmy 250k PLN a Corolle mozna kupic za okolo 100k PLN to roznica w jakosc tych aut za 8 lat bedzie rownie duza co roznica w cenie nowego.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

PostWysłano: 10 paź 2018, 17:35 
Użytkownik
Awatar użytkownika

GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
I tu bym mocno polemizował :)

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

PostWysłano: 10 paź 2018, 17:51 
Użytkownik

Na tym forum tą sprawę trzeba zobrazować inaczej.
Nowe Volvo jest droższe w zakupie od nowego Renault T.
Piętnastoletni FH jest warty 3 razy więcej niż 15 letnia premiumka :lol:
Mam nadzieję , że w końcu udało mi się wyjaśnić ten fenomen.

PostWysłano: 10 paź 2018, 19:05 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Samochód: Poobijany
Tylko po co to roztrząsać?
W124 ma rozstrzał cen od 2k do 200k PLN.
Każdy kupi co mu leży i na ile go stać.

Raben Transport

PostWysłano: 10 paź 2018, 19:13 
Użytkownik

Prezes wczoraj odebrał nowy bolid firmowy, Hyundaia i30. Fajnie skonfigurowany bo niebieski Metallic, kamery, szmery bajery, naprawdę spoko. Dzisiaj było jeżdżone i jeżeli ktoś nie ma kompleksów znaczka to większego sensu zakupu używanego auta pseudo premium imo nie ma. Wykonanie jak w Niemcu (bo projektowane Niemców), gwarancja na 5 lat, fajnie się jeździ no i cena naprawdę na tyle dobra, że nie jest to poza zasięgiem typowego Kowalskiego.

Sam się śmiałem cały czas z już Japońskich aut, a tutaj Koreańczyk i naprawdę super. W porównaniu do starszych modeli widać postęp i sam bym się w czymś takim widział (najchętniej tej N, 275 koni :mrgreen: :mrgreen: ).

PostWysłano: 10 paź 2018, 19:26 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Samochód: Poobijany
Jeździłem i40 i takiego zachwytu bym nie rozsiewał.
Wiadomo, że jak firmowe to inne kategorie wchodzą w grę.

Raben Transport

PostWysłano: 10 paź 2018, 19:35 
Użytkownik

i40 to stary model, dlatego mimo, że mniejszy, to padło na i30.

Właśnie o tym mówię, bardzo duży postęp robią skubańce i nie ma wstydu. Starsze generacją modele do nowych mocno odbiegają.

Dla nas najważniejsza jest gwarancja (producenta, nie ubezpieczalni!!) : 5 lat bez limitu kilometrów z pełnym assistance. Żadne inna marka nie była w stanie tego przebić.
ObrazekIMG-1881 by nieviesiek, on Flickr
Obrazek20181010_131539_HDR by nieviesiek, on Flickr

PostWysłano: 10 paź 2018, 19:58 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Samochód: Ferrari
Koreańce z generacji na generację są coraz lepsze czy to się komuś podoba czy nie, a taka Stinger to jest w ogóle kosmos.

Szef na auto firmowe szuka... W124. Jakby kto wiedział diesla z podłogą w całości to niech da znać, może być sesan, bo jest jeszcze bus do gratów. Teraz mamy stare Volvo V40, ale mu się znudziło.

PostWysłano: 18 paź 2018, 19:11 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Samochód: cokolwiek dadza
Cytuj:
i40 to stary model, dlatego mimo, że mniejszy, to padło na i30.

Właśnie o tym mówię, bardzo duży postęp robią skubańce i nie ma wstydu. Starsze generacją modele do nowych mocno odbiegają.

Dla nas najważniejsza jest gwarancja (producenta, nie ubezpieczalni!!) : 5 lat bez limitu kilometrów z pełnym assistance. Żadne inna marka nie była w stanie tego przebić.
Osobiscie jakbym mial kupowac nowe auto to tez bym poszedl w Hyundaia czy Kie. Nie widze sensu przeplacania za skode, vw czy mercedesa, skoro to wszystko tez sie psuje.

Z ciekawosci doczytywaliscie szczegoly tej gwarancji? Kiedys probowalem na stronie Kii znalezc szczegoly tej 7 letniej gwarancji i jakos nie moglem sie doczytac. Nie chce mi sie jakos wierzyc zeby to bylo tak pieknie, ze obejmuje w pelni silnik, skrzynie biegow, bo krawaciarze w 5 lat zrobia 400 tys. km

PostWysłano: 18 paź 2018, 19:17 
Użytkownik

Po prostu musisz tylko regularnie serwisować auto w ASO
I robić wszystkie wymiany zgodnie z ich wytycznymi.
Przez te lata zapłacisz za serwis drugie tyle co płaciłeś za auto , ale będziesz miał gwarancję :lol:

PostWysłano: 18 paź 2018, 21:58 
Użytkownik

Koszt serwisu Hyundaia w Aso będzie pewnie i tak mniejszy niż kilku letniej marki premium u Pana Zdzisia.
To jest auto firmowe, w pewnym sensie na siebie zarabiać, trochę inaczej się na to patrzy.
Cytuj:
Osobiscie jakbym mial kupowac nowe auto to tez bym poszedl w Hyundaia czy Kie. Nie widze sensu przeplacania za skode, vw czy mercedesa, skoro to wszystko tez sie psuje.

Z ciekawosci doczytywaliscie szczegoly tej gwarancji? Kiedys probowalem na stronie Kii znalezc szczegoly tej 7 letniej gwarancji i jakos nie moglem sie doczytac. Nie chce mi sie jakos wierzyc zeby to bylo tak pieknie, ze obejmuje w pelni silnik, skrzynie biegow, bo krawaciarze w 5 lat zrobia 400 tys. km
Znane są mi przypadki wymiany całych silników przy 300+ przebiegu. To był jeden z kluczowych argumentów.

Ja początkowo nie chciałem Hyundaia, prezes się na gwarancję uparł a ja mówiłem że trzeba coś "normalnego". Po właśnie porównaniu ofert gwarancji wyszły dwie różnice.
1. Hyundai określa co NIE podlega gwarancji, a nie jak reszta producentów co ewentualnie mogą wymienić.
2. Gwarantem jest producent, a nie ubezpieczalnia. W większości przypadków te gwarancję extra u innych producentów można sobie o kant dupy rozbić.

Ostatnio zmieniony 18 paź 2018, 21:59 przez nevesu, łącznie zmieniany 1 raz.

PostWysłano: 18 paź 2018, 21:58 
Użytkownik

Tam jest mnóstwo wykluczeń. Zaraz się okaże , że wszystkie elementy w silniku czy skrzyni, to części eksploatacyjne, a takich gwarancja nie obejmuje :)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

PostWysłano: 19 paź 2018, 9:40 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Samochód: Duży FIAT
Kiedyś w jakiejś gazecie był artykuł o tym właśnie...
7 lat gwarancji z czego większość części ma ograniczenie do 2 lat, więc reszta gwarancji obejmuje szyby, fotele, tapicerki itp....

PostWysłano: 19 paź 2018, 10:56 
Użytkownik

Proszę:
Cytuj:
Mechaniczna-5 lat bez limitu kilometrów ( wyłączenia: świece, żarówki, pióra wycieraczek, klocki, szczęki hamulcowe, pasek napędu alternatora i pompy wody oraz wspomagania, pasek balansowy, tarcze sprzęgła, filtry .
Ograniczenia: elementy zawieszenia- sworznie kulowe, tuleje metalowo gumowe, tuleje drążka stabilizatora, łączniki drążka , amortyzatory , oraz elementy układu kierowniczego- końcówki drążków kierowniczych, osłony gumowe przekładni kierowniczej – 12 miesięcy lub 40 000 km przebiegu,
Gwarancja na akumulator – 24 miesiące bez limitu,
Gwarancja na sprzęt audio -36 miesięcy bez limitu – poza uszkodzeniami mechanicznymi
Gwarancja na czynnik chłodzący klimatyzacji- 24 miesiące bez limitu kilometrów
Gwarancja antyperforacyjna – 12lat bez ograniczenia przebiegu
Gwarancja na lakier – 60 miesięcy bez limitu kilometrów
Z kolei był plan na MB i takie coś dostaliśmy:
Obrazek
No i to wszystko z limitem kilometrów, a Hyundaiek ma półtorej tygodnia i już ponad 5 tysięcy przebiegu.

PostWysłano: 19 paź 2018, 11:41 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Samochód: daf lf 45
Mam służbowego rocznego ceeda 7 lat lub 150 tys km gwarancji 45tys już odpukać nic złego. Prywatnie i40 z 11 roku po czterech latach ok 100tys km wymienili my amory z tylu na gwarancji
Myśle ze dużo tez zależy od serwisu, im się opłaca bo Hyundai/kia za to im płaca

Sent from my iPhone using Tapatalk

PostWysłano: 21 paź 2018, 11:32 
Użytkownik
Awatar użytkownika

GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Hyundai czy Kia nie odostają cenowo od innych popularnych marek. Ba często nawet życzą sobie więcej od nich. Akurat teraz moi rodzice szukali nowe auta. Wymagania to tylko wygodne siedzenia i lekko podwyższony żeby wygodnie się siedziało oraz diesel i automat bo dużo jeżdżą w cyklu mieszanym. Obejrzane Turany, Tuscany, Sportage, Rav4 itd. Najlepiej wypadł pod względem ceny jak i wyposażenia Qashqai. Mowa oczywiście o nowym aucie. Wersja Tekna 1.6dCi DCT. Tańszy od konkurencji o jakieś 25k zł co nie jest mało.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1099 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 151 52 53 54 55 Następna