Strona 2538 z 3471 [ Posty: 69418 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12536 2537 2538 2539 25403471 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 kwie 2019, 16:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Jeszcze do 12 roku to jakoś to szlo ogarnąć. Potem wymyślają juz tylko. A to co ma wejść od Października to juz jakaś abstrakcja. Jeszcze w USA zostawili lukę prawna aby można było jeździć normalnie a w Komunistycznej Europie każdemu dojechać po równo. Ehhh :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 20 kwie 2019, 17:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1349
Lokalizacja: BIA

Cytuj:
(...) Ledwo co minął tydzień odkąd mam dach w naczepie po remoncie ...
U mnie podobna sytuacja tylko,że ucierpiała podłoga w dwuletniej naczepie
Obrazek

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 20 kwie 2019, 18:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Tarczki też mają swoje wady, jeżdżąc 100% legal zrobisz mniej kilometrów jak na karcie, szczególnie na "sekundowym" tachografie, bo nie jesteś w stanie dokładnie odliczyć krótkich przestojów np. w korkach.

Ale prawda jest taka, że mało kto nie kombinował...


Aha, dzisiaj sprzątałem w domu i powiem wam, że Plakiem bardzo dobrze czyści się meble :D
Takie skrzywienie zawodowe...

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 20 kwie 2019, 18:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Ja na tarczkach robiłem więcej kilometrów i to na legalu niż na głupiej karcie gdzie wystarczy ruszyć metr żeby zmarnować jedną minutę jazdy.
W manie był licznik czasu jazdy przy tacho na tarczki, to nie musiałem sam liczyć czasu jazdy.

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 20 kwie 2019, 18:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

Ja zaczynałem jeździć ciężarówką na tarczke. Nie było źle, dopóki nie przesiadłem się na kartę, gdzie odlicza czas w korkach itp. Teraz jakbym miał iść na tarczy śmigać to pewnie ciężko byłoby mi się do niej przyzwyczaić. Jedno co tarcza mnie nauczyła to fajnie wszystko notować w notesie. Nawet teraz przy jeździe na kartę gdy takie szczegółowe notowanie nie potrzebne, ja dalej notuje. [emoji846]

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka



Post Wysłano: 20 kwie 2019, 18:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

ja mam nowego stoneridga i jest spoko.korki odlicza aż k-urwa czasem z dużo tego czasu jazdy zostaje.
Wesołych świąt dla wszystkich..


Post Wysłano: 20 kwie 2019, 19:02

Cytuj:
Ja na tarczkach robiłem więcej kilometrów i to na legalu niż na głupiej karcie gdzie wystarczy ruszyć metr żeby zmarnować jedną minutę jazdy.
W manie był licznik czasu jazdy przy tacho na tarczki, to nie musiałem sam liczyć czasu jazdy.
Technika idzie do przodu.W nowych tachach można wykręcić 9 pauzy na skoki , szczególnie jadąc przez Sztauland za dnia :lol:
Co do tarczek to ja też kiedyś robiłem na nich sporo kilometrów. Tylko , że do kontroli musiałem oddać inspektorowi co drugą :mrgreen:
No ale to były inne czasy :wink:


Post Wysłano: 20 kwie 2019, 19:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Inne czasy to były kiedy wystarczało mieć tarczki z jednego tygodnia

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 20 kwie 2019, 19:13

Cytuj:
Inne czasy to były kiedy wystarczało mieć tarczki z jednego tygodnia
Co nie zmienia faktu , że i tak musiałem mieć co drugą żeby wszystko się zgadzało :P


Post Wysłano: 20 kwie 2019, 19:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

9zl pauzy na skoki nie zrobisz bo wyjdzid ci na wykresie predkosci. Byl artykuł na 40ton ktory na zaladunku robil pauze na skoki. Kosztowalo go to kilka tys euro.

Ja ogolnie ciesze sie ze jeżdżę autem na karte bez możliwości manipulacji. Ale jeżdżę w specyficznej firmie i jestem specyficznym kierowca ktoremu nigdzie sie nie spieszy i zawsze ma czas

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka


_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 20 kwie 2019, 19:36

Pauzę zrobisz.Wszystko zależy od kontrolującego w jaki sposób podejdzie do kontroli.Jezeli nie będzie za bardzo wnikał to wszystko będzie w porządku :D


Post Wysłano: 20 kwie 2019, 19:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Owszem zrobisz ale jest to w prosty sposób do skontrolowania.
Osobiście przyjąłem zasadę ze do 3 skoków robie aby ewentualnie wjechać w rajke jak sie zwolni.
W korkach pauz nie robie w ogóle.

W firmie gdzie pracuję każdy ma problem z 60godzinnym tygodniowym czasem pracy

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka


_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 20 kwie 2019, 19:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5926

Ja na tarczy jeździłem Midlumką, która zliczała czas, więc było jako tako. Jakbym miał ręcznie liczyć, to dramat, zwłaszcza przy moim rwanym charakterze pracy.
Natomiast ja w karcie doceniam przerzucanie danych do programu. Bez tego żmudnego skanowania i wczytywania tarczek, cyk, pobrane, zaimportowane i wszystko widzę. A najnowsze rozwiązania same pobierają dane z kart i nawet nie trzeba pilnować terminów odczytów. Za to nie cierpię robić wpisów manualnych, zwłaszcza w tym starym, upierdliwym wymyśle szatana - stoneridgu.


Post Wysłano: 20 kwie 2019, 20:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Z tego co pamiętam w Midlum i Premium którymi kiedyś jeździłem, coś tam było, że nie do końca pasowało z 561/2006 te zliczanie czasu.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 20 kwie 2019, 20:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

W minutowym też zliczanie czasu średnio się ma, chodzi mi że tacho zaliczy pauzę z szarpankami.
W starym cyfrowym, szarpnięcie i ujechane 4 metry, i nabita minuta. Też średnio.

Nie wiem, przecież tacho rejestruje parametry jazdy co 1 sek w celu odtworzenia przebiegu zdarzenia, tak ma w specyfikacji.
Czy to problem wykorzystać te dane do rzetelnego zliczenia czasu?

I to zczytywanie danych... Wtopa. Nie wiem ile ma plik, 0,5 megabajta, pewnie zdecydowanie mniej. Zczytywanie 10 min.
W Commodore mi się szybciej z magnetofonu wgrywało.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 20 kwie 2019, 20:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Kieras to 10min to rozumiem ze ci auto zczytuje po 3 miesiacach

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka


_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 20 kwie 2019, 20:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Kierownik, jak już ćwiczysz szarpanie, to nie 4 metry a przetestuj niecałe 1/4 obrotu koła ;)
Kiedyś tak na jakiejś pompie podjezdzalem w rajce, kolo przede mną wyjechał a nie chciałem rano mieć niespodzianki w formie kogoś co mnie blokować będzie bo pauzę w środku nocy zaczął.

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 20 kwie 2019, 21:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Przeszło 4 lata na tarczkach jeździłem i wypas sprawa, nie ma nic lepszego. Co do liczenia czasu wystarczyło zapamiętać godzinę ruszenia, a potem odejmować tylko postoje ;)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 20 kwie 2019, 22:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1349
Lokalizacja: BIA

Do mnie na kontroli, z szyderskim uśmiechem niemiecki policjant, wpadł do kabiny z pendrive. Ja mu w zamian wyjąłem z eleganckiego pudełka, po płytach CD, 28 tarczek :D Ten widok jak mu szczęka opadła był bezcenny :).

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 20 kwie 2019, 22:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Kiedyś wywoziliśmy puste kontenery z ZCH Police, zresztą to był pierwszy kurs Volvem, no i tak się złożyło, że było kilka Manów TGA, Daf 95, Magnumka E-tech, ze dwie 105 i ja. Wszyscy jechaliśmy na Lubieszyn, tak się złożyło no i miły Pan z BAG mnie zatrzymał mnie i poprosił o kartę do tacha :D Na co ja mu mówię, że tu szajby i że niestety mam tylko jedną i urlopówkę :mrgreen:

Z rozbrajającą szczerością powiedział, że przepuścił te poprzednie auta, bo widział, że są stare i pewnie na tarczki :D

A z kolei innym razem na UC we Wrocławiu na Białowieskiej staliśmy na dwa wozy z kolegą z Łowicza. On też FH, tyle że w XLu i z 2007 roku. Pan celnik przyszedł do nas, żeby skontrolować tacho, poprosił o karty, a jak usłyszał, że moje jest na analogu to stwierdził, że skontroluje tylko kolegę :D

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2538 z 3471 [ Posty: 69418 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12536 2537 2538 2539 25403471 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: