Laboratorium COCH

Auto-Mix - lodówki samochodowe, klimatyzatory postojowe, usługi transportowe, transport międzynarodowy.

TruckFocus.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wybory 2019
PostWysłano: wczoraj, 5:12 
Użytkownik

Samochód: orange i grafitowy
nigdy nie mówiłem że się nie opłaca - ale chcę zarabiać więcej,wtedy kupił bym taki kalkulator jak mają na Świętokrzyskiej, Wiejskiej, w Alejach Ujazdowskich bo u nich to jakoś tak inaczej wychodzi w liczeniu.
by nie było wątpliwości to chcę skromnie zwrócić uwagę że jakoś tak ostatnio wszystko podrożało nie wiem może to tylko jakaś lokalna (narodowa) przypadłość.

PostWysłano: wczoraj, 8:46 
Użytkownik
Awatar użytkownika

GG: 0
Trzeba się ruszyć i iść na wybory, a nie że znów ok 18% (jak dobrze pamiętam) społeczeństwa wybierze nam władzę - tego społeczeństwa ,które jest nastawione na branie i tylko to ich obchodzi.

PostWysłano: wczoraj, 8:49 
Użytkownik

GG: 1
Jak głupio to nie zabrzmi, to pis powinien znowu teraz wygrać, żeby porządzić w czasach recesji i napić się tego nawarzonego piwa. Teraz było ok bo jakoś gospodarka działała, a powoli wszystko siada.

PostWysłano: wczoraj, 9:12 
Użytkownik

Samochód: XF 106 , Bawarska Fabryka Silników
A zatem jakie macie pomysły w związku z wyborami ?
Na kogo chcecie głosować żeby PiS odsunąć od władzy?
Na razie w sondażach pierwsza trójka wygląda tak:
1 PIS
Na nich nie oddam głosu, gdyż nie lubię socjalistów i nie mam zamiaru sponsorować ojca dyrektora.
2 PO
Na nich też nie oddam głosu, bo oni by własną matkę sprzedali żeby tylko osiągnąć dla siebie korzyść.
3 Wiosna i przyjaciele .
Na nich też nie oddam głosu, gdyż ich głównym celem jest promocja dewiacji.
Reasumując :Bez względu na to kto z wymienionych wygra to i tak dalej będziemy w czarnej dupie :roll:
Miłego dnia :mrgreen:

Tytuł: Re: Wybory 2019
PostWysłano: wczoraj, 10:47 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Samochód: Volvo FH 460 E6
Wiadome jest, że nigdy nie będzie partii idealnej, że każdemu przypasuje. :wink:
Ja osobiście zagłosuje na PiS, nie jestem PiSiorem, ale po prostu póki co nie ma nic lepszego. :mrgreen:

Co do cen, ludzie narzekają, że wszystko drogie... Ale kurde. Tak czy inaczej, by ceny wzrosły. A niektórzy myślą, że np. wygra PO i nagle znów będzie wszystko tańsze, jak np. 10 lat temu? Napewno nie, jedynie co, to może pozostać na tej samej wartości lub jeszcze POdrożeć... :mrgreen:

PostWysłano: wczoraj, 11:11 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Samochód: osobowy
I jak w tym kraju ma być dobrze...

PostWysłano: wczoraj, 11:33 
Użytkownik

Samochód: Volvo FH
Z taką oceną sytuacji, to Pis wygra na pewno.
Zresztą, teraz kto by nie wygrał, i tak już nie cofnie zmian.

Ten kraj za 10 lat jebnie na pysk, i to z chukiem. Ja tylko radzę, żeby wtedy nie mieć kredytu na dom.

PostWysłano: wczoraj, 11:49 
Użytkownik
Awatar użytkownika

GG: 0
Cytuj:
Jak głupio to nie zabrzmi, to pis powinien znowu teraz wygrać, żeby porządzić w czasach recesji i napić się tego nawarzonego piwa. Teraz było ok bo jakoś gospodarka działała, a powoli wszystko siada.
Masz rację, ale oni sobie poradzą wprowadzając jakiś nowy podatek np od cukru ... Oczywiście w imię zdrowia obywateli ... :lol:
Albo te akcje policyjne - nosz urwa - co tydzień akcja, 6 tyś policjantów ( znów w imię bezpieczeństwa obywateli oczywiście ) pilnuje porządku na drogach (niech każdy z tych 6000 da 10 mandatów na 100zł chociaż - ładna suma ,nie ? ... ) - poustawiani w lasach na ograniczeniu do 70 .................. Albo obiecują z moich pieniędzy pensje minimalne podnieść, oni obiecuja a ja mam na to dać - to już perfidia na całego ... Co za kraj . A ludzie dalej to łykają ... Za PO tak nie było, nie na taką perfidną skalę. A dla siebie brali i tamci i Ci biorą, ale o tych się nie mówi, bo albo płyta mechanicznie się uszkodzi, a to się ktoś powiesi na leżąco i inne "przypadki"

PostWysłano: wczoraj, 11:55 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Rządziły inne partie i co kurde, było lepiej? Że tak powiem brzydko, h*ja było lepiej, jeszcze gorzej niż dziś.

Ja dalej wychodzę z założenia, że napewno za rządów innej partii lepiej nie będzie. Każdy patrzy jak tu zaj*bać jak najwięcej i ciągnie do koryta. Te całe wybory to też jedno wielkie nieporozumienie, ale pójdę dla samej zasady.

PostWysłano: wczoraj, 12:23 
Użytkownik

No właśnie lepiej było. Mniej robienia debili z obywateli i naciągania zasad ekonomii w celu zdobycia wyborców.

PostWysłano: wczoraj, 12:35 
Użytkownik
Awatar użytkownika

I większość kraju wyjechała na zachód czy do
Anglii.

PostWysłano: wczoraj, 12:42 
Użytkownik

Samochód: Scania R410
Zawsze dobrze się czyta specjalistów od ekonomii :mrgreen:

5eba czyli jak?? Fakt że przekroczyłes prędkość to nie Twoja wina tylko faktu że zbierają na 500+?? :lol:
Tylko nie wyskakujcie z hasłem że rząd nie ma własnych pieniędzy itp itd. Fskt faktem nie ma ale te słowa wypowiedziała premier państwa w którym jest najbardziej rozwinięty social w Europie :mrgreen: Taka abstrakcja. Terazm wyobraźcie sobie nagonke na rządzących gdyby ukraince dostawał mieszkania czy domy za darmo bo urodziły im się w. Polsce dzieci.

Ostatnio zmieniony 21 wrz 2019, 12:53 przez yarzyna, łącznie zmieniany 2 razy.

PostWysłano: wczoraj, 12:47 
Użytkownik

Wziąłeś pod uwagę, że spora część ludzi wyjechała, bo zaraz po 2004 roku Polska nie zdążyła się rozwinąć, a niedługo potem dowalił kryzys? Dopiero kilka ostatnich lat to dobra sytuacja w gospodarce i nałożyło się to z rządami Jarka. Wtedy było ciężko z robotą dlatego ludzie wyjeżdżali, teraz mniej, natomiast zasługi PiSu brak w tym.

PostWysłano: wczoraj, 13:19 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Powiem Ci szczerze, że od kiedy sięgam pamięcią, to kto by nie rządził to było źle. Te 10 - 15 lat temu pamiętam jak większość ludzi robiła na budowach, czy przy pracach fizycznych za miskę ryżu. Wtedy właśnie prywaciarze, firmy się rozwijały, bo ludzie robili prawie, że za darmo i ledwie wiązali koniec z końcem. Teraz, gdy zwykłym ludziom się poprawiło, co widać praktycznie gołym okiem, reszcie to nie pasuje, bo trzeba więcej zapłacić itp., dlatego ściągają masowo ukraine, nepalczyków, żeby zredukować koszty.

Prosty przykład na transporcie. Np. w 2008 roku na kraju kierowca wyciągał 2500-3000 max., przy stawce dla przewoźnika średnio 2.6-2.8, i paliwo po 3.8.
A obecnie? Nikt nie pojedzie za mniej niż 4 tysiące na kraju, stawka jeszcze mniejsza niż 10 lat temu lub taka sama i paliwo po 5 zł...
Więc jak prywaciarz ma mieć dobrze? Ten co chwali obecnie prywatke na transporcie jest chyba debilem lub nie potrafi liczyć.

PostWysłano: wczoraj, 13:55 
Użytkownik

Cytuj:
Powiem Ci szczerze, że od kiedy sięgam pamięcią, to kto by nie rządził to było źle. Te 10 - 15 lat temu pamiętam jak większość ludzi robiła na budowach, czy przy pracach fizycznych za miskę ryżu. Wtedy właśnie prywaciarze, firmy się rozwijały, bo ludzie robili prawie, że za darmo i ledwie wiązali koniec z końcem. Teraz, gdy zwykłym ludziom się poprawiło, co widać praktycznie gołym okiem, reszcie to nie pasuje, bo trzeba więcej zapłacić itp., dlatego ściągają masowo ukraine, nepalczyków, żeby zredukować koszty.
No dobrze, to teraz sobie tylko popatrz ile kosztowało 10-15 lat temu mieszkanie ile dzisiaj. Trochę nowe podrożały, albo wszelkiego rodzaju usługi budowlane. Dlaczego? Bo trzeba płacić więcej. No i guzik z tego, że więcej zarobisz jak więcej wydajesz.

Nie da się magicznie utrzymać cen-podnieść pensje pracownika-utrzymać zysk przedsiębiorcy. Jedyna rzecz, którą można zrobić to zabrać te durne zapomogi, budżetówkę, nierobów i oddać te pieniądze pracownikom. Wtedy zarobisz więcej i na więcej będzie Cie stać. Wtedy napędzi się rzeczywiście gospodarka i z biegiem czasu zaczniemy POWOLI doganiać resztę. Nie można tego zrobić jak Jarek chce, pstryknąć palcami, 4 tysiące minimalnej i wszyscy bogaci.
Cytuj:
Prosty przykład na transporcie. Np. w 2008 roku na kraju kierowca wyciągał 2500-3000 max., przy stawce dla przewoźnika średnio 2.6-2.8, i paliwo po 3.8.
A obecnie? Nikt nie pojedzie za mniej niż 4 tysiące na kraju, stawka jeszcze mniejsza niż 10 lat temu lub taka sama i paliwo po 5 zł...
Więc jak prywaciarz ma mieć dobrze? Ten co chwali obecnie prywatke na transporcie jest chyba debilem lub nie potrafi liczyć.
Przecież Jarek obiecał obniżenie ceny paliw a tylko je podniósł.

PostWysłano: wczoraj, 14:04 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Ale nikt jak zabierze te zapomogi to nie da tego pracownikom. W życiu w to nie uwierzę. Jak zabiorą 500+, to wezmą to do siebie i następna partia będzie wtedy obrzucona gównem, bo zabrali socjal. :lol:
Druga sprawa to w każdym kraju jest jakiś socjal i w każdym są nieroby. Pamiętam kiedyś w TV oglądałem takim program, gdzie Polak bym bezdomnym w Niemczech i opowiadał, że tam samego socjalu ma więcej niż pensja w Polsce. Dodatkowo miał zapewniony nocleg i posiłki za darmo. :)
Oczywiście nie popieram tego, ale tak to już jest, że jeden zapier*ala na drugiego i to się raczej nigdy nie zmieni.

PostWysłano: wczoraj, 14:16 
Użytkownik

To po co głosujesz na partię, która rozdaje te kasę na lewo i prawo i nie dość, że starych nie zlikwiduje to kolejne pomoce tworzy?
Te pieniądze nie biorą się znikąd, w 2016 roku jak otwierałem działalność to zus był 1121 zł (fakt, miałem mały) w przyszłym 1500. Czyli jednego bombelka już dofinansowuje, super.

PostWysłano: wczoraj, 14:30 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Widzisz tak mówisz, bo (tak myślę, choć nie wiem) nie masz jeszcze bombelka. Ja mam dwójkę i te kasę co zabierają mojemu pracodawcy na ZUS-y, srusy to ja, to z powrotem zabieram i tyle. A z tymi ZUS-ami to każdy dobrze wie jak jest w branży transportowej, więc i tak krzywdy nie ma. :wink:
A głosuje, jak pisałem wcześniej, według mnie nie ma nic innego lepszego w zanadrzu.

PostWysłano: wczoraj, 14:49 
Użytkownik

No i twój problem jest taki, że nie kumasz ekonomii.

Nie ja jeden, tylko każdy przedsiębiorca ma wyższy zus, tak samo poszła do góry pensja minimalna, więc zatrudnienie też podrożało. W związku z tym, podrożały artykuły w sklepach, usługi (no bo nikt mi nie wmówi, że tak nie jest).
Tu masz pierwszy lepszy artykuł sprzed 2 lat, obecnie jak sam pewnie wiesz, jest jeszcze gorzej:

https://superbiz.se.pl/wiadomosci/drozy ... -7vwk.html

Więc różnica między nami jest taka, że dla ciebie jest zus, srus i nawet nie wiesz do końca o co w tym chodzi, tobie też zabierają, potem oddają, a ty się cieszysz. :) A mi zabierają i kuriwcy dostaje :)

PostWysłano: wczoraj, 14:57 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Ja nie zaprzeczam, że zdrożało, widać to bardzo dobrze. Ale widzisz tak to działa, jednemu zabierają, żeby drugiemu dać. Pamiętam jak te parę lat wstecz, kraje UE bulwersowali się, że spora część kasy idzie na padającą na łeb Grecję, tu to wygląda podobnie. Ja cię doskonale rozumiem, każdy woli dostawać niż mieć zabierane.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 Następna