Strona 2612 z 3472 [ Posty: 69427 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12610 2611 2612 2613 26143472 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 lip 2019, 13:44
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
Wczoraj też byłem w głębokim szoku, kiedy zajechałem do pewnej Polskiej firmy pod Poznaniem, gdzie ludzie byli sympatyczni, rozładunek trwał 20 minut, a chłopaki już czekali z otwartą rampą na mnie. I podobno to standard w tej firmie. Do tego, parking dla ciężarówek przed firmą z zapleczem sanitarnym. Ludzie którzy niczego się nie czepiają, łącznie z ochroniarzami.
Może na tej samej firmie byliśmy. Obecnie ładuję w Wysogotowie k/Poznania i to samo. Ochrona miła, w biurze wyszła ładna kobieta: dzień dobry, w czym pomóc, tak załadunek do Błaszek, tak rampa 33, kolega czeka. W sumie miałem poprosić by dała mi w pysk bo chyba śnię. Takie firmy w Polsce? A jednak. Faktycznie gość czeka pod rampą, papiery gotowe, ledwo zgasiłem padakę już wjeżdżał. W ciężkim szoku jestem.

Ociu albo jak walnął ręką w dach i poduszkę od kierowcy wysadziło. :D

A Mielczarek ten plac to ma już ładny czas. Parking, auta, chyba już nawet biurowce tam postawione i nie wiem czy całkiem się już tam nie przenieśli.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 12 lip 2019, 16:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sty 2009, 18:03
Posty: 245
Samochód: Iveco Daily II 98'
Lokalizacja: Olkusz

Chyba sukces, spotkałem w Olkuszu taką białą Kanie z tabliczkami Krzysiek Będzin. :mrgreen:


Post Wysłano: 12 lip 2019, 17:12
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3575
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

A ja się dziś złapałem z gościem na załadunku...
Mało sobie nie daliśmy po mordzie :D

Ale słabo, pierwszy w tym roku :(

Będzie mnie poganiał, po jego będzie ładował ten sam wózek co mnie, bo sobie tak załatwił :D

Poszła meksykańska fala :D

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 12 lip 2019, 17:55

Jest się czym chwalić :D
Mnie osobiście też wkurzają typy co mają ruchy jak mucha w smole. Stań sobie jeden z drugim na boku i kręć się w koło naczepy i 2 dni ale nie blokuj innych .


Post Wysłano: 12 lip 2019, 18:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2014, 9:00
Posty: 1154
Samochód: Scania R410
Lokalizacja: Będzin

Cytuj:
Chyba sukces, spotkałem w Olkuszu taką białą Kanie z tabliczkami Krzysiek Będzin. :mrgreen:
Dokładnie kolego tak jak mówisz.

_________________
"Ja to jestem tradycjonalista,wolałbym rzepa zapiąć niż jakieś promy wbijać' -Król Dystrybucji 2019


Post Wysłano: 12 lip 2019, 19:39
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3575
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Nie wiesz a gadasz.
Akurat ja na załadunkach się uwijam.
Ani nikogo nie blokowałem, bo jego mość stał z drugiej strony.

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 12 lip 2019, 20:25
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Mnie w Borealisie Rzymianin poganiał jak się spinałem po załadunku. Wiadomo, że póki nie pospinasz i nie zobaczą to nie jedziesz. A ten przyjechał i trąbi, że mu miejsce blokuje. Zatrąbił 2x przyszedł wózkowy opierdzielił i kazał objechać halę dookoła co wiązało sie z ponownym staniem w kolejce.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 13 lip 2019, 5:44

Ociu przykro mi ale tak wywnioskowałem z Twojego wcześniejszego wpisu.
Bauer jest różnica między tym , że ktoś musi spinać na miejscu załadunku ( ale robi to sprawnie ) , a tym ,że ktoś się przy tej czynności zachowuje jakby pierwszy raz w życiu widział pasy na oczy .
Ostatnio miałem taką sytuację. Likwidowali jakieś targi we Francji .Jak to bywa w takiej sytuacji zamówiono kilka kamionów na tą okoliczność. Niestety było to w takiej norze , że mieścił się tam tylko 1 zestaw , a reszta czekała kilka ulic dalej.Poszedłem zapytać co i jak i się okazało, że za chwilę będzie szoszon ładowany , a ją mam wjeżdżać po nim.Pytam więc wozkowego ile potrwa załadunek 1 zestawu. Wózkowy mówi, że trzeba 2 boki otwierać, ale on szybko ładuje ,to jak jest ogarnięty drajwer i szybko pospina to około 40 minut będzie to trwało. Pytam Szoszona jak mu robota idzie, a szoszon na to : Pan ja umim pracować ! Ok sobie myślę. No Qwa 2 godziny pierdzielony pracował :lol: Potem wjechałem ja i za 10 minut pojawił się szoszon z powrotem z tekstem , że muszę wyjechać, bo on ma na osi ciągnącej 12t i on to musi przeladowac :lol:
Zadyma jak cholera i w końcu się okazało, że wózkowy musiał po mnie go zrzucać i ładować na nowo. Na tym załadunku było jeszcze 2 Polaków , którzy byli bardzo zadowoleni z tego powodu.Nie wiem czy mu ktoś tam liścia na zaskok nie wypłacił , bo zrobiło się gorąco.


Post Wysłano: 13 lip 2019, 19:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 10:43
Posty: 727
Lokalizacja: Lublin

GrzegorzPPP, o której byłeś na Pekaesie w czwartek? Ja tam ładowałem linie do Lublina wieczorem. I co to za firma o której wspomniales? Przypadkiem nie ze Stęszewa?

Szwagra boss swojego czasu brał dużo sprzętu po Mielczarku. Ale wyleczył się, bo podobno zaczęły wychodzić kwiatki w postaci niewymienianego oleju i takie tam :D ile w tym prawdy nie wiem, ale ziarenko jest na pewno.


Post Wysłano: 13 lip 2019, 23:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 kwie 2010, 21:04
Posty: 194
Samochód: Corsa D
Lokalizacja: Mikołów

335 euro za przekroczenie o 12km/h trochę boli..

_________________
MAN TGA 18.410


Post Wysłano: 14 lip 2019, 0:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Nie pękaj... ja w tym tygodniu 200 euro za wyprzedzanie na zakazie i 380 euro za tacho bo wydruki w domu zostały ;) i tak uważam ze przez tyle lat co mi się upiekło to było warto!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 14 lip 2019, 13:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Pany, jak to jest w nowych Manach z systemem awaryjnego hamowania? Hamuje sam do zera jak wykryje przeszkodę? A jak kierowca trzyma nogę na pedale gazu to też zahamuje? Pytam w odniesieniu do tego wypadku na Obwodnicy w Tarnowskich Górach, gdzie Manem przejechał prawdopodobnie na czerwonym i zabił motorowerzystkę...


Post Wysłano: 14 lip 2019, 13:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2649
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Pany, jak to jest w nowych Manach z systemem awaryjnego hamowania? Hamuje sam do zera jak wykryje przeszkodę? A jak kierowca trzyma nogę na pedale gazu to też zahamuje? Pytam w odniesieniu do tego wypadku na Obwodnicy w Tarnowskich Górach, gdzie Manem przejechał prawdopodobnie na czerwonym i zabił motorowerzystkę...
Tak, nawet jak masz noge na gazie to zacznie hamować, w tym wypadku zanim radar cokolwiek wykrył to skuter który wyjechał od boku juz był mielony pod naczepą

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 14 lip 2019, 13:55

Niestety w naszym pięknym kraju ludzie mają wyjebkę na to , że jadą na czerwonym. W większości przypadków uchodzi to na sucho , ale czasami kończy się to tragicznie.Rozwiązanie problemu jest moim zdaniem bardzo proste. Zamontować na skrzyżowaniach wyświetlacze odliczające czas zmiany światła na inny kolor lub chociaż wprowadzić zielone światło pulsacyjne co było by jasnym przekazem , że za chwilę będzie zmiana na czerwone.Wtedy by nie było tłumaczenia, że to światło się tak nagle zmieniło .Calość uzupełnić zmianą kar za takie przewinienie.Za pierwszy przejazd na czerwonym 2 klocki mandatu i prawko zabrane na 3 miesiące , a za drugim razem 10 mandatu i pożegnanie ostateczne z prawkiem.
Myślę, że wtedy mało kto by ryzykował :D
Problem w tym , że wtedy kierowcy nie zasilali by budżetu Państwa , a jak wszyscy wiemy najbardziej w tym wszystkim o to chodzi ...


Post Wysłano: 14 lip 2019, 16:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

Jak pomontowali na skrzyżowaniach te systemu do wykrywania przejazdu na czerwonym, to liczba kolizji tak wzrosła, że gdzieś tam chyba na Pomorzu chcieli to zdemontować. Ale ITD się nie zgodziła, bo kas...bezpieczeństwo. Ludzie po prostu zachowywali się jak durnie, jeszcze gorzej niż przy fotoradarach i na odcinkowym.
Skądinąd uważam, że masz rację, tylko kontrole można by prowadzić wyrywkowo. Zresztą montaż liczników/pulsacyjnych świateł to również dobry pomysł, no ale jak zaczęli je montować na szerszą skalę, to okazało się, że powodują niebezpieczeństwo :lol: Chyba dla budżetu.


Post Wysłano: 14 lip 2019, 16:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Mam do Was pytanie.
Czy ktoś posiada link lub informacje jak wyszukać dany topic na forum?
Szukam wspaniałej relacji wyprawy cichanosa do Uzbekistanu (?)
Szarpałem wyszukiwarkę na wszelkie sposoby, ale o dziwo bez rezultatu...
Jedynie znalazłem archiwalne zapiski wątku o bekowych rzeczach które założył HarryMen
Cytuj:

-------------------------------------------------------------

Cichanos Gate czyli jeden użytkownik, 4 konta, wyimaginowana firma i podróże na daleki wschód:


">(...)Co do ważniejszych rzeczy, to w podręcznym bagażu znalazła się m in. jodyna, woda utleniona, prezerwatywy (oczywiście w celu zniwelowania lub całkowitego usunięcia problemu nieszczelnych przewodów paliwowoych)(...)
">Do auta zabrałem prawie 100l dodatku AdBlue w razie W, 20l czystego spirytusu dla pogranicznika Kazachskiego (ponieważ ostatnio inny kierowca zapomnial zabrać), stary i chiński iPod na łapówe, blacha TIR, 3l. denaturatu (w celach nie spożywczaych) etc.
">(...)Ja dziś byłem w Palestynie taka historia że nie wiem czy do PWN-u trafi
">Nigdy nie byłem w tam tych stronach ale wydaje mi się że jest to osiągalne
">mogło być tak ciekawie.. Może trafiłaby się trasa do USA na kołach, tam sprzedanie Iveca do muzeum transportu (bo to taki wynalazek) i powrót do PL jako milioner.
">A Ja mam do Ciebie ( Was ) pytanie, tam w tym Uzbekistanie to Jelczem byłeś czy innym wozem
">Opancerzonym Iveco Stralis w wersji kombi
">P.P.H.U. ORION sezon drugi, występują: Leniwiec, Voldemort, Głośnanos (? ) i Borówka.
">zdziwiło mnie to, gdzie on pomieścił tyle rzeczy (m.in. rower, spory zapas AdBlu, denaturat, iPod, itd.)
">No rzeczywiście akurat iPod to jest rzecz, która wymaga miejsca tyle samo co co najmniej 2 beczki 20L z dieslem, czy tam AdBlue
">GŁUPI JESTEŚ?
NAUM SIE CZYTAĆ I CYCATY ROBIĆ A NIE JESZCZE TE BEZSENSOWNE UŚMIESZKI
TAK CIE TO BAWI ROBIENIE Z LUDZI DEBILI?
tylko bajzel robisz na forum
O firmie ORION:
">Mam styczność z tą firmą.
">Kolega Gibon troszkę pomieszał
">Kolega Gibon był tak zaaferowany rozmową z koleżanką z biura że aż się spóźnił na rozmowę
">Kilka zdjęć z bazy, drogi dojazdowej oraz magazynów
">Ty chyba kolego nie wiesz kompletnie o czym piszesz, albo tak się zamotałeś, że zacząłeś pisać o dwóch zupełnie innych firmach.
">Chyba kolega Gibon wkleił fotki poglądowe.
">Dokładnie są to fotki które mniej więcej przedstawiają flotę jaką dysponuję firma Orion
">Wpisuje M20 Mewa i wyskakuje samolot. Kolego dysponujesz samolotem ?!
">Tak dysponuje samolotem odkupionym od LPR - u i dostosowanym do potrzeb prywatnych. Nawet świadcze nim usługi przewozu osób i towarów. Mieści się nawet jedna europaleta z małym ładunkiem lub do czterech pasażerów. Jest klima, gps i nawet mały barek dla spragnionych
">(...)nastąpiła kolejna zmiana mojej przyszłej wojskowej kariery. Zostałem strzelcem wyborowym.(...)
">TURBODYMOMEN JEST JEDEN....CICHANOS ZAWSTYDZIŁ TURBODYMOMENA BYŁO GO CZTERECH !


Post Wysłano: 14 lip 2019, 16:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Swego czasu mocno tutaj było sprzątane w tematach więc pewnie nie ma, ale gdzieś tam w czeluściach internetów było zarchiwizowane forum.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 14 lip 2019, 17:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Swego czasu mocno tutaj było sprzątane w tematach więc pewnie nie ma, ale gdzieś tam w czeluściach internetów było zarchiwizowane forum.
Cholera jasna! :D

Zawsze uważałem, że po drodze mi z informatyką. Ale chyba masz rację. Tego wątku nie mogłem znaleźć. Szkoda.


Post Wysłano: 14 lip 2019, 18:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

https://web.archive.org/web/*/wagaciezka.com

A tu jakby popatrzeć?

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 14 lip 2019, 19:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Cytuj:
datę chyba trzeba by było znać żeby wyszukać...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2612 z 3472 [ Posty: 69427 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12610 2611 2612 2613 26143472 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: