Strona 2613 z 3471 [ Posty: 69418 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12611 2612 2613 2614 26153471 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 lip 2019, 19:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Znalazłem coś takiego za pomocą Google:
Cytuj:
Cichanos - Nie, 02.08.2009, 16:58
" />Może troszkę odbiegne od tematu chłodni. Ale nawiąże do wypowiedzi kolegi badysa i prezentacji naczepy którą ciąga.
Sam mam taką naczepę. Możliwość ładowania i rozładowywania lewą stroną jest bardzo przydatna. Ponadto naczepa posiada windę hydrauliczną na tyle oraz skrzynię na puste palety. Naczepa została kupiona z drugiej ręki. Osie marki SAF, hamulce bębnowe. Natomiast sama naczepa jest produkcji TomTrailor z roku 1994. Więc jest już naprawdę wiekowa.
Odnośnie ładunków powrotnych. Nie ma problemu w znalezieniu ładunku oraz podczas załadunku. Czasami pojawiają się problemy podczas rozladunku w kraju. Powodem jest brak tak podstawowych rzeczy jak wózek widłowy u odbiorcy.
Napewno same chlodnie nie są to tanich naczep. Powodem jest sama konstrukcja. Natomiast jeżeli mowa o naczepach kontenerówkach, czyli bez agregatu chłodniczego są w podobnych cenach do firan z tylnimi drzwiami.
Czyli data orientacyjna jest :D

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 14 lip 2019, 20:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Znalazłem coś takiego za pomocą Google:

Czyli data orientacyjna jest :D
Nie funguje :(
https://web.archive.org/web/20111113160 ... 16&t=22399


Post Wysłano: 14 lip 2019, 20:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

do SergiejTG w sprawie radaru i hamowania - nie wiem jak jest w manie ale mercedes ma to od dawna w standardzie i działanie jest takie że po wykryciu przeszkody mimo naciskania na gaz pojazd nie jedzie szybciej co więcej jak za bardzo zbliży się do przeszkody to hamulce uruchamiane sa samoczynnie i naprawdę działają - wiem bo próbowałem dopuściłem do odległości ok. 2-3 metry gdzie różnica prędkości była znaczna.
w starszych modelach można to wyłączyć klawiszem (choc sie nie zaleca) w młodszych nie da się.
w przypadku wyjechania z boku radar tego nie widzi odpowiednio wcześnie i nie ma szansy na reakcję ze swoich obserwacji oceniam że dużo lepsze widzenie jest w przypadku odbicia od jakiegoś odblasku i ruchu przedmiotu na drodze. sama wiązka lepiej widzi pobocze niż część drogi po lewej stronie.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 14 lip 2019, 21:17
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3571
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

A te opowieści dziwnej treści, nie były w poprzedniej części sukcesów?
Które zostały usunięte?

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 14 lip 2019, 21:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Co Ty, wtedy sukcesów jeszcze nie było :D

Miał normalnie swój temat w Firmach transportowych i w Trasach :D

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 14 lip 2019, 21:22
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3571
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Łoooo panie, prehistoria forum :D

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 14 lip 2019, 22:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2648
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Aż mi sie przypomniały te czasy jak najważniejsza była galeria a w zdjęciach priorytetem był KADR :D Del,Kaczor i te sprawy kurłaa kiedyś to było

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 14 lip 2019, 22:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Bracia M, Fox i kilku innych. Relacje z tras, fotogaleria. Piękne czasy.

A tak swoją droga, to co się dzieje z BTC?

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 14 lip 2019, 22:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2648
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Bracia M, Fox i kilku innych. Relacje z tras, fotogaleria. Piękne czasy.
A tak swoją droga, to co się dzieje z BTC?
Któregoś roku nie dopilnowano opłacenia domeny i wszystko poszło sie je***

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 14 lip 2019, 22:39
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Ale chyba nie od razu bo z 1.5 roku nie mogłem się zalogować a przy próbie reanimacji konta ciągle mnie wywalało. Dopiero potem nawet adres nie wchodził.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 15 lip 2019, 7:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Cytuj:
Może na tej samej firmie byliśmy. Obecnie ładuję w Wysogotowie k/Poznania i to samo. Ochrona miła, w biurze wyszła ładna kobieta: dzień dobry, w czym pomóc, tak załadunek do Błaszek, tak rampa 33, kolega czeka. W sumie miałem poprosić by dała mi w pysk bo chyba śnię. Takie firmy w Polsce? A jednak. Faktycznie gość czeka pod rampą, papiery gotowe, ledwo zgasiłem padakę już wjeżdżał. W ciężkim szoku jestem.
Trochę to śmieszne, a zarazem tragiczne, że to co na zachodzie normą u nas jest wyjątkiem, że człowiek chodzi 2 dni szczęśliwy po takim załadunku i nie dowierza
Cytuj:
GrzegorzPPP, o której byłeś na Pekaesie w czwartek? Ja tam ładowałem linie do Lublina wieczorem. I co to za firma o której wspomniales? Przypadkiem nie ze Stęszewa?
Na Pekaesie byłem coś koło 8:30 do 13:15.

A firma o której wspomniałem to Novol. Sp z o.o. z Komornik


Post Wysłano: 15 lip 2019, 9:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lip 2012, 13:21
Posty: 53
GG: 16108747
Lokalizacja: Zawiercie

Można to nazwać sukcesem.

Ponad miesiąc pracuje w spedycji lotniczej na KTW i w porównaniu z drogówka poniedziałki są zawsze spokojne, zło nadciąga w połowie tygodnia :lol:.


Post Wysłano: 15 lip 2019, 10:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Żona pracuje w firmie handlująca spożywką. Mają klienta z Chin który kiedyś zamawiał tylko suchy towar w ilości max 5 palet. Wszystko szło samolotem. Teraz się chłopak rozbrykał i zamówił 25 palet towaru w tym nabiał. Niestety żona nie ma prowizji od tego...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 15 lip 2019, 17:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2009, 16:06
Posty: 641
GG: 1
Lokalizacja: Elbląg

Cytuj:
Pany, jak to jest w nowych Manach z systemem awaryjnego hamowania?
Jak za szybko się zbliżasz to piszczy kontrolbie na początku , później hamuje , gaz nie dziala . Jak po dźwięku że bedzie bum i zaczniesz hamować z taką siłą jak on sobie zażyczy ro się wyłączy , a tak to zera hebluje. Nawet jak omijassz zbyt szybko auto na skrzyżowaniu to wariuje. W miescie wyłączam ten system bo irytuje. Ponoć od nowego roku już tego nie będzie mozna tego wyłączać.


Post Wysłano: 15 lip 2019, 17:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Cytuj:
Aż mi sie przypomniały te czasy jak najważniejsza była galeria a w zdjęciach priorytetem był KADR :D Del,Kaczor i te sprawy kurłaa kiedyś to było
Kaczor i Del dalej robią zdjęcia - to odpowiednio Piotr i Mariusz I. z Truck-Spotters.eu ;).

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 15 lip 2019, 21:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2008, 12:59
Posty: 595
Samochód: VOLVO FH500 EEV

Cytuj:
...
TGX, produkcja luty 2019 - brak możliwości wyłączenia tego systemu.


Post Wysłano: 15 lip 2019, 21:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1193
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Chyba sukces. W sobotę kupiłem Hondę CBR600 F4i od kumpla z piaskownicy. Jeszce tylko egzamin zdać.. :lol:

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 15 lip 2019, 22:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Jeszce tylko egzamin zdać.. :lol:
Po pierwsze to sobie nie zrobić krzywdy :D

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 15 lip 2019, 22:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1349
Lokalizacja: BIA

Wczoraj wróciłem z urlopu. Dziś 10 godz. jazdy, 9 pauzy i jutro znowu ogień. Za rok zrobię sobie jeszcze jeden dzień wolnego przed wyjazdem w trasę.

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 16 lip 2019, 19:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Cytuj:
Chyba sukces. W sobotę kupiłem Hondę CBR600 F4i od kumpla z piaskownicy. Jeszce tylko egzamin zdać.. :lol:
Bardzo fajny sprzęcik. Ja już swoją mam 5 lat. Można zapytać ile dałeś i z którego roku i z jakim przebiegiem?
Swoją widziałem od środka to cycuś glancuś nówka sztuka. Z zewnątrz tylko trochę szrot.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2613 z 3471 [ Posty: 69418 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12611 2612 2613 2614 26153471 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: