Strona 3243 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13241 3242 3243 3244 32453468 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 gru 2021, 8:43
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Zapewne albo nie można, tylko kto by się chciał szarpać z policjantem, który zaraz by podjął inne czynności kontrolujące i dał mandat za nieważną gaśnicę, bo jak to można policjantowi wytknąć złamanie prawa albo przepisy tego jasno nie regulują, to normalny dzień w tym pięknym kraju.

Sam ostatnio byłem świadkiem jak policja prowadzi kontrole prędkości w sposób następujący: auto za ogrodzeniem schowane w polach, policjant bez kamizelki, oraz czapki stał w tej samej linii co znak, że nie było go nawet widać i tak sobie „strzelał”.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 28 gru 2021, 9:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

A te nowe mandaty mają się podwyższać co 5 km/h, a nie o 10 jak to było dotychczas. :roll: Więc, nawet mała pomyłka w pomiarach policjanta, może mieć duży wpływ, jeżeli chodzi o kieszeń... Zastanawiam się teraz, czy za niedługo jakaś firma nie wpadnie na pomysł instalacji do osobówek jakiś legalizowanych liczników z zapisem prędkości, aby potem kłócić się w sądzie. :mrgreen:

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 28 gru 2021, 10:20
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Kilka lat temu był przypadek, gdzie kierowca udowodnił w sądzie, że dokonano nieprawidłowego pomiaru prędkości właśnie dzięki fabrycznemu modułowi GPS w aucie. Potwierdzono jego homologację jak i prawidłowość odczytów prędkości i mandat anulowano.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 28 gru 2021, 10:30
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Takim samym tokiem myślenia wczoraj szedłem...
Zimno w 3 diabły, droga sucha, zamrożona, kto by tu tam stał na wiochach...

No i stali :D

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 28 gru 2021, 11:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sie 2009, 22:52
Posty: 206
Samochód: VW
Lokalizacja: Polska

Ciekawy jestem jakie efekty da ten nowy taryfikator, szczególnie wśród zawodowych kierowców. Biorąc pod uwagę poziom oznakowania naszych dróg, to stosunkowo łatwo będzie się można pozbyć połowy wypłaty, czy nawet prawka bo punkty będą bez możliwości kasowania. Chyba rower trzeba będzie kupić :P


Post Wysłano: 28 gru 2021, 17:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Nie no, punkty mają się kasować, ale po dwóch latach. Chyba, że znów coś zmienili, ale jak słuchałem 2 dni temu to jeszcze tak mówili.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 28 gru 2021, 18:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2009, 16:06
Posty: 641
GG: 1
Lokalizacja: Elbląg

Po dwóch latach od opłacenia mandatu, ale ma nie być szkoleń do zmniejszenia ilości punktów


Post Wysłano: 28 gru 2021, 19:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sie 2009, 22:52
Posty: 206
Samochód: VW
Lokalizacja: Polska

właśnie te kursy miałem na myśli, źle się wyraziłem


Post Wysłano: 28 gru 2021, 19:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Ciekawy jestem jakie efekty da ten nowy taryfikator, szczególnie wśród zawodowych kierowców. Biorąc pod uwagę poziom oznakowania naszych dróg, to stosunkowo łatwo będzie się można pozbyć połowy wypłaty, czy nawet prawka bo punkty będą bez możliwości kasowania. Chyba rower trzeba będzie kupić :P
Wpłynie tak, że jeden z drugim przestanie kozaczyć, pewnie minimalnie wydłuży się czas przejazdu, za to wzrośnie bezpieczeństwo i spadnie spalanie:).

Już wiele razy wchodziły jakieś tam nowe przepisy, czy to krajowe czy UE, I wszyscy się mieli zwalniać i iść na taśmę do fabryki, lub na budowę.
Jakoś wszyscy zostali :D .

Co do tych mandatów, to ja jeżdżąc lokalnie z prawie zawsze ściszonym radiem, tak z połowę po krajowych i wojewódzkich, robiąc 110kkm rocznie, mam tylko 4 punkty złapane w osobówce na wakacjach :D . Jest bardzo prosty sposób: max 65 w zabudowanym. Nawet jeśli zmierzy, to często poprostu się odwraca.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 28 gru 2021, 19:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Tak tu pitu, pitu o nowym taryfikatorze. Ma ktoś link do nowego pełnego taryfikatora, a nie wyrwane urywki z kontekstu

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 28 gru 2021, 20:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 808
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Cytuj:
Ciekawy jestem jakie efekty da ten nowy taryfikator, szczególnie wśród zawodowych kierowców. Biorąc pod uwagę poziom oznakowania naszych dróg, to stosunkowo łatwo będzie się można pozbyć połowy wypłaty, czy nawet prawka bo punkty będą bez możliwości kasowania. Chyba rower trzeba będzie kupić :P
Wpłynie tak, że jeden z drugim przestanie kozaczyć, pewnie minimalnie wydłuży się czas przejazdu, za to wzrośnie bezpieczeństwo i spadnie spalanie:).

Już wiele razy wchodziły jakieś tam nowe przepisy, czy to krajowe czy UE, I wszyscy się mieli zwalniać i iść na taśmę do fabryki, lub na budowę.
Jakoś wszyscy zostali :D .

Co do tych mandatów, to ja jeżdżąc lokalnie z prawie zawsze ściszonym radiem, tak z połowę po krajowych i wojewódzkich, robiąc 110kkm rocznie, mam tylko 4 punkty złapane w osobówce na wakacjach :D . Jest bardzo prosty sposób: max 65 w zabudowanym. Nawet jeśli zmierzy, to często poprostu się odwraca.
Ja stosuję podobną taktykę i takie same doświadczenia. W zeszłym roku wracałem sobie osobówką z urlopu na Warmii i pomiędzy Łowiczem a Sochaczewem zmierzyli mnie na 73 w terenie zabudowanym. Skończyło się na pouczeniu.

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 28 gru 2021, 20:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Z tym spalaniem to nie wiem czy do końca masz rację. Bo jedź sobie non stop krajówką około 80 km/h, cały czas równo, bez zbędnego hamowania, a jedź teraz i zwalniaj na każdej 50, 60 i potem po paru metrach znów się bujaj, to nie wiem czy to spalanie będzie mniejsze.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 28 gru 2021, 20:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Ja jeżdżę maksymalnie 20 więcej niż dopuszczalna prędkość, choćby z tego względu, że szybsza jazda praktycznie nie daje oszczędności czasowych, nawet na autostradzie.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 28 gru 2021, 20:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Z tym spalaniem to nie wiem czy do końca masz rację. Bo jedź sobie non stop krajówką około 80 km/h, cały czas równo, bez zbędnego hamowania, a jedź teraz i zwalniaj na każdej 50, 60 i potem po paru metrach znów się bujaj, to nie wiem czy to spalanie będzie mniejsze.
Wg twojej taktyki jazdy, utrzymując stałą, równą prędkość, vs dostosowywanie się fo aktualnych ograniczeń, oczywiste że twój styl jazdy będzie oszczędniejszy.

Ale ja znam kierowców co jeżdżą ogień na maxa / do zera, ogień na maxa /do 30 bo ktoś skręca. Tutaj poprawi się spalanie, bo w sumie gorzej już być nie może :lol: .

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 28 gru 2021, 21:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Noo takie żyłowanie i jeszcze siedzenie non stop na dupie i co chwila hamulec i odcięcie, to racja, spalanko będzie znakomite. :D
Cytuj:
Ja jeżdżę maksymalnie 20 więcej niż dopuszczalna prędkość, choćby z tego względu, że szybsza jazda praktycznie nie daje oszczędności czasowych, nawet na autostradzie.
Ja na autostradzie, zawsze idę 90. Na krajówkach też, o ile jest taka możliwość, ale jak widzę peleton przede mną z 5 dużych i na przodzie Seicento, to sobie ustawiam tempomat wtedy na 70 i toczę się do najbliższego baru i idę na obiad. :mrgreen:

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 28 gru 2021, 22:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Mnie na jesieni nagrała nieoznakowana Astra w Bytomiu. Generalnie to polowali na jakieś Volvo przede mną, ale ze ja na lewym leciałem 77 km/h w zabudowanym i wyprzedzałem wszystkich to już padło na mnie. Jechałem skuterem 125ccm :lol:
Ja nie wiem kto był bardziej rozbawiony z tego widoku na wideorejstratorze :D stówka opłacona kartą na miejscu

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 28 gru 2021, 23:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2009, 11:40
Posty: 219
GG: 0
Samochód: Volvo

Cytuj:
Z tym spalaniem to nie wiem czy do końca masz rację. Bo jedź sobie non stop krajówką około 80 km/h, cały czas równo, bez zbędnego hamowania, a jedź teraz i zwalniaj na każdej 50, 60 i potem po paru metrach znów się bujaj, to nie wiem czy to spalanie będzie mniejsze.
Jeżeli przy znaku będziesz dawał ostro po hamulcach i za tablicą opór to będzie jak piszesz, dodatkowo żywotność hamulców spadanie z 20%.

Wystarczy tylko obserwować drogę trochę dalej jak 100 metrów i dać możliwość toczenia się pojazdowi do tych 60km/h i potem przyśpieszać nie z pedałem w podłodze to spalanie pozostanie na takim samym poziomie, nawet może delikatnie spaść.
To samo tyczy się fotoradarów, rond czy nawet przejazdów kolejowych. Wystarczy że będziemy odpuszczać gaz te 600-800 metrów przed. Komunikaty o odległości do danego obiektu w nawigacji też są dużym ułatwieniem jeżeli chcemy jechać ECO, jedyny minus to strata tych paru minut na każde 100km.


Post Wysłano: 29 gru 2021, 10:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Ja miałem wczoraj test nerwów. Pojechałem Stara droga do rafinerii i spowrotem. Tam na pełnej jak zawsze. Powrót z włączonym ppc i 70 ustawione jak bozia przykazała. Sam sobie zwalniał w zabudowanych itd. Wyszlo 20 minut dłużej. Mniej nerwów dla mnie w sumie i pełna czilera, utopia... Aż dziwne, że wytrzymałem :D Za to osobówki za mną to wszystkie możliwe opcje wyprzedzania...

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 29 gru 2021, 13:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 kwie 2020, 12:24
Posty: 12

Ostatnio zapłaciłem 100zł i 2 punkty za zdjęcie z fotoradaru ustawianego tylko na czas pomiaru przekroczyłem o 14km/h także nie wiem czy miałem pecha czy margines błędu się zmniejsza


Post Wysłano: 29 gru 2021, 17:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Margines to 10.
Ja w tym roku dostałem pierwszy mandat z fotoradaru za 61/50 :]


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3243 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13241 3242 3243 3244 32453468 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: