Strona 2451 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12449 2450 2451 2452 24533468 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 sty 2019, 22:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2014, 17:45
Posty: 219
Samochód: Fiat Skoda
Lokalizacja: SRS

Z ciekawości pytam. Jak to jest zrobione...
Twoja firma jakiś przetarg wygrywa na odśnieżanie czy jak?
Ty z tego co widzę wozisz "szklaną tłuczonkę", a teraz odśnieżasz?
Jak to jest?
[/quote]
Kiedyś to było miejskie przeciębiorstwo oczyszczania miasta potem to szkopy wykupili i dalej się bawią . Mają ileś oddziałów i od zbiórki po recykling śmieci robią. Praktycznie od x lat wygrywają przetargi na zimowe utrzymanie miasta. I musze przyznać że jako tako im to wychodzi. Zajmują się też oczyszczaniem miasta. Jest jeszcze jedna firma ale się dogadali podzielili miasto rejonami . I nikt nikomu w droge nie wchodzi.
Kermiter to chyba na Międzyblokowej na Halembie2 . Tam to nie dość że ryle to jeszcze gorole mieszkają 😄. A jak na Halembskiej odśnieżacie to tak dokładnie bo potem do roboty nie umia zajechać😂.

_________________
Kierowca z Biedronki , inni kierowcy patrzą na mnie z politowaniem :?


Ostatnio zmieniony 12 sty 2019, 23:49 przez adam81, łącznie zmieniany 2 razy.

Post Wysłano: 12 sty 2019, 22:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Ale mnie dziś Merc zaskoczył. Zakasałem rękawy żeby uszczelnić obudowe filtra oleju. Odkreciłem pokrywkę, wyciągnąłem filtr, a tam myk... śruba na klucz 46mm...

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 13 sty 2019, 10:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Z ciekawości pytam. Jak to jest zrobione...
Twoja firma jakiś przetarg wygrywa na odśnieżanie czy jak?
Ty z tego co widzę wozisz "szklaną tłuczonkę", a teraz odśnieżasz?
Jak to jest?
My jesteśmy potęgą jak Rico :D prowadzimy kilka gałęzi odpadów +odsniezanie w całej Rudzie Śl, przezbrojenie auta to jest godzina max i można jechac w miasto, niektóre wozy to juz chyba od nowego roku jeżdza praktycznie na okrągło, odśnieżanie to osobny przetarg, wywóz smieci inny przetarg, cała reszta to prywatne firmy. Żeby wszystkie drogi były czarne w TRAKCIE(bo wszyscy tego oczekują) opadu to trzeba z 30 wozów i 80 ludzi, kto sypnie kasą na utrzymanie tego caly rok ??

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 13 sty 2019, 12:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2008, 12:59
Posty: 595
Samochód: VOLVO FH500 EEV

Przecież pomiędzy 15 kwietnia a 15 października, możecie zrzucić solarki, zamontować siodła i pod Adarem latać, co by się kasa zgadzała :D
Tak z ciekawości - jaki macie czas, od przyjęcia zgłoszenia o wyjeździe na miasto do samego wyjazdu? Godzina czy dwie godziny?


Post Wysłano: 13 sty 2019, 12:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

A tak z ciekawości, bo o odśnieżaniu nie mam zielonego pojęcia. Kto wydaje dyspozycje o wyjeździe, w przetargu macie ustalone, że droga ma być w odpowiednim stanie i sami decydujecie kiedy wysłać sprzęt? Miasto się w to nie miesza, czy dają jakieś swoje "wskazówki", żeby coś ogarnąć w pierwszej kolejności?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 13 sty 2019, 14:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Chyba z gydykykyia dzwonią.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 13 sty 2019, 14:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Gdzieś słyszałem, że mają wyjechać max4h po ustaniu opadów, ale to chyba nie może być prawda.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 13 sty 2019, 14:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Cytuj:
https://aukcje.wosp.org.pl/kalendarz-19 ... s-i8827051

Może komuś trzeba kalendarza, a może ktoś chce się ze mną gruszką kopsnąć? Zajrzyjcie ;)
Nie dorzucam się do uranu dla czeczenów. Jürgen to nie moja bajeczka.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 13 sty 2019, 14:18

Cytuj:
Gdzieś słyszałem, że mają wyjechać max4h po ustaniu opadów, ale to chyba nie może być prawda.
To by tłumaczyło dlaczego jak sypie cały tydzień to i tak piaskarki nie widać :lol:


Post Wysłano: 13 sty 2019, 14:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884


Cytuj:
Fakt faktem , że też wolę gdy mi ktoś pomoże przy wcofywaniu gdy jest wąsko niż mam co chwilę wychodzić z auta i oglądać czy naczepa przejdzie.
Zawsze to łatwiej zwłaszcza kiedy się cofa na prawe lustro.
Choć nieraz takie asy się zdarzają, że lepiej jednak wyjść i samemu ocenić sytuację.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka



Post Wysłano: 13 sty 2019, 14:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Jak 3 lata temu wozilem często wanna sól do GDDKiA Koziegłowy to chłopaki siedzieli tam po 24h na takim niby mieszkaniu a 10m w budzie ala cieciowka siedział dyspozytor który im dawał znać kiedy wyjazd. A skąd dyspozytor wiedział to nie pamiętam ale wydaje mi się że mieli jakiegoś scigacza co jeździł i robił rozeznanie....


Post Wysłano: 13 sty 2019, 15:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 mar 2014, 18:40
Posty: 579
Samochód: Januszowa Magnolia
Lokalizacja: TOS

Skoro pada śnieg to jak mają piaskarki wyjechać skoro jest ślisko na drodze? :D

_________________
Kto nie skacze ten z ITD!
Naczelny forumowy kierowca Magnumek.


Post Wysłano: 13 sty 2019, 15:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2014, 17:45
Posty: 219
Samochód: Fiat Skoda
Lokalizacja: SRS

Tyle tylko że firma Kermitera dba o przejezdność miasta i nie zajmuje się drogami wojewódzkimi i gydydyika może go cmoknąć. Tu macie artykuł jak niby ma to wyglądać :lol:
www.rudaslaska.pl/fr/ruda-slaska/aktual ... h-drogach/.
Przynajmniej tak głosi masza miejska propaganda. A jak jest na prawdę to każdy widzi na codzień . A kolega może coś sam to skomentuje jak to wygląda od drugiej strony. Od siebie dodam że w porównaniu z miastami ościennymi Ruda nie wypada najgorzej, ale to tylko moja ocena.

_________________
Kierowca z Biedronki , inni kierowcy patrzą na mnie z politowaniem :?


Post Wysłano: 13 sty 2019, 22:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Gddkia nie ma z nami nic wspólnego, my wspólpracujemy z miastem i pracujemy w ramach ichniejszych dróg, na jesień jest powoływana "akcja zima" która obliguje firme do gotowości sprzetowo-kadrowej 24h/7dni, najwiecej wspólpracujemy chyba z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego w mieście, na ogół sa odpalone prognozy pogody z new meteo(polecam) i na nich sie sugerujemy kiedy wyjechać, dokladnych godzin nie znam,nigdzie tego nie przedstawiają a zawsze jest mowa "jak najszybciej" Nie da się ukryć ze sprzęt jest zawodny bo jest używany sezonowo pod dużym obciażeniem, węże z hydrauliki strzelają,sól zjada wszystko co możliwe dookoła, pługi od nierównych dróg potrafią sie obrywać, mnie ostanio na skrzyżowaniu z torami tramwajowymi wyrzuciło 1.5 metra w prawo bo slizg wskoczył w szyne i pociągnał auto :lol: ale na przykład odsniezanie DTŚ to sama przyjemność, można spokojnie 60-70km/h smigać i sypać wyprzedzając przy tym innych :D taka ciekawostka to DTŚ w każdym mieście jest odsniezana przez inną firme w ramach danego miasta. Z Rudą Śląska jest troche cieżko bo miasto jest dość rozległe i na dojazd na drugi koniec na Halembe albo Kochłowice w godzinach szczytu potrzeba czasu

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 14 sty 2019, 6:53
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Korzystacie z meteo ICM?
Diagramy :]

Jak odsnieżaliśmy dla GDDKiA cały czas opierali się o ten program.

Dla utrzymania dróg pierwszej klasy czyli autostrady i eski, przewidywane są dyżury dla pracowników, jeśli przewidywana jest temperatura w okolicy 0, oraz opady śniegu.

Do 4ch godzin po opadach to jest prawda, nawet na pierwszej klasie dróg...

Co moim zdaniem w Pl najbardziej psuje utrzymanie dróg?
Przetargi i podwykonawcy....

Jak najlepiej i jak najtaniej :lol:
Kiedy jeździliśmy dla GDDKiA, kurde ile lat do tyłu :roll: były płacone dyżury, dyspozycyjność itp.
Potem zaczęły się przetargi....

Koniec końców ucięli wszystko łącznie z dyżurem, mieliśmy godzinę na podstawienie uzbrojonego auta.
Potem się dziwić... Zanim podzwonia, zanim towarzystwo się zjedzie, pozbiera...

Mowa jest cały czas o pierwszej klasie.
W tym roku była propozycja 40zl/h, na własnej działalności, auto we francyze od podwykonawcy :D :lol:

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 14 sty 2019, 18:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 948
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

Rafus, co tam się działo dziś na górce na S11 przed A2? :>

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Post Wysłano: 14 sty 2019, 19:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Kłodzko - Kudowa stoi w 3 miejscach.
Dalej u kokota z Hradec Kralove do Mladej Boleslav stoję już drugi raz pod górkę.....
Takie atrakcje.....


Post Wysłano: 14 sty 2019, 20:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 10:43
Posty: 723
Lokalizacja: Lublin

Cytuj:
Rafus, co tam się działo dziś na górce na S11 przed A2? :>
Też tymi terenami podążałeś? Z Jarocina do A2 chyba ze 2 godziny jechałem. Masakra. O ile do środy ze 50-60 sie jechało, tak od Środy do samego S11 góra 20 km/h. Jajko, jajko i jeszcze raz jajko. Myślałem, że dojadę chociaż za Pniewy, a tak ledwo do Lidla na Tarnowo wpadłem.


Post Wysłano: 14 sty 2019, 21:34

Stała jeszcze obwodnica Kórnika, zestaw poszedł prosto na zakręcie więc na s11 od strony Poznania musiał być niezły młyn.


Post Wysłano: 14 sty 2019, 23:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Cytuj:
Rafus, co tam się działo dziś na górce na S11 przed A2? :>
integracja drogowa Kolego :)
Ogólnie tradycyjnie zblokowała się zwężka do jednego pasa, do tego świezy opad czegoś w rodzaju śnieżnych ziarenek, które świeżo rozjechane robiły lodową warstewkę. Kto letki ten się ślizgał. Jak wszystko stanęło to i ja miałem problem na pusto się rozbujać... Zajęło mi to dłuższą chwilę ale dałem radę rozbujać aftomata.
Jest plus, odkryłem że otwarli kawałek eski w stronę Leszna. :mrgreen:

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2451 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12449 2450 2451 2452 24533468 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: