Strona 2652 z 3472 [ Posty: 69425 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12650 2651 2652 2653 26543472 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 sie 2019, 22:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 812
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Mi wczoraj jeden majster opowiadał, że pod Siewierzem nie chcą wypuszczać jak jest więcej niż 8t na osi, w tym na napędzie, bo wyjazd z kopalni jest drogą 8t/oś.
Mój ojciec raz załadował miał na kopalni gdzie brama dojazdowa jest przy drodze powiatowej, 50 m od drogi krajowej. Ta sama sytuacja, 8 t nacisku na oś i 37800 kg całość. Auto było przeładowane o 80 kg i musiał ojciec ten nadmiar zrzucić łopatą.

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 28 sie 2019, 22:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 kwie 2010, 21:04
Posty: 194
Samochód: Corsa D
Lokalizacja: Mikołów

KWK Piast jest przy krajowej jak już. Wyjazd z kopalni również. Ja za to mam na Węgrzech 12.5T na wszystkie osie. :D A limit został podniesiony przy okazji przeciążenia napędowej. Dotyczy to(chyba) tylko cystern.

_________________
MAN TGA 18.410


Post Wysłano: 28 sie 2019, 22:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5930

Tak średnio, bo brama jest tutaj:
https://goo.gl/maps/dYjpUAHuB5GftbZE7

Więc ten kawałek trzeba dojechałaś jakąś powiatówką.

Spotkałem się ze sraniem o 80 kg, ale to nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem nie ma. Tolerancja wagi jest większa, nie mówiąc o ewentualnym tankowaniu auta/wypaleniu paliwa czy kwestii tego, czy ważenie odbywa się z kierowcą czy bez.


Post Wysłano: 28 sie 2019, 22:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Cytuj:
Ale znam też przykłady, gdzie droga dojazdowa do kopalni, między domami, ma podniesiony nacisk do 10t. Nie sądzę, żeby wyrabiała technicznie, ale nieważne, bo kopalnia płaci podatki i chce mieć spokój, a nie bzdurami się zajmować.
Może właśnie kopalnia wykupiła zezwolenie dla wszystkich i ma święty spokój...
Cytuj:
Mówił mi anżej,
A na promie, to taki jeden Anżej mówił, że jak pojechał na serwis w Szwecji Volvem 460 i podpieli komputer, to się okazało że to 480ka jest... :D

A inny Anżej mówił, że był tak zmęczony, że od razu położył się spać i dopiero w Ystad mu powiedzieli, że był sztorm 10-11 st. w skali Beauforta (wysokość fali 9 - 11.5 m), a on nic nie wiedział... :D


Ostatnio zmieniony 28 sie 2019, 22:54 przez SergiejTG, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 28 sie 2019, 22:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 kwie 2010, 21:04
Posty: 194
Samochód: Corsa D
Lokalizacja: Mikołów

Wjazd jest tak jak mówisz. Ale wyjazd już jest na krajową na te rondo.

_________________
MAN TGA 18.410


Post Wysłano: 28 sie 2019, 22:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5930

Nie no, którędy? Ja zawsze tak samo wyjeżdżałem jak wjeżdżałem. Na rondo się dostać to musiałbyś przejechać cały zakład włącznie z bocznicą.
Cytuj:
Może właśnie kopalnia wykupiła zezwolenie dla wszystkich i ma święty spokój...
W samych podatkach na pewno mało nie płacą.


Post Wysłano: 29 sie 2019, 0:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 955
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

Na temat promów i lokalych Ądżejów to można książkę napisać. :lol:

Ostatnio płynąłem z UK do D. Łącznie 11 kierowców, 3 Polaków, Litwin i reszta Angole. Tak w porządku ludzi dawno nie spotkałem. Pośmiane, parę piwek wypite, zero opowieści parkingowych typu ITD mnie pachołkami obstawiło... Z Litwinem do Nowego Tomyśla z Cuxa jechałem, wiara w ludzi się nawraca. :)

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Post Wysłano: 29 sie 2019, 4:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2014, 9:00
Posty: 1154
Samochód: Scania R410
Lokalizacja: Będzin

Cytuj:

Za to na małych firmach, gdzie ładuje się z oka, czasem bywa różnie. Nie zmienia to faktu, że nikt już nie wozi "trójka z przodu", w każdym razie nie za każdym razem i nie celowo.
Jesteś tego pewny?? :mrgreen:
Zdarzało się że i czwórka była codziennością.Być może na kraj/UE wszyscy patrzą ale transport lokalny to wolna amerykanka. :)

Na potwierdzenie moich słów. Na PGE/Tauron jeździły 4 firmy i każdy rmc +- 42/44T. Nikt głupi nie jest i każdy mniej więcej wie ile waży wanienka na pusto. :mrgreen:
Cytuj:
Okazało się, że w obu przypadkach znacznie przekroczona jest dopuszczalna masa całkowita zespołów pojazdów oraz dopuszczalne naciski osi na drogę. Jeden z pojazdów ważył wraz z ładunkiem ponad 45, a drugi niemal 48 ton! W cięższym z kontrolowanych pojazdów nacisk osi napędowej wynosił ponad 15 t! W drugim pojeździe było niewiele mniej– oś napędowa wywierała na drogę nacisk ponad 14 ton. Warto dodać, że na drodze, na której zatrzymano pojazdy, dopuszczalny nacisk osi napędowej wynosi 10 ton

_________________
"Ja to jestem tradycjonalista,wolałbym rzepa zapiąć niż jakieś promy wbijać' -Król Dystrybucji 2019


Post Wysłano: 29 sie 2019, 7:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 maja 2016, 16:20
Posty: 157

Cytuj:
Jeśli firma jest przy wojewódzkiej, to w teorii nie może wypuścić za bramę pojazdu z rmc powyżej 38000kg, bo taki jest dopuszczalny sumaryczny nacisk osi na jezdnię drogi wojewódzkiej.
Podaj AKTUALNĄ podstawę prawną, nakazującą zachowanie 38t rmc na wojewódzkiej. Dawno nieprawda.


Post Wysłano: 29 sie 2019, 11:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 wrz 2014, 15:40
Posty: 46

Panowie, jazdy po wioskach ciąg dalszy. Muszę dostać się do miejscowości Granowiec, niedaleko Odolanowa. Chcę zjechać z A2 na Turek (węzeł Koło), później Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Odolanów (ale tam są chyba jakieś zakazy?) i w końcu Granowiec. Dobrze kombinuję?


Post Wysłano: 29 sie 2019, 12:29

Głupie pytanie, przy wymianie karty przedsiębiorstwa na nową, trzeba na nowo blokować tachografy w autach na nią, czy blokada jest na firmę?


Post Wysłano: 29 sie 2019, 18:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2016, 21:20
Posty: 318
Samochód: Daf

Panowie po jeździe na klimie stanąłem i zaczęła lecieć woda gdzieś z okolic nagrzewnicy cały filtr kabinowy mokry. Pytanie skąd i dlaczego aż tyle tej wody. Uprzedzam pytania, to nie był płyn chłodniczy.


Post Wysłano: 29 sie 2019, 19:34
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1727
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Odkopywalem dziś na Gierkowce stary przyczolek wiaduktu,takie zbrojenia jeszcze nie widziałem :lol: na m2 tony i grubsze i cieńsze
Widać ze nie żałowali :D


Post Wysłano: 29 sie 2019, 19:49

Obrazek
Ktoś dobrze szedł...
Drogą Koszęcin-Kalety.
Obrazek


Post Wysłano: 29 sie 2019, 19:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5930

Czy tylko mi forum nie działa na tapatalku?


Post Wysłano: 29 sie 2019, 20:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1810
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Cytuj:
Panowie po jeździe na klimie stanąłem i zaczęła lecieć woda gdzieś z okolic nagrzewnicy cały filtr kabinowy mokry. Pytanie skąd i dlaczego aż tyle tej wody. Uprzedzam pytania, to nie był płyn chłodniczy.
Skraplacz się nie przytkał i wyrzuca skroploną wodę z możliwego, mniej szczelnego miejsca?

P. S. Mijanke ostatnio mieliśmy. :mrgreen:

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 29 sie 2019, 20:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2016, 21:20
Posty: 318
Samochód: Daf

Jutro uniose kabinę i tam zerknę skąd dokładnie. Na tyle mijanek to trzeba wkoncu się zgadać na ploty albo co innego :)


Post Wysłano: 29 sie 2019, 21:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1194
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:
Panowie, jazdy po wioskach ciąg dalszy. Muszę dostać się do miejscowości Granowiec, niedaleko Odolanowa. Chcę zjechać z A2 na Turek (węzeł Koło), później Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Odolanów (ale tam są chyba jakieś zakazy?) i w końcu Granowiec. Dobrze kombinuję?
Nie ma zakazy. Co prawda ostatni raz jechałem tam jakoś 1.5 roku temu ale do od Ostrowa Wlkp. do Odolanowa nie było nic ;) Jak lecisz od A2 to bym też tak jechał. Droga do samego ostrowa bardzo spoko, aby w Kaliszu może się mocno przytkać bo jest remont jednej z głównych dróg i wytyczony objazd przez pół miasta ;)
Cytuj:
Czy tylko mi forum nie działa na tapatalku?
Nie. Na tapatalku ciągle mi "mieli" i nie chce się odświeżyć od wczoraj chyba.
Cytuj:
Obrazek
Ktoś dobrze szedł...
Drogą Koszęcin-Kalety.
Obrazek
Jak tak patrzę na tą puszkę i to co zostało z ramy to chyba wziął sobie do serca "4.1 metry przechodzi i hamować nie trzeba"... :roll:

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 29 sie 2019, 21:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 10:43
Posty: 726
Lokalizacja: Lublin

W Kaliszu najgorsze omijasz, także elegancko sobie polecisz koło Leroy na Ostrów. Na Odolanów zakazów nie ma, także śmiało.


Post Wysłano: 29 sie 2019, 22:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Jak tak patrzę na tą puszkę i to co zostało z ramy to chyba wziął sobie do serca "4.1 metry przechodzi i hamować nie trzeba"... :roll:
Raczej szybko nie jechał, przy 30 km/h koleżka dużo bardziej złożył kontener. A ten bolec zabezpieczający ogon złamać to dużo nie trzeba :D

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2652 z 3472 [ Posty: 69425 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12650 2651 2652 2653 26543472 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: