Strona 3177 z 3467 [ Posty: 69332 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13175 3176 3177 3178 31793467 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 cze 2021, 10:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3562
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Amglos tylko tą powłokę spoleruje. Kup sobie K2Roton, albo inny preparat typu krwawiącą felga jak do alufelg z osobówki.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 15 cze 2021, 13:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Chodziło mi o "ichni" wosk, duraglos czy jak on się tam nazywał.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 15 cze 2021, 23:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1797
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Ok, dzięki, popatrzę co tu wybrać najlepiej. :) Wiadomo trzeba to czyścić i często myć, bo ten pył z klocków to takie dziadostwo, że strasznie się wżera... To chyba też jedna z wad tarcz i klocków, bo przy bębnach to nie byłoby żadnego problemu utrzymać to w należytym stanie. :D

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 16 cze 2021, 9:00
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Wśród znajomych są tacy, którzy mają alufelgi na całym zestawie i nadal ładnie to wygląda. Po prostu z nimi jest więcej roboty i regularne mycie wodą z Ludwikiem a od czasu do czasu polerka myślę, że załatwią sprawę.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 16 cze 2021, 13:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Luhmi ma fajną chemię do mycia wszystkich rodzajów kół, włącznie z tymi Alcoa pokrytymi powłoką. Nazywa się to Luhmi All Wheel Cleaner, 5 litrów z przesyłką 225 zł brutto.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 16 cze 2021, 16:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1797
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Ooo to dzięki wielkie, trzeba powiedzieć żeby zamówili to cudo. :D

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 16 cze 2021, 17:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Po prostu z nimi jest więcej roboty
Generalnie z każdą felgą jest dużo roboty, jeśli chcesz żeby dobrze wyglądała, a nawet pokuszę się o stwierdzenie, że z lakierowaną więcej niż z Durabrightem :wink:

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 16 cze 2021, 20:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Dobrze ze kołpaczki sa wolne od pyłu hamulcowego :mrgreen:

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 17 cze 2021, 13:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 814
GG: 0

Co się mogło rozwalić, że wieje cały czas ciepłym powietrzem niezależnie czy włączę klimę czy wyłączę, poprostu ciepło daje... fh?

I drugie, gdzieś na nockę na hutniczej w Gdyni stanę? Mam jakąś hurtownie napojów będę wieczorkiem późnym

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 17 cze 2021, 14:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2009, 16:06
Posty: 640
GG: 1
Lokalizacja: Elbląg

Co do parkingu to może być słabo wieczorem. Ja bym podjechał na ul. Polską w okolice kapitanatu , miejscowka przy porcie , jak lubisz wędkarstwo to można połapać ryby :|


Post Wysłano: 17 cze 2021, 16:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 363
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

Cytuj:
Co się mogło rozwalić, że wieje cały czas ciepłym powietrzem niezależnie czy włączę klimę czy wyłączę, poprostu ciepło daje... fh?

Zawór ciepło/zimno przy nagrzewnicy . Ostatnio w Scanii też wymieniałem w zasadzie to tylko silniczek miałem walnięty a że był stary w szafie co przeciekał to z dwóch powstał jeden.


Post Wysłano: 17 cze 2021, 18:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Ja dzisiaj cały dzień na tym upale z włączonym ogrzewaniem... Nawet jak ręcznie zawór przestawiałem to dalej przepuszczał... Nie no przecież Kania najlepsza :lol: teraz patrząc obiektywnie to Iveco jest potęgą przy tych szwedzkich wynalazkach... :mrgreen:


Post Wysłano: 17 cze 2021, 20:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1797
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Ja tam myślę, że wszystko dobre jak dba firma. Gdybyś miał tą Scanie od nowości i by tak się je*ała, wtedy możesz mówić, że to szrot... Ale co innego, gdy ktoś zrobił z niej szrota przez zaniedbanie. U nas była eRka z 2006 roku i wszystko działało elegancko, z tym że był jeden kierowca od nowości i jak coś się rozleciało, robione na bieżąco. Jak weźmiesz auto po gościu, co jeździł, a że przełączanie ogrzewania nie działało to w sumie mu nie przeszkadzało, to nie dziw się, że to złom. Wszystko zależy od podejścia firmy i przede wszystkim kierowcy, czy zgłasza jakieś usterki.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 17 cze 2021, 20:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

W Scani 4 to zazwyczaj co drugi miał sterowanie ciepło-zimno tylko pod maską jak zawór obracał bo linki-plastiki sie łamały a ostatnio jak widzialem egzemplarz for africa to tam normalny zawór kulowy z castoramy wsadzony na 3/4 cala :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 17 cze 2021, 22:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Ja tam myślę, że wszystko dobre jak dba firma.
Raczej w 95 % przypadków to bardziej kierowca niż firma ... Co sam potwierdzasz w reszcie posta :)

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 17 cze 2021, 22:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Tak Davo, statystyki sprzedaży w Europie i ceny na rynku wtórnym też potwierdzają tą turyńską "potęgę". Chyba, że wszyscy się mylą i kupują tiry ot tak.
Ostatnio ciężko mi się Twoje posty czyta. Niby objeżdżony, uświadomiony branżowo gość, a walisz posty jak psychofan z gimnazjum albo innego Garbsena :wink:
Nie chodzi mi tutaj nawet o samą treść, bo każdy ma jakieś swoje upodobania, ale ostatnio, wszędzie próbujesz podkreślać jakie to Scanie złe w stosunku do Iveco. Przykro mi, że przyszło Ci pracować na zgruzowanym sprzęcie i na jego podstawie musisz budować swoją opinię.


Post Wysłano: 17 cze 2021, 22:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Też ostatnio wymieniałem ten zawór. Nie jest ani bardzo drogi, a wymiana to z 10 min. On jest jakimś plastikiem wyłożony, na którym robią się rysy i się rozszczelnia.
Gorzej jest w drugą stronę, jak przestaje grzać, bo wtedy często oznacza zabitą nagrzewnicę, z tym jest sporo roboty.


Post Wysłano: 17 cze 2021, 23:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1797
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Cytuj:
Cytuj:
Ja tam myślę, że wszystko dobre jak dba firma.
Raczej w 95 % przypadków to bardziej kierowca niż firma ... Co sam potwierdzasz w reszcie posta :)
Bardziej mi chodziło, czy firma weźmie sobie do serca zgłoszenia kierowcy i pozwoli na naprawę, bo są takie sytuacje, że kierowca chce naprawić, a szefostwo już niekoniecznie. Dlatego tak napisałem.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 18 cze 2021, 9:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Po prostu każdy ma jakąś opinie o aucie, a ja jako psychofan potwierdzam że Scania jest przepłacona, to jest auto jak auto i tu niema żadnych wodotrysków. Trzema różnymi pojeździłem i niestety ale lepiej mi się jeździło Stralisem...
Zawsze myślałem że jak jeżdżę Iveco to taki budżetowy Opelek czy Fiacik, a inni szczęśliwcy jeżdżą furami premium, serio myslelem że Scania i Volvo to poziom Bmw, Mercedesa, czy Audi w osobakach... 8)


Post Wysłano: 18 cze 2021, 16:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Miałem przyjemność czy frajdę jeździć ciężarówkami rożnych marek i faktycznie czasem marka traktowana na rynku jako coś klasy niższej może milej zaskoczyć niż te niby z klasy wyżej.

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3177 z 3467 [ Posty: 69332 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13175 3176 3177 3178 31793467 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: